Предмет і система міжнародного приватного права



ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

АКАДЕМІЯ МИТНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ

 

ПРОГРАМА

ДИСЦИПЛІНИ

“МІЖНАРОДНЕ ПРИВАТНЕ ПРАВО"

                                                        Затверджено науково-методичною радою

                                        Академії митної служби України

 

м. Дніпропетровськ

2012

 

 

ПРОГРАМА

ДИСЦИПЛІНИ

„МІЖНАРОДНЕ ПРИВАТНЕ ПРАВО”

 

 

Укладач: старший викладач кафедри цивільно-правових дисциплін

Академії митної cлужби України Тулянцева І.В.



 


Редактор: Деревянко Т.П.


ВСТУП

Міжнародне приватне право вже давно сформувалось  як самостійна галузь права та галузь юридичної науки, а також самостійна навчальна дисципліна. Глибинні перетворення, які здійснюються в нашій країні, пов’язані з формуванням відкритого демократичного суспільства та правової держави, економічні реформи, щоохопили  зовнішньоекономічну діяльність, відкрили нові можливості українським громадянам та юридичним особам для участі в різноманітних міжнародних відносинах приватноправового характеру. Усе це мало принципове значення для міжнародного приватного права, для підвищення його ролі в середині країни, а також для забезпечення рівноправної участі України в міжгосподарських зв’язках.

Значення міжнародного приватного права неухильно зростає в світовому співтоваристві. Характерною закономірністю історичного розвитку є інтернаціоналізація всіх сфер життя суспільства. Глобальна система торгівлі, фінансів та виробництва поєднують благополуччя окремих осіб, їх об’єднань та держав. Головні діючі особи в такому світовому господарстві й глобальному цивільному обороті – індивіди та їх об’єднання. Транскордонні зв’язки населення стають усе більш динамічними і різноманітними. Це прискорює розвиток міжнародного приватного права, яке повинно вирішувати все більш складні завдання.

Головна мета дисципліни “Міжнародне приватне право” – надання можливості курсантам та слухачам Академії митної служби України засвоїти основні поняття міжнародного приватного права, ознайомитися з його основними інститутами, опанувати питання стосовно законодавства в галузі міжнародного приватного права, а також практику його застосування, оскільки одне з таких питань пов’язане з фізичними та юридичними особами (або їх представниками), які здійснюють певні операції з переміщення товарів, майна, транспортних засобів та інших предметів через митний кордон держави.

Основними завданнями вивчення дисципліни “Міжнародне приватне право” є підвищення рівня правосвідомості та правової культури курсантів, отримання навиків роботи з міжнародними нормативними актами, судовою практикою та вміння застосовувати їх у конкретній ситуації.

В результаті вивчення дисципліни курсант повинен:

Знати:

- основні поняття, категорії та інститути міжнародного приватного права;

- основні положення внутрішнього законодавства України та міжнародно-правові акти з питань сімейного, цивільного, трудового, зобов’язального права;

- судову практику застосування норм міжнародного приватного права;

- особливості правового регулювання відносин з участю іноземців, осіб без громадянства, біженців;

Вміти:

- надавати юридичні консультації щодо правового регулювання міжнародно-правових відносин в Україні;

- застосовувати норми міжнародного приватного права у роботі з працівниками митних органів;

- застосовувати нормативно-правові акти, які регулюють міжнародні відносини між митними органами, спеціалізованими митними установами та організаціями України та митними установами інших держав;

- складати документи у чіткій відповідності до форми і змісту визначеної міжнародним законодавством;

- забезпечувати виконання вимог міжнародного законодавства працівниками митних органів, спеціалізованих митних установ та організацій.

 

Система дисципліни “Міжнародне приватне право” складається з двох частин: Загальної і Особливої. Загальна частина містить загальні норми про предмет, принципи, методи міжнародного приватного права, суб’єкти міжнародних правовідносин, колізійні норми. Особлива частина - це сукупність інститутів, кожен з яких регулює певні правовідносини з права власності, спадкового права, шлюбно-сімейних відносин, трудових відносин.

До програми дисципліни "Міжнародне приватне право" додається нормативна та спеціальна література, яка допоможе курсантам і слухачам Академії митної служби України поглиблено вивчати основні питання дисципліни.

 

 

ЗАГАЛЬНА ЧАСТИНА

Предмет і система міжнародного приватного права

Предмет міжнародного приватного права. Колізія права та загальний метод міжнародного приватного права.

Становлення міжнародного приватного права як галузі права.

Засоби і форми правового регулювання приватноправових відносин, ускладнених іноземним елементом.

Норми міжнародного приватного права.

Місце міжнародного приватного права в юридичній системі.

 


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 94; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!