ПРАКТИЧНІ ЗАВДАННЯ ДО ЕКЗАМЕНУ

ПИТАННЯ ДО ЕКЗАМЕНУ

 

Білет № 1 1. Державотворча роль мови. Функції мови. Мова як генетичний код нації, засіб пізнання, мислення, спілкування, як показник рівня культури людини. 2. Документ – основний вид ділового мовлення. Загальні вимоги до складання та оформлення різних видів документів. Основні реквізити. 1. Практичне завдання.  
Білет № 2 1. Стилі сучасної української літературної мови. Особливості лексики та синтаксичної організації офіційно-ділового стилю. Типи мовлення. 2. Види документів та їх класифікація. Стандартні і нестандартні документи. 3. Практичне завдання.
Білет № 3 1. Поняття літературної мови. Мовна норма. Варіанти норм. 2. Правила оформлення сторінки, рубрикація тексту, правила оформлення заголовків, виділення окремих частин тексту. 3. Практичне завдання.
Білет № 4 1. Культура мови. Ознаки та аспекти культури мовлення. Культура мовлення під час дискусії. 2. Реквізити документів та вимоги до їх написання. 3. Практичне завдання.
Білет № 5 1. Мовленнєва культура – критерій професійної майстерності фахівця. Причини недостатнього рівня культури мовлення та способи підвищення мовленнєвої культури. 2. Офіційні особові документи. Заява, її види. Реквізити та правила оформлення. 3. Практичне завдання.
Білет № 6 1. Мова і професія. Майстерність публічного виступу. Види підготовки до виступу. 2. Документи щодо особового складу. Резюме, його ознаки, реквізити, правила оформлення. Основні типи резюме. 3. Практичне завдання.
Білет № 7 1. Мова і професія. Управління мовленням та його структурування за допомогою тематичної організації, зв’язності та злитості. Набір відповідних тактичних та мовних засобів у межах конкретного виду усного вербального спілкування. 2. Автобіографія як документ щодо особового складу. Реквізити автобіографії. Особливості написання тексту документа. 3. Практичне завдання.
Білет № 8 1. Мова і думка. Види, форми, прийоми розумової діяльності. Закони риторики. 2. Характеристика та рекомендаційний лист. Спільне та відмінне в оформленні даних документів. 3. Практичне завдання.
Білет № 9   1. Поняття спілкування. Сутність і зміст етики ділового спілкування, її предмет і завдання. 2. Наказ як вид документа щодо особового складу. Види наказів. Реквізити та правила оформлювання. 1. Практичне завдання.  
Білет № 10   1 .Етичні норми і нормативи. Професійна етика. Вчинок як першоелемент моральної діяльності. 2. Довідково-інформаційні документи. Правила оформлювання. 3. Практичне завдання.  
Білет № 11 1. Форми та функції ділового спілкування. Бар’єри в спілкуванні, його рівні. Сучасні теорії міжособових стосунків. 2. Звіт. Види звітів. Схема складання тексту звіту. 3. Практичне завдання.
Білет № 12 1. Основні види ділового спілкування: публічний виступ, ділова бесіда, службова нарада та переговори. Основні правила ділового спілкування. Мовленнєвий етикет у діловому спілкуванні. 2. Інформаційні документи. Доповідна записка, її реквізити. Внутрішні та зовнішні доповідні записки. Основні вимоги до оформлювання тексту. 3. Практичне завдання.
Білет № 13 1. Загальні принципи і правила ділового спілкування фахівця: моральність, повага до інших людей, раціональність, правила критики та самокритики. 2. Офіційні особові документи. Доручення, його реквізити та правила оформлювання. 3. Практичне завдання.
Білет № 14 1. Терміни і термінологія. Лексика за сферою вживання. Термінологічна і професійна лексика. Її відмінність від загальновживаної. 2. Протокол. Реквізити. Основні вимоги до оформлення тексту протоколу. 3. Практичне завдання.
Білет № 15 1. Функції та структурно-граматичні особливості слів-термінів. Джерела, походження, способи творення термінологічної лексики. 2. Класифікація листів. Реквізити листа та їх оформлювання. 3. Практичне завдання.
Білет № 16 1. Спеціальна термінологія і професіоналізми. Правила вживання термінів. Терміни і професіоналізми у діловому мовленні. Творення професіоналізмів. 2. Різні типи листів. Повна характеристика одного з видів. 3. Практичне завдання.  
Білет № 17 1. Фразеологічні одиниці, кліше та використання їх у мовленні. Джерела походження фразеологізмів. Сфери вживання. 2. Ділове листування. Вимоги до офіційного листування. 3. Практичне завдання.
Білет № 18 1. Типи термінологічних словників (відповідно до фаху). 2. Етикет ділового листування та використання мовних формул. 3. Практичне завдання.
Білет № 19 1. Багатозначні слова і контексти. Синонімічний вибір слова. Словники синонімів та паронімів: правила користування. 2. Офіційні особові документи. Розписка. Види розписок. Реквізити, правила оформлювання. 3. Практичне завдання.
Білет № 20 1. Складні випадки слововживання. Пароніми та омоніми у діловому мовленні. 2. Інформаційні документи. Пояснювальна записка. Реквізити, основні вимоги до складання тексту. 3. Практичне завдання.
Білет № 21 1. Складноскорочені слова, абревіатури та графічні скорочення у діловому мовленні. Абревіатури загальновживані та вузькоспеціальні у тексті. 2. Оголошення як вид інформаційних документів. Організаційні та рекламні оголошення. Основні реквізити оголошення. 3. Практичне завдання.
Білет № 22 1. Орфографічні та орфоепічні норми сучасної української літературної мови. Особливості українського правопису. 2. Запрошення. Основні реквізити та мовні вимоги до його оформлювання. 3. Практичне завдання.
Білет № 23 1. Систематизація правил орфографії. Правопис та відмінювання прізвищ, імен та по батькові в українській мові. 2. Службова телеграма. Ініціативні телеграми та телеграми-відповіді. Основні особливості оформлення телеграм. 3. Практичне завдання.
Білет № 24 1. Орфографічні норми сучасної української літературної мови. Правопис складних іменників та прикметників. 2. Телефонограма. Факс. Реквізити, мовні вимоги до їх оформлення. 3. Практичне завдання.
Білет № 25 1. Особливості використання різних частин мови у професійному спілкуванні. Іменники на позначення професій, посад, звань. Правопис відмінкових закінчень іменників II відміни в родовому відмінку. Рід, число невідмінюваних іменників. 2. Особливості складання розпорядчих та організаційних документів. 3. Практичне завдання.

