Економічне зростання Ірландії



МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

УНІВЕРСИТЕТ МИТНОЇ СПРАВИ ТА ФІНАНСІВ

 

 

Р Е Ф Е Р А Т

НА ТЕМУ:

“ПОДАТКОВА СЛУЖБА ІРЛАНДСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ”

Виконав:

Студент групи М12-2

Таратунін Д.В.

Перевірив:

 

Ченцов В.В.

М.Дніпропетровськ

2015

Зміст

 

Ірландддія загальні відомості…………………………………………………..3

 

Організаційна структура Національної податкової адміністрації Ірланді................................……………………………..………………………..4

 

Економічне зростання Ірландії…………………………………………………6

 

Електронної звітность…………………………………………….……………..8

 

Сучасна податкова система Ірландії…………………………………………..10

 

Список вікористаної літератури………………………………………………..14

Ірландддія загальні відомості

Ірла́ндія , офіційно Республіка Ірландія — держава в північно-західній Європі на 5/6 території о. Ірландія, що був поділений 1921 року. Суходолом межує з Північною Ірландією, що перебуває під владою Об'єднаного Королівства. З півдня, заходу і півночі омивається водами Атлантичного океану, а на сході її відділяє від Великобританії Ірландське море.

Ірландія займає 55-е місце у світі за розміром ВВП, 14-те в розрахунку ВВП на одну особу, а також 5-е місце в Індексі розвитку людськог потенціалу. Країна має високі показники в системі освіти, політичній свободі й дотриманні громадянських прав, свободі преси та економічній свободі. Країна має розвинуту економіку, орієнтовану на послуги й високі технології. Є членом Європейського Союзу, ОЕСР й ООН. Проте Ірландія проголосила військовийнейтралітет, отже не входить до НАТО.

Населення країни зростає найвищими темпами в Європі — щороку на 2,5%.

Населення Республіки Ірландія — трохи більше 4,5 млн осіб. Етнічний склад — 87% населення складають ірландці, серед інших національностей найбільше британців та поляків. Понад 60% ірландців проживає в містах і передмістях.

Ірландська Республіка включає 26 графств, що входять до складу історичних провінцій Ірландії Ленстера, Манстера і Коннахта, а також 3 графства (Каван, Донегол і Монахан), що належать до провінції Ольстер. У політичному відношенні з 1921 відділено від шести інших графств провінції Ольстер, що складають Північну Ірландію, яка отримала місцеве самоврядування в 1922. З 1922 по 1949 Ірландія входила в Британську співдружність націй. До 1937 офіційно називалася Ірландська вільна держава, з 1937 по 1949 — Ейре. У 1949 була проголошена Ірландська Республіка, і зв'язок з Британською співдружністю припинився. Вступ в ЄС (1992) сприяв покращенню відносин зі Сполученим Королівством.

· Ольстер об'єднує дев'ять графств на півночі острова. Шість з них — Антрім, Арма, Даун, Фермана, Лондондеррі і Тайрон входять до складу Північної Ірландії, інші — Каван, Донегал і Монахан — є частиною Республіки Ірландія.

· Ленстер знаходиться на сході острова і включає в себе графства Карлоу, Дублін, Кілдер, Кілкенні, Леїш, Лонгфорд, Лаут, Міт, Оффалі, Західний Міт, Вексфорд і Уіклоу.

· Манстер розташований на півдні Ірландії. Складається з графств: Керрі, Клер, Корк, Лімерик, Тіпперері і Вотерфорд.

· Коннахт знаходиться на заході і об'єднує графства Голуей, Літрім, Мейо , Роскоммон і Слайго.

Традиційні графства Дублін і Тіпперері розділені на кілька адміністративних графств. Тіпперері управляється як два під-суб'єкта: Північний Тіпперері і Південний Тіпперері, а Дублін складається з місто-графство Дублін та адміністративного графства Дан Лері — Ратдаун, Південний Дублін і Фінгал (графство). Статус міста крім Дубліна мають Голуей, Корк, Лімерик, Вотерфорд і Кілкенні

 

Організаційна структура Національної податкової адміністрації Ірландії

 

Структура Національної податкової адміністрації Ірландії створена у відповідності до клієнтської бази. Податкові регіони є відповідальними за клієнтів, які знаходяться в межах їх географічної зони, за винятком тих великих корпорацій та фізичних осіб, з якими працює Департамент по обслуговуванню великих платників податків. Національна податкова адміністрація також виконує функції з проведення політики, законодавства та роз’яснювальної роботи.

