Кафедра менеджменту організацій та зовнішньоекономічної діяльності



Вищий навчальний заклад Укоопспілки

«ПОЛТАВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ ЕКОНОМІКИ І ТОРГІВЛІ»

Кафедра менеджменту організацій та зовнішньоекономічної діяльності

 

Талалаєв В.О.

 

 

Інформаційні системи в менеджменті

 

 

Методичні рекомендації для виконання курсових робіт

для студентів

спеціальностей 6.050201 «Менеджмент організацій»

6.050206 «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності»

 

 

ПОЛТАВА

 2010


Автор: Талалаєв В.О., к.т.н., доцент кафедри менеджменту організацій та зовнішньоекономічної діяльності ПУЕТ

 

Рецензенти:

Маркіна І.А., завідувач кафедри менеджменту організацій та ЗЕД

 ПУЕТ, професор, д.е.н.

Іванюта С.М., професор кафедри менеджменту організацій та ЗЕД 

 ПУЕТ, д.е.н.

 


ВСТУП

Ми живемо у світі інформаційних технологій та інформаційних систем. Ця тенденціяна сьогодні все більше стає провідною і визначає одну із його основних рис – глобальну інформатизацію усіх сторін життєдіяльності сучасного суспільства.

Інформатизація в області управління економічними процесами передбачає, насамперед, підвищення продуктивності праці працівників за рахунок зниження співвідношення вартість/виробництво, а також підвищення кваліфікації і професійної грамотності зайнятих управлінською діяльністю фахівців.

Успіх будь-якого бізнесу пов’язаний з успіхами в управлінні фірмою, організацією( в подальшому – організаційно-виробничою системою - ОВС). Люди, які зайняті у сфері управлінської діяльності – менеджери – це професійно підготовлені фахівці в області управління. Головний зміст їх діяльності – збір і обробка інформації, прийняття рішень, постановка завдань, планування, організація виконання рішень, координація. Мотивація і контроль. Ефективність розв’язання цих задач залежить від двох складових в умінні менеджера – мистецтва(творчість) і наукового підходу. Перша складова базується на особистих здібностях і якостях менеджера, друга – визначається його підготовленістю , в першу чергу, в питаннях використання сучасних інформаційних технологій.

Підготовленості майбутніх фахівців – менеджерів в сфері використання сучасних інформаційних технологій сприятиме вивчення циклів навчальних дисциплін, які забезпечують таку підготовку. До їх числа слід віднести і навчальну дисципліну «Інформаційні системи в менеджменті».

Навчальна дисципліна  “ Інформаційні системи в менеджменті ” - профілююча дисципліна, що вивчається студентами на четвертому курсі протягом другого семестру, де вони набувають необхідних знань у процесі поточного навчання на лекційних і практичних заняттях та під час виконання курсової роботи.

Завданням методичних рекомендацій для написання комплексної курсової роботи є допомога студентам у виборі теми курсової роботи, розробці плану, підборі літератури, оформленні та захисті їх результатів.

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Мета курсової роботи - здобуття студентами навиків самостійної роботи і закріплення теоретичних знань, що одержані в процесі вивчення дисциплін. Курсова робота призначена для виявлення у студентів вміння ефективно застосовувати теоретичні знання для розв’язання практичних задач, пов’язаних з автоматизацією управлінської діяльності менеджерів: аналізувати структуру системи управління конкретного підприємства ; визначати параметри і характеристики системи управління; аналізувати функціональний склад і характер управлінських задач; проводити типізацію технологій менеджменту підприємства і знаходити адекватні та ефективні технології для автоматизації процесів управління; визначати структуру і склад основних видів забезпечення для створення автоматизованої системи менеджменту підприємства.

Теми курсової роботи визначаються профілем діяльності конкретного підприємства, за яким закріпляється студент для проходження виробничої практики і затверджуються рішенням кафедри.Наперіод виконання наукового дослідження призначаєтьсякерівник.

 Зміст курсової роботи повинен містити теоретичну  частину, де всі студенти відпрацьовують питання вибору і обґрунтування основних рішень щодо застосування на конкретному підприємстві інформаційної системи менеджменту. В практичній частині  курсової роботи студенти розробляють пропозиції щодо структури і функцій інформаційної системи у відповідності до теми курсової роботи, перелік функцій і задач, які доцільно автоматизувати в інформаційній системі, постановку однієї із задач розробленого переліку задачі для її подальшої автоматизації в інформаційній системі менеджменту.

Студент також має право запропонувати оригінальну тему курсової роботи, або обрати її із переліку дослідницьких тем, якщо вона відповідає тематиці дипломної роботи або пов'язана з майбутньою роботою.

