Реєстраційний збір за проведення державної



Реєстрації

 

1. За проведення державної реєстрації справляється

реєстраційний збір у такому розмірі:

 

десять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - за

проведення державної реєстрації юридичної особи;

 

два неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - за

проведення державної реєстрації фізичної особи - підприємця.

 

2. За проведення державної реєстрації змін до установчих

документів юридичної особи, державної реєстрації зміни імені або

місця проживання фізичної особи - підприємця справляється

реєстраційний збір у розмірі тридцяти відсотків реєстраційного

збору, встановленого частиною першою цієї статті.

 

3. За видачу дубліката оригіналу установчих документів та

змін  до них, засвідчених державним реєстратором, справляється

реєстраційний збір у розмірі одного неоподатковуваного мінімуму

доходів громадян.

{ Частина третя статті 10 із змінами, внесеними згідно із Законами

N 3575-IV ( 3575-15 ) від 16.03.2006, N 3205-VI ( 3205-17 ) від

07.04.2011 }

 

4. Кошти, одержані відповідно до цього Закону як

реєстраційний збір, зараховуються до місцевого бюджету за

місцезнаходженням юридичної особи або місцем проживання фізичної

особи - підприємця.

 

5. Документом, що підтверджує внесення реєстраційного збору,

є копія квитанції, виданої банком, або копія платіжного доручення

з відміткою банку.

 

У разі подання електронних документів підтвердженням внесення

реєстраційного збору є примірник електронного розрахункового

документа, засвідченого електронним цифровим підписом. { Частину

п'яту статті 10 доповнено абзацом другим згідно із Законом

N 2609-VI ( 2609-17 ) від 19.10.2010 }

 

Документи, що подаються органу лiцензування для одержання лiцензiї

 

Суб'єкт господарювання, який має намiр провадити певний вид господарської дiяльностi, що лiцензується, особисто або через уповноважений ним орган чи особу звертається до вiдповiдного органу лiцензування iз заявою встановленого зразка про видачу лiцензiї.

 

 

У заявi про видачу лiцензiї повиннi мiститися такi данi:

 

1) вiдомостi про суб'єкта господарювання - заявника:

 

найменування, мiсцезнаходження, банкiвськi реквiзити, iдентифiкацiйний код - для юридичної особи;

 

прiзвище, iм'я, по батьковi, паспортнi данi (серiя, номер паспорта, ким i коли виданий, мiсце проживання), iдентифiкацiйний номер фiзичної особи - платника податкiв та iнших обов'язкових платежiв - для фiзичної особи;

 

2) вид господарської дiяльностi вказаний згiдно з статтею 9 цього Закону (повнiстю або частково), на провадження якого заявник має намiр одержати лiцензiю.

 

У разi наявностi у заявника фiлiй, iнших вiдокремлених пiдроздiлiв, якi провадитимуть господарську дiяльнiсть на пiдставi отриманої лiцензiї, у заявi зазначається їх мiсцезнаходження.

 

До заяви про видачу лiцензiї додається копiя свiдоцтва про державну реєстрацiю суб'єкта пiдприємницької дiяльностi або копiя довiдки про внесення до Єдиного державного реєстру пiдприємств та органiзацiй України, засвiдчена нотарiально або органом, який видав оригiнал документа.

 

Для окремих видiв господарської дiяльностi, що пiдлягають лiцензуванню, до заяви про видачу лiцензiї також додаються документи, вичерпний перелiк яких встановлюється Кабiнетом Мiнiстрiв України за поданням спецiально уповноваженого органу з питань лiцензування.

 

Органу лiцензування забороняється вимагати вiд суб'єктiв господарювання iншi документи, не вказанi у цьому Законi, крiм документiв, передбачених частиною п'ятою цiєї статтi.

 

Заява про видачу лiцензiї та документи, що додаються до неї, приймаються за описом, копiя якого видається заявнику з вiдмiткою про дату прийняття документiв органом лiцензування та пiдписом вiдповiдальної особи.

 

Заява про видачу лiцензiї залишається без розгляду, якщо:

 

заява подана (пiдписана) особою, яка не має на це повноважень;

 

документи оформленнi з порушенням вимог цiєї статтi.

