Тематика випускних кваліфікаційних робіт



ЗМІСТ

Вступ…………………………………………………………………………………….4

1 Мета і завдання випускної кваліфікаційної роботи………………………………..5

2 Загальні положення написання випускної кваліфікаційної роботи………………6

3 Тематика випускних кваліфікаційних робіт………………………………………10

4 Вимоги до написання та оформлення випускної кваліфікаційної роботи……...12

5 Вимоги до написання відгуку………………………………………………………14

6 Критерії оцінювання випускної кваліфікаційної роботи…………………………15

7 Підготовка до захисту випускної кваліфікаційної роботи……………………….16

Висновки……………………………………………………………………………….17

Список використаних джерел………………………………………………………...18

Додатки………………………………………………………………………………...19


Вступ

Згідно з навчальним планом навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації учні пишуть випускні кваліфікаційні роботи.

Методичні рекомендації включають в себе основні етапи підготовки до написання випускної кваліфікаційної роботи згідно з існуючими положеннями, інструкціями, наказами Міністерства освіти і науки України про професійно-технічну освіту, з професії «Укладальник підлогових покриттів»

Закріпивши теоретичні знання практичними уроками на дисципліні «Виробниче навчання», учні відправляються на виробничу практику, де відпрацьовують всі знання, уміння та навички згідно своєї професії.

Наступним кроком до виконання роботи є методичні рекомендації керівників.

Організація і контроль за процесом підготовки та захисту випускних кваліфікаційних робіт покладена на завідуючого відділенням. Безпосереднє керівництво за виконання випускної кваліфікаційної роботи здійснюється керівниками.

Специфіка випускної кваліфікаційної роботи полягає в тому, що в процесі написання учні повинні підвищити свої професійні знання за допомогою здобутих знань, умінь і навиків та їх підготовки до захисту із здійсненням навчальних цілей.

Важливим етапом написання випускної кваліфікаційної роботи є вибір теми та складання плану, від чого залежить виконання роботи.

Робота над темою, як правило починається з підбору і ознайомленням необхідної літератури та джерел.


Мета і завдання випускної кваліфікаційної роботи

Виконання випускної кваліфікаційної роботи передбачає наступну мету:

- закріплення учнями знань методів розробки та технологічного вирішення поставленого завдання;

- закріплення навичок самостійної роботи з технічною літературою при застосуванні отриманих знань та досвіду передвипускної виробничої практики на підприємстві;

- перевірку рівня професійної підготовленості учнів до самостійної роботи по професії.

Для досягнення цієї мети учень повинен продумати і якісно представити собі умови завдання, правильно вибрати або обробити вхідні данні, визначити найбільш раціональну технологію виконання роботи, обґрунтувати її доцільність. Крім того випускник повинен вміло користуватися технічною літературою, правильно викладати свої думки і грамотно оформити роботу.

 


Загальні положення з написання випускної кваліфікаційної роботи

Приступаючи до написання передусім слід ознайомитися з тематикою випускної кваліфікаційної роботи, запропонованою керівниками, і обрати тему майбутньої роботи. Після затвердження теми, учень консультується з керівниками з питань написання роботи і приступає до її підготовки. Теми випускних кваліфікаційних робіт затверджуються заступником директора з науково-методичної роботи.

Теми випускних кваліфікаційних робіт та завдання відповідають об’єму знань, умінь та навичок, які є передбачені навчальними програмами і кваліфікаційною характеристикою, а також при їх складанні враховуються індивідуальні особливості учнів. Доводять до відому учнів структуру написання випускної кваліфікаційної роботи у розділах.

Керівники ознайомлюють учнів з вимогами до оформлення та написання випускної кваліфікаційної роботи, а також з термінами виконання роботи.

Учні складають попередній план майбутньої роботи у відповідності І розділу та ІІ розділу. З цією метою слід провести бібліографічний пошук, виявити опубліковані праці, які стосуються обраної теми.

Після попереднього знайомства з літературою складають план роботи, тобто перелік найважливіших питань, які будуть розкриватися учнем. Складання плану є важливим моментом, оскільки вдало складений план значною мірою полегшує дослідження і написання роботи. Підготовлений учнем план обговорюється і уточнюється з керівником. В подальшому план може удосконалюватись, оскільки в ході написання роботи виникають певні корективи, пов'язані з розширенням чи скороченням матеріалу, з приведенням його до оптимальних пропорцій, уточненням формулювань тощо.

