Щолежить в основіпроцесудемократичного переходу?



Відкидаючиможливістьіснування будь-якихпередумов-демократизації, потрібнозахищатизначимість і унікальністьнаціональногодосвіду, а такожфакторіввипадковості у формуваннісоціальних і політичнихінститутів. Щодійсномаєвирішальнезначення в процесі переходу, так це реально складається на момент змінполітичнаситуація, контекст змін. Те, щоробитьдемократіюможливою, тобто не комплекс тих чиіншихпередумов, а сам перехіднийпроцес з притаманними для ньогоскладністю і непередбачуваністю.

Так, наприклад, одна з найбільшвідомихсьогодніпроцесуальнихтеорійпідкреслює роль політичнихеліт у процесі переходу. Самеприйнятіелітамирішення, які вони вибираютьстратегіїдії перш за все визначаютьдинаміку, а багато в чому і результати переходу. Пакт, щоукладаєтьсяелітами, підкреслювалося в рядідослідженьцієїшколи, виявляєтьсяздатнимвизначити правила політичноїгри, терміндіїяких буде доситьтривалим, поширюючисьнавіть на постпереходногоперіод .

Таким чином, акцент в даномувипадкуробиться не стільки на структури, скільки на процес і мистецтвоосновнихполітичнихакторів.

 


Дата добавления: 2018-08-06; просмотров: 171; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!