Форматування комірок та діапазонів комірок



Письмова робота на Державну кваліфікаційну атестацію

 

ЗМІСТ

 

1. Вступ

2. Спеціальна частина                                                                                           

2.1. Використання комп’ютерних технологій у роботі оператора

2.1.1. Опис робочого місця

2.2.   Форматування комірок та діапазонів комірок

2.2.1. Раціональні прийоми виконання роботи

2.3 Техніка безпеки при виконанні робіт

2.4. Архівування пояснювальної записки

3 Висновки

 


1. ВСТУП

Microsoft Excel (іноді називається Microsoft Office Excel) - програма для роботи з електронними таблицями, створена корпорацією Microsoft. Вона надає можливості економіко-статистичних розрахунків, графічні інструменти і, за винятком Excel 2008 мова  макропрограмування. Microsoft Excel входить до складу Microsoft Office і на сьогоднішній день Excel є одним з найбільш популярних додатків в світі.

Область застосування Microsoft Excel область застосування Excel широка

• завдяки тому, що лист Excel представляє із себе готову таблицю Excel часто використовують для створення документів без усіляких розрахунків, просто мають табличне подання (наприклад, прайс-листи в магазинах, розкладу)

• в Excel легко можна створювати різні види графіків і діаграм, які беруть дані для побудови з комірок таблиць (графік зниження ваги тіла за вказаний період від початку занять спортом)

• його можуть використовувати звичайні користувачі для елементарних розрахунків (скільки витратив за цей місяць, що/кому/коли дав/узяв);

• Excel містить багато математичні та статистичні функції, завдяки чому його можуть використовувати школярі і студенти для розрахунків курсових, лабораторних робіт 

• Excel інтенсивно використовується в бухгалтерії - у багатьох фірмах це основний інструмент для оформлення документів, розрахунків та створення діаграм. Природно, він має в собі відповідні функції;

• Excel може навіть працювати як база даних. Хоча, звичайно, до повноцінної бази даних йому далеко.

Основною відмінністю від Word є присутність замість вікна документа, так званого вікна книги, іншими словами електронної таблиці.

Електронні таблиці Microsoft Excel дуже потужний засіб створення і ведення різних електронних документів.

З допомогою Excel можна створювати складні діаграми для даних робочого аркуша.

Повний обсяг роботи –___ сторінок Стор 1 (______), стор 2 (Зміст диплому)Опис робочого місця стор.(6; робоче місце – це),(7 стор гігієнічні вимоги визначають умови життєдіяльності, Антропометричні вимоги, Фізіологічні та психофізіологічні вимоги, Організація робочого місця передбачає, Загальні принципи організації робочого місця:), стор 8 (Робоча поза — це), стор 9 (Форматування комірок та діапазонів комірок, Способи форматування комірок та діапазонів комірок, Встановлення режиму перенесення слів всерединікомірки), стор 10(Об'єднання кількох комірок в одну), стор 11 (Горизонтальне і вертикальне вирівнювання даних у комірках, Нахилення даних комірки під певним кутом), стор 12 (Форматування шрифту даних комірки), стор 13 (Обрамлення комірок), стор 14 (Встановлення кольору фону комірки), стор 15 (Зміна висоти рядка,Копіювання висоти рядка, Встановленняформатучисел в Excel), стор 16(Зміна ширини стовпця, Перетягування роздільника заголовка стовпця, Одночасна зміна ширини декількох стовпців), стор 17 (Точне завдання ширини стовпця, Копіюванняширини стовпця,  Діалог, Спеціальна вставка, Умовні формат), стор 18 (умовним форматом, Форматування всіх клітинок за допомогою двоколірної шкали, Швидке форматування, Очищення умовного форматування), стор 19 (Удіапазоні клітинок, таблиці або зведеній таблиці), стор 20 (Швидкі способи форматування, Автоформат, Копіювання формату комірок, стовбців і рядків), стор 21 (____) стор 23 (Архівування)

 

 

 

2. СПЕЦІАЛЬНА ЧАСТИНА

Виконання комп’ютерних технологій у роботі оператора

Опис робочого місця

 Робоче місце — це зона простору, що оснащена необхідним устаткуванням, де відбувається трудова діяльність одного працівника чи групи працівників.

Раціональне планування робочого місця має забезпечувати: найкраще розміщення знарядь і предметів праці, не допускати загального дискомфорту, зменшувати втомлюваність працівника, підвищувати його продуктивність праці. Площа робочого місця має бути такою, щоб працівник не робив зайвих рухів і не відчував незручності під час виконання роботи. Важливо мати також можливість змінити робочу позу, тобто положення корпуса, рук, ніг. Проте доцільно виключати або мінімізувати всі фізіологічно неприродні і незручні положення тіла.

Проведені дослідження показують, що при раціональній організації робочих місць продуктивність праці зростає знати на 15-25%.

