VI. Підсумки конкурсу і нагородження учасників

ЗАПОРІЗЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

ФАКУЛЬТЕТ ЖУРНАЛІСТИКИ

 

Директорам навчальних закладів,

гуртків та творчих майстерень

 

Про організацію і проведення

фестивалю шкільних медіа

«Шкільні медіа – розвиток громади»

 

 

25 грудня 2017 року на факультеті журналістики Запорізького національного університету (м. Запоріжжя) відбудеться фестиваль шкільних медіа «Шкільні медіа – розвиток громади» (далі Конкурс).

Мета проекту – стимулювання творчої ініціативи учнів Запоріжжя та області у створенні шкільних медіа з метою їх залучення до життя місцевої громади, розвитку критичного мислення школярів та виховання нового, свідомого медіаграмотного покоління, що володіє конкретними професійними компетентоностями.

До участі запрошуємо учнівську молодь, учасників творчих гуртків, представників шкільних ЗМІ.

Номінації Конкурсу: «Друковані ЗМІ», «Газетна публікація», «Радіопрограма», «Телевізійний матеріал», «Мультимедійна інтернет-публікація», «Рекламна продукція», «Моя єдина Україна» (для матеріалів про внутрішньо переміщених осіб). Учасниками Конкурсу є молодь від 15 до 18 років (9-11 класи).

Дедлайн подачі заявок та робіт на участь у Конкурсі – 15 грудня 2017 року на електронну адресу iwanez@meta.ua (із позначкою заявка_медіа-конкурс).

 

За додатковою інформацією прохання звертатися за телефонами:

(098)980-22-56 – Костюк Віктор Володимирович, декан факультету журналістики ЗНУ,

(067)958-23-59 – Тяпкіна Наталія Іванівна, заступник декана з навчальної роботи факультету журналістики ЗНУ,

(067)688-67-32 – Іванець Тетяна Олександрівна, заступник декана із профорієнтаційної роботи факультету журналістики ЗНУ,

 (068)179-65-91 – Кондрико Анастасія Андріївна, заступник декана з виховної роботи факультету журналістики ЗНУ.

 

Організаційний комітет

Вик.: Іванець Т.О.

289-12-17

 

 

Положення про медіафестиваль

«Шкільні медіа – розвиток громади»

 

Мета проекту – стимулювання творчої ініціативи учнів Запоріжжя та області у створенні шкільних медіа з метою їх залучення до життя місцевої громади, розвитку критичного мислення школярів та виховання нового, свідомого медіаграмотного покоління, що володіє конкретними професійними компетентоностями.

І. Загальні положення

1.1. Це Положення визначає мету та умови участі в медіафестивалі «Шкільні медіа – розвиток громади» (далі – Конкурс), порядок його проведення, оцінювання номінантів і визначення переможців.

1.2. Тематичний напрям Конкурсу –залучення шкільної молоді до участі у житті їх місцевих громад, виховання в них навичок медіаграмотності і критичного мислення, патріотичності і почуття громадянської єдності, соціалізація школярів-внутрішньо переміщених осіб.

 

ІІ. Мета і завдання конкурсу

2.1.Конкурc проводиться з метою:

· покращення роботи шкільних ЗМІ;

· висвітлення проблем і подій міста і області шкільною молоддю, активізація їх участі у житті місцевої громади, виховання почуття залученості, важливості і відповідальності за своє місто;

· соціалізація вразливих категорій школярів (внутрішньо переміщених осіб)

· формування професійних компетентностей школярів у сфері медіа (журналістика, реклама, видавнича справа);

· реалізація медіаосвітніх проектів у школах Запоріжжя та області.

 

2.2. Основними завданнями Конкурсу є:

· створення якісного медійного продукту в школах Запоріжжя та області;

· формування професійних компетентностей школярів у сфері медіа;

· об’єднання шкільної молоді навколо актуальних для громади проблем і тем;

· соціалізація вразливих груп школярів (внутрішньо переміщених осіб)

На глобальному рівні:

· формування критичного мислення у підлітків;

· підвищення рівня медіаграмотності школярів;

· виховання відповідальних і медіаграмотних громадян єдиної України.

 

ІІІ. Організатори, оргкомітет та журі конкурсу

3.1. Організатором Конкурсу є факультет журналістики Запорізького національного університету.

3.2. Співорганізатором Конкурсу є Запорізька обласна організація Національної спілки журналістів України

3.3. Склад оргкомітету та журі Конкурсу затверджується наказом ЗНУ. До складу Журі входять декан факультету журналістики ЗНУ Костюк Віктор Володимирович, заступник декана факультету журналістики ЗНУ Тяпкіна Наталя Іванівна, заступник декана факультету журналістики ЗНУ із профорієнтації Іванець Тетяна Олександрівна, заступник декана факультету журналістики ЗНУ із виховної роботи Кондрико Анастасія Андріївна, голова Запорізької обласної організації Національної спілки журналістів України Кузьменко Наталя Ігорівна, завідувач кафедри журналістики Любченко Юлія Валеріївна, доцент кафедри журналістики Тернова Алла Іллівна, завідувач навчальної лабораторії інтернет-радіо «Університет» Логвиненко Наталія Віталіївна, доцент кафедри теорії комунікації, реклами та зв’язків із громадськістю Санакоєва Наталія Дмитрівна, голова студентської ради факультету журналістики Варлигіна Дарина Вадимівна.  

