Вступ. Основні принципи і правові основи управління міжнародними перевезеннями  (12 годин)



Організація міжнародних автомобільних перевезень»

ЗАГАЛЬНІ ПЛОЖЕННЯ

Форма навчання

Кредитів

Кредитів

Годин

Аудиторних годин

Самост. робота

Розподіл за семестрами

Всього Лекції Практичні Лабораторні Іспитів Заліків Курсових робіт Курсових проектів
Денна 3 4,5 162 64 32 32 - 98 8 - - -

Мета проведення лекцій. Дати систему теоретичних знань з організації міжнародних автомобільних перевезень стосовно діяльності спеціаліста з організації перевезень і управління на автомобільному транспорті; вивчити особливості організації міжнародного дорожнього руху, організації праці водіїв, вимоги до автомобілів, що здійснюють міжнародні перевезення, основні характеристики основних документів на здійснення міжнародних автомобільних перевезень вантажів та пасажирів; вимоги застосування систем зв’язку та навігації на транспорті; формувати вміння аналізувати діяльність міжнародних транспортних організацій; знати особливості функціонування систем митного транзиту, здійснення митного контролю за переміщенням вантажів та пасажирів, питання транспортного страхування.

Задача проведення лекцій.

В результаті проведення лекцій студенти повинні:

- знати: основи організації і технології міжнародних перевезень; основні міжнародні і національні нормативно-правові акти організації зовнішньоекономічної діяльності і організації міжнародних перевезень; основні види рухомого складу для міжнародних перевезень і вимоги, що до нього пред’являються; основи управління міжнародними перевезеннями; основи транспортно-експедиторської діяльності при міжнародних перевезеннях.

- уміти: вибирати доцільний для даних умов експлуатації тип транспортного засобу, використовувати правову базу з метою управління міжнародними автоперевезеннями; організовувати технічні дії, спрямовані на забезпечення ефективності міжнародних перевезень.

Метою викладання дисципліни «Організація міжнародних автоперевезень» є підготовка фахівців до практичної діяльності в галузі організації перевезень і управління на автомобільному транспорті, формування в них теоретичної та практичної знань і умінь з міжнародного перевезення вантажів і пасажирів автомобільним транспортом.

В результаті вивчення дисципліни студент повинен знати:

- принципи дозвільного характеру міжнародних перевезень вантажів і пасажирів;

- документацію на водія, транспортний засіб, вантаж; документацію на змішані перевезення вантажів;

- маршрутизацію руху транспортних засобів і перевезень;

- вибір видів автотранспорту для вантажних і пасажирських перевезень;

- розрахунки показників роботи транспортних засобів для перевезень вантажів і пасажирів;

- оформлення договору міжнародного перевезення;

- умови навантаження, розвантаження та перевезення вантажів;

- умови перевезення специфічних вантажів;

- умови міжнародного перевезення пасажирів та їх багажу;

- схеми мультимодальних та інтермодальних перевезень;

- транспортно-експедиційні операції і порядок їх виконання.

Для успішного вивчення дисципліни потрібно добре знати наступні курси: «Загальний курс транспорту», «Основи теорії транспортних процесів та систем», «Автомобільні та промислові шляхи», «Логістика», «Спеціальні транспортні навантажувальні і розвантажувальні засоби», «Вантажні перевезення», «Пасажирські перевезення».

При вивченні курсу «Організація міжнародних автомобільних перевезень» студенти повинні прослухати 32 години лекцій ї виконати 32 години практичних занять, самостійно вивчати частину матеріалу по завданню викладача, користуватися методичними рекомендаціями з самостійного вивчення дисципліни.

Самостійна робота виконується відповідно до методичного посібника з самостійної роботи над курсом для того, щоб дати студенту можливість одержати встановлений об’єм знань шляхом вивчення спеціальної літератури, для поглиблення знань у напрямі організації міжнародних перевезень автомобільним транспортом. Рекомендуються наступні теми:

- розрахунки доходів від перевезення вантажів;

- порядок норм витрат палива для автомобільного транспорту і обґрунтування місць заправки транспортних засобів на міжнародних маршрутах;

- організація перевезень вантажів, що швидко псуються, у міжнародному сполученні;

- організація крупногабаритних тяжко вагових вантажів у міжнародному сполученні.

       Мета практичних занять – формування практичних знань, умінь і навичок в галузі організації міжнародних автомобільних перевезень вантажів і пасажирів; отримання навичок в рішенні таких задач, як: заповнення документації на міжнародні перевезення вантажів і пасажирів; оформленні митних та страхових документів; отримання необхідних знань про охорону навколишнього середовища під час міжнародних перевезень.

 

 

ІІ. РОБОЧА ПРОГРАМА

навчальної дисципліни

«Організація міжнародних автомобільних перевезень»

 

Вступ. Основні принципи і правові основи управління міжнародними перевезеннями  (12 годин)

 

Предмет і завдання курсу. Мета вивчення дисципліни.

Органи управління міжнародними автомобільними перевезеннями. Міжнародні урядові організації в галузі транспорту. Міжнародні неурядові організації в галузі автомобільного транспорту.

Правове регулювання міжнародних автомобільних перевезень вантажів в Україні.

Правове регулювання міжнародних автомобільних перевезень пасажирів в Україні.

Міжнародні конвенції та угоди.

 


Дата добавления: 2018-08-06; просмотров: 190; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!