Податкова служба Ірландії складається з 15 департаментів, з яких чотири – регіональні департаменти. Регіони підрозділяються на податкові райони. Перелік податкових регіонів, які є відповідальними за надання послуг клієнтам, функції дотримання вимог податкового законодавства та проведення аудиту підприємницької діяльності:

 

Прикордонний центрально-західний регіон Графства Каван, Донегол, Голуей, Літрім, Лонгфорд, Лаут, Майо, Монахан, Оффалі, Роскоммон, Сайго та Західний Міт
Дублінський регіон Місто Дублін та графство
Східний та південно-східний регіон Графства Карлоу, Кілдер, Кілкенні, Лейіш, Міт, Тіпперері, Уотерфорд, Уексфорд та Уіклоу
Південно-західний регіон Графства Клер, Корк, Керрі та Лімерік  

Надання послуг з питань податкового законодавства здійснюють чотири департаменти, у тому числі Департамент забезпечення діяльності Голови фінансової та митної служби, на який покладено функції з вивчення політики, законодавства та міжнародні функції, пов’язані з митною службою, у тому числі аудит FEOGA. До його складу входить офіс Голови фінансової служби.

Департамент податків на прибуток та капітал забезпечує виконання політичних та законодавчих функції щодо всіх прямих податків, у тому числі податків на капітал.

Департамент міжнародного та корпоративного бізнесу: масово-роз’яснювальна робота та міжнародні функції щодо всіх прямих податків, у тому числі податків на капітал.

Департамент непрямих податків: політика, законодавство, масово-роз’яснювальна робота та міжнародні функції щодо всіх непрямих податків.

Функції Департаменту з планування: розробка та оцінка операційної політики, інжиніринг бізнес-процесів, прогнозування та аналіз.

До функцій Департаменту по роботі з корпоративними клієнтами відноситься планування стратегії управління людськими ресурсами, у тому числі планування використання людських ресурсів, послуги з надання персоналу та комунікаційних засобів, інформаційний менеджмент, фінансовий менеджмент та функції внутрішнього аудиту.

Офіс юрисконсульта з питань оподаткування надає всебічні послуги з юридичного супроводження, у тому числі проведення судових процесів та позовів і висунення звинувачень щодо кримінальних злочинів.

Департамент з інформації, комунікаційної технології та логістики забезпечує роботу служби за допомогою інформаційних технологій, телефонії та логістики.

Департамент збору податків здійснює збір та розміщення основних податків, а також визначає механізми переслідування тих платників податків, які не виконують вимог податкового законодавства.

 

Економічне зростання Ірландії

 

Ще п’ятнадцять років тому Ірландію вважали країною „третього світу”. І раптом — з середини 1990-х — стрімкий злет, що вивів Ірландію в лідери Європейського Союзу за економічним розвитком, примушуючи світ дивуватися успіхам цієї колишньої британської провінції.

Серйозним кроком до нинішнього процвітання відсталої аграрної клерикальної країни („задвірків Європи”, як погордливо назвали її колишні господарі) стало приєднання Ірландії до Європейського Економічного Співтовариства у 1973 р., включення до зони вільної торгівлі з Британією та зняття торговельних бар’єрів у торгівлі з Європою.

Другим рішучим кроком до модернізації була реформа освіти, яка, завдяки безпрецедентним фінансовим вливанням (понад 13% державних видатків), стала загальнодоступною і безкоштовною.

Починаючи з 1960-х років було покінчено з економічною ізоляцією Ірландії (так званою політикою „самодостатності”), знято заборону на іноземну власність у промисловості та ліквідовано монополію держави у виробництві електроенергії, кораблебудуванні, банковій і страховій сферах.