 

Про залишення заяви про видачу лiцензiї без розгляду заявник повiдомляється в письмовiй формi iз зазначенням пiдстав залишення заяви про видачу лiцензiї без розгляду у строки, передбаченi для видачi лiцензiї.

 

Пiсля усунення причин, що були пiдставою для винесення рiшення про залишення заяви про видачу лiцензiї без розгляду, заявник може повторно подати заяву про видачу лiцензiї, яка розглядається в порядку, встановленому цим Законом.

 

3…3333333

Ліцензування господарської діяльності є одним із засобів державного регулювання у сфері господарювання та захистом економічних і соціальних інтересів держави, суспільства та окремих споживачів.

 

Види господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню, порядок їх ліцензування, державний контроль у сфері ліцензування, відповідальність суб'єктів господарювання та органів ліцензування за порушення законодавства у сфері ліцензування визначено Законом України від 01.06.2000 р. № 1775-III “Про ліцензування певних видів господарської діяльності” (за текстом - Закон № 1775-III).

 

Терміни дії ліцензії на провадження певних видів господарської діяльності, розміри й порядок зарахування плати за її видачу затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 29.11.2000 р. № 1755 (за текстом - постанова № 1755).

 

Постановою Кабінету Міністрів України від 13.01.2010 р. № 21 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 29 листопада 2000 р. № 1755” (за текстом - постанова № 21) змінено терміни дії ліцензій та суму плати за видачу ліцензій.

 

Так, термін дії ліцензії на провадження певних видів господарської діяльності є необмеженим, але не для всіх. Термін дії ліцензій на види господарської діяльності, визначені пунктами 3 - 5,15,17 -20 і 39 ст. 9 Закону № 1775-III, становить п'ять років, а саме:

 

виробництво вибухових матеріалів промислового призначення (за переліком, що затверджується спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань нагляду за охороною праці та державного гірничого нагляду);

 

виробництво особливо небезпечних хімічних речовин (за переліком, який визначається Кабінетом Міністрів України);

 

видобування корисних копалин із родовищ, що мають загальнодержавне значення та включені до Державного фонду родовищ корисних копалин;

 

розроблення, виробництво, впровадження, сертифікаційні випробування, ввезення, вивезення голографічних захисних елементів;

 

виготовлення бланків цінних паперів, документів суворої звітності;

 

транспортування нафти, нафтопродуктів магістральним трубопроводом, транспортування природного, нафтового газу та газу (метану) вугільних родовищ трубопроводами та їх розподіл;

 

постачання природного газу, газу (метану) вугільних родовищ за регульованим та нерегульованим тарифом;

 

зберігання природного газу, газу (метану) вугільних родовищ в обсягах, що перевищують рівень, установлений ліцензійними умовами;

 

операції у сфері поводження з небезпечними відходами.

 

Слід зазначити, що до внесення змін термін дії ліцензії на провадження господарської діяльності становив 5 років. Винятком були ліцензії на провадження діяльності з випуску та проведення лотерей - термін дії 3 роки, а також ліцензії на виготовлення парфумерно-косметичної продукції з використанням спирту етилового - термін дії 12 років.

Видача дублiката лiцензiї

Пiдставами для видачi дублiката лiцензiї є:

 

втрата лiцензiї;

 

пошкодження лiцензiї.

 

У разi втрати лiцензiї лiцензiат зобов'язаний звернутися до органу лiцензування iз заявою про видачу дублiката лiцензiї, до якої додається документ, що засвiдчує внесення плати за видачу дублiката лiцензiї.

 

Якщо бланк лiцензiї непридатний для користування внаслiдок його пошкодження, лiцензiат подає вiдповiдному органу лiцензування:

 

заяву про видачу дублiката лiцензiї;

 

непридатну для користування лiцензiю;

 

документ, що пiдтверджує внесення плати за видачу дублiката лiцензiї.

 

Строк дiї дублiката лiцензiї не може перевищувати строку дiї, який зазначався у втраченiй або пошкодженiй лiцензiї.