3.4. Журі Конкурсу переглядає та оцінює конкурсні роботи, визначає переможців.

3.6. Під час оцінювання робіт журі керується критеріями:

· відповідність роботи меті, завданням та категоріям Конкурсу та всім заявленим вимогам;

· естетичність роботи та загальне позитивне емоційне сприйняття;

· змістовність та інформативність.

3.7. За результатами розгляду поданих учасниками робіт журі шляхом голосування визначає три кращі роботи у відповідних категоріях.

3.8. Члени журі не можуть бути авторами поданих на Конкурс робіт.

ІV. Умови участі у Конкурсі

4.1.Конкурс проводиться в період з 1 листопада до 25 грудня 2017 року.

4.2.У конкурсі можуть взяти участь учні 9–11 класів загальноосвітніх шкіл міста Запоріжжя і області, вихованці гуртків та творчих майстерень.

4.3. Конкурсною програмою передбачено такі категорії робіт.

Друковані ЗМІ (газета, журнал, буклет);

Газетна публікація;

Радіопрограма;

Телевізійний матеріал;

Мультимедійна інтернет-публікація;

Рекламна продукція;

«Моя єдина Україна» (для матеріалів про внутрішньо переміщених осіб).

 

Учасники конкурсу самостійно створюють роботу та подають на розгляд.

4.4. Конкурсною програмою передбачено тематичні напрямки:

· «Життя шкільної громади»;

· «Моя мала батьківщина»;

· «Проблеми сучасної молоді»;

· «Діти планети/вундеркінди серед нас»;

· «Права дітей»;

· «Життя внутрішньо переміщених осіб»

4.5. Для участі у Конкурсі необхідно:

4.5.1 У категорії «Друковані ЗМІ (газета, журнал, буклет)» – роздрукувати конкурсну газету або журнал на папері, згорнути і, якщо необхідно, прошити на скобу.

4.5.2 У категорії «Газетна публікація» - матеріал будь-якого обсягу із вказівкою дати і місця публікації надіслати організаторам конкурсу за електронною адресою iwanez@meta.ua), бажано додати відскановану газету, в якій опублікована конкурсна робота.

4.5.3 У категорії «Радіопрограма» розмістити конкурсну роботу (звуковий ролик) на https://soundcloud.com.

4.5.4 У категорії «Телевізійний матеріал» розмістити конкурсну відеороботу на YouTube;

4.5.5 У категорії «Рекламна продукція» – подати роботу (відеоролик – розмістити на YouTube, аудіоролик на https://soundcloud.com, макет поліграфічної реклами соціального чи комерційного змісту надіслати організаторам конкурсу за електронною адресою iwanez@meta.ua).

4.5.6 У категорії «Мультимедійна інтернет-публікація» – розмістити відповідний конкурсний матеріал на діючому сайті школи.

 

Усім учасникам заповнити заявку на участь у Конкурсі у відповідності до форми через сервіс Google-форма.

4.6. Заявка на участь у Конкурсі подається не пізніше 15 грудня 2017 року. Заявка є документом, необхідним для включення учасників у список конкурсантів.

4.7. Надання заявки та конкурсної роботи означає згоду учасника на розміщення, демонстрацію, використання відеороботи на заходах ЗНУ, факультету журналістики та в ефірі локальної мережі університету, на сайті та в ефірі радіо «Юніверс».

 

V. Вимоги до медіаробіт

5.1. До участі в Конкурсі допускається самостійно створена газета або журнал формату А-5 (від 8 сторінок), А-4 (від 4 сторінок) або А-3 (від 2 сторінок), зверстана в будь-якій придатній для цього і доступній конкурсантам комп’ютерній програмі та роздрукована в чорно-білому варіанті або в кольорі (можна частково в кольорі). Обов’язкові вимоги: наявність дати, колонтитулів, загальних та спеціальних рубрик, вихідних даних видання, імен і прізвищ авторів; тексти повинні бути грамотні, добре вичитані, без помилок.

5.2 Газетний матеріал може бути будь-якого обсягу і опублікований у шкільній газеті чи будь-якому іншому друкованому ЗМІ. Обов’язкові вимоги: наявність імені і прізвища автора, фотоілюстрації; матеріал повинен бути лише авторський, передруки та плагіат неприпустимі, наявність помилок не допускається.

