Електричні кола змінного струму



Основні поняття про змінний струм і параметри кіл змінного струму

Визначення змінного струму, його значення в техніці. Отримання синусоїдної ЕРС. Миттєве значення змінного струму, амплітуда, період, циклічна і кутова частота. Залежність частоти ЕРС від числа пар полюсів генератора і частоти обертання його ротора.

Фаза, початкова фаза, кут зсуву фаз.

Графічне зображення синусоїдних величин з допомогою часових і векторних діаграм. Складення змінних ЕРС і струмів з допомогою часових і векторних діаграм. Середнє і діюче значення величин змінного струму.

Параметри кіл змінного струму: опір, індуктивність, ємність. Поняття про поверхневий ефект і ефект близькості.

Коло з активним опором. Часова і векторна діаграми струму і напруги. Закон Ома. Миттєва і середня потужності.

Коло з індуктивністю. Часова і векторна діаграми. Закон Ома. Індуктивний опір і його фізичний зміст. Енергетичний процес в даному колі. Реактивна потужність.

Коло з ємністю. Часова і векторна діаграми. Закон Ома. Ємнісний опір і його фізичний зміст. Енергетичний процес в даному колі. Реактивна потужність.

Повинен знати. Принцип отримання змінної ЕРС, характеристики змінного струму, фізичну суть понять: активний опір, реактивний індуктивний і реактивний ємнісний опори, їх залежність від частоти, закон Ома для кіл з активним опором, індуктивністю і ємністю, співвідношення за фазою між струмом та напругою в таких колах.

Повинен вміти. Розраховувати параметри кіл з активним і реактивними опорами, будувати часові і векторні діаграми змінних струмів і напруг.

Електричні кола змінного струму з послідовним сполученням приймачів

 

Коло з активним опором і індуктивністю. Рівняння миттєвих значень струму і напруг на ділянках кола. Часова і векторна діаграми струму і напруг. Закон Ома. Енергетичний процес в даному колі. Активна, реактивна і повна потужності. Коефіцієнт потужності.

Коло з активним опором і ємністю. Рівняння миттєвих значень струму і напруг на ділянках кола. Часова і векторна діаграми струму і напруг. Закон Ома. Енергетичний процес в даному колі. Активна, реактивна і повна потужності. Коефіцієнт потужності.

Коло з активним опором, індуктивністю і ємністю. Рівняння миттєвих значень струму і напруг на ділянках кола. Часова і векторна діаграми струму і напруг. Закон Ома. Енергетичний процес в даному колі. Активна, реактивна і повна потужності. Коефіцієнт потужності.

Коло з декількома активними і реактивними опорами. Векторна діаграма струму і напруг. Закон Ома.

Основні відомості про коливальний контур. Ідеальний та реальний коливальні контури. Основні характеристики та параметри коливального контуру. Енергетичний процес в коливальному контурі. Резонанс напруг. Умови виникнення. Властивості контуру при резонансі напруг. Частотні і резонансні криві. Використання резонансу напруг.

Лабораторна робота № 12. Дослідження кола змінного струму з послідовним сполученням котушки індуктивності і резистора.

Лабораторна робота №13. Дослідження кола змінного струму з послідовним сполученням резистора і конденсатора.

  Лабораторна робота № 14. Дослідження кола змінного струму з послідовним сполученням котушки індуктивності і конденсатора. Резонанс напруг.

Повинен знати. Закон Ома для кіл з послідовним сполученням різних елементів, умови виникнення резонансу напруг і параметри кола при резонансі напруг.

Повинен вміти. Робити розрахунки параметрів кіл з послідовним сполученням елементів, будувати векторні діаграми струму та напруг.

Електричні кола змінного струму з паралельним     сполученням приймачів

Електричне коло з паралельним сполученням котушок індуктивності. Розрахунок даного кола методом активних і реактивних складових струмів та методом провідностей.

Електричне коло з паралельним сполученням декількох елементів. Розрахунок даного кола методом активних і реактивних складових струмів та методом провідностей. Конденсатор з втратами. Кут втрат.

 

Умови виникнення резонансу струмів. Векторна діаграма кола при резонансі струмів. Резонансні криві. Практичне використання резонансу струмів.

Коефіцієнт потужності, його економічне значення. Методи підвищення коефіцієнта потужності.

Лабораторна робота № 15. Дослідження кола змінного струму з паралельним сполученням котушки індуктивності і конденсатора. Резонанс струмів.

 Лабораторна робота №16. Вимірювання коефіцієнта потужності і дослідження способів його підвищення.

Повинен знати. Властивості кола з паралельним сполученням приймачів. Методи розрахунку кіл змінного струму з паралельним сполученням елементів. Фізичну суть резонансу струмів. Способи підвищення коефіцієнта потужності.

Повинен вміти. Розраховувати електричні кола з паралельним сполученням приймачів, будувати векторні діаграми напруги та струмів. Збирати схеми електричних кіл з паралельним сполученням приймачів з різними електровимірювальними приладами, оцінювати значення коефіцієнта потужності.


Дата добавления: 2018-09-22; просмотров: 391; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!