 

Лiцензiат, який подав заяву та вiдповiднi документи для видачi дублiката лiцензiї замiсть втраченої або пошкодженої, може провадити свою дiяльнiсть на пiдставi довiдки про подання заяви про видачу дублiката лiцензiї на провадження певного виду господарської дiяльностi, яка видається органом лiцензування у разi подання заяви про видачу дублiката лiцензiї.

 

Орган лiцензування зобов'язаний протягом трьох робочих днiв з дати одержання заяви про видачу дублiката лiцензiї видати заявниковi дублiкат лiцензiї замiсть втраченої або пошкодженої.

 

У разi видачi дублiката лiцензiї замiсть втраченої або пошкодженої орган лiцензування приймає рiшення про визнання недiйсною лiцензiї, що була втрачена або пошкоджена, з внесенням вiдповiдних змiн до лiцензiйного реєстру не пiзнiше наступного робочого дня.

 

За видачу дублiката лiцензiї замiсть втраченої або пошкодженої лiцензiї справляється плата у розмiрi п'яти неоподатковуваних мiнiмумiв доходiв громадян. Плата за видачу дублiката лiцензiї зараховується до Державного бюджету України.

 

Анулювання лiцензiї

 

Пiдставами для анулювання лiцензiї є:

 

заява лiцензiата про анулювання лiцензiї;

 

акт про повторне порушення лiцензiатом лiцензiйних умов;

 

рiшення про скасування державної реєстрацiї суб'єкта господарювання;

 

нотарiально засвiдчена копiя свiдоцтва про смерть фiзичної особи - суб'єкта пiдприємницької дiяльностi;

 

акт про виявлення недостовiрних вiдомостей у документах, поданих суб'єктом господарювання для одержання лiцензiї;

 

акт про встановлення факту передачi лiцензiї або її копiї iншiй юридичнiй або фiзичнiй особi для провадження господарської дiяльностi;

 

акт про встановлення факту неподання в установлений строк повiдомлення про змiну даних, зазначених в документах, що додавалися до заяви про видачу лiцензiї;

 

акт про невиконання розпорядження про усунення порушень лiцензiйних умов;

 

неможливiсть лiцензiата забезпечити виконання лiцензiйних умов, встановлених для певного виду господарської дiяльностi.

 

Орган лiцензування приймає рiшення про анулювання лiцензiї протягом десяти робочих днiв з дати встановлення пiдстав для анулювання лiцензiї, яке вручається (надсилається) лiцензiату iз зазначенням пiдстав анулювання не пiзнiше трьох робочих днiв з дати його прийняття.

 

Розгляд питань про анулювання лiцензiї на пiдставi акта про встановлення факту неподання в установлений строк повiдомлення про змiну даних, зазначених у документах, що додавалися до заяви про видачу лiцензiї; акта про виявлення недостовiрних вiдомостей у документах, поданих суб'єктом господарювання для одержання лiцензiї; акта про встановлення факту передачi лiцензiї iншiй юридичнiй або фiзичнiй особi для провадження господарської дiяльностi; акта про невиконання розпорядження про усунення порушень лiцензiйних умов здiйснюється органом лiцензування з обов'язковим запрошенням лiцензiата або його представникiв.

 

Рiшення про анулювання лiцензiї набирає чинностi через десять днiв з дня його прийняття.

 

Якщо лiцензiат протягом цього часу подає скаргу до експертно-апеляцiйної ради, дiя даного рiшення органу лiцензування зупиняється до прийняття вiдповiдного рiшення спецiально уповноваженого органу з питань лiцензування.

 

Запис про дату та номер рiшення про анулювання лiцензiї вноситься до лiцензiйного реєстру не пiзнiше наступного робочого дня пiсля набрання чинностi рiшенням про анулювання лiцензiї.

