В чому полягають основні відмінності між релігійним напрямками ісламу (сунізму, шиїзму, хариджизму, суфізму).



Nbsp; Самостійне заняття 1. Основні нехристиянські релігійні напрямки в Україні.

Дайте загальну харатеристику історії виникнення та основним догматам буддизму.

 

Іслам — це монотеїстична Авраамічна релігія походить від вчення Мухаммаду, арабського релігійного і політичного діяча 7-го століття. Термін Іслам має на увазі «підпорядкування», або повну віддачу себе Богу (Арабська: الله, Allāh).[1]Прихильники ісламу відомі, як мусульмани, маючи на увазі «той хто представляє Бога».[2][3] Зараз кількість мусульман між 1,1 мільярдами і 1,8 мільярдами, роблячи іслам, другою світовою релігією після християнства.[4]

Мусульмани вважають, що Бог зробив одкровення в Корані Мухаммаду, Бог навернув пророка, і беруть до уваги Коран і сунна (слова і справи Мухаммада) як фундаментальні джерела ісламу.[5]Вони не розцінюють Мухаммеда як засновника нової релігії, але як реставратор оригінальної монотеїстичної віри Авраама, Мойсея, Ісуса, і інших пророків. Мусульманська традиція вважає, що юдеї і християни спотворили одкровення, Бог надав цим пророкам змінений текст, вводячи різновид брехні.[6]

Основні догмати та культові особливості ісламу

1. Всевишній один (ла іллахa ілла ллах — немає вищого за Всевишнього, немає бога крім Всевишнього)

2. Мухаммад — пророк, посланий Всевишнім (ва мухаммаду расулу ллахі — і Мухаммед посланий Всевишнім)

3. Доля кожного мусульманина вирішена на небесах.

4. Віра в рай та пекло.

5. Визнання священної книги Коран.

Кожен мусульманин, якщо він здоровий, не має боргів і має достатньо коштів для мандрівки, хоча б один раз у житті повинен виконати Хадж — паломництво у Мекку до мечеті Аль-Харам, де знаходиться святилище Кааба. Це один із основних п'яти обов'язків мусульман. Чотири інших — сповідання віри, молитва, піст і діяння на користь бідних. Кожен мусульманин повинен молитися п'ять разів на день, тримати піст у місяць Рамадан (вдень утримуватися від їжі та не пити).

 

Чому буддизм має значний вплив на сучасну молодь в Україні?

Буддизм приваблює молодь сучасної України живою практикою істини, відкритою для всіх, незалежно від раси, кольору шкіри, релігійної належності. Молоді люди намагаються знайти в ньому спільні риси з культурою та світоглядом країн Західної Європи. Буддизм притягує молодь і своїм загальним нігілістичним духом, який заперечує будь-які авторитети, навіть самого Будду. Це особливо імпонує українській молоді, яка визнає «Митницький» дзен, де немає дисципліни, виснажливих тренувань, штатного вчителя.

В чому полягає основний зміст нірвани, згідно з буддистським вченням?

Кінцевою метою доброчесного життя, згідно з буддизмом, є злиття з Буддою, тобто занурення у нірвану. «Правильне знання» передбачає самозаглиблення й внутрішнє споглядання — медитацію. «Правильна поведінка» і «правильне знання» дають змогу людині поступово вирватися з безкінечного ланцюга перероджень, досягти нірвани. Етичне вчення буддизму вимагає від його прихильників цнотливості, поваги до чужої власності, чистоти в думках і справах, щедрості й благодійництва, воно забороняє вбивати живі істоти. Спасіння людини релігія буддизму шукає у внутрішньому вдосконаленні. Ідеал абсолютної відчуженості від навколишнього світу приводить прихильників цієї релігії до відмови від необхідності такого вдосконалення.

 

Дати загальну харатеристику основним догматам ісламу.

Термін "іслам" означає "підпорядкування" (волі Бога), а того, хто підкоряється, називають "муслім", (звідси – мусульманин). Релігію ісламу можна розділити на віровчення й накази.