ПРАКТИЧНІ ЗАВДАННЯ ДО ЕКЗАМЕНУ

 

Білет № 1 Уявіть, що вам потрібно подякувати колезі за послугу, яку для вас було зроблено. Як краще це зробити (письмово змоделюйте ситуацію) ? З’ясуйте, від чого залежить вибір форм подяки. Як правильно відповісти на подяку?  
Білет № 2 Усно складіть діалог між незнайомими або малознайомими людьми про…Які формули ввічливості можна використати в цій ситуації?  
Білет № 3 Змоделюйте бесіду, яка відбувається між керівником установи та особою, яка за власним бажанням хоче звільнитися з роботи. Від чого залежить ефективність бесід такого типу?  
Білет № 4 Складіть телефонні діалоги, в яких обговорюватимуться питання, що стосуються ділової сфери.  
Білет № 5 Напишіть характеристику на студента, що навчається у вашій групі.
Білет № 6 Напишіть автобіографію, дотримуючись чіткої послідовності подій.
Білет № 7 Напишіть звіт про виконану роботу під час проходження практики.  
Білет № 8 Використовуючи складні прикметники та іменники, складіть оголошення про потребу в послугах або можливість їх надання.  
Білет № 9 Сталі сполучення ділового мовлення запишіть українською мовою. З трьома (на вибір) складіть речення, характерні для офіційно-ділового стилю. Самый активный, с чувством собственного достоинства, с вашего разрешения, приступить к исполнению, прийти к убеждению, с вашего согласия.
Білет № 10 Прочитайте текст документа. Студенти 12 у групи факультетуукраїнської філології не з’явилися на заняття з ділової української мови, тому що… · Визначте, який це документ за найменуванням. · Допишіть документ, дотримуючись правил оформлення. · Поясніть правопис підкреслених слів.  
Білет № 11 Типові мовні звороти, що вживаються в доповідних та пояснювальних записках, запишіть українською мовою. Складіть з ними доповідну записку на ім’я директора коледжу, де ви навчаєтесь. Довести к сведению. Принять во внимание, принять меры, ставить вопрос о расмотрении.  
Білет № 12 Напишіть повний протокол загальних зборів працівників…, самостійно визначивши порядок денний. · Визначте, який це документ за: а) походженням; б) призначенням; в) формою; г) ступенем гласності.
Білет № 13 Прочитайте документ; відредагуйте текст; допишіть відсутні реквізити. Директору коледжу Антонюк А. Т. Пояснювальна записка Я, не прийшов на виробничу нараду з питань відпустки працівників у зв’язку з незадовільним станом здоров’я. Викладач географії (підпис)  
Білет № 14 Прочитайте уривок з тексту документа. Відредагуйте й запишіть правильно. Педагогічну практику проходила в 20 спеціалізованій школі м. Києва. На протязі перебування у школі на практиці я провела 5 контрольних уроків. Усі уроки були обговорені з методистом та учителем… · Визначте, який це документ за найменуванням. · Дайте визначення цього документа.
Білет № 15 Напишіть особисте доручення на отримання належної вам стипендії за місяць.  
Білет № 16 Подані числа запишіть словами. Складіть з ними складні речення, характерні для офіційно-ділового стилю. 234, 2 /5, 2, 1000.
Білет № 17 Виправте помилки в оформленні документа. Допишіть, дотримуючись правил оформлення. Наказ № 23 Про звільнення з роботи Наказую: Звільнити з посади викладача педагогіки Козаченко Марію Петрівну за власним бажанням згідно з поданою заявою від 25. 03. 2011р. · Дайте визначення цього документа.
Білет № 18 Використовуючи власні назви та прізвища іншомовного походження, напишіть заяву, в якій просите надати матеріальну допомогу у зв’язку з …  
Білет № 19 Складіть пояснювальну записку на ім’я директора з приводу вашої відсутності на заліку.
 
Білет № 20 Складіть розписку про отримання в бібліотеці словників.  
Білет № 21 Напишіть резюме, розміщуючи реквізити відповідно до правил оформлення. 1. Назва виду документа. 2. Особисті відомості. 3. Відомості про освіту. 4. Інша інформація, яка подається на вимогу роботодавця. 5. Мета складання документа.
Білет № 22 Використовуючи подані кліше, напишіть документ. Дайте його визначення. Народився у…; пішов до школи, яку в…році закінчив; у…році вступив до…; брав участь.  
Білет № 23 Ви є комендантом гуртожитку. Напишіть доповідну записку (на ім’я директора) про недотримання студентами правил внутрішнього розпорядку.
  Білет № 24 Напишіть оголошення про День відчинених дверей у вашому навчальному закладі.  
Білет № 25 Напишіть запрошення на зустріч колишніх випускників вашої академії.  

 

 


Дата добавления: 2018-08-06; просмотров: 119; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:




Мы поможем в написании ваших работ!