 

У разi анулювання лiцензiї на пiдставi акта про повторне порушення лiцензiатом лiцензiйних умов, акта про встановлення факту неподання в установлений строк повiдомлення про змiну даних, зазначених у документах, що додавалися до заяви про видачу лiцензiї, акта про виявлення недостовiрних вiдомостей у документах, поданих суб'єктом господарювання для одержання лiцензiї, акта про встановлення факту передачi лiцензiї iншiй юридичнiй або фiзичнiй особi для провадження господарської дiяльностi, акта про невиконання розпорядження про усунення порушень лiцензiйних умов суб'єкт господарювання може одержати нову лiцензiю на право провадження цього виду господарської дiяльностi не ранiше нiж через рiк з дати прийняття рiшення органу лiцензування про анулювання попередньої лiцензiї.

 

Рiшення про анулювання лiцензiї може бути оскаржено у судовому порядку.

 

3.4444У разі, коли ліцензіат має намір провадити зазначений в ліцензії вид господарської діяльності після закінчення строку її дії, він повинен отримати нову ліцензію в порядку, встановленому для її видачі. Зміна місцезнаходження офісного приміщення, адреса якого не співпадає з адресою, яка вказана в свідоцтві про державну реєстрацію суб’єкта господарювання не є підставою для переоформлення ліцензії (дивись розділ «Отримання копії ліцензії»). Не переоформлена в установлений строк ліцензія (10 робочих днів з дати внесення змін до свідоцтва про державну реєстрацію (включно)) автоматично є НЕДІЙСНОЮ (в цьому випадку - отримання нової ліцензії в порядку, встановленому для її видачі).

 

Підстави для переоформлення ліцензії

Зміна найменування юридичної особи (якщо зміна найменування не пов'язана з реорганізацією юридичної особи);

Зміна прізвища, ім'я, по батькові фізичної особи - підприємця;

Зміна місцезнаходження юридичної особи або місця проживання фізичної особи – підприємця (що вказані в свідоцтві про державну реєстрацію суб’єкта господарювання)

Зміни, пов'язані з провадженням ліцензіатом певного виду (з урахуванням абз.9 ст.16 Закону України “Про ліцензування певних видів господарської діяльності) (в т.ч зміна туроператорської на турагентську діяльність).

 

ДЛЯ ПЕРЕОФОРМЛЕННЯ ЛІЦЕНЗІЇ

 

Ліцензіат зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дати внесення змін до свідоцтва про державну реєстрацію подати органу ліцензування:

 

1. Заява про переоформлення ліцензії на бланку встановленої форми (згідно з додатком 4 до пункту 1.2.4 Ліцензійних умов провадження туроператорської та турагентської діяльності) (бланк заяви знаходиться тут).

 

Особливості заповнення заяви:

заява заповнюється на комп’ютері українською мовою;

підписується керівником суб'єкта господарювання, завіряється печаткою.

в заяві вказується повне найменування суб`єкта господарювання згідно з свідоцтвом про державну реєстрацію;

всі адреси в заяві вказуються в повному обсязі: індекс, область, місто/сел., район міста, вулиця, будинок, приміщення);

в розділі – місцезнаходження філій/інших відокремлених підрозділів вказується адреса офісного приміщення (або філії, відокремленого підрозділу).

 

2. До заяви додаються такі документи:

 

При зміні туроператорської на турагентську діяльність:

ліцензія, що підлягає переоформленню;

нотаріально засвідчена копія довідки з банківської або іншої кредитної установи про підтвердження фінансового забезпечення відповідальності суб’єкта господарювання у розмірі, визначеному ст.15 Закону України “Про туризм” (якщо змінюється сума фінансового забезпечення);

копія платіжного документу що підтверджує оплату за видачу переоформленої ліцензії (дивись нижче)

 

При зміні найменування юридичної особи або прізвища, ім'я, по батькові фізичної особи – підприємця:

 ліцензія, що підлягає переоформленню;

нотаріально засвідчена (або засвідчена органом, який видав документ) копія свідоцтва про державну реєстрацію суб`єкта господарювання або нотаріально засвідчена (або засвідчена органом, який видав документ) копія довідки статуправління Про включення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України;

копія платіжного документу що підтверджує оплату за видачу переоформленої ліцензії (дивись нижче)

 

При зміні місцезнаходження юридичної особи /місця проживання фізичної особи - підприємця (яке вказане в свідоцтві про державну реєстрацію суб’єкта господарювання):