 

Основне віровчення ісламу:

Бог. Центральний догмат ісламу полягає у тому, що Бог – один. Сказавши, що в Бога є інші, рівні йому особи, ви вчините гpix ішрака, і такій людині, за словами Корану, немає прощення (Сура 4:51). Очевидно, що цей догмат ісламу робить вчення про Трійцю неприйнятним для мусульман.

 

Ангели. Проміжне положення між богом Корану й людством займає ієрархія ангелів. Архангел Джабраїл володіє найвищим рангом, всі інші ангели займають більш скромне становище. До кожної людини приставлено два ангели: один записує добрі справи, інший – погані. У нижчих рядах цієї ієрархії знаходяться джини (відповідне нашому – "геній"). Мусульмани вірять, що рід джинів був створений з вогню, що вони зазвичай злі, і можуть панувати над людьми.

 

Божі пророки. Згідно вчення Корану, кожному народові Бог послав пророка з вісткою про те, що є лише один Бог. Усього, за переказом, було послано 124 000 пророків. Більшість з них – невідомі, але багато з них були персонажами Біблії: Адам, Ной, Авраам, Мойсей, Давид, Соломон, Йона, Іван Хреститель та Ісус. Кожному пророку було призначене своє особисте століття, і лише Мухаммед був пророком на усі часи. Bін вважається "Печаткою пророків".

 

Священні книги. Чотирьом найбільшим пророкам були дані книги божественного відкриття. Серед них: Мойсей, якому відкрито книгу Таврат (Тора), Давиду даровані Забур (Псалми), Ісус отримав Інджил (Євангеліє) та Мухаммед – Коран. 3 цих чотирьох книг, на думку мусульман, тільки Коран зберігся в неспотвореному вигляді.

 

Судний день. Бог Корану проголосив, що прийде день, коли усі стануть перед його судом. У цей день справи кожної людини будуть зважені на вагах. Ti, чиї добрі справи переважать погані, одержать у нагороду рай; a ті, чиї злі справи виявляться тяжчими, будуть приречені до мук у пеклі. Але відповідь на запитання, яких справ у нашому житті більше, – суб'єктивна, і відома лише Богові. Через це жоден мусульманин не знає напевно, чи прийме його Бог.

 

Обов’язки кожного мусульманина:

 

Вимовити шахаду.

Слово шахада означає "свідчити". Під час цього ритуалу людина промовляє: "Свідчу, що немає іншого Бога, крім Аллаха, й що Мухаммед – пророк його". Щиро вимовити шахаду – усе, що потрібно людині, щоб стати мусульманином.

 

Молитися (саляти).

Мусульманин кожного дня повинен промовити сімнадцять канонічних молитов – ракатів. Молитви промовляються п'ять разів на добу: під час сходу сонця, опівдні, у 3-4 годині дня, під час заходу й через 2 години після заходу. Ракати читаються під час кожної молитви. Мусульмани можуть молитися як поодинці, так і групами. Перед молитвою кожен мусульманин зобов'язаний зробити ритуальне обмивання, яке називається гусл.

Під час молитви обличчя мусульманина має бута повернене до Мекки.

 

Поститися (саум).

У пам'ять про те, що Мухаммед одержав Коран у дев'ятий місяць місячного календаря (рамадан), мусульмани зобов'язані поститися в денні години протягом усього цього місяця. Під час посту вони утримуються від їжі, питва, паління й статевих стосунків. Після заходу сонця все це дозволяється, проте, лише до світанку.

 

Подавати милостиню (закаят).

Мусульмани зобов'язані віддавати одну сорокову частину (2,5%) свого прибутку бідним і нужденним.

 

Звершити паломництво (хадж).

Кожен мусульманин хоча би раз у житті зобов'язаний піти до Мекки, якщо тільки йому дозволяють здоров'я та фінанси. Усі прочани одягають білий одяг охрам, який скасовує будь-які соціальні й класові розходження між ними. Процедура відвідування декількох святих місць, зазвичай, займає більше тижня. Після паломництва кожен отримує звання хаджі.

 

в чому полягають основні відмінності між релігійним напрямками ісламу (сунізму, шиїзму, хариджизму, суфізму).

-


Дата добавления: 2018-08-06; просмотров: 172; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!