Розрахунок та вибір допоміжного обладнання пурифайєра



Для забезпечення подачі води в пурифайер застосовують насоси.

Для вибору водяного насоса необхідно знати продуктивність V (m3/c), і напір Н (Па), що повинен створювати насос, для подачі води на задану висоту й подолання опору. За допомогою комп’ютерної програми підібрано насос фірми «Gian» .

Зведена таблиця технічних та монтажних холодильного устаткування

Вид обладнання, приладів Марка Кількість Характеристика
1 2 3 4
Одноступінчатийпоршневий компресор PW 2.0 VK 1 Холодоагент: R134a; область застосування: низькотемпературні, середньотемпературні; тип компресора: герметичний. Холодопродуктивність 0,076 Квт , Маса 5.9кг
Конденсатор Власного збору 1 Площа конденсатора дорівнює 2,5 м2
Випарник Власного збору 1 Площа випарної системи дорівнює 0,07 м 2
Фільтр осушувач DML 052.5S «Danfoss» 1 Сертифікований під робочий тиск до 46 бар (667 фунт/дюйм2); фільтр з сіткою 25 мкм добре затримує сторонні частинки при мінімальних втратах тиску; термічно стійкий до температур 120°С (250F).

Автоматизація

Щоб слідкувати за правильністю та якістю охолодження води в проектованій моделі пурифайєру застосовують прибори автоматики. Це дуже зручно (швидка дія реагування) та економічно вигідно [5, 6].

Установка працює за замкненим циклом. Пара холодоагенту (фреон-R134a) надходить з компресора (PW 2.0 VK) в конденсатор (CD 2.5 ), де газоподібний фреон перетворюється на рідину і надходить у випарник через фільтр осушувач (DML 052.5S) та капілярну трубку з діаметром ( 0,80 мм ) .

У випарнику холодоагент випаровується і відбирає теплоту. Пара холодоагенту йде в регенеративний теплообмінник (РТО), де нагрівається за рахунок теплообміну з рідким фреоном і відсмоктується компресором (FR10G), з якого потрапляє в конденсатор (CD 4,4). Отже, контур холодоагенту замикається.

Для нашої установки ми застосували два елемента автоматики: ТРВ (терморегулюючий вентиль TN2) та реле тиску KP 5, компанії «Danfoss».

Терморегулюючий вентиль (TN2 з внутрішнім вирівнюванням тиску) регулює потік холодильного агента на вході у випарник залежно від певного значення перегріву газоподібного холодильного агента на виході. У випарник надходить необхідна кількість холодильного агента для його випаровування в залежності від теплового навантаження, щоб забезпечити повне використання площі поверхні теплообміну. На мембрану клапана з одного боку діє тиск, що передається з датчика, а з протилежного - сума тисків випарника і притискної пружини. При вирівнюванні цих трьох векторів тиску клапан залишається постійно відкритим, і, відповідно, постійним залишається потік холодильного агента. У цих умовах кількість холодильного агента, що надходить у випарник, точно відповідає необхідному для сприйняття теплового навантаження. Якщо ж навантаження знижується, відбуваються два процеси: холодильного агента стає надмірно багато, а його тиск підвищується; знижується температура газу на виході і пропорційно цьому знижується тиск в датчику. Внаслідок цих процесів сума тисків випарника і пружини перевищує тиск, який діє на датчик клапана, що призводить до закривання клапана із зменшенням зазору для проходження холодильного агента. Навпаки, якщо теплове навантаження в випарнику зростає, кількості холодильного агента в ньому виявляється недостатньо, і тиск його зменшується; одночасно збільшується температура газу на виході з випарника, що викликає відповідне підвищення тиску на датчик клапана. У результаті тиск в клапані зміщує мембрану вниз, що призводить до відкриття зазору для проходження рідкого холодильного агента, збільшуючи обсяг його надходження у випарник [л.7 с.7].

Реле тискуКР 5 застосовується з метою захисту системи від високого тиску та низького нагнітання .

 Реле тиску KP 5 використовуємо для запуску та зупинки компресора холодильної установки і вентилятора конденсатора, охолоджувальний повітрям. Посилена контактна група розрахована на навантаження 16 А , дає можливість керувати роботою електродвигунів, потужністю до 2 кВт без застосування контакторів.

Електромагнітний клапан EVR являє собою електромагнітний клапан прямої дії, який встановлюється в рідинну лінію на всмоктуванні, діапазон робочої температури -40 – 105о С .

Перемикач реле працює за принципом замикання, а сильфон переміщається тільки в тому випадку, якщо температура контрольованої середовища досягла максимального або мінімального заданого значення. Сильфон з’єднується з установкою за допомогою штуцера [7].

Отже, прибори автоматики завжди виконували важливу роль у регулюванні, контролю та сигналізації.

 

 

Таблиця 2.6 Технологічні та технічні параметри пурифайєру

джерело живлення 220-240 Вольт Тип захисту ураження струмом I
Номінальна споживана: охолодження 112В тиск джерела ≥0,5Мпа
Номінальна споживана: нагріву 500 В Об'єм води PUR ≥130мл/мин
теплотворна здатність ≥90 С 5л/ч Режим підключення живлення Х
охолоджуюча здатність ≤10С 2л/ч Температура навколишнього середовища 10 С-38 С
Холодоагент R134a 45грам  
Маса (кг) 21,5 Габарити, мм 390х380х1000

 

Схема управління пурифайєром наведена на рисунку 3.1

Рисунок 3.1 схема управління пурифайєром

1– Неполадки (червоний); 2- Устрій управління; 3- Електромагнітний клапан; 4- Трансформатор; 5- Нуль (синій); 6- Підвищення тиску насоса; 7- Реле тиску; 8- Поплавковий вимикач; 9- Фаза (червоний); 10- Накачка (зелений);

 


Дата добавления: 2018-08-06; просмотров: 224; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!