Та гінекології, к.м.н., доцент                                             В.І. Бойко



   

 

 

                                                                                                        “ЗАТВЕРДЖУЮ”

Директор медичного інституту

Професор ______________В.Е. Маркевич                                                                            

Р.

МЕТОДИКА

ПРОВЕДЕННЯ ПРАКТИЧНО-ОРІЄНТОВАНОГО ДЕРЖАВНОГО ВИПУСКНОГО ІСПИТУ З АКУШЕРСТВА ТА ГІНЕКОЛОГІЇ

Нормативною формою державної атестації випускників вищих навчальних закладів є стандартизований тестовий та практично-орієнтований державний іспит. Практично-орієнтований державний іспит проводиться у формі державних випускних екзаменів. Практично-орієнтованим державним іспитом оцінюється якість вирішення типових задач діяльності фахівця в умовах, наближених до професійної діяльності. У кожного студента обидві частини іспиту приймає бригада екзаменаторів, поступово оцінюючи студента за усіма пунктами першої та другої частин іспиту.

Планується наступна методика прийому державного випускного іспиту з акушерства та гінекології:

 

І частина: контроль виконання типових задач діяльності та вмінь, в умовах лікувальної установи, тобто наближених до професійної діяльності, під час вирішення комплексного завдання. Під час першої частини практично-орієнтованого держіспиту при роботі з комплексним завданням перевіряються та окремо оцінюються за звичайною шкалою з наступною підсумковою оцінкою виконання наступних задач діяльності та вміння студента:

 

  1. Аналіз інформації про пацієнтку, виділення провідних симптомів і синдромів.
  2. Оцінка результатів лабораторного та інструментального дослідження.
  3. Встановлення попереднього діагнозу захворювання.
  4. Складання плану дообстеження пацієнтки.
  5. Визначення принципу та характеру лікування захворювання.
  6. Визначення режиму та дієти при лікуванні.
  7. Визначення тактики диспансерного нагляду.

 

Перевірка виконання типових задач діяльності та вмінь студентами проводиться на базі кафедри акушерства та гінекології Сумського обласного центра акушерства, гінекології та репродуктології. Окремо усі сім пунктів першої частини іспиту оцінюються за шкалою 0-0,5-1,0 балів та виводиться підсумкова оцінка першого стану за цією ж шкалою (методику оцінювання див. у протоколі, що додається).

 

   ІІ частина: під час другої частини у кожного студента бригада екзаменаторів оцінює рівень володіння уміннями та практичними навичками згідно “Переліку…”, зокрема:

 

1. Акушерська пропедевтика (розміри кісткового тазу, строк вагітності, декретна відпустка, термін пологів, передбачувана маса плода, вимірювання розмірів матки, прийоми Леопольда, піхвове дослідження під час пологів та ін.).

2. Оцінка результатів додаткових методів дослідження (двох аналізів із лабораторних досліджень: аналізи крові, сечі, біохімічного аналізу крові, коагулограми, даних бактеріологічного та бактеріоскопічного досліджень, кольпоцитологія, а також розшифровка однієї КТГ, даних УЗД або інтерпретація метросальпінгограми).

3. Надання невідкладної допомоги та проведення інтенсивної терапії (ДВС-синдром, акушерські та гінекологічні кровотечі, апоплексія яєчника, позаматкова вагітність та ін.).

4. Акушерський фантом (акушерські щипці, біомеханізми пологів при різних видах передлежання пдода та анатомічно вузькому тазі, прийоми Леопольда та ін.) .

5. Вибір об’єму оперативного  втручання при гінекологічних захворюваннях.

6. Визначення тактики ведення пологів та вибір методу розродження при різних видах акушерської патології.

 

Для здійснення другої частини іспиту студент вибирає окремо кожне завдання. Оцінки виставляються на основі балів, зафіксованих у індивідуальних Протоколах проведення та оцінювання іспиту. Критерії встановлення оцінки: 5-4,5 бала – “відмінно”; 4,49-3,5 бала – “добре”; 3,49-2,51 бала – “задовільно”; 2,5 бала і менше – “незадовільно”.

Бали визначаються таким чином:

Виконання типових задач діяльності та умінь, що перевіряються, оцінюється балами “1”, “0,5” та “0” (виконано, виконано не повністю, не виконано). Критерії встановлення балу “0” при виконанні типових задач діяльності та умінь, що перевіряються, визначаються МОЗ України. Бали вносяться до індивідуальних Протоколів проведення та оцінювання іспиту.

Бали на першу (другу) частину іспиту визначаються як середнє арифметичне всіх балів, що зафіксовані у індивідуальних Протоколах проведення та оцінювання відповідної частини іспиту.

Результуючий бал за практично-орієнтований державний іспит визначається як середнє арифметичне балів першої і другої частин іспиту, помножене на коефіцієнт 5.

 

Схвалено на методичній нараді кафедри акушерства та гінекології 01.11.2005 року (протокол № 3-а).

 

 

В.о. зав. кафедри акушерства


Дата добавления: 2018-08-06; просмотров: 33; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!