Можливі варіанти учнівських робіт.

Дата __________ Номер уроку ________         Образотворче мистецтво 3 клас

Тема. Актуалізація знань про елементарну будову фігури людини. Зображення

людей у русі. «Танцівниця» (олівці або фло­мастери)

Мета: навчити зображати і розрізняти постаті людей у статиці і динаміці;

передавати особливості зображення чоловічої, жіночої та дитячої фігур; створювати методом скульптури чи силуетної витинанки динамічні фігури людей. Розвивати відчуття форми, об’єму, пропорцій; спостережливість, зорове сприйняття. Виховувати ціннісне ставлення до мистецтва і його творів.

Тип уроку: комбінований.

Матеріали та обладнання: музичні записи, таблиця пропорцій тіла людини,

репродукції зображень мистецьких творів з фігурами людей, картки з порадами для творчої роботи, олівці, фломастери.

Основні поняття: пропорції людського тіла, скульптура, силуетна витинанка.

 

Хід уроку:

Організаційний момент. Готовність учнів і матеріалів до уроку.

Актуалізація опорних знань.

На попередньому уроці ви дізнались, що у мистецтві людина є символом духу, міці, сили волі і краси. Пропорції людського тіла є довершеними і одним із еталонів гармонії. Тому зараз пригадаємо ці пропорції для дорослої людини. Питання до учнів:

1. Назвіть відношення між головою, тулубом і ногами у фігурі людини. 2. Назвіть пропорції рук людини до її тіла. 3. Назвіть пропорції тіла жіночої фігури. 4. Які пропорції тіла має дитина? 5. Які пропорції тіла має підліток?

Відповіді учнів.

Мотивація навчальної діяльності.

Проте, життя людей, як і інших живих істот, потребує постійного руху. Людина активна у роботі, спорті, відпочинку, творчості… Недаремно ще з античної епохи в таких видах мистецтва як скульптура і живопис творці передавали довершену красу в динамічних людських фігурах. Тому сьогодні ви навчитеся передавати дії людини.

Повідомлення теми та мети уроку.

 

Вивчення навчального матеріалу.

Пропорції людського тіла, починаючи від народження, безперервно змінюються. Так, висота голови немовляти вкладається в постать 4 рази, у дворічної дитини – 5 разів, у семирічної – 6 разів, у чотирнадцятирічної – 7 разів, а в двадцятип’ятирічної високої на зріст – 8 разів, середньої – 7,5 раза, низької - 7 разів. Доволі часто допускається помилка під час малювання, коли лише зменшуються пропорції тіла дорослої людини. В результаті на малюнку виходить зображення не дітей, а зменшених дорослих. Слід відзначити відмінність у пропорціях між чоловічою та жіночою постатями. Так, чоловіки вищі на зріст від жінок, у них відносно довші ноги і ширші плечі, товща шия, довші кисті та стопи. При зображенні людини потрібно передусім установити правильне положення всієї постаті, визначити пропорції частин тіла відносно одна одної, а потім упевнено малювати, намагаючись передати характерні особливості голови, тулуба, рук і ніг людини.

Моменти рухів людини, зазвичай, передаються відповідними позами, жестами, ракурсами, світлотінню, кольором, різними техніками і матеріалами. Щоб відтворити фігуру людини в русі, визначивши пропорції тіла, визначають напрям руху постаті. Каркас основних ліній фігури допомагає уточнити правильний рух тіла.

Погляньте, як у мистецьких творах засобами живопису, скульптури, графіки творці передають довершеність людського тіла в русі.

Фізкультхвилинка

Робота з творами мистецтва.

Едгар Дега "Голубі танцівниці"

Е. Дега. Танцівниця у фотографа. 1874р  Скул. Леохар. Діана-мисливиця, 340 до н.е

 

5.Творча робота учнів:

Отож, спробуйте створити фігуру людини в русі. Для цього скористуйтеся порадами та етапами роботи.

Поетапне виконання малюнку.

Можливі варіанти учнівських робіт.

Закріплення теми.

Дайте відповіді на питання:

1. Для чого потрібно враховувати пропорції людини у зображеннях?

2. У яких видах мистецтва можна передати силу і красу людського тіла?

3. Де можна застосовувати скульптурні зображення людей?

4. Як можна використати силуетні витинанки із зображенням людини в русі?

 

7. Оцінювання робіт. Колективне оцінювання за критеріями.

Критерії оцінювання робіт:

1.Правильність передачі руху тіла людини.

2.Врахування пропорцій тіла людини.

3.Оригінальність творчого задуму в матеріалі.

 

 


Дата добавления: 2018-08-06; просмотров: 291; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:




Мы поможем в написании ваших работ!