Контрольні запитання та завдання



1. Пояснити принцип регулювання швидкості АД при його ввімкненні за схемою АВК.

2. Як зміняться статичні, характеристики АВК при обриві зворотного зв’язку за швидкістю?

3. Як виконати пуск, гальмування і реверс АД у системі АВК?

4. Як змінити коефіцієнт зворотного зв’язку за швидкістю?

5. Задатися точкою на експериментально знятій характеристиці і побудувати характеристику навантажувальної машини, відповідну роботі у цій точці.

6. Як зміниться положення точки спільної роботи машин при почерговій зміні параметрів мережі, двигунів?


 

Рис.4.1

 Рис.4.2

Лабороторна робота №5

ДОСЛІДЖЕННЯ СТАТИЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ДВИГУНА ПОСТІЙНОГО СТРУМУ НЕЗАЛЕЖНОГО ЗБУДЖЕННЯ

 

Порядок проведення роботи

    1. Вивчити статичні режими роботи (рушійний та гальмівні) двигуна постійного струму незалежного збудження. Виписати з каталогів паспортні дані електричних двигунів та визначити їх основні параметри  .

    2. Зняти і побудувати природну і дві штучні механічні характеристики в рушійному режимі при напругах  та опорі в колі двигуна .

    3. Зняти і побудувати природну і штучні механічні характеристики в рушійному режимі при напругах  та опорах .

    4. Зняти і побудувати природну і дві штучні характеристики в режимі рекуперації при напругах та опорах в колі двигуна .

    5. Зняти і побудувати штучні механічні характеристики в режимі противвімкнення при напругах та опорах в колі двигуна .

    6. Зняти і побудувати природну та дві штучні механічні характеристики в режимі електродинамічного гальмування при опорах в колі двигуна .

    7. Розрахувати та побудувати механічні характеристики двигуна за паспортними даними в кожному з режимів при заданих значеннях напруги та опору в колі двигуна. Зробити висновки по кожному режиму.

Методичні вказівки

1. Двигун постійного струму незалежного збудження може працювати в рушійному режимі та трьох гальмівних ‑ рекуперації, противвімкнення і електродинамічного гальмування. Статичні характеристики двигуна показані на рис. 5.1.

 

Рис. 5.1

    Механічні характеристики двигуна лінійні і при  та при  проходять через точку ідеального холостого ходу ( ). У режимі динамічного гальмування через початок координат ( ). Жорсткість характеристик залежить від опору в колі якоря. При зміні напруги на якорі характеристики мають сталу жорсткість.

    Механічні характеристики двигуна в рушійному режимі визначаються за формулою

,

де  ‑ кутова частота обертання якоря;  ‑ напруга якоря;

 ‑ магнітний потік двигуна; ‑ електромагнітний момент двигуна;  ‑ стала двигуна; ‑ опір ступеня реостата; опір якоря; ‑ опір реостата.

Виписують з каталогів паспортні дані двигуна та визначають його основні параметри.

Номінальний момент

.

Номінальний коефіцієнт корисної дії

.

Номінальний опір та опір якоря

 , .

Номінальна кутова частота обертання якоря

Визначені параметри двигуна заносять в таблицю досліджуваної схеми.

Схема випробувань показана на рис. 5.2.

 

 

Рис. 5.2

Необхідну для роботи двигуна напругу одержують від тиристорного перетворювача, на виході якого вона може мати три значення. Досліджуваний та навантажувальний двигуни мають однакові паспортні дані. В якорне коло двигуна ввімкнено реостат на п’ять ступенів, а в якорне коло навантажувального двигуна ‑ реостат на десять положень. На виході тахогенератора ввімкнено вольтметр, шкала якого проградуйована в об/хвил і показує швидкість обертання якоря. Для реверсу навантажувального двигуна його обмотка збудження підімкнена до джерела напруги за допомогою автоматичного вимикача. Для ослаблення магнітного потоку навантажувального двигуна в обмотку збудження ввімкнено додатковий реостат. 2-3. На схемі випробувань задають режим роботи.

Перед подачею напруги на схему випробувань вмикають перемикачі в необхідні положення ( ) та встановлюють задані опори реостатів ( ).

Вмикають двигун у мережу за допомогою автоматичного вимикача А. Змінюючи навантаження на валу двигуна за допомогою реостату  в якорному колі НД, фіксують струм та швидкість двигуна. Змінюють напругу за допомогою тиристорного перетворювача. Для побудови характеристики знімають 5-6 точок. Покази приладів заносять до таблиці.

Таблиця 5.1

Дані вимірювання

Розрахункові дані

Режим роботи

               

 

При сталому потоці двигуна

.

4. Рекуперація - це генераторний режим з віддачею енергії у мережу. При цьому швидкість обертання двигуна повинна бути більшою від швидкості ідеального холостого ходу. Перевіривши напрямки обертання машин, і встановивши їх однаковими, вмикають двигун у мережу. Розганяють двигун за допомогою навантажувального, ввімкненного в рушійний режим при ослабленному полі.Для ослаблення поля вводять дотатковий опір в коло обмотки збудження навантажувального двигуна.

    5. Електродинамічне гальмування - режим з розсіюванням енергії в реостаті. Для одержання цього режиму якорне коло двигуна замикають на реостат, а навантажувальний двигун переводять у рушійний режим. Струм обмоток збудження обох машин - номінальний.

    6. Противвімкнення - це гальмівний режим, при якому якір двигуна за рахунок зовнішніх сил обертається в бік протилежний напрямку обертання в рушійному режимі. Для обмеження струму вводять великий додатковий опір в якорне коло двигуна. Потоки машин номінальні. Першу точку знімають при швидкості, яка дорівнює нулю.

7. Розрахункові характеристики будують за двома точками з коорди-натами  та .

    Кутова частота обертання ідеального холостого ходу

.

    Кутова частота обертання якоря при номінальному моменті і заданому опорі ступеня реостату

,

    де .

    Для побудови механічних характеристик у режимі динамічного гальмування першу точку визначають на початку координат, а другу (кутову швидкість) - при номінальному моменті. Кутову швидкість визначають за формулою

.

    Порівнюючи розрахункові та дослідні механічні характеристики в кожному з режимів, звертають увагу на їх відповідність, лінійність, жорсткість.

ОПИС РОБОТИ З ПРОГРАМОЮ

 

Щоб запустити программу необхідно вибрати Пуск–Программы–АС1–Лабораторна робота №1.

Вікно программи моделювання лабораторного стенду зображено на рисунку 2.

Для зняття характеристик будь-яких режимів спочатку необхідно ввести паспортні данні двигуна:

 – номінальна потужність,

 – номінальна напруга,

 – номінальний струм,

 – номінальна кількість оборотів за хвилину,

 ­– номінальний КПД .

Для цього необхідно підвести курсор миши до відповідного елементу вводу та натискнути ліву кнопку, а потім ввести нобхідне значення. Перейти до наступного елементу вводу можна за допомогою кнопки Tab, або так як описано вище.

Для вибору режима дослідження необхідно группі вибору (жовтий колір) підвести курсор миши до відповідного надпису та натиснути ліву кнопку. Переключенням перемикачів  (підведіть курсор миши до зображення елементу та швидко два рази натисніть на ліву кнопку) та вибором необхідних опорів .  Підведіть курсор миши до зображення вимикача SA та два рази натиснути на ліву кнопку. Як що схему зібрано правильно загориться зелена смуга, якщо ні – червона.

 


Дата добавления: 2018-08-06; просмотров: 331; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!