ліцензія, що підлягає переоформленню;

нотаріально засвідчена (або засвідчена органом, який видав документ) копія свідоцтва про державну реєстрацію суб`єкта господарювання або нотаріально засвідчена (або засвідчена органом, який видав документ) копія довідки статуправління Про включення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України;

засвідчена в установленому порядку (кожний аркуш завірений підписом керівника та печаткою) копія документа, що підтверджує право власності або оренди суб’єктом господарювання службового приміщення (офісу) (Істотними умовами договору оренди є: строк, на який укладається договір оренди; орендна плата (ст.284 Господарського Кодексу України)). Договір суборенди (піднайму) не допускається);

копія платіжного документу, що підтверджує оплату за видачу переоформленої ліцензії (дивись нижче)

 

Подача документів:

 

Документи подаються керівником суб’єкта господарювання, довіреною особою (нотаріально посвідчене доручення з підтвердженням повноважень) або поштою в файлику. Документи без заяви не приймаються.

 

Документи приймаються та реєструються в кімнаті 105, 203 (вул.Ярославів Вал, 36) в понеділок з 14.00 до 17.00, вівторок з 09.00 до 12.00 та з 14.00 до 17.00, середу з 09.00 до 12.00. Телефон сектору ліцензування (044) 272-45-15.

 

Документи можна прислати кур'єрською поштою з датою доставки понеділок-середа з обов’язковим описом вкладеного на адресу: 01034, м.Київ, вул.Ярославів Вал, 36, к.202, зателефонувати про результати отримання 044 272-45-15 у сектор ліцензування.

 

Якщо заява і необхідні документи подаються в Держтуризмкурортів не керівником суб`єкта господарювання, а його довіреною особою, потрібно надати відповідне доручення, в якому зазначається, що ця довірена особа компетентна представляти інтереси заявника з питань його господарської діяльності.

 

Одержання ліцензії:

 

Ліцензію одержує керівник суб`єкта господарювання/фізична особа-підприємець, а в разі його відсутності - уповноважений ним представник за наявності нотаріально посвідченого доручення з підтвердженням повноважень на одержання ліцензії.

 

Особа, що отримує ліцензію, надає паспорт та оригінал платіжного документу що підтверджує оплату за видачу ліцензії, який після перевірки повертається. (При електронних платежах - відмітка банку (мокра печатка та підпис особи, яка прийняла платіж) обов’язкова).

 

Плата за переоформлення ліцензії:

 

Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 29.11.2000 № 1755 плата, яка вноситься суб`єктом підприємницької діяльності за переоформлення ліцензії (5 неоподаткованих мінімумів доходів громадян =85 гривень), зараховується до Державного бюджету України і вноситься на балансові рахунки територіальних органів Державного казначейства (код бюджетної класифікації 14060200, символ звітності банку 069). (1.Звернутись до територіального органу Державного казначейства; 2.За кодом бюджетної класифікації 14060200 (Державний бюджет) вияснити розрахунковий рахунок та банк; 3.Здійснити оплату.

 

3.222Підставами для прийняття рішення про відмову у видачі ліцензії є:

• недостовірність даних у документах, поданих заявником, для отримання ліцензії;

 

• невідповідність заявника згідно з поданими документами ліцензійним умовам, встановленим для виду господарської діяльності, зазначеного в заяві про видачу ліцензії.

 

У разі відмови у видачі ліцензії на підставі виявлення недостовірних даних у документах, поданих заявником про видачу ліцензії, суб'єкт господарювання може подати до органу ліцензування нову заяву про видачу ліцензії не раніше ніж через три місяці з дати прийняття рішення про відмову у видачі ліцензії.

 

У разі відмови у видачі ліцензії на підставі невідповідності заявника ліцензійним умовам, встановленим для виду господарської діяльності, вказаного в заяві про видачу ліцензії, суб'єкт господарювання може подати до органу ліцензування нову заяву про видачу ліцензії після усунення причин, що стали підставою для відмови у видачі ліцензії.                                       ]

 

Рішення про відмову у видачі ліцензії може бути оскаржено уі

 

СУДОВОМУ ПОрЯДКу.                                                                                                          :

 

Орган ліцензування повинен оформити ліцензію не пізніше ніж за три робочі дні з дня надходження документа, що^ підтверджує внесення плати за видачу ліцензії.                           ;

 

Строк дії ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності встановлюється Кабінетом Міністрів України за поданням спеціально уповноваженого органу з питань ліцензування, але не може бути меншим ніж три роки.