Наступним етапом роботи над обраною темою є літературне оформлення дослідження. На етапі написання роботи слід чітко розподіляти намічений її обсяг по окремих підрозділах робочого плану. Розподіл обсягу праці по підрозділах значною мірою залежить від самої теми, її значення, вивченості і наявності відповідних матеріалів.

Слід мати на увазі, що випускна кваліфікаційна робота є різновидом наукової праці, відповідно у якому проявляється самостійність кожного учня.

Виконану роботу (чорновий варіант) подають керівнику у роздрукованому вигляді. Потім її доопрацьовують, враховуючи зауваження і побажання. Після доопрацювання текст передруковують і подають керівнику. Після того, як керівники переглянули всі доопрацювання робота дається на підшивку.

Виконані випускні кваліфікаційні роботи затверджуються завідуючим відділенням та заступником директора з навчально-виховної роботи, а потім зберігаються у керівників, а за 2-3 дні до захисту видаються учням.

Термін зберігання в навчальному закладі виконаних випускних кваліфікаційних робіт – 5 років.

 

Структура випускної кваліфікаційної роботи складається наступних компонентів:

ü Титульний лист

ü Лист із завданнями (див. Додаток Б)

ü Зміст

ü Вступ

ü Основна частина ( складається із восьми розділів)

ü Висновки

ü Список використаних джерел

ü Додатки

Титульний лист повинен містити: управління, якому підпорядковується навчальний заклад; повна назва навчального закладу; назва відділення; номер групи; повна назва професії з шифром; назва виду даної роботи; найменування теми випускної кваліфікаційної роботи; прізвище, ім’я та по-батькові учня (учениці), яка виконує випускну кваліфікаційну роботу; прізвище керівника, який керує даною випускної кваліфікаційної роботи; допуск до захисту завідуючого відділенням; робота захищена містить дату коли відбувся захист та відповідна оцінка за захист; протокол ДКК містить номер та дату від, якого він написаний (дивитися Додаток А).

Зміст подається на початку роботи, відразу третя сторінка після титульного листа та завдання випускної кваліфікаційної роботи. вкладається наступним після титульної сторінки і починається з нового аркуша. Структурними елементами змісту є: вступ; послідовно перелічені найменування всіх розділів та підрозділів; висновки; список використаних джерел; додатки (дивитися Додаток В).

У вступі обґрунтовується вибір теми, її актуальність зумовлюється недостатньою вивченістю або необхідністю переосмислення на основі раніше недоступних джерел та літератури; вступ містить також огляд літератури та джерел з даної теми; слід вказати на елементи новизни, привнесені автором дослідження та на практичне значення роботи (дивитися Додаток Г).

Основна частина випускної кваліфікаційної роботи складається з 8-ми розділів:

1) перший розділ відноситься до розкриттязагальної характеристики конструкції підлоги ( та містить 2 підрозділи, які розкривають відомості

відповідного розділу);

2) другий розділ відноситься до розкриття загальної характеристики та властивості покриття (та містить 4 підрозділи, які розкривають відомості

відповідного розділу);

3) третій розділ відноситься до розкриття загальної характеристикиінструментів для виконання робіт (та містить 2 підрозділи, які розкривають відомості відповідного розділу);

4) четвертий розділ відноситься до розкриття загальної характеристикипідготовки основи для влаштування покриття (та містить 2 підрозділи, які розкривають відомості відповідного розділу);

5) п’ятий розділ відноситься до розкриття загальної характеристикитехнології укладання підлоги за варіантом.

6) шостий розділ відноситься до підрахунків матеріалів для виконання робіт.

7) сьомий розділ відноситься довиконання технологічного креслення.

8)восьмий розділ відноситься до правил безпеки праці при виконання усіх робіт.

Кожний розділ починається з нової сторінки і має заголовок в кінці якого не ставиться крапка (дивитися Додаток Д).

У висновках узагальнюється стан вивчення питання, підводяться підсумки. Висновки розміщують безпосередньо після викладення основної частини роботи (обсяг 1 сторінка).

Список використаних джерел повинен складатися з джерел згідно з їх класифікацією та літератури, в алфавітному порядку авторів або першого слова назви роботи.

Про кожну книгу подаються такі відомості: прізвище та ініціали автора; якщо книга написана декільками авторами, то перераховуються або всі прізвища, або лише прізвище та ініціали першого автора, після чого роблять приписку «та ін.»; повна і точна назва книги, яка не береться в лапки; підзаголовок, який уточнює назву (якщо він не вказаний на титульному листі); дані про повторне видання; назва міста видання книги; назва видавництва (без лапок); рік видання.

