ОФОРМЛЕННЯ ЗВІТУ ПРО ПРАКТИКУ



МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

КИЇВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ РИНКОВИХ ВІДНОСИН

 

Кафедра фінансів і банківської справи

 

ПРОГРАМА І МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ

 

проходження  переддипломної практики студентів

освітньо-кваліфікаційного рівня  "Спеціаліст"

Зі спеціальностей:

 7.03050801 "Фінанси і кредит"

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

на засіданні кафедри фінансів і банківської справи

Протокол № 11 від 06 червня 2016 р.

 

Київ  2016


 

 

Програма і методичні вказівки проходження переддипломної практики студентів освітньо-кваліфікаційного рівня "Спеціаліст" зі спеціальностей 7.03050801 «Фінанси і кредит», розроблена на кафедрі фінансів і банківської справи.

 

Програма  практики розглянута і затверджена на засіданні кафедри фінансів і банківської справи. Протокол № 11 від 06 червня 2016 р..
ЗМІСТ

 

1. Мета і завдання  переддипломної практики..............................................4

2. Місце проходження практики....................................................................4

3. Керівництво і контроль проходження практики......................................5

4. Оформлення і захист звіту про практику...................................................5

5. Підведення підсумків практики.................................................................6

6. Питання програми практики......................................................................7

7. Особливості проходження студентами практики в установі банку.............................................................................................................8

8. Додатки (1-2)..............................................................................................10


МЕТА І ЗАВДАННЯ ПЕРЕДДИПЛОМНОЇ ПРАКТИКИ

 

Виробнича і переддипломна практика проводиться з метою закріплення знань студентів, отриманих під час їх навчання по магістерській програмі, а також отримання навичок самостійної практичної діяльності за професією, підготування і збір матеріалу для написання дипломної роботи спеціаліста.

Завдання: При проходженні практики на підприємстві (установі) студент повинен:

  • ознайомитись з структурою управління і організацією його виробничо-господарської діяльності;
  • ознайомитись із змістом роботи всіх економічних підрозділів підприємства (установи);
  • вивчити взаємовідносини підприємства (установи) з державою; державними централізованими фондами; банківськими установами; іншими суб'єктами господарювання;
  • провести аналіз фінансового стану підприємства;
  • визначити резерви підвищення доходностіі шляхи покращення фінансового стану;
  • ознайомитись зі станом фінансового планування;
  • зібрати і обробити звітний матеріал для написання дипломної роботи спеціаліста, спеціаліста.

 

2. МІСЦЕ ПРОХОДЖЕННЯ ПРАКТИКИ

 

Практика розрахована на 10 тижнів і проходить на підприємствах (установах, організаціях) різних галузей і сфер діяльності, різних форм власності. Для проходження практики можуть бути обрані:

· підприємства виробничої сфери (промисловості, будівництва, транспорту та інші);

· підприємства, що працюють в сфері надання фінансово-кредитних послуг (банківські установи, страхові компанії, інвестиційні фонди та компанії, біржі);

· підприємства торгівлі;

· підприємства комунального і житлового господарства і інших галузей.

Підприємства можуть бути державні, акціонерні, спільні, кооперативні і приватні, які здійснюють підприємницьку діяльність. Базу для проходження практики студентам визначає університет за згодою керівництва підприємства (установи, організації).

Під час проходження практики студент може бути тимчасово зарахований на вакантну посаду і виконувати роботу, що відповідає фаху "Фінансовий менеджмент".

 


КЕРІВНИЦТВО І КОНТРОЛЬ ПРОХОДЖЕННЯ ПРАКТИКИ

Керівництво і контроль проходження практики здійснюють як провідні викладачі кафедри – наукові керівники дипломних магістерських робіт, так і провідні працівники підприємств (установ, організацій), які призначаються наказом керуючого підприємством.

Відповідальність за організацію проходження практики покладається на керівника підприємства, який повинен:

• забезпечити студенту-практиканту робоче місце;

• організувати практику у відповідності з програмою практики, розробленого інститутом;

• призначити керівника практики для надання практичної допомоги студенту-практиканту;

• затвердити календарний план проходження практики, розроблений студентом разом з керівником практики від підприємства і викладачем-керівником дипломної роботи:

• здійснювати контроль за виконанням узгоджених планів проходження практики і надавати їм і необхідні консультації.

Студент-практикант повинен своєчасно у визначений наказом по інституту строк приступити до проходження практики.

Студенти зобов'язані дотримуватись правил внутрішнього розпорядку, що діють на підприємстві. У разі їх порушення керівник практики від підприємства інформує про це інститут (кафедру) для прийняття необхідних заходів.

Студент-практикант веде щоденник проходження практики, в якому за кожний робочий день повинен записувати короткий зміст виконаної роботи. Керівники від кафедри і підприємства періодично перевіряють хід виконання програми практики, про що роблять відповідні помітки, зауваження і рекомендації в щоденниках студентів.

По завершенню строку проходження практики студент-практикант повинен отримати характеристику від керівника практики з підприємства. В характеристиці визначається оцінка роботи студента-практиканта за чотирьох-бальною системою ("відмінно", "добре", "задовільно", "незадовільно") та за шкалою ECTS.

 

ОФОРМЛЕННЯ ЗВІТУ ПРО ПРАКТИКУ

Після виконання програми практики і закінчення терміну проходження практики. Він складається з текстової частини та додатків. Текстова частина звіту повинна відповідати програмі і включати зміст виконаної роботи у відповідності з календарним планом і використаною інформацією. Текстова частина звіту повинна бути написана українською мовою (власноручно або оформлена на комп'ютері) на аркушах паперу формату А4. Обсяг звіту - 30-40 сторінок. Всі сторінки звіту нумерують, починаючи з титульної сторінки (але номер на титульній сторінці не помічається). Після титульної сторінки визначається перелік розділів та питань, вивчених в період проходження практики.

Текст роботи необхідно друкувати через півтора інтервали; з розрахунку не більше 40 рядків на сторінці, за умови рівномірного її заповнення, розмір шрифту 14мм, шрифт “Times New Roman”. Абзац – 1 см, Вирівнювання – по ширині. Відступ першого рядка справа, зліва – 0 см; інтервал міжрядковий – 1,5 пт, перед, після рядка – 0 пт.

Текст роботи необхідно друкувати, залишаючи береги таких розмірів: лівий – не менш 30 мм, правий – не менш 10 мм, верхній – не менш 20 мм, нижній – не менш 20 мм.

В текстовій частині студент повинен давати відповіді на питання, поставлені програмою практики, використовуючи цифрові дані.

У звіті має бути обов'язкова  інформація:

- загальна характеристика підприємства, виробнича структура, дані про діяльність підприємства за 3-5 років, інформація про економічний, фінансовий стан підприємства, про зовнішньоекономічні зв'язки (обсяг 13-16 сторінок);

- аналіз управління науково-технічним, економічним розвитком підприємства (обсяг 12-14 сторінки);

- рекомендації і пропозиції щодо поліпшення організаційно-економічних аспектів діяльності підприємства (обсяг не менше 2-3 сторінок).

Інші напрями визначаються змістом конкретної програми практики, включаючи індивідуальні завдання. Додатки до звіту слід оформити належним чином, тобто форми, розрахункові таблиці повинні бути заповнені цифрами. При написанні текстової частини студент повинен посилатися на додатки до звіту.


Дата добавления: 2018-09-22; просмотров: 192; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!