2. СТРУКТУРА КУРСОВОЇ РОБОТИ І ПІДБІР МАТЕРІАЛУ

Курсова робота є індивідуальним самостійним навчально-науковим завданням, що виконується на основі інформаційного  та практичного матеріалу. Саме тому написання курсової роботи повинно починатися з вивчення літератури за обраною темою. Літературний огляд по темі є початковим етапом наукового дослідження. При вивченні літературних джерел необхідно переважно орієнтуватися на видання останніх років.

Матеріалом для підготовки курсової роботи можуть бути: підручники і навчальні посібники, монографії вітчизняних і зарубіжних вчених, статті в газетах і журналах, нормативні акти та документи, методики, статистичні дані та бухгалтерська звітність організації.

Всі студенти повинні виконувати курсову роботу на матеріалах конкретної організації (різних форм власності). Після ознайомлення зі спеціальною літературою студент переходить до складання плану курсової роботи. План відображає зміст роботи у вигляді основних питань і узгоджується з керівником. Робота виконана без затвердженого плану або плану зі змінами без згоди керівника, на перевірку не приймається.

Кількість питань та їх порядок в плані визначається в кожному конкретному випадку з урахуванням специфіки теми, проте в будь-якій роботі повинні бути: вступ, три розділи (теоретичніі практичні), висновки і пропозиції, список літератури, додатки.

Кількість розділів може бути збільшена до 4-х,проте не більше. Принеобхідності розділи можна підрозділяти, проте кількість підрозділів у кожному розділі не повинна бути більше трьох.

У вступі необхідно обґрунтувати актуальність і доцільність обраної теми, мету, предмет та об'єкт дослідження, основні завдання, які необхідно вирішити при розкритті даної теми, вказати теоретичну і методологічну базу наукового дослідження ( використані методи та джерела інформації).

У першому розділі розкривається теоретична сутність проблеми інформатизації менеджменту, її економічні і технічні  аспекти; надається літературний огляд обраної теми, наводяться підходи і оцінки різних авторів, обґрунтовується їх значення в практичній діяльності організації. Головні увага повинна бути зосереджена на сучасних досягненнях у застосуванні засобів автоматизації та інформатизації при вирішенні питання побудови і застосування інформаційних систем в менеджменті підприємств. Саме в цьому розділі особливо багато посилань на літературні джерела, у кінці яких в квадратних дужках слід вказати номер джерела і сторінки, де приведена конкретна думка автора.

У другому розділі відображається практична частина роботи. У ньому необхідно під кутом зору проблеми інформатизації систем управління дати загальну характеристику організації і особливості системи її менеджменту, показати структуру системи управління і навести її основні параметри і складові підсистеми,  дати характеристику інформаційним процесам, які забезпечують процеси управління на підприємстві.  Проведений аналіз повинен дати чітку картину стану системи управління на підприємстві, поточний рівень і глибина автоматизації та інформатизації основних інформаційних процесів та визначити, де застосування засобів інформатизації дасть змогу суттєво покращити ефективність управління на підприємстві в цілому. У відповідності до обраної теми основну увагу необхідно зосередити на тій підсистемі менеджменту, яка визначена темою курсової роботи.  Всі розрахунки слід виконувати в таблицях, для більшої наочності роботи можливо ілюструвати її графіками і схемами.

У третьому розділі роботи на основі проведеного аналізу методичних і методологічних проблем даної теми, основних процесів управління та інформаційних процесів організації, пропонується структура інформаційної системи підприємства і дається розгорнута характеристика її основних складових і підсистем. Для запропонованої загальної  схеми інформаційної системи наводиться перелік і специфікація інформаційних процесів і задач, автоматизація яких передбачається в підсистемі, що визначається темою курсової роботи. Завершується розділ описом постановки однієї із  задач із розробленого переліку для визначеної підсистеми. Усі вихідні дані а також результати розв’язку задачі повинні відповідати умовам діяльності конкретного підприємства. Саме другий і третій розділи курсової роботи носять практичний характер, є найбільш важливими і повинні складати до 60% всього обсягу курсової роботи.

Висновки і пропозиції є логічним продовженням аналізу теоретичного і практичного матеріалів попередніх розділів. Вони повинні бути конкретними, стосуватися різних сторін проблеми автоматизації менеджменту і спрямовані на усунення «вузьких місць» у системі управління підприємством. Обов'язковим є обґрунтування практичного значення досліджень і розробок, якісна і кількісна оцінка ефективності рішень, що пропонуються.