Основні ергономічні вимоги до проектування робочого місця в системі "людина — техніка — виробниче середовище" зображені на рис. 2.1.1

 

Рис. 2.1.2Робочий стіл і розміщення користувача ПК

Гігієнічні вимоги визначають умови життєдіяльності і працездатності людини у процесі взаємодії з технікою і середовищем; показниками є рівень освітлення, температура, вологість, шум, вібрація, токсичність, загазованість тощо.

Антропометричні вимоги визначають відповідність конструкцій техніки антропометричним характеристикам людини (зріст, розміри тіла та окремі рухові ланки). Показниками е раціональна робоча поза, оптимальні зони досягнення, раціональні трудові рухи.

Фізіологічні та психофізіологічні вимоги визначають відповідність техніки і середовища можливостям працівника щодо сприйняття, переробки інформації, прийняття і реалізації рішень.

Організація робочого місця передбачає:

— правильне розміщення робочого місця у виробничому приміщенні;

— вибір ергономічної обґрунтованого робочого положення, виробничих меблів з урахуванням антропометричних характеристик людини;

— раціональне компонування обладнання на робочих місцях;

— урахування характеру та особливостей трудової діяльності.

Загальні принципи організації робочого місця:

— на робочому місці не повинно бути нічого зайвого. Усі необхідні для роботи предмети мають бути поряд із працівником, але не заважати йому;

— ті предмети, якими користуються частіше, розташовуються ближче, ніж ті предмети, якими користуються рідше;

— предмети, які беруть лівою рукою, повинні бути зліва, а ті предмети, які беруть правою рукою — справа;

— якщо використовують обидві руки, то місце розташування пристосувань вибирається з урахуванням зручності захоплювання його двома руками;

— робоче місце не повинно бути захаращене;

— організація робочого місця повинна забезпечувати необхідну оглядовість.

Статичні напруження працівника в процесі праці пов'язані з підтриманням у нерухомому стані предметів і знарядь праці, а також підтриманням робочої пози.

Робоча поза — це основне положення працівника у просторі: зручна робоча поза має забезпечувати стійкість положення корпуса, ніг, рук, голови працівника під час роботи, мінімальні затрати енергії та максимальну результативність праці.

Найпоширенішими у процесі праці є пози сидячи і стоячи. Проектуючи робоче місце, потрібно враховувати, що при виконанні роботи з фізичним навантаженням бажана поза стоячи, а при малих зусиллях — сидячи.

Робоча поза стоячи втомлює людину більше, ніж сидяча. Вона вимагає на 10 % більше енергії, спричиняє підвищення артеріального і венозного тиску крові, розширення вен на ногах, пошкодження ступень, викривлення хребта.

Під час роботи сидячи нижня частина корпуса розслаблена, а основне статичне навантаження припадає на м'язи шиї, спини, таза, стегон. Неправильна сидяча поза може викликати застій крові в ногах, а якщо виконується великий обсяг роботи для пальців рук — запалення суглобів.

Організація робочого місця користувача комп'ютера повинна забезпечувати відповідність усіх елементів робочого місця та їх взаємного розташування ергономічним вимогам

Виконуючи практичні завдання щодо використання робочої пози, потрібно: зменшувати величину статичних напружень; розподіляти статичні напруження; передбачати можливість змін пози під час роботи.

Форматування комірок та діапазонів комірок

Електронні таблиці Microsoft Excel - надзвичайно потужна програма, що дозволяє досягти потрібного результату різними способами, навіть у самих, здавалося б, простих ситуаціях. Excel пропонує багаті можливості для побудови складних формул. Озброївшись кількома математичними операторами і правилами введення значень в комірки, можна перетворити робочий аркуш потужний програмований калькулятор.

Книга Excel розбита на кілька аркушів таблиць). Листи можна видаляти або додавати нові. Як і всяка таблиця, лист Excel складається з рядків і стовпчиків, перетину яких утворюють комірки.

В нижній частині вікна книги знаходиться декілька кнопок, за допомогою яких можна переходити від одного листа до іншого. Якщо видно не всі ярлички листів, то для перегляду змісту книги можна використовувати чотири кнопки, розташовані в нижньому лівому куті вікна.

Комірки Excel є основними будівельними одиницями робочого аркуша. Кожна комірка має свої певні координати, або адреса комірки, де можна зберігати та відображати інформацію. Осередок, що знаходиться на перетині стовпчика А й рядка 1 має адреса А1.

Найчастіше кордону даних таблиці виходять за межі екрану монітора. У цьому випадку для перегляду вмісту листа треба використовувати смуги прокрутки, розташовані вздовж правого і нижній сторін вікна книги.

У верхній частині робочої області Excel розташована рядок меню. Нижче знаходяться панелі з кнопками, які виконують найбільш часто використовувані функції. Робота з цією частиною робочої області Excel аналогічна роботі в Word.


Дата добавления: 2018-08-06; просмотров: 425; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!