ПОРЯДОК ПІДГОТОВКИ ДО ВИКОНАННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ



 

Складання плану

Після вибору теми курсової роботи і вивчення літератури у студента вже склалося представлення про те, який може бути її основний зміст, у зв’язку з чим він складає план курсової роботи, що потім узгоджується з керівником.

Складанню плану курсової роботи повинне приділятися серйозна увага. Це важлива умова забезпечення підготовки роботи на високому ідейно-теоретичному і професійному рівні. У ході формування плану одержують своє конкретне вираження загальна спрямованість роботи, характер проблем, необхідність практичного матеріалу, а також намічаються зразкові границі й обсяг змісту окремих розділів і всієї роботи.

У процесі складання плану у студента складається загальне представлення про теоретичний рівень і практичне значення роботи. Тому що курсова робота виконується паралельно і навіть з відомим випередженням читання лекцій по навчальній дисципліні складання плану ще раз підкреслює значення навичок і уміння самостійного вивчення того чи іншого курсу.

При складанні плану необхідно мати на увазі те, що робота повинна відбивати два-три розділів: теоретичний і аналітико-практичні. Чіткий план курсової роботи створює умови для економії часу при написанні роботи.

 

Підбор літератури

Після вибору теми курсової роботи для якісного складання її плану студенту варто приступити до підбора літературних джерел і інструктивно-методичних матеріалів з питань, що відноситься до обраної теми. Це важливий етап успішної підготовки курсової роботи. Літературу по обраній темі студент підбирає самостійно по каталогах бібліотеки, що сприяє виробленню у студента самостійності і творчого підходу при виконанні роботи.

У тих випадках, коли студент зштовхнеться з відсутністю чи нечисленністю літературних джерел по обраній темі, то йому варто звернутися по допомогу до керівника.

Для якісної підготовки курсової роботи студент зобов’язаний ознайомитися з усіма публікаціями по темі роботи за останні 3 роки.

При доборі літератури необхідно звертати увагу на загальний зміст даного літературного джерела, маючи на увазі, що до складу літератури, необхідної для підготовки роботи, повинні включатися наукові роботи як загальнотеоретичного характеру, так і освітлюючи діючу практику. Особливу увагу необхідно звернути на висловлення про можливі шляхи і методи удосконалювання фінансового механізму. Критичне використання цього матеріалу при виконанні роботи - важливий елемент студентського наукового дослідження в процесі підготовки курсової роботи.

 

Збір, вивчення і обробка фактичного матеріалу

Важливим етапом виконання курсової роботи є збір і систематизація фактичного матеріалу.

Перший розділ виконується на основі вивчення літературних джерел. Робота повинна включати елементи самостійного узагальнення суті викладеного питання.

Другий розділ виконується на основі вивчення діючих нормативно-методичних документів, узагальнення літературних джерел та аналізу матеріалів власного дослідження.

Під час збору фактичного матеріалу необхідно врахувати основні вимоги, пред’явлені до інформації: повноту, порівнянність та достовірність.

Повнота полягає в тому, що студент повинен повністю охопити явище або елементи досліджуваного процесу, розглянути всі сторони проблеми: зібрати дані за максимально можливий безперервний термін (щонайменше 3 роки).

Порівнянність полягає в тому, щоб зібрані факти були взаємопов’язані, мали спільну основу. Порівнянність фактів дає змогу підсумувати їх та зробити загальні висновки, внести пропозиції.

Достовірність пов’язана з необхідністю отримання в результаті дослідження обґрунтованих та правильних висновків. Достовірною вважається інформація, яка відображає дійсні, правдиві параметри явищ. Для усунення помилок необхідно після виписки показників або після складання таблиць порівняти їх з першоджерелами.

Можуть бути допущені також помилки в арифметичних розрахунках при обробці зібраної інформації, які можна виявити за допомогою повторних розрахунків та логічного контролю. Повторний розрахунок необхідно виконати на підставі всіх розрахунків, а логічний контроль можливий лише між взаємопов’язаними показниками. Не слід вибирати для дослідження об’єкти, які функціонують в найкращих або в найгірших умовах.

Найбільш типовим недоліком робіт є описовий виклад другої частини, що зумовлено:

― механічним перенесенням до роботи основних положень діючих інструктивно-методичних документів;

― запозиченням прикладів тільки з літературних джерел без їх розкриття завдяки самостійному вивченню та аналізу;

― неглибоким аналізом цифрових матеріалів, відсутністю практичних навичок застосування економіко-математичних методів, обчислювальної техніки та недостатнім зв’язком аналітичних даних з розроблюваними пропозиціями.

Уникнути зазначених недоліків можна, проілюструвавши всі викладені положення інструктивно-методичних документів реальними прикладами за результатами досліджень під час практики, вивчивши загальні показники діяльності аналогічних об’єктів за ряд років, визначивши їх динаміку, тенденції та перспективи, виконавши логічний аналіз дослідженого матеріалу.


Дата добавления: 2018-08-06; просмотров: 170; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!