Оскільки висновки і пропозиції є завершальним розділом роботи, необхідно мати на увазі, що вони в значній мірі визначають якість роботи.

Список літератури, що використовується у процесі виконання курсової роботи, розміщується після висновків і пропозицій у певній послідовності. Першими записуються закони України, накази і постанови Верховної Ради України, потім нормативні документи. Після цього в алфавітній послідовності розміщуються підручники, навчальні посібники, довідники, спеціальні книги, брошури, журнали, експрес-інформація, методичні розробки за такою схемою:

1) прізвище та ім'я автора;

2) повна назва книги або статті;

3) місце випуску і назва видавництва;

4) рік випуску, номер журналу, дата виходу газети, сторінка. У додатках розміщують таблиці, довідкові дані, бланки документів тощо.

3. ОФОРМЛЕННЯ І ПОРЯДОК ЗАХИСТУ КУРСОВОЇ РОБОТИ

Курсова робота має бути виконана комп'ютерним або машинним способом у відповідності до стандарту на виконання документів з використанням друкуючих та графічних пристроїв приводу ПЕОМ.

Курсова робота оформляється на аркушах формату А 4 (210 х 297 мм) через 1,5 інтервали із розрахунку не більше 40 рядків на сторінці (з висотою знаків не менше 1,8 мм). Розміри поля: верхнє, нижнє та ліве -20 мм, праве -10 мм).

      Окремі слова та формули, які вписуються до надрукованого тексту, мають бути чорного кольору та мати близьку до основного тексту густоту, власні імена наводяться мовою оригіналу (при першому згадуванні - обов'язково).

   Структурні елементи "Вступ", "Висновки та пропозиції", "Перелік літератури" не нумерують, а їх найменування є заголовками структурних елементів.

     Пункти та підпункти плану мають заголовки. Заголовки структурних елементів необхідно розміщувати на середині рядка та друкувати правописними літерами без крапки в кінці. Заголовки пунктів та підпунктів необхідно починати з абзацу (5 знаків). Відстань між заголовками та наступним або попереднім текстом має бути не менше двох рядків. Не можна розміщувати заголовок в нижній частині сторінки, якщо після нього залишається тільки один рядок тексту.

   Пункти та підпункти нумеруються арабськими цифрами. Номер підпункту складається з номера пункту номера підпункту, розділених крапкою, наприклад 1.1, 1.2. іт.д.

Сторінки курсової роботи нумеруються арабськими цифрами в правому верхньому кутку сторінок зі збереженням наскрізної нумерації всього тексту. Титульний аркуш теж включають до нумерації, але номер сторінки не ставлять.

     Ілюстрації необхідно розміщувати безпосередньо після тексту, в якому вони згадуються вперше або на наступній сторінці. На всі ілюстрації мають посилання в роботі.

Креслення, рисунки, графіки, схеми, діаграми мають відповідати вимогам стандартів. Ілюстрації нумеруються арабськими цифрами в межах пункту і називаються "Рисунок", що разом з назвою ілюстрації (у разі необхідності) розміщується під рисунком, наприклад, "Рисунок 3.2 - Схема управління" (другий рисунок третього пункту).

Цифровий матеріал оформляють у вигляді таблиць. Таблицю слід розміщувати безпосередньо після тексту, в якому вона згадується вперше або на наступній сторінці. На всі таблиці мають бути посилання в тексті. Нумерують таблиці згідно з вимогами до нумерації рисунків. Слова "Таблиця" розміщують зліва над таблицею.

Формули та рівняння наводять безпосередньо після тексту, в якому вони згадуються, посередині рядка, з полями зверху та знизу не менше одного рядка. Номер формули або рівняння складається з номера пункту і порядкового номера, розділених крапкою. Номер проставляється в круглих дужках на рівні формули в крайньому правому положенні на рядку.

Пояснення символів та числових коефіцієнтів формул слід наводити безпосередньо під формулою, в тій самій послідовності, в якій вони наведені в формулі. Перший рядок пояснень починають з абзацу словом "де" без двокрапки. Пояснення кожного символу необхідно починати з нового рядка.

Додатки потрібно розміщувати у порядку появи посилань на них у тексті. Кожний додаток має починатись з нової сторінки. Додатки позначають посередині рядка прописними літерами (А,Б,В...). Наприклад, "Додаток А". Далі, симетрично тексту, друкується заголовок Додатка. Коли літер алфавіту не вистачає для нумерації додатків (згідно з вимогами стандарту літери Є, З, І, ї, И, О, Ч, Ь не використовуються), пропонується використовувати загальноприйняту систему: за додатком Я слідують додатки АА, АБ, АВ і т. д. Додатки повинні мати спільну з рештою роботи наскрізну нумерацію сторінок.

