Пропозиції що до прогнозованої ситуації



Nbsp; 1. Визначаємо категорію стійкості атмосфери. По таблиці Б.1 «Категорії стійкості атмосфери» по відомим швидкості вітру (V 10 = (1-2 )м / с ),часу доби аварії (день) та стану погоди (хмарність - суцільна) визначаємо ,що категорія стійкості атмосфери –А.  

Визначаємо середню швидкість переміщення радіоактивної хмари.

 Для категорії стійкості атмосфери А при швидкостівітру V10 = (1-2 м /с) по Таблиці Б.3. знаходимо ,що середня швидкість переміщення радіоактивної хмари на висоті 10 м становить: V сер = 2 м / с


   3 . Визначаємо межі зон радіоактивного забруднення.


В період формування радіоактивного сліду хмари поширення радіоактивних речовин буде нерівномірним , отже, залежно від в віддалення від району аварії опромінення рівень радіоактивного забруднення території та рівень радіації будуть різними. В залежності від рівня радіації місцевість поділяється на наступні зони радіоактивного забруднення:
Зона «Г» - надзвичайно небезпечного забруднення, на зовнішній межі якої доза опромінення дорівнює 14 бер / годину;
Зона «В» - небезпечного забруднення, на зовнішній межі доза опромінення дорівнює 4,2 бер / годину

 Зона «Б» - сильного забруднення, на зовнішній межі доза опромінення дорівнює 1,4 бер / годину;
Зона «А» - помірного забруднення, на зовнішній межі доза опромінення дорівнює 0,14 бер /годину;
Зона «М» - радіаційної небезпеки, на зовнішній межі доза опромінення дорівнює 0,014 бер /годину.

За таблицею Б.2 для категорії стійкості атмосфери А, середньої швидкості переміщення радіоактивної хмари (V сер = 2 м / с ), для реактора типу РВБК-1000 визначаємо параметри зон радіоактивного забруднення
Зона «М» : довжина-Lхм = 249 км, ширина-Lyм = 61,8 км.

Зона «А» : довжина-LхА = 62,6 км, ширина-LyА = 12,1 км.
Зона «Б» : довжина-LхБ = 13,9 км, ширина-LyБ = 2,7 км.

Зона «В» : довжина-LхВ = 6,9 км, ширина-LyВ = 0,8 км.

Зона «Г» : довжина-LхГ = 0км, ширина-LyГ = 0 км.- зона відсутня, так як недостатньо високий рівень радіації на даній території в місті аварії.

В вибраному масштабівикреслюємо зони радіоактивного забруднення з визначеними параметрами та позначаємо наш ОНГ на відповідній відстані від АЕС.                                                                                                                                                     

 

Визначаємо в яку зону забруднення потрапив ОНГ .

По мал..2 визначаємо , що об'єкт народного господарства попадає в Зону« А», так як відстань до АЕС дорівнює Lх= 30 км., а розміри зони «А» від LхА= 62,6 км. до LхБ = 13,9 км.

6. Визначаємо дозу опромінення яку отримають робітники за 5 днів роботи на ОНГ.

По мал..2 визначаємо , що об'єкт народного господарства попадає в Зону« А», так як відстань до АЕС дорівнює Lх=30 км., а розміри зони «А» від LхА = 62,6 км. до LхБ = 13,9 км.

Для визначення дози опромінення, отриманої в середині зони « А» будуємо графік залежності величини дози опромінення отриманої робітниками від часу початку формування сліду радіоактивної хмари використовуючи дані таблиці Б.9.Так для ближньої межі зони «А» (для категорії стійкості атмосфери-А, середньої швидкості переміщення радіоактивної хмари (V сер = 2м / с ), відстані від АЕС до ближньої межі (LхА = 13,9 км); визначаємо час початку формування сліду

tпоч.=1год., а для зовнішної межі зони «М» (LхА = 62,6 км) при таких же самих умовах 

час початку формування сліду tпоч.= 3 год.

За табл.Б.7 визначаємо:
- дозу опромінення отриману робітниками за 5 днів для внутрішньої межі зони «А» при tпоч.=1год

Д 1 час = 16,4 рад;

- дозу опромінення отриману робітниками за 5 днів для зовнішньої межі зони «А» при tпоч.=12 год

Д12 час= 14,2 рад.
По визначеним даним будуємо графік залежності зміни отриманої дози опромінення від початку опромінення Д (tпоч) , мал.2.

За графіком визначаємо дозу опромінення, отриману робітниками за 5 днів роботи в середині зони «А», якщо час початку формування сліду (tпоч= 3 год)

(Дсер = 15,4  рад.)

 

Приймаючи до уваги вищевказане на зовнішній межі зони «А» (LхАзовн. = 62,6 км) доза опромінення Дзовн. = 15,4 / 3,2 = 4,81 ≈ 5 бер;

а на внутрішній (LхАвнутр. = 13,9 км) Двнутр = 15,4 ∙ 3,2 = 49,28 ≈ 49 бер.

Для визначення дози опромінення отриманої робітниками ОНХ в зоні «А» (Д ,бер) при відстані до АЕС (Lх= 30 км) будуємо графік залежності дози опромінення від відстані до АЕС -Д (Lх) використовуючи розраховані дані.

 

 

Так як відстань  ОНХ від АЕС, Lх= 30км, то за графіком (мал.3) доза опромінення робітників які працюють на відкритих майданчиках , Двідкр = 34 бер.

При знаходженні людей в захисних спорудах та автомобілях доза опромінення зменшується в залежності від величини коефіцієнту послаблення радіації будинками та сховищами (Кпосл) .Зтаблиці Б. 10 для виробничих одноповерхових будинків (цехів) Кпосл=7 ,то працюючі в цеху, отримають дозу опромінення

Дцех = Двідкр / Кпосл = 34 бер./ 7 = 4,8 бер.

 

Пропозиції що до прогнозованої ситуації

Для вироблення пропозиції що до забезпечення безпеки робітників при виконані робіт в даній ситуації в зоні радіаційного забруднення необхідно порівняти розраховану величину отриманої дози опромінення з допустимою дозою опромінення.

Допустиме аварійне опромінення населення (разове)

Ддоп = 10 бер.,

 а для персоналу атомної станції

Ддоп = 25 бер.

Доза внутрішнього опромінення щитовидної залози за рахунок присутності радіоактивного йоду в хмарі викиду не повинна перевищувати допустимої дози

Ддоп.(внутр.) < 30 бер.

Таким чином за час проходження хмари робітники, що знаходяться на відкритій місцевості можуть отримати дози зовнішнього опромінення 

Двідкр(34)<Ддоп( 10 бер), що в 3,4 рази більше допустимого.

А робітники,які працюватимуть в приміщеннях (цехах), можуть отримати дози зовнішнього опромінення -Дцех (4,8 бер.)<Ддоп (10 бер). Проведення робіт в цеху є безпечним для здоров’я робітників.

Таким чином на ОНГ працювати безпечно для здоров’я.


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 197; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!