Кожна група відомостей відокремлюється одна від одної знаком крапка і тире (.-). Якщо на титульному листі відсутнє прізвище автора, то запис про дану книгу починається з назви книги, після чого вказується прізвище редактора та його ініціали, які ставляться перед прізвищем.

В кінці всіх джерел вставляємо інтернет сайти( силки ) якщо ви з них теж щось шукали.

Наприклад: Природоохоронна освіта в школі: Посібник для вчителів / І.Л. Гордієнко, О.М. Бараш та ін. – К.: Знання, 2006.

Всі описи джерел виконуються в алфавітній послідовності за прізвищами авторів або назвами джерел (обсяг від 7 джерел).

Додатки оформляють як продовження роботи на наступних її сторінках.

Вони містять допоміжний матеріал, необхідний для повного сприйняття роботи: додаткова допоміжна текстова інформація, креслення, таблиці допоміжних цифрових даних, ілюстрації, рисунки, фотографії тощо.

Додаток повинен мати заголовок, надрукований по центру сторінки.

Над заголовком в правому кутку рядка друкується слово «Додаток А» і літера українського алфавіту, що позначає додаток.


Тематика випускних кваліфікаційних робіт

1. 1 Технологія укладання керамічних плиток двох кольорів прямими рядами з фризом на залізобетонному перекритті.

2. Технологія укладання керамічних плиток двох кольорів прямими рядами з фризом на ґрунтовій основі

3. Технологія укладання керамічних плиток двох кольорів діагональними рядами з фризом на ґрунтовій основі.

4. Технологія укладання керамічних плиток двох кольорів діагональними рядами з фризом на залізобетонному перекритті.

5. Технологія укладання керамічних шестигранних плиток двох кольорів з фризом на ґрунтовій основі.

6. Технологія укладання керамічних шестигранних плиток двох кольорів з фризом на залізобетонному перекритті.

7. Технологія укладання керамічних восьмигранних плиток двох кольорів з фризом на ґрунтовій основі.

8. Технологія укладання керамічних восьмигранних плиток двох кольорів з фризом на залізобетонному перекритті.

9. Технологія влаштування мозаїчної підлоги на залізобетонному перекритті.

10. Технологія укладання полівінілхлоридних плиток двох кольорів прямими рядами на ґрунтовій основі.

11. Технологія укладання полівінілхлоридних плиток двох кольорів прямими рядами на залізобетонному перекритті.

12. Технологія укладання полівінілхлоридних плиток двох кольорів діагональними рядами на ґрунтовій основі

13. Технологія укладання полівінілхлоридних плиток двох кольорів діагональними рядами на залізобетонному перекритті.

14. Технологія влаштування підлогового покриття з рулонного ПВХ.

15. Технологія влаштування підлогового покриття з ковроліну.

16. Технологія влаштування підлогового покриття з натурального лінолеуму.

17. Технологія влаштування наливної підлоги.

18. Технологія влаштування теплої підлоги (з електропідігрівом) з керамічним покриттям.

19. Технологія влаштування теплої підлоги (з електропідігрівом) з мозаїчним покриттям.

20. Технологія влаштування теплої підлоги (з підігрівом водою) з керамічним покриттям.

21. Технологія укладання штучного паркету «в ялинку» з фризом на залізобетонному перекритті.

22. Технологія укладання штучного паркету «в ялинку» без фризу на ґрунтовій основі.

23. Технологія укладання штучного паркету «в ялинку» з фризом та лінійкою на залізобетонному перекритті.

24. Технологія укладання штучного паркету «в ялинку» по діагоналі на залізобетонному перекритті.

25. Технологія укладання штучного паркету квадратами на залізобетонному перекритті.

26. Технологія влаштування підлогового покриття з паркетної дошки на ґрунтовій основі.

27. Технологія влаштування підлогового покриття з паркетної дошки на залізобетонному перекритті.

28. Технологія влаштування підлоги з ламінату.

29. Технологія влаштування підлоги з пробкового покриття.

30. Технологія влаштування дерев’яної підлоги у спортивній залі навчального закладу.

31. Технологія влаштування підлогового покриття в дитячій кімнаті.

32. Технологія влаштування підлогового покриття в офісному приміщенні.

33. Технологія влаштування керамічної підлоги з ухилом.

34. Технологія влаштування хімічно стійкого підлогового покриття на ґрунтовій основі.

35. Технологія влаштування хімічно стійкого підлогового покриття на ґрунтовій основі.

 


Дата добавления: 2018-09-23; просмотров: 224; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!