САМОСТІЙНА РОБОТА СТУДЕНТА ВИКОНУЄТЬСЯ ПІСЛЯ ЛЕКЦІЙНОГО ЗАНЯТТЯ ТА ПЕРЕД СЕМІНАРСЬКИМ ЗАНЯТТЯМ ПО ВІДПОВІДНІЙ ТЕМІ



ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ДЕРЖАВНОЇ

ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ

Кафедра управління, адміністративного права і процесу та адміністративної діяльності

                                                               ЗАТВЕРДЖУЮ

Проректор з навчальної та методичної роботи

________________М. М. Касьяненко

                                                                   

РОБОЧА НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА

З курсу «АДМІНІСТРАТИВНА ДІЯЛЬНІСТЬ КОНТРОЛЮЮЧИХ ОРГАНІВ У СФЕРІ ГОСПОДАРЮВАННЯ»

для підготовки магістрів

Денної (заочної) форми навчання

 

Галузь знань 0304 «Право»

Спеціальність 8.03040201 – «Правоохоронна діяльність»

Статус дисципліни: нормативна

ІРПІНЬ-2013


Робоча навчальна програма з курсу «Адміністративна діяльність контролюючих органів в сфері господарювання»  складена відповідно  освітньо-професійної програми підготовки магістрів галузі знань 0304 «Право», спеціальності 8.03040201 «Правоохоронна діяльність», магістерська програма «Управління підрозділами податкової міліції», затвердженої у 2007 році.

Автори:                                Біла В.Р., к.ю.н., викладач кафедри управління,

Адміністративного права і процесу та адміністративної діяльності

Рецензенти:                         Чигрина Г.Л. к.ю.н., доцент,

В.о. начальника кафедри фінансових розслідувань,

Національного університету ДПС України.

Рябченко О.П. д.ю.н., професор,

Професор кафедри управління,

Адміністративного права і процесу та адміністративної діяльності, Національного університету ДПС України

Розглянуто і схвалено :

На засіданні кафедри управління, адміністративного права і процесу та адміністративної діяльності, протокол №___ від _____________р.

Начальник кафедри _______________________ М.В. Коваль, к.ю.н., професор

Розглянуто і схвалено:

На засіданні вченої ради

Факультету податкової міліції,

Протокол №___ від “______” ________________ 20___ р.

Голова вченої ради

Факультету податкової міліції ___________________ О.М. Розум, генерал-

Майор податкової міліції

Завідувач навчально-методичним відділом _________ О.О. Бойко-Слобожан

Реєстраційний № ________________


СТРУКТУРА ТА ЗМІСТ РОБОЧОЇ НАВЧАЛЬНОЇ ПРОГРАМИ:

1. Передмова ……………………………………………………………………………4

· актуальність і зміст дисципліни………………………………………………...4

· мета і завдання дисципліни ………………………………………………..........4

· вимоги до знань і вмінь студентів ……………………………………………...4

· міжпредметні зв’язки ……………………………………………………………5

· методи і форми викладення дисципліни ……………………………………….5

· форми і засоби проміжного та підсумкового контролю ……………………...5

2. Опис навчальної дисципліни ………………………………………………………..8

3. Структура навчальної дисципліни ………………………………………………...10

4. Зміст навчальної дисципліни за змістовими модулями: теми та плани  лекційних, семінарських та практичних занять, завдання для самостійної роботи, індивідуальні завдання, літературні джерела ………..…..........................................18

5. Методи оцінювання результатів поточного і підсумкового контролю………….39

5.1. Методи оцінювання та розподіл балів за рейтинговою системою………….....39

5.2. Методи оцінювання за національною шкалою ………………………………...43

6. Перелік тем курсових робіт, рефератів, тематика наукових робіт ……………...44

7. Контрольні питання з дисципліни ……………………………………………..….45

· перелік питань для підготовки до модульних контролів…..……………..….45

· перелік питань з курсу для складання іспиту……………………………….. 54

8. Рекомендована література ……………………….…………………………….….59


1. ПЕРЕДМОВА

 

Актуальність і зміст дисципліни. Дисципліна «Адміністративна діяльність контролюючих органів у сфері господарювання» охоплює наступні положення:  зміст та особливості управління у сфері господарювання, що здійснюється контролюючими органами; принципи адміністративної діяльності контролюючих органів у сфері господарювання; задачі, функції, система та структура контролюючих органів у сфері господарювання; контрольно-наглядова діяльність контролюючих органів у сфері господарювання; адміністративно-юрисдикційна діяльність контролюючих органів у сфері господарювання; адміністративно - юрисдикційна діяльність, що здійснюється митними органами у сфері оподаткування; оскарження рішення дій та бездіяльності контролюючих органів при здійсненні адміністративної діяльності у сфері справляння податків; адміністративно-правові відносини, які виникають, розвиваються та припиняються у сфері адміністративної діяльності контролюючих у сфері господарювання.

