Зразки характеристик, оцінених на «незадовільно»



(збережені авторські варіанти викладу інформації)

Характеристика на учня

1. Загальні відомості про особистість.
Гринь Ярослав, 15 років.
Хлопець навчається у 9-му класі.
Сім'я повна.

Батько.Гринь Ігор Миколайович має середню освіту.

На даний момент працює на заробітках в місті Києві по євроремонтам.

Мати: Гринь Марія Іванівна мас вищу освіту.

На даний момент не працює. Для сім'ї Ярослава досить характерна освіченість. Вдома наявна бібліотека, в основний склад якої входить вітчизняна та зарубіжна художня література, а також посібники з педагогіки та психології.

2. Дитина' досить здібна у навчальній діяльності. Отримує часті похвали від вчителів. За висновками бесіди з класним керівником Можна сказати що Ярослав раціонально використовує навчання в цілях усвідомлення підготовки до майбутнього самостійного життя і становлення кар'єри. Хлопець добре фізично розвинений та психічно врівноваяжений. Він абсолютно реалістично відноситься до життя і вибудовує адекватну стратегію формування свого майбутнього. Як зазначалось вище Ярослав досить добре поінформований у різних галузях знань. Крім необхідної навчальної літератури він цікавиться науковою літературою. Основними джерелами отримання інформації є школа та самоосвіта. Хлопчик любить займатися спортом, грає у футбол з однолітками та ходить у спортивну секцію.

3. За висновками діалогу з класним керівником можна сказати, що клас Ярослава не є досить дружнім. В ньому наявні мікрогрупові утворення. Дана тенденція спостерігалася при екстероспективному дослідженні протягом міжурочного часу.

При вирішенні загально групової проблеми діти користувалися думкою всього класу, але дружні стосунки наявні лише в мікрогрупах, які містять в собі невелике число осіб, в основному однієї статі. Ярослав також є членом мікрогрупи і дещо нейтрально відноситься до вирішення загально-групових проблем.

Групова мотивація збігається з мотивацією Ярослава (навчальна діяльність, загальношкільна діяльність).

4. За методикою діагностики міжособистісних відносин Т. Лірі (див. дод.
2) можна сказати, що в хлопця переважають такі типи відношенняен до
оточуючих: у взаємодії з групою в більшості випадків у Ярослава домінує
підкорення. Можна сказати, що він є конформною особистістю.

Проявляються дещо егоїстичні риси, орієнтація на себе. В агресивних рисах превалює впертість, наполегливість та енергійність. За результатами методики Ярослав відчуває незначні труднощі в інтерсональних контактах через

16


невпевненість і боязливість поганого відношення. Свій негативізм може проявляти у вербальній агресії (див. дод. 1).

5. Хлопець відповідально ставиться до своїх обов'язків і сумлінно їх
виконує. Схильний до співробітництва, компромісний у вирішенні проблем і
намагається бути у згоді З думкою оточуючих, свідомо конформний, підвладний
умовностям.

За методикою діагностики групової згуртованості (див. дод.З) ми виявили суб'єктивну оцінку учім до даного явища. І за її результатом видно, що учень впевнений у відсутності згуртованості, в роз'єднаності та індивідуалізованості членів групи. Це ще раз підтверджує той факт, що в класі наявні мікрогрупові утворення.

6. Самооцінка хлопця є адекватною. За висновками діалогу з класним керівником дитина реально оцінює свої можливості. Рівень домагань дорівнює рівню досяжності.

7. За результатами методики Т. Лірі (див. дод. 2), дитина свідомо відноситься до своєї роді в класі.

8. За результатами бесіди 3 класним керівником можна сказати, що хлопець більше спілкується зі своєю мікрогрупою ніж групого взагалі.

9. Хлопець ніколи не виступав проти офіційного лідера, не є його опонентом.

Мікрогрупи, які згуртувались в класі, мають свою внутрішню позицію яка не зачіпає норм педагогічних вимог чи класу взагалі. Мікрогрупи в даному класі зазвичай об'єднуються за інтересами. Цей умовивід є результатом спостереження за тим, що задана проблема (намалювати плакат) обговорювалась саме у цій мікрогрулі і вона характеризувалася розподілом ролей под. виконанням завдання (див. дод. І), Ярослав був дуже зацікавлений, виконуючи свою поставлену роль,-

10. На становлення дитячої особистості впливає як сім'я, так і школа. В
сімейному колі дитина інтегрує здатність до самоосвіти та зацікавленість
читанням. В класі дитина орієнтується на лідера і на інтереси своєї мікрогрупи,
та класу взагалі. Для Ярослава характерне ототожнення та наслідування своїх
однолітків.

Отже, з усього вище зазначеного можна зробити висновок, що Ярослав досить здібна дитина з елементами творчого пошуку. Для нього характерна дружелюбність, поважає своїх однолітків та бере участь у життєдіяльності всього класу. Він реально ставиться до свого майбутнього і оцінює свої можливості. В групі є конформним із домінуючим підкоренням.


Дата добавления: 2018-10-26; просмотров: 105; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!