Основні форми здійснення функцій держави .



Форми здійснення функцій держави – це спеціальні сторони її діяльності , за допомогою яких реалізуться державні функції .

За правовими наслідками названі форми поділяються на правові і неправові ( організаційні ) .

Правові форми – це такі види здійснення функцій держави , які тягнуть за собою правові наслідки .

Види правових форм здійснення функцій держави :

o Правотворча;

o Виконавчо - розпорядча;

o Правоохоронна;

o Правозастосовна;

Правотворча – відображається у діяльності держави з підготовки і прийняття нормативно – правових актів та інших джерел права .

Виконавчо розпорядча - характеризується діяльністю держави та її органів з оперативного застосування , виконання , використання та додаржання правових норм у процесі організації здійснення державних функцій.

Правоохоронна – виявляється в організації охорони правових норм від правопорушень, у контролі й нагляді за здійсненням законності , дисципліни та правопорядку .

Правозастосовна – застосування правових норм і винесення обов’язкових для виконання індивідуально – правових рішень .

Неправові форми (організаційні ) – це специфічні види фактичної діяльності , які не тягнуть за собою правових наслідків .

Види неправових форм :

o Організаційно – регламентуюча ;

o Організаційно – економічна ;

o Організаційно – контролююча ;

o Організаційно – виховна ;

Організаційно – регламентуюча – добір , розстановка , виховання та визначення ефективності діяльності кадрів у сфері здійснення державних функцій .

Організаційно економічна – організація матеріально – технічного забезпечення , здійснення державних функцій .

Організаційно – контролююча – організація недержавного контролю у сфері здійснення державних функцій .

Організаційно – виховна - організація виховання , пропаганди , агітації , інформації та іншого забезпечення виховного впливу на населення .

Форми здійснення функцій характеризують зв'язок держави з правом як одним з основних засобів володарювання. Через право держава проводить у життя свої функції, свої економічні, політичні, ідеологічні задачі.

 

Основні методи здійснення функцій держави .

Методи здійснення державних функцій – це засоби , способи та прийоми ,за допомогою яких здійснюються спеціальні види діяльності держави з реалізації її функцій .

Види методів здійснення функцій держави :

o Правотворчої ;

o Виконавчо – розпорядчої ;

o Правоохоронної ;

o Організаційної діяльності держави із здійснення функцій .

Методи :

Правотворчої діяльності держави – це засоби , прийоми і способи підготовки ,прийняття і оприлюднення законів та інших нормативно – правових актів , що забезпечують здійснення державних функцій .

Виконавчо –розпорядчої – це засоби прийоми і способи з дійснення виконавчо – розпорядчої діяльності у сфері реалізації функцій держави .

Правоохоронної – засоби , прийоми і способи правоохоронної діяльності відповідних державних органів .

Організаційної – засоби, прийоми і способи здійснення організаційного виду діяльності із забезпечення реалізації державних функцій. До них відносять: програмування, прогнозування, дослідження, здійснення оперативного аналізу та інш.

Діяльність держави широка і різноманітна. Для того щоб охопити, охарактеризувати її в цілому, потрібен високий рівень наукової абстракції і відповідні цьому рівню поняття. Вони дозволяють побачити, що з моменту виникнення і до теперішніх днів задачі держави не залишаються не зміненими. Одні здійснюються до кінця, на зміну їм приходять інші, більш складні.

У майбутньому будуть виникати і нові функції, а разом з ними і певні труднощі, які необхідно буде вирішувати.

Таким чином, з розглянутих нами функцій, ми бачимо, що держава є не тільки апаратом придушення, представником інтересів пануючого класу, але й організацією що виражає інтереси всього суспільства.


