СИСТЕМА АДМІНІСТРАТИВНОЇ ЮРИСДИКЦІЇ В УКРАЇНІ



 

Свою відповідь на питання цієї теми потрібно почати з розгляду історії створення системи адмiнiстративних судiв в Українi: місцевих, апеляційних, Вищого адміністративного суду України, ролі Верховного Суду України у адміністративному судочнинстві. Також необхідно вивчити принципи забезпечення доступностi правосуддя в адмiнiстративному судочинствi. Чинники, що впливають на доступність правосуддя. Принципи адмiнiстративного судочинства.

Компетенція адміністративних судів поширюється на спори: фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень, а також спори, які виникають з приводу укладання та виконання адміністративних договорів; за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом; щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.

Розгляд справ у адміністративних судах здійснюється за правилами, що встановлює Кодекс адміністративного судочинства України, який був прийнятий 6 липня 2005 р. та набрав чинності з 1 вересня 2005 р.

Особливості адміністративних правопорушень, що підлягають розгляду адміністративними судами. Подвійна природа адміністративних правопорушень. Дотримання принципів реалізації публічно-владних повноважень. Публічно-правові спори, що підвідомчі адміністративним судам України.

Тема №10

АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ І ДЕРЖАВНЕ УПРАВЛІННЯ У СФЕРІ ЕКОНОМІКИ, ЕКОНОМІЧНОЇ КОНКУРЕНЦІЇ, ФІНАНСІВ, БАНКІВСЬКОЇ СИСТЕМИ ТА МИТНОЇ ПОЛІТИКИ

 

В цій темі головним питанням є адміністративно-правове регулювання економіки. Студент повинен знати декілька головних напрямків цього регулювання, а саме: стимулювання пріоритетних напрямків розвитку економіки, визначення відносин власності, регулювання зовнішньоекономічних відносин, створення умов для економічної конкуренції, та адміністративно-правові засоби за допомогою яких здійснюється це регулювання, наприклад, квотування, сертифікація, ліцензування, патентування.

Державна політика у сфері захисту економічної конкуренції. Нормотворча база, що забезпечує здійснення державної політики у сфері економічної конкуренції. Органи виконавчої влади, що беруть участь у реалізації конкурентної політики.

При відповіді на питання про адміністративно-правове регулювання та державне управління у сфері банківської справи необхідно показати особливість банківської системи та відокремленність її від іншіх сфер господарювання. Структура банківської системи України. Державне управління банківською системою України, роль НБУ у державному управлінні банківською системою. Структура НБУ, нормотворча діяльність НБУ. Система банківського нагляду в Україні.

Важливо знати, що фінансовий контроль є одним із видів державного контролю. Він являє собою діяльність уповноважених органів та їх посадових осіб щодо здійснення перевірки додержання вимог законодавства у сфері фінансової діяльності та застосування в передбачених законом випадках відповідних засобів впливу. Слід звернути увагу, що фінансовий контроль може бути державним, громадським і незалежним.

Суб'єктами фінансового контролю можуть виступати: Рахункова палата, Міністерство фінансів України, Державне казначейство України, Національний банк України, Державна митна служба, Пенсійний фонд України, органи державної податкової служби, органи контрольно-ревізійної служби, органи державного контролю за цінами і тарифами, органи пробірного контролю та ін.

Крім того, необхідно звернути увагу на митний контроль, який виступає важливим засобом захисту економічних інтересів держави.

 

Тема №11

АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ І ДЕРЖАВНЕ УПРАВЛІННЯ У ПАЛИВНО-ЕНЕРГЕТИЧНІЙ СФЕРІ, СФЕРІ ТРАНСПОРТУ ТА ЗВ’ЯЗКУ, ЖКГ, АПК ТА МІЖГАЛУЗЕВИХ СФЕРАХ

 

При розгляді цієї теми студент повинен, перш за все, знати структуру паливно-енергетичного комплексу України. Також необхідно висвітлити питання про нормативні акти, за якими здійснюється адміністративно-правове регулювання у галузі ПЕК, організацію державного управління у галузі ПЕК, дати характеристику Мінпаливенерго, Мінвугілля, повноважень місцевих органів влади з адміністративного регулювання діяльності підприємств ПЕК. Окремо слід розповісти про державний контроль у галузі ПЕК.

Структура транспортного комплексу та структура сфери зв’язку України. Нормативні акти, які регламентують державне регулювання сфери транспорту та зв’язку. Структура державного управління у сферах транспорту та зв’язку. Міністерство транспорту та зв’язку: повноваження та завдання. Укравтодор, Укрзалізниця, Національна комісія з питань регулювання зв’язку України. Державний контроль та нагляд у сферах транспорту та зв’язку.

Загальна характеристика державної політики в агропромисловій сфері. Нормативні акти, за якими здійснюється адміністративно-правове регулювання сфери АПК. Організація державного управління в агропромисловій сфері. Міністерство аграрної політики, його структура та повноваження. Державні департаменти та державні комітети, які здійснюють адміністративне регулювання відносин в АПК. Основні адміністративно-правові засоби державного впливу в агропромисловій сфері. Державний контроль в АПК. Державний ветеринарно-санітарний нагляд. Державний контроль в насінництві.

Загальна характеристика ЖКГ України. Нормативні акти, за якими здійснюється адміністративно-правове регулювання сфери ЖКГ. Напрямки реформування та розвитку ЖКГ за Державними програмами. Організація державного управління у сферах будівництва та житлово-комунального господарства. Міністерство будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України (Мінбуд): структура та повноваження. Державне управління в АПК на місцевому рівні. Основні адміністративно-правові засоби державного впливу у сферах будівництва та ЖКГ. Державний контроль у сфері будівництва та житлово-комунального господарства.

Загальна характеристика державного галузевого та державного міжгалузевого управління. Суб’єкти міжгалузевого управління. Функціональний зміст міжгалузевого управління. Організація державного управління в окремих міжгалузевих сферах. Сфера технічного регулювання та споживчої політики (Держспоживстандарт). Управління державним матеріальним резервом.

 

Тема №12


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 137; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!