Важливу роль відіграло створене Агентство промислового розвитку, яке сприяло іноземним інвестиціям, субсидіям для багатьох фірм, підготовці кваліфікованих кадрів і видачі грантів на проведення досліджень і розробок.

У 1970-1980 рр. стабільно зростав ВВП - на 4,7% щорічно.

Уряд Ірландії, керований поміркованими лібералами, відкинув так званий „національний” шлях розвитку і запровадив ряд рішучих заходів, що призвели до якісного стрибка в 1990— 2000-х роках:

ірландська торговельна політика перейшла на принципи вільної торгівлі та монетарної інтеграції, що призвело до безпрецедентної відкритості економіки - на противагу економіці Британії та Канади. Результат: експортні надходження становлять 91% ВВП, що в грошовому еквіваленті дорівнює 47 млрд. євро на рік, перевищуючи показники українського експорту в півтора разу;

покінчивши з протекціоністською промисловою політикою і запровадивши дуже ліберальний режим щодо прямих зарубіжних інвестицій, Ірландія, яка займала у 1989 р. за економічним розвитком 19-те місце серед країн ОЕСР, в 1999 р. опинилася на першому місці з кумулятивним індексом зростання за десять років 83% (відповідний індекс Південної Кореї — 64, Норвегії — 31, США — 22, Великої Британії — 17, Фінляндії — 13, Канади — 12).

Починаючи з кінця 1990-х років, ірландський уряд запровадив уніфікований податок для корпорацій у розмірі 12,5%, а податок з особистих доходів був знижений з 40% до 20%. Це призвело до зростання на 30% реальних доходів працівників: на душу населення припадає 34 тис. доларів валового внутрішнього продукту, що є одним з найвищих показників в Європі (в Україні — понад шість тисяч доларів за індексом купівельної спроможності).

Упродовж багатьох років низький підприємницький податок в Ірландії – 12,5% – слугував справжнім магнітом для міжнародних компаній. Не в останню чергу саме цим пояснюється й економічне диво.

Попри те, що в інших країнах податки щонайменше вдвічі вищі, ірландці рішуче відкидають заклики уніфікувати податкову систему.

Особливу роль умодернізації Ірландії відіграла освітня політика, спрямована на формування висококваліфікованих молодих кадрів у найбільш перспективних високотехнологічних сферах. Система освіти була переорієнтована на створення мережі регіональних технічних коледжів для підготовки спеціалістів з електроінженерії та інформаційних технологій. Внаслідок такої політики за рівнем науково-технічної освіченості у віковій групі 25—34 роки Ірландія вийшла на перше місце серед 25 найбільш розвинених країн світу.

Результат цих системних, стратегічно осмислених заходів: реальний ВВП Ірландії зростав у 1994—2000 роках щорічно на 9% — до 10,2% в 2000 р.; приріст ВВП на 20% перевищував середній ВВП у Європейському Союзі. Показник безробіття впав з 39,5% у 1980-х рр. до 4,2 у 2002 р. Вперше за багато років масової еміграції з Ірландії цей процес зупинився, і почалася зворотна міграція робочої сили до Ірландії. За останні роки до Ірландії на заробітки приїхало до 150 тисяч поляків і 50 тисяч литовців.

У 1998—2000 рр. спостерігалось різке зростання іноземних інвестицій — щороку до 13 млрд. доларів США (порівняймо з 1,5 млрд. доларів до української економіки).

Основною продукцією на експорт є наукоємні вироби комп’ютерної, електронної промисловості (40% експорту), а також хімічної та фармакологічної промисловості (15% експорту). Ірландія виробляє 25% всіх європейських комп’ютерів (!). На цьому тлі незайве згадати, що частка високих технологій в експорті Україні становить 5%.

Винятково позитивну роль у відродженні Ірландії зіграв ряд унікальних обставин, серед яких — острівний характер і невелика кількість населення країни, поширеність англійської мови, яка є ключем у спілкуванні зі світом, і пов’язаність із потужною діаспорою в США, міцна трудова і сімейна мораль, доброчесність, законослухняність і патріотизм, притаманні більшості громадян, їхній високий інтелектуально-освітній рівень. Успіху Ірландії великою мірою сприяла стабільна політична система парламентської республіки, в якій партії вміють створювати коаліції та йти на компроміси задля блага народу, а не в ім’я власних дрібних бізнес-інтересів.

