Які існують рівні управління?

Екзаменаційний білет № 12

Теоретичне завдання 1. “Поняття комунікації, її види та роль у менеджменті”.

Термін комунікація походить від латинського слова «communis», що в перекладі на українську мову означає «загальне», тобто той, хто передає інформацію, хоче встановити «загальність» з тим, хто її отримує.

Комунікації – це обмін інформацією, її змістом між двома і декількома людьми.
Комунікації – це обмін інформацією за допомогою слів, літер, символів, жестів, за допомогою яких менеджер отримує інформацію для прийняття ефективних рішень і доведення їх до виконавців.

Комунікація є смисловим аспектом соціальної взаємодії, однією із найбільших загальних характеристик будь-якої діяльності, включаючи управлінську. Комунікації є процесами зв’язку працівників, підрозділів, організацій тощо. Керівник будь-якого підприємства (фірми) близько 90% усього часу витрачає на комунікації. Тому якщо усунути комунікацію між представниками керуючої системи і керованої підсистеми, то підприємство перестає бути керованим, його діяльність набуває хаотичного, некоординованого характеру.

Виділяють такі види комунікацій:

ü Між організацією і зовнішнім середовищем (наприклад, обмін інформацією зі споживачами йде через рекламу, з державними органами – через звіти).

ü Між рівнями управління організації (наприклад, обмін інформацією між керівниками вищого рівня і керівниками середнього і нижчого рівня).

У підприємницькій діяльності використовують різні види комунікацій, серед яких можна назвати такі:

а) передача інформації, утримання, інформування (читання лекції в аудиторії, виступ по радіо тощо);

б) експресивна - виразна, що характеризується експресією - силою прояву почуттів, переживань (наприклад, зустріч після довгої розлуки);

в) переконуюча - прагнення вплинути на інших, висловлення захоплення, прохання, що особливо важливо для політичних діячів, юристів, торгових працівників;

г) соціально-ритуальна - використання норм і звичаїв соціально-культурної поведінки (процедура знайомства, звичаї гостинності);

д) паралінгвістична комунікація - спілкування за допомогою міміки, виразу очей і рота, а також позі рухів (передача різних відтінків повідомлення, його скритого змісту).

Різноманітні види і способи комунікації можна розбити на три групи: усну, письмову і візуальну.

За цільовою спрямованістю комунікації бувають інструктуючі, мотивуючі та інформуючі, які постачають інформацію для прийняття управлінських рішень організації і контроль за їх виконанням. Для досягнення цілей організації та ефективного обміну інформацією використовуються висхідні, низхідні та горизонтальні комунікації.

Основна роль комунікацій у поєднанні всіх функцій менеджменту, в досягненні бажаної поведінки окремих осіб чи колективу в організації.

 

 

Теоретичне завдання 2.  “Бізнес планування ”.

У ринковій економіці бізнес-план є робочим інструментом для діючих фірм, який використовують у всіх сферах підприємництва. Бізнес-план спонукає підприємця ретельно вивчити кожен елемент передбачуваного ризикового ринкового заняття.

Ціль розробки бізнес-плану - спланувати господарську діяльність фірми на найближчий і віддалений періоди відповідно до потреб ринку і можливостей одержання необхідних ресурсів. Бізнес-план допомагає підприємцю вирішити такі основні завдання:

  • визначити конкретні напрямки діяльності фірми, цільові ринки і місце фірми на цих ринках;
  • сформулювати довгострокові та короткострокові цілі фірми, стратегію і тактику їх досягнення, визначити осіб, відповідальних за реалізацію стратегії;
  • вибрати склад і визначити показники товарів і послуг, що будуть запропоновані фірмою споживачам, оцінити виробничі та торгові витрати на їхнє створення і реалізацію;
  • виявити відповідність наявних кадрів фірми, умов мотивації їхньої праці, згідно з вимогами для досягнення поставлених цілей;
  • визначити склад маркетингових заходів фірми з вивчення ринку, реклами, стимулювання продажів, ціноутворення, каналів збуту тощо;
  • оцінити фінансове становище фірми і відповідність наявних фінансових і матеріальних ресурсів можливостям досягнення поставлених цілей;
  • передбачити труднощі, "підводні камені", що можуть перешкодити практичному виконанню бізнес-плану.

Бізнес-план – це програма моделювання напрямів (видів) діяльності організації на певний період.

Бізнес-план об’єднує в єдину систему функціонування виробництва і реалізацію продукції, надання послуг і розвиток бізнесу, формує ринки цільового характеру бізнесмена.

Основні розділи бізнес-плану та їх зміст:

Розділ 1. Вступ (загальна характеристика майбутньої діяльності)

Розділ 2. Описання товарів, послуг (основні параметри, характеристики товару, послуг тощо)

Розділ 3. План виробництва ( хар-ка виробничої бази, план продажу тощо)

Розділ 4. Конкуренція (характеристика основних конкурентів)

Розділ 5. Організаційний план (структура управління, оплата праці, персонал тощо)

Розділ 6. Юридичний план (форма власності, правовий статус організації)

Розділ 7. Оцінка ризику та страхування (слабкі ланки, прогноз можливостей та основних втрат)

Розділ 8. Фінансовий план (прогноз обсягів виробництва і надходжень коштів, таблиця доходів і витрат)

Розділ 9. Стратегія фінансування (кредити та їх витрати тощо)

Розділ 10. Стратегія маркетингу (канали збуту продукції, методи стимулювання збуту тощо)

На титульній сторінці бізнес-плану наводять назву і адресу організації, дані про засновників, суть і вартість проекту, межу секретності тощо, а в додатку – копії контрактів, ліцензій, листів та інших документів.

Бізнес-планування потрібен для:

ü самого власника (власників) організацій;

ü як орієнтир в його діяльності, найманих менеджерів при здійсненні керівних функцій;

ü майбутніх компаньйонів та співробітників, яких доцільно залучити до справи;

ü банкірів та інвесторів, які надають кредит.

 

 

Завдання 3.

1. Яке з визначень найбільш точно характеризує поняття "менеджмент"?

4 цілеспрямована дія на колектив працівників для досягнення визначеної мети.

Які існують рівні управління?

інституційний, управлінський, технічний;


Дата добавления: 2018-08-06; просмотров: 188; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:




Мы поможем в написании ваших работ!