Організаційно-методичне забезпечення



КИЇВСЬКИЙ МІЖНАРОДНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

Інститут телебачення, кіно і театру

Кафедра кіно-, телемистецтва

 

 

 

 

 


МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ

до виконання і захисту

Випускних кваліфікаційних (бакалаврських) робіт

студентів спеціальності 6.020203 Кіно-, телемистецтво

 

 

 

Київ – 2011


Укладач і :

 

Безручко О. В., кандидат мистецтвознавства, доцент, професор Київського міжнародного університету

Десятник Г. О., доцент Київського міжнародного університету

 

 

Рецензенти:

Чміль Г.П., доктор філософських наук, доцент

 

Полєшко С. М., професор Київського міжнародного університету

 

 

       Методичні рекомендації обговорені та схвалені на засіданні кафедри кіно-, телемистецтва, протокол № 1 від 26 серпня 2011 р.

 


 

Методичні вказівки

Щодо підготовки випускних кваліфікаційних

(бакалаврських) робіт

1. Загальні положення

1-1. Усі випускні кваліфікаційні (бакалаврські) роботи студентів усіх спеціалізацій спеціальності «КІНО-, ТЕЛЕМИСТЕЦТВО» є практичними творчими екранними роботами, здійсненими у форматі відеофільму чи (в окремих випадках) у режимі «прямого ефіру» з фіксацією на відеоплівку.

1-2. Кожна робота (за окремими винятками) є спільною творчою роботою студентів різних спеціалізацій (дикторів-телеведучих, режисерів, операторів і зараховується кожному з її творців пропорційно до їхнього творчого і виробничого внеску.

1-3. В окремих випадках, якщо кафедра за поданням художнього керівника курсу (керівника роботи) визнає це доцільним, творчі роботи студентів режисерської та операторської спеціалізацій можуть виконуватися спільно із студентом-журналістом або студентом (студентами) інших навчальних закладів мистецького спрямування.

1-4. Випускна кваліфікаційна (бакалаврська) робота виконується українською мовою. Якщо один з героїв в документальному кіно або телепередачі не володіє українською мовою, проводиться обов’язкове субтитрування або дублювання українською. Диктор або актори повинні розмовляти виключно українською мовою.

1-5. Титри. Написи до випускних кваліфікаційних (бакалаврських)  робіт всіх видів слід робити достатньо крупними, зручними для перегляду з будь-якого ряду переглядового залу, літературами.

Як правило, вони повинні бути чорними на світлому фоні.

В разі стилізації написів, вони повинні також бути чіткими та достатньо крупними.

При створенні кольорових написів слід уникати фарб, які можуть дати мерехтливий зоровий ефект. Зокрема, не слід вживати червоний колір.

Не слід робити занадто довгі затемнення між написами.

Можливим є також зйомка начальних та прикінцевих написів єдиною вертикальною, або горизонтальною панорамою.

Художньо стилізовані написи повинні відповідати жанру та стильовим особливостям екранної роботи; їх шрифт та оформлення повинно бути змістовно обумовленим.

Не допускаються переноси слів.

Кожне слово написів (окрім сполучних слів) повинно демонструватись на екрані не менше однієї секунди.

В разі використання різного роду суміщень та витіснінь, кожне слово повинно бути на екрані не менше однієї секунди з моменту зупинки напису.

Якщо написи будуть проходити через екран панорамою, темп проходження повинен бути не меншим за такий, при якому кожне слово можна буде читати протягом однієї секунди після появи на екрані.           

Шрифт, яким написано назву твору, повинен бути як мінімум удвічі більшим, ніж інші написи.

Якщо в середині екранного твору є драматургічно обумовлені написи, вони виконуються у довільному стилі, що відповідає характеру дії твору. Однак, бажано, аби червоний шрифт використовувався не на білому, а на інших контрастних тонах через його можливу кольорову деформацію при показі, окрім випадків написання шрифтів методами анімації.

Титри виконуються українською мовою. Для фестивалів титри можна дублювати або субтитрувати російською, англійською та іншими мовами за встановленим зразком.

 

Організаційно-методичне забезпечення

2-1. Художнім керівником роботи призначається художній керівник курсу або – за його поданням – хтось із викладачів курсу чи кафедри. При призначенні керівників робіт повинні враховуватись тематичне й жанрове спрямування роботи, а також – по можливості – особисті побажання студентів.

2-2. Тематику і жанр курсової роботи студент обирає самостійно в межах пропонованої нижче специфікації й подає на затвердження на кафедру не пізніше початку жовтня того навчального року, в якому виконується робота.

2-3. Формування творчих груп до кожної роботи (автор-ведучий, режисер, оператор) відбувається на основі максимального врахування творчих та особистісних інтересів студентів на етапі обговорення тематичних заявок і затверджується художнім керівником курсу.

 

1. Технічний формат випускних кваліфікаційних (бакалаврських) робіт

3-1. Випускні кваліфікаційні (бакалаврські) роботи студентів стаціонару виконуються за допомогою будь-якої відео- та зукозаписуючої апаратури, яка дозволяє отримати зображення і звук, які повністю доносять до глядача зміст і творчі особливості екранної роботи; студенти також мають право отримувати необхідну технічну допомогу з боку навчальної телевідеостудії КиМУ за домовленості з керівництвом студії.

3-2. Випускні кваліфікаційні (бакалаврські) роботи студентів заочної форми навчання можуть і повинні виконуватися на виробничій базі телеорганізацій та відеостудій, на яких працюють заочники.

1. Випускні кваліфікаційні (бакалаврські) роботи


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 151; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!