Статистична звітність з праці та використання робочого часу.



Статистика чисельності, заробітної плати та робочого часу най­маних працівників включає наступні основні форми звітності:

• 1-ПВ (умови праці) „Звіт про стан умов праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці”, річна – поштова. Подається не пізніше 31 січня року, наступного за звітним, містить 2 розділи: Розділ І. Стан умов праці; Розділ II. Пільги та компенсації за роботу із шкідливими умо­вами праці та за особливий характер праці.

• 1-ПВ „Звіт з праці”, місячна – термінова. Подається органу державної статистики не пізніше 7-го числа після звітного періоду. Звіт має два розділи: Розділ І. Кількість працівників та фонд оплати праці; Розділ II. Заборгованість перед працівниками по заробітній платі та допомогах із соціального страхування.

• 1-ПВ „Звіт з праці”, квартальна - термінова. Подається не пізніше 7-го числа після звітного періоду одночасно з формою №1-ПВ, терміно­ва - місячна. Звіт складається з трьох розділів: Розділ І. Склад фонду оплати праці та інші виплати; Розділ II. Кількість та фонд оплати праці окремих категорій працівників (за період з початку року); Розділ III. Розподіл працівників за розмірами заробітної плати.

У звіті відобража­ються чисельність персоналу в еквіваленті повної зайнятості, струк­тура виплат, штатна чисельність, відпрацьований час та суми утри­маного податку з доходів фізичних осіб.

Для розрахунку середньооблікової чисельності штатних працівників за місяць спочатку визначають за кожен день звітного місяця чисельність працівників облікового складу, яка має відповідати даним табельного обліку використання робочого часу, на, основі якого встановлюється чисельність працівників, котрі фак­тично з'явилися на роботу. Чисельність працівників у святкові і вихідні дні приймається такою, що дорівнює чисельності за по­передній робочий день. Кількість працівників на кожний день додається і ділиться на кількість днів у місяці.

Розрахунок чисельності персоналу в еквіваленті повної зай­нятості базується, на перерахунку всього персоналу в умовну чи­сельність працівників, зайнятих виконанням роботи протягом по­вного робочого дня. У всіх випадках відсутності працівника, коли за ними зберігається по­вна заробітна плата, їх враховують як цілі фізичні одиниці. В еквівалент повної зайнятості перераховують працівників, які працюють неповний робочий день або неповний робочий тиждень, у тому числі на 0,5 ставки, а також тих, які перебували у неоплачуваній відпустці чи на лікарняному.

• 3-ПВ „Звіт про використання робочого часу”, квартальна, термінова;

• 3-ПВ (зведена) „Зведений звіт про використання робочого часу”, квартальна - термінова;

• 6-ГІВ „Звіт про кількість працівників, їх якісний склад та професійне навчання”, річна - поштова;

• 1-РС „Витрати на утримання робочої сили”, раз на 2—3 роки (вибіркове обстеження підприємств), поштова.

Крім цієї звітності, підприємства всіх форм власності та госпо­дарювання подають до Фонду соціального страхування на випадок безробіття річний „Звіт з праці" за формою 2-ПВ та місячний „Звіт про наявність вільних робочих місць (вакантних посад) та потребу в працівниках" за формою 3-ПН.

 


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 181; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!