5.3 Радіопрограма може бути записана за допомогою будь-яких технічних засобів, які доступні конкурсантам (диктофон, смартфон, мобільний телефон, запис у студії). Рекомендована тривалість матеріалу – до 3 хвилин. Рекомендований формат звукового запису – MP3. Використання під час монтажу спеціальних програм та інструментів залишається на розгляд автора.

5.4 Відеоробота може бути відзнята будь-якими доступними для учасників технічними засобами (відеокамерою, фотоапаратом, смартфоном, мобільним телефоном тощо). Рекомендована тривалість відеоролика – до 3 хвилин. Рекомендовані формати відео: MPEG-4, WMV, AVI, MP4, створені у HD та FullHD-якості (роздільна здатність – 1280×720 або 1920×1080). Обов’язковим є наявність прикінцевого титрового супроводу із зазначенням використаних матеріалів, легальності їх застосування в конкурсній відеороботі. Використання під час зйомки та монтажу спеціальних програм та інструментів залишається на розгляд автора.

5.5 Мультимедійна інтернет-публікація повинна містити інформацію у не менш як трьох різновидах, серед яких текстове повідомлення є обов’язковим (обсяг – від 4 до 7 тис. знаків із пробілами), а інші підбираються на розсуд конкурсантів. Наприклад: текст, відеоподкаст, фото; текст, слайд-шоу, аудіоподкаст; текст, малюнок, інфографіка тощо. При цьому важливим є їх гармонійне сполучення та виправданість використання. Обов’язкові вимоги: публікація має бути розміщена на окремій веб-сторінці саме на сайті школи, який справно працює та регулярно оновлює контент; ця веб-сторінка повинна нормально завантажуватись (при якісному Інтернеті), а для цього не містити надто «важких» зображень (не більше 200 КБ для кожного фото або малюнку).

5.6 Рекламна продукція.

Рекламний аудіоролик може бути записаний за допомогою будь-яких технічних засобів, які доступні конкурсантам (диктофон, смартфон, мобільний телефон, запис у студії). Рекомендована тривалість ролику – 30 - 45секунд. Рекомендований формат звукового запису – MP3. Використання під час монтажу спеціальних програм та інструментів залишається на розгляд автора.

Рекламний відеоролик може бути відзнятий будь-якими доступними для учасників технічними засобами (відеокамерою, фотоапаратом, смартфоном, мобільним телефоном тощо). Рекомендована тривалість відеоролику — від 30 секунд до 1 хвилини. Рекомендовані формати відео: MPEG-4, WMV, AVI, MP4, створені у HD та FullHD-якості (роздільна здатність – 1280×720 або 1920×1080). Обов’язковим є наявність прикінцевого титрового супроводу із зазначенням використаних матеріалів, легальності їх застосування у конкурсній відеороботі. Використання під час зйомки та монтажу спеціальних програм та інструментів залишається на розгляд автора.

Макети поліграфічної реклами або зовнішньої реклами створюються із використанням спеціальних програм та інструментів на розгляд автора. Це може бути макет чи серія макетів, присвячених одній тематиці, підготовлених в електронному вигляді чи роздрукованих на картоні форматом А3 або А4. Тема обирається самостійно: це може бути комерційна реклама певного товару (можливо власної школи, класу) або соціальна реклама здорового способу життя чи підняття серйозних соціальних проблем сучасності.

VI. Підсумки конкурсу і нагородження учасників

6.1. Переможці Конкурсу визначаються Журі в кожній з номінацій у відповідності до набраних балів.

6.2. Підсумки Конкурсу буде опубліковано на сайті ЗНУ.

6.3. Переможці Конкурсу нагороджуються відповідними дипломами та подарунками.

6.4. Три школи з найбільшою кількістю робіт отримують змогу отримати професійну консультацію на предмет створення, регулярної роботи шкільних ЗМІ та оновлення їх контенту.

6.5. Заохоченням для учасників Конкурсу також стане поширення інформації про роботи та їх авторів із залученням хештегу #mediaconkursZNU;

· на персональних сторінках у соціальних мережах;

· на сайтах шкіл.

6.6. Нагородження переможців відбуватиметься 25 грудня 2017 року на факультеті журналістики ЗНУ. 


 

Додаток 1

 

ЗАЯВКА НА УЧАСТЬ У КОНКУРСІ МЕДІАРОБІТ

«Шкільні медіа – розвиток громади»

 

Заповнюється через Google-форму

Дані про автора:

· ПІБ автора роботи (допускається колективна участь, але не більше 3-х осіб в одній роботі).

· Повна назва установи, яка представляє роботу.

· Контактні дані заявника: поштова адреса, телефон (в т.ч. мобільний)

· Адреса електронної пошти

 

 

Дані про конкурсну роботу:

· Категорія.

· Назва роботи

· Тематична номінація, за якою висувається робота

· Адреса розміщення роботи (на YouTube, або пряме гіперпосилання на веб-сайт).

 

 


Дата добавления: 2018-09-22; просмотров: 481; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:




Мы поможем в написании ваших работ!