 Мета вивчення дисципліни полягає в оволодінні теоретичними знаннями практичними вміннями та навичками, які необхідні для здійснення професійної науково - обґрунтованої адміністративної (управлінської) діяльності контролюючих органів у сфері господарювання. Вивчення даної дисципліни підвищить ефективність всієї правозастосовної роботи працівників контролюючих органів, спрямованої на забезпечення економічної безпеки держави та боротьбу з правопорушеннями у сфері господарювання.

Задачі курсу полягають в наступному:

1. вивчення теоретичних основ організації та здійснення адміністративної діяльності контролюючих органів у сфері оподаткування шляхом підвищення ефективності форм та методів діяльності, розвитку професійних напрямків у протидії правопорушенням;

2. вивчення основ адміністративної діяльності контролюючих органів (правових, адміністративних, тактичних);

3. узагальнення та розповсюдження передового досвіду адміністративної діяльності контролюючих органів у сфері оподаткування;

4. привити уміння та навики виконання посадових обов’язків за вибраною спеціальністю, а також правильного тлумачення та застосування норм адміністративного права у службовій діяльності;

5. ознайомлення студентів та курсантів з правовим положенням та організаційною побудовою контролюючих органів.

Вимоги до знань і умінь студентів.При підготовці до семінарського заняття кожному студентові необхідно вивчити запропоновану літературу та ознайомитись з відповідними нормативними джерелами. Наявність конспектів лекцій та нормативних джерел, поряд з іншими даними, враховується викладачем при оцінюванні знання предмету.

Під час семінарських занять як викладачу, так і студентам потрібно вести пошук найбільш активних форм і методів навчання та опанування матеріалу. Семінари, як правило, проводяться шляхом обговорення окремих, найбільш важливих питань тієї чи іншої теми, заслуховування доповідей чи рефератів з подальшим їх обговоренням. Студенти, спираючись на положення чинного адміністративного законодавства, розв’язують запропоновані задачі, аналізують конкретні правові ситуації, дають їм правову оцінку.

Міжпредметні зв’язки.Курс “Адміністративна діяльність контролюючих органів у сфері господарювання” базується на положеннях Конституції України, законодавчих актах Верховної Ради, указах Президента України, декретах та постановах Уряду країни, на відповідних положеннях інших нормативних актів, а також на теоретичних положеннях суміжних юридичних дисциплін в т.ч. теорії держави і права, конституційного права та адміністративного права України.

Форми і методи викладання дисципліни.Навчальним планом Національного університету державної податкової служби України для студентів юридичного факультету з курсу “Адміністративна діяльність контролюючих органів у сфері господарювання” передбачено читання лекцій, проведення семінарських і практичних занять, які є необхідною складовою навчального процесу. Крім звичайних форм проведення цих занять (обговорення окремих теоретичних питань, конкретних правових ситуацій, розв’язання задач та ін.) передбачено більш широке застосування сучасних засобів обчислювальної техніки та проведення програмного контролю. Підсумком вивчення курсу “Адміністративна діяльність контролюючих органів у сфері господарювання” є іспит з цієї дисципліни.

Форми і засоби проміжного і підсумкового контролю.Об’єктами контролю є діяльність студентів на семінарських (практичних) заняттях.Організація поточного та підсумкового контролю знань з дисципліни здійснюється в рамках кредитно-модульної системи підготовки фахівців, що регламентується відповідними нормативно-правовими документами та інструкціями МОН України, НУДПСУ. За підсумками модульних контролів студент може бути атестований з виставленням семестрової оцінки, яка обов`язково враховуватиме наукові та інші творчі здобутки в межах програми дисципліни. Допущені до семестрового контролю, складатимуть екзамен, що оцінюватиметься за 50-бальною шкалою.