 

Господарська діяльність на підставі ліцензії, виданої органом ліцензування, яким є центральний орган виконавчої влади, здійснюється на всій території' України.

 

Господарська діяльність на підставі ліцензії, виданої органом ліцензування, яким є місцевий орган виконавчої влади або спеціально уповноважений виконавчий орган рад, здійснюється на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці.

 

За видачу ліцензії справляється плата, розмір та порядок зарахування якої до Державного бюджету України встановлюються Кабінетом Міністрів України.

 

Плата за видачу ліцензії вноситься після прийняття рішення про видачу ліцензії.

 

4.222222

Торговий патент — державне свідоцтво, яке засвідчує право суб'єкта підприємницької діяльності або його структурного (відокремленого) підрозділу займатися визначеними у Законі видами діяльності.

Торговий патент придбавається суб'єктами підприємницької діяльності, предметом діяльності яких є вищевказані види. Підставою для придбання торгового патенту є заявка, оформлена відповідно до Закону. Встановлення будь-яких додаткових умов щодо придбання торгового патенту не дозволяється.

Торговий патент видається за плату суб'єктам підприємницької діяльності державними податковими органами за місцезнаходженням цих суб'єктів або місцезнаходженням їх структурних (відокремлених) підрозділів, суб'єктам підприємницької діяльності, що провадять торговельну діяльність або надають побутові послуги (крім пересувної торговельної мережі), — за місцезнаходженням пункту продажу товарів або пункту з надання побутових послуг, а суб'єктам підприємницької діяльності, що здійснює торгівлю через пересувну торговельну мережу, — за місцем реєстрації цих суб'єктів.

Торговий патент містить такі реквізити:

- номер торгового патенту;

- найменування володільця торгового патенту;

- вид підприємницької діяльності;

- назва виду побутових послуг чи послуг у сфері грального бізнесу;

- місце реєстрації громадянина як суб'єкта підприємницької діяльності чи місцезнаходження суб'єкта підприємницької діяльності — юридичної особи (місцезнаходження структурного (відокремленого) підрозділу цього суб'єкта);

- для транспортних засобів — зазначення “виїзна торгівля”;

- термін дії торгового патенту;

- місцезнаходження державного податкового органу, що видав торговий патент;

- оцінка державного податкового органу про надходження плати за виданий ним торговий патент.

Виходячи зі змісту Закону “Про патентування...”, розрізняються три види торгових патентів:

- звичайний торговий патент;

- пільговий торговий патент — патент, який видається суб'єктам підприємницької діяльності або їх структурним (відокремленим) підрозділам, які здійснюють торговельну діяльність виключно з використанням певних видів товарів вітчизняного виробництва, зазначених у Законі “Про патентування...”. У разі придбання пільгового торгового патенту суб'єкт підприємницької діяльності вносить одноразову плату у розмірі 25 гривень за весь термін дії патенту.

- короткотерміновий торговий патент — патент, термін дії якого на здійснення торговельної діяльності становить від 1 до 15 днів. Він придбавається у разі проведення ярмарків, виставок-продажів та інших короткострокових заходів, пов'язаних з демонстрацією і продажем товарів, за місцем здійснення зазначеної діяльності. Вартість короткотермінового торгового патенту на здійснення торговельної діяльності за один день встановлюється у фіксованому розмірі 10 гривень.

 

4.333333333333 По-перше, патентуванню підлягає торговельна діяльність, що здійснюється суб'єктами підприємницької діяльності або їх структурними (відокремленими) підрозділами у пунктах продажу товарів.

Під торговельною діяльністю у Законі “Про патентування...” розуміється роздрібна та оптова торгівля, діяльність у торговельно-виробничій (громадське харчування) сфері за готівкові кошти, інші готівкові платіжні засоби та з використанням кредитних карток.

