САМОСТІЙНА РОБОТА № 1 (5 ГОД. )



ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО РИБНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНИЙ ВИЩИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД

«БІЛГОРОД-ДНІСТРОВСЬКИЙ МОРСЬКИЙ РИБОПРОМИСЛОВИЙ ТЕХНІКУМ

КЕРЧЕНСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО МОРС ЬКОГО ТЕХНОЛОГІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ»

 

 

ЗАТВЕРДЖУЮ

Заступник директора з навчальної роботи

___________________Лаврук В.Р.

«___»__________________ 2012 року

 

 

 

КУЛЬТУРОЛОГІЯ

Методичні рекомендації та організація самостійної роботи для студентів спеціальностей:

2012

Укладачі: Пітель Раїса Ісаківна, викладач вищої категорії Білгород-дністровського морського рибопромислового технікуму:

           Рєка Оксана Павлівна, викладач І категорії Білгород-Дністровського морського рибопромислового технікуму

 

Розглянуто та схвалено на засіданні циклової комісії гуманітарних дисциплін

Протокол №  від  листопада 2012 року

Голова циклової комісії       Корецька Н.С.

Рецензент: Козюра Ольга Павлівна - викладач вищої категорії морського коледжу технічного флоту Одеської державної морської академії, голова обласного методичного об’єднання методистів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації


ВСТУП

Критерієм освіченості спеціаліста, його інтелігентності вис­тупає ступінь залучення людини до духовних цінностей, гу­маністичних ідей на фоні характерних для нашого часу прагма­тизму та раціоналізму, в ситуації духовного надлому особистості в ході трансформації українського суспільства.

Саме філософський аналіз культури дозволяє пояснити процеси духовного і соціального життя, систематизувати і упо­рядкувати різноманітні форми людської діяльності. Вивчення суспільства засобами культури - актуальне завдання. Оскільки ли­ше його економічні та політичні характеристики не дають мож­ливість зрозуміти багато соціальних явищ. Якщо технократичне мислення відсуває на задній план мистецтво, літературу, релігію, філософію і, врешті решт, саму людину, то культурологічний підхід допомагає усвідомити важливість цих феноменів суспільної свідомості. Культурологія занурює людину в світ ду­ховних цінностей, дає змогу осмислити як єдиний комплекс міфо­логію, релігію, філософію, мистецтво, етичні норми та естетичні пристрасті.

Мета курсу – вивчення культури як суспільного явища, що допоможе пояс­нити процеси духовного й соціального життя. Виявивши ком­плекс взаємопов'язаних культурних явищ у суспільстві, можна систематизувати, класифікувати і упорядкувати багатомаїття форм людської діяльності.

У ході культурної практики кожна людина повинна соціаль­но визначити цінності і смисл приватного життя, міжособистісних стосунків, моралі, побутової етики, тобто освоїти по­всякденний пласт культури – це є одним із завдань дисципліни. У той же час суспільне буття і свідомість являють собою сукупність спеціалізованих сфер куль­тури, що включає процеси соціального порядку, життєзабезпе­чення та економічної, політичної і правової взаємодії, а також філософії, соціології, психології тощо.

Предмет і завдання вивчення розвитку світової та національної культури суттєво різняться: історія світової культури більше цікава своїми закономірностями й широкомасштабними узагальненнями, тоді як історія національної культури - своїми особливостями і по­тенціалом патріотичного виховання. Тому самостійну роботу поділено на дві автономні, хоча й взаємопов'язані частини, щоб композиційно не перехрещувати у цілому суголосні, але відмінні за змістом і значен­ням тлумачення культурно-історичних процесів у світі та в Україні.

Програму дисципліни "Культурологія" складено відповідно до Державних стандартів гуманітарної освіти в Україні. На вивчення дисципліни відводиться 54 години: з них : 22 години - на самостійне опрацювання тем.

Програма складається з 3 розділів, на самостійне вивчення винесено матеріал 2 і 3 розділів : «Основні етапи розвитку світової культури» та «Основні етапи розвитку української культури».

Основна увага зосереджується на різних видах науково-теоретичної та науково-дослідної роботи, що дає можливість долучитися до скарбниць мудрості і досвіду, надбаних людством протягом тисячоліть, і ви­користовувати цю мудрість для вирішення сучасних проблем.

Дана самостійна робота має на меті глибоко ознайомити з культурою інших країн, розвивати в собі шанобливе ставлення до норм, традицій, міжкультурних зразків представників різних напій та етносів у контексті глобальних, загально-цивілізаційних процесів.

Самостійна робота включає індивідуальні завдання та завдання тестового характеру. Враховуючи індивідуальні захоплення студентів, фізичні можливості роботи над самостійною роботою студентам пропонується робота над підготовкою мультимедійних презентацій, участь в роботі предметного гуртка чи участь в конференції, олімпіаді за умовою представленої роботи, участь в екскурсіях, відвідування вистави, музею з представленням квитка та відгуку, виготовлення та підбір ілюстративного чи відео матеріалу підготовленого на електронних носіях , підготовка реферативних повідомлень

Студентам зараховується самостійна робота за наступною кількістю годин:

- виконана самостійна робота № 1 – 5  год.;

- виконана самостійна робота № 2 – 5  год.

- мультипрезентація- 5 год.

- підготовка до семінарського заняття за темою «Художня культура»- 5 год.

- реферативне повідомлення – 3 год.

- відвідування театру – 5 год.

- відвідування музею – 2 год.

- участь в роботі конференції – 5 год.

- участь в олімпіаді- 3 год. (призові місця 1-3 - 15-10-5 год.)

- підбір відеоматеріалів (за рекомендацією викладача)- 4 бали;

- виконання домашнього завдання- 10 год.

 

Для студентів спеціальності «Експлуатація техніки промислового рибальства та аквакультури» об’єм самостійної роботи № 1 збільшується на 5 балів в зв’язку з додатково внесеним завданням на тему: «Антична культура. Стародавній Рим»

 

Самостійна робота забезпечується комплексом навчально-методичної літератури, наявного в читальній залі бібліотеки технікуму та 110 ауд,.

Роботу рекомендовано виконувати на аркушах формату А-4 і оформлювати у журнал Самостійної роботи з предмета або на комп’ютерному носії, оформленому згідно вимог.

 Навчальний матеріал дисципліни , передбачений робочим навчальним планом для засвоєння студентом в процесі самостійної роботи, виноситься на підсумковий семестровий контроль. Оцінювання здійснюється згідно 5-ти бальної системи. Кожна робота захищається під час навчальних занять з відповідної теми або консультацій. Оцінка заноситься до журналу в спеціальну графу, відведену викладачем.

Для виконання самостійної роботи студенти користуються методичними рекомендаціями щодо виконання даного виду роботи, які мають стати на допомозі у виконанні різних завдань.

 


      

САМОСТІЙНА РОБОТА № 1 (5 ГОД. )


Дата добавления: 2018-08-06; просмотров: 245; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!