Якщо додаток являє собою документ, який має самостійне значення і оформляється згідно з вимогами до документа даного виду, а перед його копією вкладають аркуш, на якому посередині друкують "ДОДАТОК" - та його найменування.

Сторінки копії документа нумерують, продовжуючи наскрізну нумерацію сторінок роботи, незважаючи на власну нумерацію сторінок документа.

Курсова робота (проект) повинна бути підшита і мати тверду обкладинку або розміщена у папку.

У відповідності з затвердженим завідувачем кафедри календарним графіком виконання курсової роботи (проекту) студенти періодично звітують про хід виконання перед керівником роботи (проекту), а керівник доповідає завідувачу кафедри про ступінь готовності курсової роботи (проекту) та студента до захисту.

У випадку невиконання розділів курсової роботи (проекту) у встановлений термін студент запрошується на засідання кафедри для встановлення причин невиконання роботи і розробки коригуючих заходів з кінцевим терміном виконання з відповідним фіксуванням в протоколі засідання кафедри. По закінченню терміну виконання коригуючих заходів студент звітує про їх виконання. У випадку невиконання коригуючих заходів студентом у встановлений термін кафедра виходить з клопотанням до декана факультету про відрахування студента як нездатного виконати вимоги навчального плану за фахом.

Виконана курсова робота , підписана студентом, здається на рецензування керівнику, про що робиться запис у кафедральній книзі реєстрації курсових робіт. Перевірка курсової роботи керівником може здійснюватись протягом 7 днів. Після перевірки та схвалення курсової роботи керівник її підписує і складає письмову рецензію.

Письмова рецензія керівника повинна характеризувати актуальність теми, відповідність виконаних питань вимогам завдання, зауваження, які не впливають на якість виконання курсової роботи , і мати допуск до захисту .

У випадку негативної рецензії керівника курсова робота із значними зауваженнями і недоліками, зафіксованими письмово, повертається студенту на доопрацювання у визначений керівником у рецензії термін, про що робиться запис у кафедральній книзі реєстрації курсових робіт.

 

                         

Т ЕМАТИКА КУРСОВИХ РОБ ІТ

Тема 1.  Система підтримки прийняття рішень в системі стратегічного планування розвитку підприємства

Тема 2 Автоматизована інформаційна система розрахунку показників стану ринкового середовища і прогнозу його розвитку за профілем діяльності підприємства

Тема 3 Автоматизована інформаційна система розробки плану стратегічного розвитку підприємства на довгострокову і середньострокову перспективу

Тема 4. Інформаційна підсистема формування маркетингових планів діяльності підприємства

Тема 5 Інформаційна система ідентифікації загроз і ризиків зовнішнього середовища підприємства

Тема 6 Інформаційно-розрахункова система для  аналізу основних показників ефективності виробничої діяльності підприємства

Тема 7 Інформаційно-розрахункова система  аналізу показників фінансової стійкості підприємства

Тема 8 Інформаційно-довідникова система підсистеми управління персоналом підприємства

Тема 9 Інформаційно-довідникова система керівника підприємства

Тема 10  Інформаційно-розрахункова система головного бухгалтера підприємства

Тема 11 Інформаційно-довідникова система кадрової служби підприємства

Тема 12  Інформаційно-розрахункова система бухгалтерського обліку

Тема 13  Інформаційно-розрахункова система логістики підприємства

Тема 14  Автоматизована інформаційна система управління запасами підприємства

Тема 15 Інформаційна система формування бізнес-планів підприємства

Тема 16 Система інформаційної підтримки системи планування діяльності підприємства

Тема 17  Автоматизована інформаційна система контролю виконання планів і виконавчої дисципліни персоналу підприємства

Тема 18  Автоматизована інформаційна система оперативного управління діяльністю підприємства

Тема 19  Автоматизована інформаційна система професійного відбору персоналу підприємства

Тема 20  Автоматизована інформаційна система підтримки маркетингових досліджень підприємства

     Тема 21  Інформаційна підсистема служби безпеки підприємства

      Тема 22   Склад і структура інформаційних баз даних   інформаційної системи підприємства

     Тема 23  АРМ головного менеджера підприємства як елемент   інформаційної системи

      Тема 24  АРМ менеджера з персоналу як елемент інформаційної     системи підприємства

      Тема 25   АРМ менеджера з логістики як елемент інформаційної системи підприємства

      Тема 26  АРМ складського обліку як елемент інформаційної       системи підприємства