Вартість торгового патенту на здійснення торговельної діяльності встановлюється органами місцевого самоврядування залежно від місцезнаходження пункту продажу товарів та асортиментного переліку товарів.

Вартість торгового патенту за календарний місяць встановлюється у межах таких граничних рівнів:

- на території міста Києва, обласних центрів — від 60 до 320 гривень;

- на території міста Севастополя, міст обласного підпорядкування (крім обласних центрів) і районних центрів — від 30 до 160 гривень;

- на території інших населених пунктів — до 80 гривень.

Термін дії торгового патенту на здійснення торговельної діяльності становить 12 календарних місяців.

По-друге, патентуванню підлягає діяльність з надання побутових послуг, яка здійснюється суб'єктами підприємницької діяльності або їх структурними (відокремленими) підрозділами як в окремих приміщеннях, будівлях, їх частинах, так і за їх межами.

 Під побутовими послугами в Законі “Про патентування...” розуміється діяльність, пов'язана з наданням платних послуг для задоволення особистих потреб замовника за готівкові кошти, а також з використанням інших форм розрахунків, включаючи кредитні картки.

Постановою Кабінету Міністрів України “Про затвердження переліку послуг, що відносяться до побутових і підлягають патентуванню” від 27.04.98 р. № 576 затверджений перелік побутових послуг.

Вартість торгового патенту на здійснення діяльності з надання побутових послуг за календарний місяць встановлюється в межах таких граничних рівнів:

- на території міста Києва, обласних центрів — від 60 до 320 гривень;

- на території міста Севастополя, міст обласного підпорядкування (крім обласних центрів) і районних центрів — від 30 до 160 гривень;

- на території інших населених пунктів — до 80 гривень. Термін дії торгового патенту на здійснення діяльності з надання побутових послуг становить 12 календарних місяців.

По-третє, патентуванню підлягають операції з торгівлі готівковими валютними цінностями, які здійснюються суб'єктами підприємницької діяльності або їх структурними (відокремленими) підрозділами у пунктах обміну іноземної валюти.

Під торгівлею готівковими валютними цінностями у Законі “Про патентування...” розуміється продаж готівкової іноземної валюти, інших готівкових платіжних засобів, виражених в іноземній валюті (у тому числі дорожніх, банківських та персональних чеків), а також операції з дебетування кредитних (дебетових) карток в обмін на валюту України, інших готівкових платіжних засобів, виражених у валюті України, а також в обмін на іншу іноземну валюту.

Вартість торгового патенту на здійснення операцій з торгівлі валютними цінностями встановлюється у фіксованому розмірі 960 гривень за календарний місяць.

Термін дії торгового патенту на здійснення операцій з торгівлі валютними цінностями становить 36 календарних місяців.

По-четверте, патентуванню підлягають операції з надання послуг у сфері грального бізнесу, які здійснюються суб'єктами підприємницької діяльності або їх структурними (відокремленими) підрозділами.

Під гральним бізнесом у Законі “Про патентування...” розуміється діяльність, пов'язана з влаштуванням казино, інших гральних місць (домів), гральних автоматів з грошовим або майновим виграшем, проведенням лотерей (крім державних) та розиграшів з видачею грошових виграшів у готівковій або майновій формі.

Вартість торгового патенту на здійснення операцій з надання послуг у сфері грального бізнесу встановлюється у фіксованому розмірі (за рік):

- для використання грального автомата з грошовим або майновим виграшем — 2800 гривень;

- для використання грального столу з кільцем рулетки — 128000 гривень;

- для використання інших гральних столів (спеціальних столів для казино, крім столів для більярду) — 96000 гривень за кожний стіл;

- для використання кегельбанів, що вводяться у дію за допомогою жетона, монети або без них, — 4000 гривень за кожний гральний жолоб (доріжку);

- для використання столів для більярду, що вводяться в дію за допомогою жетона, монети або без них, крім столів для більярду, що використовуються для спортивних аматорських змагань, — 1200 гривень за кожний стіл для більярду;

- для провадження інших видів грального бізнесу, включаючи розиграші з видачею грошових виграшів у готівковій формі поза банківські установи або у майновій формі на місці, — 4800 гривень за кожний окремий вид (місце) грального бізнесу.