Висновок

 

Таким чином, на основі всього перерахованого вище можна зробити висновок: Функції держави багатопланові, їх формування відбувається в процесі становлення і розвитку держави. У різні історичні періоди пріоритетного значення набувають ті або інші задачі, цілі держави, а отже, і різні її функції. На одних етапах центр ваги переноситься в сферу економіки, тому в діяльності держави пріоритетне місце займає економічна функція, в інші - в область політики, звідси - підвищена увага до реалізації функції державної влади і т.д. Зникають одні функції, виникають інші. Тому, класифікація функцій, що приведена в даній курсовій роботі не є кінцевою для української держави.

Звичайно, така тема як “функції держави” буде актуальною і через кілька десятків і навіть сотень років, поки існує такий інститут як держава. По даній темі існує безліч питань, частина з яких, сподіваюсь, розкрито в даній роботі. Це такі як: більш докладне пророблення кожної з приведених у класифікації функцій, аналіз різних теорій класифікації функцій держави, обробка й аналіз матеріалів останніх років стосовно даної теми та деякі інші. Я думаю, що дана тема ще не “вичерпала” себе, і ще буде піддана всебічному аналізові в різних рефератах і наукових працях.


Використана література.

 

1. Венгеров А.Б. Теорія держави і права , М. : “ Новий юрист “, 1998.

2. Загальна теорія держави і права / під ред. В.В. Лазарєва.М. 1996.

3. Колодій А.М. , Опришко І.В. , Демський С.Е. Правознавство : Навчальний посібник - 3-є видання , - К.: Юрінком Інтер , 2001.- 640 с.

4. Олійник А. Ю. Теорія держави і права . Навчальний посібник / К. Юрінком Інтер , 2001. – 176с.

5. Лощихін О.М. Еволюція економічних функцій держави та основні тенденції її включеності в глобальні економічні процеси // Держава і право. Юрид. і політ, науки: 36. наук. пр. — 2005. — Вип. 30.

6. Джураєва Олена Олексіївна. Функції сучасної держави: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Одеська національна юридична академія. — О., 2006.

7. Давиденко В.В. Економічна функція сучасних держав: порівняльна характеристика та тенденції розвитку // Держава і право. Юрид. і політ, науки: 36. наук. пр. — 2005. — Вип. 30.

8. Падалко Г. До сучасного розуміння наукової категорії "функція держави" (загальний огляд проблеми) /7 Право України. — 2006.-№

9. Падалко Г. Функції Української держави у сфері місцевого самоврядування та їх констіггуційно-правові основи // Право України. — 2006. — №11.

10. Мотиль І. І. Становлення та розвиток внутрішніх функцій української держави: автореф. дне... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Київський національний ун-т внутрішніх справ. — К.. 2007.

11.  Онопенко П. В. Правоохоронні функції держави Україна. — К: Варта. 2003.

 

12. Костицький В. Екологічна функція держави та економіко-правовий механізм охорони довкілля // Право України. - 2004. -№ 1.

13. Тимченко В. Функції держави із забезпечення прав людини у ринковій економіці // Право України. -2003. -№ 5.

14. Бермічева О. В. Соціальна функція держави в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 /' Національний ун-т внутрішніх справ. —X., 2002.

15. Бартащук Л.П. Державне регулювання економіки в Україні: теоретико-правовий аналіз // Держава і право. Юрид. і політ, науки: 36. наук. пр. — 2004. — Вип. 25.

16. Горінецький И.І. Правоохоронна функція держави: поняття і ознаки // Держава і право. Юрид. і політ, науки: Зо. наук. пр. — 2004. — Вип. 24.

17. Прокопенко О.Г. Функції сучасної держави: загальнотеоретична характеристика // Держава і право: Збірник наукових праць. Юридичні і політичні науки. - Випуск 15. - К.: Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького HAH України. -2002.

18. Доронін І. Забезпечення державної безпеки як функція сучасної держави // Право України. — 2006. № 4.

19. Шкляр Т.О. Держава та економічна система: межі втручання та напрями взаємодії // Держава і право. Юрид. і політ, науки: 36. наук. пр. — 2005. —Вип. 29.

 

 


Дата добавления: 2018-09-22; просмотров: 259; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!