     Тема 27  АРМ головного бухгалтера як елемент інформаційної  системи

      Тема 28  Система підтримки прийняття рішень керівника        підприємства

      Тема 29  Автоматизована інформаційна система моніторингу    сегменту ринку, який визначається

      профілем діяльності підприємства

     Тема 30  Автоматизована інформаційна система статистичної  обробки результатів діяльності  

        підприємства  

     Тема 31  Автоматизована інформаційна система управління     продажами

     Тема 32  Інформаційна система обліку замовлень

     Тема 33  Автоматизована інформаційна система планування  обсягів робіт і складання календарних

      планів

     Тема 34  Інформаційна підсистема контролю виробництва

     Тема 35   Інформаційна підсистема управління філіалами   (віддаленими підрозділами) підприємства

    Тема 36  Інформаційна підсистема формування замовлень постачальникам

    Тема 37   Автоматизована інформаційна система управління інвестиційними проектами

     Тема 38   Інформаційна підсистема автоматизації розробки    фінансових планів підприємства  

     Тема 39   Автоматизована інформаційна підсистема фінансового   аналізу і прогнозу

     Тема 40   Інформаційна підсистема контролю бюджету    підприємства

      Тема 41   Інформаційна підсистема аналізу і прогнозу потреб   підприємства в трудових ресурсах

     Тема 42   Автоматизована інформаційна підсистема контролю і аналізу виконавчої дисципліни

      персоналу підприємства

    Тема 43   Інформаційна підсистема автоматизації документообігу    підприємства

    Тема 44   Автоматизована система інформаційного обслуговування управлінського персоналу

    підприємства

    Тема 45   Автоматизована інформаційна підсистема управління     витратами

   Тема 46   Експертна інформаційна система підтримки    маркетингових рішень підприємства

   Тема 47   Інформаційна система підтримки прийняття рішень в управлінні конкурентоспроможністю

    підприємства

   Тема 48   Інформаційно-довідникова підсистема правової підтримки   керівництва підприємства

  Тема 49   Інформаційна підсистема управління економічною    безпекою підприємства

  Тема 50   Автоматизована інформаційно-довідникова система обліку   матеріальних цінностей   підприємства  

       

 

 


 

ТИПОВА СТРУКТУРА  ПЛАНУ КУРСОВОЇ РОБОТИ

                             

                                                                         Затверджую

                                                                                Керівник

 --------------------------

«___»_________ 20__р.

ПЛАН

курсової роботи з дисципліни „Інформаційні системи менеджменту” на тему

«Автоматизована інформаційна система служби  безпеки підприємства» (на матеріалах ООО «Полімпекс») студента ________________________

ВСТУП

РОЗДІЛ 1. Теоретичні аспекти, сутність і значення автоматизації та інформатизації менеджменту  в системі управління підприємством

1.1. Сутність інформаційних систем менеджменту, цілі, основні задачі і функції

1.2. Типові рішення інформатизації менеджменту, класи і типи автоматизованих інформаційних систем.

1.3. Послідовність, основні етапи і заходи щодо розробки і впровадження автоматизованих інформаційних систем підприємства

РОЗДІЛ II. Аналіз системи управління і рівня впровадження інформаційних технологій в системі менеджменту  ООО «Полімпекс»

2.1. Аналіз структури і складу системи управління ООО «Полімпекс»

2.2. Аналіз поточного стану розвитку і впровадження інформаційних систем і технологій в практику управління підприємства.

2.3. Структура і функції системи управління безпекою підприємства, засоби і технології автоматизації управління безпекою.

РОЗДІЛ III. Основні напрямки розробки і впровадження автоматизованої інформаційної системи управління безпекою ООО «Полімпекс»

3.1. Структура ІСМ системи безпеки «як є» і структура ІСМ системи безпеки  «як повинно бути».

3.2 Склад і характеристика функціональних задач, які підлягають автоматизації в ІСМ управління безпекою ООО «Полімпекс».

3.3 Постановка функціональної задачі «Система автоматизованого збору даних внутрішніх і зовнішніх загроз в системі безпеки ООО»

ВИСНОВКИ

ПРОПОЗИЦІЇ

Підпис

Дата
6 . ЗМІСТ основних завдань, які необхідно виконати при виконанні  курсової роботи

   У  РОЗДІЛІ 1. Теоретичні аспекти, сутність і значення автоматизації та інформатизації менеджменту в системі управління підприємством

           

       У п. 1.1 Сутність інформаційних систем менеджменту, цілі, основні задачі і функції

 На основі знань отриманих під час  вивчення курсу «Інформаційні системи в менеджменті» а також опрацьованої рекомендованої літератури розкривається сутність інформаційних систем менеджменту, їх роль і місце в загальній системі управління підприємством. підприємства визначається структура системи управління підприємства. Наводиться опис основних і допоміжних функцій які виконують в системі менеджменту інформаційні системи.