Торговий патент на здійснення операцій з надання послуг у сфері грального бізнесу має бути виданий на кожне окреме гральне місце (гральний автомат, гральний стіл).

Термін дії торгового патенту на здійснення операцій з надання послуг у сфері грального бізнесу становить 60 календарних місяців.

 

4.11111111

Деякі види підприємницької діяльності вимагають одержання торгового патенту.

Патентування — умова здійснення деяких видів підприємницької діяльності, зазначених у Законі “Про патентування деяких видів підприємницької діяльності”, що означає необхідність одержання торгового патенту у встановленому законодавством порядку.

Відповідно до ст. 1 Закону України “Про патентування деяких видів підприємницької діяльності” (далі — Закон “Про патентування...”) торговельна діяльність за готівкові кошти, а також з використанням інших форм розрахунків та кредитних карток на території України, діяльність з обміні готівкових валютних цінностей (включаючи операції з готівковими платіжними засобами, вираженими в іноземній валюті, та з кредитними картками), а також діяльність з надання послуг у сфері грального бізнесу та побутових послуг, вимагає одержання торгового патенту.

Перелік видів діяльності, що підлягають патентуванню, має вичерпний характер. Тому не допускається визначення видів підприємницької діяльності, що підлягають патентуванню, порядку і суб'єктів патентування в інших нормативно-правових актах, а також рішеннями органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Отже, жоден нормативно-правовий акт або рішення органу державної влади чи місцевого самоврядування не можуть визначати інші види діяльності, що підлягають патентуванню, або встановлювати інших суб'єктів правовідносин з патентування, або встановлювати додаткові пільги щодо патентування, ніж передбачені безпосередньо в Законі.

Суб'єктами правовідносин, які підлягають регулюванню за Законом “Про патентування...”, є юридичні особи та суб'єкти підприємницької діяльності, що не мають статусу юридичної особи — резиденти і нерезиденти, а також відокремлені підрозділи (філії, відділення, представництва тощо), які займаються вищевказаною підприємницькою діяльністю.

Дія Закону “Про патентування...” не поширюється на торговельну діяльність та діяльність з надання побутових послуг.

1) підприємств і організацій Укоопспілки, військової торгівлі, аптек, які перебувають у державній власності, та торгово-виробничих державних підприємств робітничого постачання у селах, селищах та містах районного підпорядкування;

2) суб'єктів підприємницької діяльності — фізичних осіб, які:

- здійснюють торговельну діяльність з лотків, прилавків і сплачують ринковий збір (плату) за місце для торгівлі продукцією в межах ринків усіх форм власності;

- сплачують податок на промисел у порядку, передбаченому чинним законодавством;

- здійснюють продаж вирощених в особистому підсобному господарстві, на присадибній, дачній, садовій і городній ділянках продукції рослинництва, худоби, кроликів, нутрій, птаха (як у живому вигляді, так і продукції їх забою в сирому вигляді та у вигляді первинної переробки), продукції власного бджільництва;

- сплачують державне мито за нотаріальне посвідчення договорів про відчуження власного майна, якщо товари кожної окремої категорії відчужуються не частіше одного разу на календарний рік;

- сплачують фіксований податок відповідно до законодавства про оподатковування доходів фізичних осіб;

3) суб'єктів підприємницької діяльності, створених громадськими організаціями інвалідів, які мають податкові пільги згідно з чинним законодавством та здійснюють торгівлю виключно продовольчими товарами вітчизняного виробництва та продукцією, виготовленою на підприємствах Українського товариства сліпих та Українського товариства глухих.

Без придбання торгового патенту суб'єкти підприємницької діяльності або їх структурні (відокремлені) підрозділи здійснюють торговельну діяльність виключно з використанням таких видів товарів вітчизняного виробництва: хліб і хлібобулочні вироби; борошно пшеничне та житнє; сіль, цукор, олія соняшникова і кукурудзяна; молоко і молочна продукція тощо.

 

 


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 158; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!