Чи все так ідеально в країні кельтів? Ні. Після великого інформаційно-електронного буму 1990-х років, в 2001—2003 рр. з’явилися перші ознаки стагнації, втрати конкурентоспроможності; різке зростання заробітної платні призвело до значного підвищення цін на продукти харчування і промислові товари, зросла інфляція; парадоксом є наявність значної кількості бідних людей (до 21% в 2003 р.) у процвітаючій країні і стрімке збільшення різниці між доходами багатих і бідних громадян. Ціни на ринку нерухомості зросли за 10 років на 130%, що є найвищим показником в Європі (якщо не брати до уваги цін на житло в Києві).

Все це призвело до того, що почався відплив капіталів до Східної Європи — Польщі, Словаччини, де все — товари, ресурси і робоча сила — дешевше.

Електронної звітность

 

Ще в 1997 році Комісією інформаційного суспільства Ірландії було проголошено необхідність впровадження „самообслуговування через Інтернет”. А у вересні 2000 року була впроваджена Служба доходів он-лайн (РОС).

Система РОС дозволяє здійснювати електронне декларування та сплату різних податків та зборів (21 вид) у зручний час (24 години на добу) та у зручному місці усім своїм клієнтам та їх агентам. РОС – це повністю інтегрована Інтернет-система.

РОС пропонує надійний захищений цілодобовий доступ з використанням інфраструктури громадських ключів для аутентифікації, конфіденційності, безвідмовності та прозорості. Послуга електронного декларування та електронної сплати дозволяє уникнути канцелярських помилок, пропонуючи прості для користувачів форми з вбудованими інструментами оцінки та калькуляторами. Вона забезпечує миттєве повідомлення про операції, швидку обробку декларацій та видачу нарахувань, рахунків тощо до захищеної вхідної скриньки користувача.

Клієнти або їх агенти можуть побачити деталі свого податкового рахунку в режимі он-лайн, а саме – деталі заповнених декларацій, або тих, що належить заповнити, здійснених платежів, відшкодувань та винагород та деталі щодо сплати податків.

Для полегшення використання електронних підписів було впроваджене відповідне законодавство, що передбачає затвердження осіб, які мають право передавати інформацію у затверджений спосіб, тобто використовуючи РОС.

Зміна у законодавстві:

дозволяє затвердженій або уповноваженій особі здійснювати електронну передачу інформації, яка вимагається у податковій декларації, від імені платника податків без потреби підпису платника податків. Після виконання цих дій особа, зобов’язана подавати декларацію, вважається такою, що виконала свої зобов’язання;

позбавляє потреби подавати супровідну документацію або декларації;

дозволяє визнання електронної передачі в юридичних цілях;

гарантує, що декларацію не буде відхилено на наступних етапах.

On-line податкова служба Ірландії дозволяє підприємствам отримувати інформацію про оподатковування, сплачувати податки, заповнивши відповідні електронні форми, а також отримувати податкові кредити. Сайт Земельної служби цієї ж держави надає компаніям інформацію про нерухомість і дає можливість здійснювати будь-які операції, пов'язані із землею і нерухомістю. Сайт Федерального агентства зайнятості Ірландії містить інформацію про ринок робочої сили для роботодавців і працівників, а сайт Реєстраційної палати дає можливість зареєструвати компанію будь-якої організаційно-правової форми, зареєструвати найменування компанії, внести зміни в статутні документи, оформити фінансові документи, легалізувати іноземні документи.

В Ірландії діють єдині для всіх правила податкової поведінки. У країні передбачено такий метод роботи з боржниками перед державою, як публікація їхніх прізвищ і сум, що підлягають сплаті, у газетах. І цей метод спрацьовує: винесення інформації про неплатників на загал у своєрідних „чорних” списках вважається ганебним явищем, шкодить репутації людей – відповідно, багато хто в такій важливій справі, як сплата податків, намагається бути пунктуальним.


Дата добавления: 2018-08-06; просмотров: 274; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!