У п. 1.2 Типові рішення інформатизації менеджменту, класи і типи автоматизованих інформаційних систем.

Розкривається зв’язок між технологіями менеджменту і інформаційними технологіями, які їх забезпечують. Наводяться найбільш поширені класифікації і типізації технологій менеджменту та інформаційних технологій. З використання схеми типізації і наведених класів інформаційних систем з урахування особливостей менеджменту і практики використання інформаційних технологій конкретного підприємства проводиться типізація інформаційних систем, які в найбільшій мірі відповідають умовам підприємства, що аналізується.

У п. 1.3 Послідовність, основні етапи і заходи щодо розробки і впровадження автоматизованих інформаційних систем підприємства

З урахування особливостей конкретного підприємства і особливостей підсистеми яка визначається темою курсової роботи формується структура і зміст основних етапів, які відображають послідовність і основні задачі щодо розробки інформаційної системи у відповідності  до теми курсової роботи. Структура, як правило відображається у вигляді часового графіка, а зміст заходів у табличному вигляді.

У РОЗДІЛІ 2. Аналіз системи управління і рівня впровадження інформаційних технологій в системі менеджменту (назва підприємства)

У п.2.1 Аналіз структури і складу системи управління (назва підприємства)

У відповідності до структурного поділу системи управління наводиться склад і дається характеристика основних складових підсистем системи управління: підсистеми стратегічного і функціонального управління, підсистеми операційного, технологічного управління, допоміжні системи і системи забезпечення системи управління.

\  На схемі відображаються зв’язки підпорядкованості органів управління і дається характеристика (кількісна і якісна) елементів системи управління. При необхідності наводяться окремо схеми адміністративного управління, технологічного управління, функціонального і т.п.

У п.2.2. Аналіз поточного стану розвитку і впровадження інформаційних систем і технологій в практику управління підприємства.

На основі аналізу застосування засобів інформатизації в системі менеджменту аналізується стан автоматизації основних процесів управління в окремих підсистемах і в системі управління в цілому. Наводиться характеристика засобів інформатизації і ефективність їх використання для автоматизації управління. Визначається рівень автоматизації процесів менеджменту і дається загальна характеристика рівня впровадження нових інформаційних технологій в систему управління підприємства в цілому і для підсистеми, визначеною темою курсової роботи.

У п.2.3. Структура і функції системи (назва підсистеми згідно з темою), засоби і технології автоматизації.

Дається розгорнута характеристика процесів управління в системі менеджменту підсистеми, яка є об’єктом аналізу, у відповідності до теми курсової роботи. Основна увага звертається на структуру і функції системи управління, її зв’язок з з елементами загальної системи управління підприємства. Детально аналізується рівень впровадження інформаційних засобів і технологій в систему менеджменту. Дається їм якісна і кількісна характеристика.

У РОЗДІЛІ 2. Основні напрямки розробки і впровадження (назва інформаційної системи згідно варіанту ) (назва підприємства)

У п.3.1  Структура ІСМ (назва інформаційної системи згідно варіанту) «як є» і структура ІСМ «як повинно бути».

На основі даних попереднього розділу виявляються «вузькі місця» в автоматизації, невирішені задачі і невикористані можливості щодо застосування сучасних інформаційних технологій. В результаті аналізу формується образ майбутньої інформаційної системи , яка дасть змогу удосконалити систему менеджменту в підсистемі, що аналізується.

У п.3.2. Склад і характеристика функціональних задач, які підлягають автоматизації в ІСМ (назва інформаційної системи згідно варіанту ) (назва підприємства).

Послідовно проводиться аналіз і формування цілей, функцій та функціональних задач, які передбачається автоматизувати у майбутній інформаційні системі. Наводиться перспективна схема інформаційних баз даних, які необхідно сформувати для забезпечення розв’язання функціональних задач в інформаційній системі. Наводиться узагальнена характеристика комплексів функціональних задач, які передбачається автоматизувати в інформаційній системі  (Додаток А).

У п.3.3.  Постановка функціональної задачі «(назва функціональної задачі

Постановка задачі за індивідуальним вибором студента передбачає розробку необхідних вихідних даних для реалізації розв’язку задачі в програмному середовищі комп’ютерних систем АІСМ у відповідності до змісту процесів управління, які необхідно автоматизувати . Задача визначається із переліку розробленому студентом у п.3.2. Структура і зміст документів постановки задачі наведені у Додатку Б.

 

7. КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ З ДИСЦИПЛІНИ «ІНФОРМАЦІЙНІ СИСТЕМИ В МЕНЕДЖМЕНТІ»  

На менеджменту організацій і ЗЕД ПУЕТ використовується уніфікована форма, яка наведена нижче.

Зміст (до 50 балів)

1. Вступ (5балів)

2. Розділ 1 (15балів)

3. Розділ 2 (15балів)

4. Розділ 3 (10балів)

5. Висновки і пропозиції (5балів)

Оформлення та організація виконання (до 20балів)

1. Відповідність чинним стандартам щодо оформлення курсової роботи в цілому (титульний аркуш, затверджений план, зміст, структура, посилання на літературні джерела) - до 5 балів.

2. Відповідність чинним вимогам щодо оформлення літературних та інших інформаційних джерел – до 5 балів.

3. Відповідність чинним стандартам щодо оформлення таблиць та графічних ілюстрацій – до 5 балів.

4. Дотримання графіка виконання курсової роботи – до 5 балів.

        Захист (до 30балів)

1. Повнота та лаконічність висвітлення у доповіді ключових аспектів роботи – до 10 балів.

2. Аргументованість та повнота відповідей на питання – до 20балів.

Підсумкова оцінка та кількість балів визначається за національною шкалою і шкалою ECTS.

 

     8. Перелік рекомендованої літератури

  1. Новак В.О., Макаренко Л.Г., Луцький М.Г. Інформаційне забезпечення менеджменту: Навчальний посібник.- К.: Кондор, 2006. - 462 с.
  2. Вовчак І.С. Інформаційні системи та комп’ютерні технології і менеджменті: Навчальний посібник.- Тернопіль: Карт бланш, 2001.- 354 с.
  3. Новак В.О., Симоненко Ю.Г., Бондар В.П., Матвєєв В.В. Інформаційні системи в менеджменті: Підручник.-К.: Каравела, 2008. – 616 с.
  4. Батюк А.Є., Двуліт З.П., Обельовська К.М., Огородник І.М., Фабрі Л.П. Інформаційні системи в менеджменті.-Львів:Національний університет «ЛП» Інтелект- Захід, 2004.-510 с.
  5. Інформаційні системи і технології в економіці: Посібник /За редакцією Пономаренко В.С. - К.: Академкнига, 2002.- 313 с.
  6. Ситник В.Ф. та інш. Основи інформаційних систем: Навчальний посібник. – Вид. 2-ге, перероб. І доп./В.Ф.Ситник, Т.А.Писаревська, Н.В.Єрьоміна, О.С.Краєва. – К.:КНЕУ, 2001. – 420 с.
  7. Твердохліб М.Т. Інформаційне забезпечення менеджменту: Навчальний посібник.- Вид. 2-ге, доп. та перероб.- К.:КНЕУ, 2002. -224 с.
  8. Татарчук М.І. Корпоративні інформаційні системи.- К.:, 2005. – 342 с.
  9. Павленко Л.А. Корпоративні інформаційні системи.-Харків: НТУ «ХПІ» , 2005. – 421 с.
  10.  Маслов В.П. Інформаційні системи і технології в економіці: Навчальний посібник.-К.: Слово, 2003. – 265 с.
  11.  Информационные технологии в экономике и управлении/А.Г.Ивасенко, А.Ю.Гридасов, В.А.Павленко.- 2-е издание, стереот..- М.: КНОРУС, 2007. – 160 с.
  12.  Пінчук Н.С., Галузинський Г.П., Орленко Н.С. Інформаційні системи і технології в маркетингу: Навчально-методичний посібник для самост. вивч. дисципл.. – К.: КНЕУ, 2001. – 296 с.
  13. Гордієнко І.В. Інформаційні системи і технології в менеджменті. – К.: КНЕУ, 2003. – 421 с.
  14. Плескач В.Л. Інформаційні технології і системи / Підручник. – К..: 2004. – 238 с.
  15.  Избачков Ю.С. Информационные системы. – СПб., 2005. – 438 с.
  16. Білик В.М., Костирко В.С. Інформаційні технології та системи : Навчальний посібник. - К.: Центр навчальної літератури, 2006. – 232 с.
  17.  Згуровський М.З.,Коваленко І.І., Михайленко В.М. Вступ до комп’ютерних інформаційних технологій. – К.: Вид-во Європейського ун-ту, 2006. – 232 с.
  18. Албастова Л.Н. Технологи эффективного менеджмента / Учебно-практическое пособие. – М.: ПРИОР, 1998. – 288 с.
  19. Осовська Г.В., Косовський О.А. Менеджмент організацій: Навчальний посібник. – К.: Кондор, 2007. – 676 с.

22. Інформаційні системи в менеджменті: Навчальний посібник/ Глівенко С.В., Лапін Є.В., Павленко О.О.   та інш. – Суми: ВТД «Університетська книга», 2005. – 407 с. 

23. Іванюта П.В. Управлінські інформаційні системи в аналізі і аудиті: навчальний посібник.-К.: Центр учбової літератури, 2007. -180 с.

24. Бажин И.И. Информационные системы менеджмента.- М.: ГУ-ВШЭ, 2000.- 688 с.

25. Епифанов А.А., Козьменко С.Н.Информационные системы в менеджменте: Учебное пособие.-Сумы: Университетская книга, 2001. – 436 с.

26. Романов А.Н., Одинцов Б.Е. Советующие информационные системы в экономике: Учебное пособие.- М.: ЮНИТИ – ДАНА, 2000. – 325 с.

27. Швачич Г.Г. Сучасні інформаційні технології в математиці для економістів: Підручник.- К.: Центр навчальної літератури, 2003. – 435 с.

 

 

                                                      

                                         Додаток А

 

                 Зразок оформлення переліку функціональних задач

 

       Перелік функціональних задач (назва інформаційної підсистеми)

№ п/п Назва функціональної задачі Яку функцію управління забезпечує Джерела вихідної інформації Споживачі результатів розв ’ язку
1.

                                          Додаток Б

 

Склад і зміст основних розділів постановки задачі

 

 

                                                                  Додаток В

Зразок оформлення титульного аркушу

 

     Вищий навчальний заклад Укоопспілки

«ПОЛТАВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ ЕКОНОМІКИ І ТОРГІВЛІ»

Кафедра менеджменту організацій та зовнішньоекономічної діяльності

 

 

КУРСОВА РОБОТА

з дисципліни “Інформаційні системи в менеджменті”

на тему: “______________________ “

 

 (на матеріалах ........)

 

 

Виконав: Студент (ка) групи ___ спеціальності ______________ ______________________________            (прізвище, ім’я по-батькові) Науковий керівник: ____________________________      (посада, науковий ступінь) ____________________________    (прізвище, ім’я, по батькові)  

Захищена на

___________ 2010р.

Члени комісії:

 

ПОЛТАВА – 2010 р.

Додаток Г

 

                       Зразок оформлення плану курсової роботи

 

ЗАТВЕРДЖУЮ

Керівник:

_____________ ПІБ

“____”________________ _____ р

 

 

План

Курсової роботи з дисципліни „Інформаційні системи в менеджменті”

на тему_____________________________ студента(ки) групи__________

спеціальності__________________________

______________(ПІБ)__________-

  Вступ
   
  Розділ 1.
  1.1
  1.2
  1.3.
  Розділ 2.
  2.1.
  2.2.
  2.3.
  Розділ 3.
  3.1
  3.2
  3.3
  Висновки
  Пропозиції

Підпис

Дата

Додаток Д

Зразок оформлення змісту курсової роботи

Зміст

   

Стор.

 
  Вступ

 

 
   

 

 
  Розділ 1.

 

 
   1.1

 

 
  1.2

 

 
  1.3

 

 
  Розділ 2.  
  2.1.

 

 
  2.2.

 

 
  2.3.

 

 
  Розділ 3.

 

 
  3.1

 

 
  3.2

 

 
   

 

 
  Висновки

 

 
  Пропозиції

 

 
  Перелік літератури Додатки

 

 
 

 

 

         

 

 

                                    Додаток Е     

 

Рецензія на

Курсову роботу студента (ки) курсу______

спеціальності______________

(прізвище, ім’я, по-батькові)

Тема

, яка виконана на матеріалах ______назва організації (підприємства)

Приблизна схема рецензії

1. Актуальність теми

2. Коротка характеристика кожного питання курсової роботи : послідовність і логічність, повнота і достовірність, новизна викладення питань плану, використання передового досвіду і прогресивних методів дослідження (економіко-математичних методів і моделей ПЕОМ), прийняття самостійних рішень, значимість пропозицій, їх обґрунтування, доречність їх практичного застосування, недоліки

3. Якість оформлення роботи, таблиць, графіків, діаграм та ін.

4. Загальна оцінка курсової роботи

Рецензент_________________________________________________________________

(підпис, прізвище, ініціали, посада)

Дата

Додаток Ж


Дата добавления: 2018-09-22; просмотров: 123; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!