Об'єктами контролю є навчальна діяльність студентів на семінарських заняттях, де перевіряється ступінь засвоєння ними матеріалу, викладеного в лекціях, закріпленого під. час самостійної підготовки та індивідуальної роботи з нормативними документами і додатковою літературою.

Об`єктом педагогічної оцінки в навчальному процесі виступає діяльність студента, предметом – результати цієї діяльності, виражені в різних якісних характеристиках (найбільш представницькими є навчання та вихованість).

Педагогічна оцінка характеризується рядом фундаментальних властивостей: об`єктивність, всебічність, якісну і кількісну визначеність (детермінованість), точність, надійність, сучасність і результативність.

Отже, оцінювання результатів навчання являється однією з актуальних проблем дидактики вищої школи, і з нею пов`язане вирішення задачі підвищення якості підготовки студентів і доцільність рекомендованих заходів з удосконалення якості навчального процесу вищої школи.

Окрім того, у вищому навчальному закладі оцінка результатів навчання має кваліфікаційне значення, бо вона є показником готовності до професійної діяльності.

Видами контролю, які використовуються в вищих навчальних закладах, є: вхідний, поточний, вихідний та інтегративний (“інтегративний” – об`єднувальний стосовно до “інтеграції” ( тлумачний словник), тобто об`єднання частин у ціле).

Слід навести класифікацію форм тестових завдань залежно від виду (типу) контролю:

- для вхідного контролю найбільш ефективними є завдання закритої (з різними типами відповідей) та відкритої форм (завдання типу “закінчити фразу”, “як називається”);

- для поточного контролю найбільш ефективними є тестові завдання відкритої форми (типу “встановити відповідність”, “встановити правильну послідовність”) і завдання у вигляді задач;

- для вихідного контролю пріоритетними виступають комплексні тестові завдання, що включають матеріал даного модуля і різні форми тестових завдань.

До контрольних заходів відносяться поточний та підсумковий контроль.

Поточний контроль здійснюється під час проведення семінарських занять, виконання контрольних робіт і практичних завдань, має своєю метою перевірку рівня знань у студентів по засвоєнню ними матеріалу.

Підсумковий контроль включає в себе перевірку знань під час проведення екзамену.

При виконанні навчально-дослідного завдання методами навчання можуть бути:

1. Розв`язування задач або творчих завдань;

2. Навчальний проект;

3. Робота в Інтернеті;

4. Підготовка реферативного повідомлення, доповіді;

5. Проаналізувати та дати правову оцінку ситуації.

При цьому методами оцінювання є: поточне тестування; оцінка; підсумковий письмовий тест.

Індивідуальна робота

Індивідуальна робота виконується по окремих темах з метою їх поглибленого вивчення або надання допомоги студентам при вивченні цих тем. Результатом індивідуальної роботи може бути складання графіків і схем. Робота виконується після вивчення відповідних тем дисципліни, на основі яких набуваються теоретичні знання про процесуально-правову діяльність публічних органів. Перед виконанням даної роботи, викладач ознайомлює студентів із зразками документів, що зберігаються на кафедрі. Проекти документів складаються з врахуванням вимог законодавства та повинні мати самостійний характер. Викладач пояснює зміст документів та консультує щодо порядку і правильності підготовки проектів документів.

Студенти разом з викладачем вирішують ситуаційні завдання, користуючись законами та іншими нормативно-правовими джерелами.

 

САМОСТІЙНА РОБОТА СТУДЕНТА ВИКОНУЄТЬСЯ ПІСЛЯ ЛЕКЦІЙНОГО ЗАНЯТТЯ ТА ПЕРЕД СЕМІНАРСЬКИМ ЗАНЯТТЯМ ПО ВІДПОВІДНІЙ ТЕМІ

 


ОПИС НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ

„ Адміністративна діяльність контролюючих органів у сфері господарювання”

 

 Предметом навчальної дисципліни «Адміністративна діяльність контролюючих органів у сфері господарювання» є організуючі суспільні відносини, що складаються у процесі реалізації контролюючими органами в сфері господарювання повноважень, покладених на них відповідно до закону.

Метою вивчення навчальної дисципліни «Адміністративна діяльність контролюючих органів у сфері господарювання» є формування у студентів (курсантів) професійних знань про: систему та структуру контролюючих органів у сфері господарювання, їх задачі, функції, методи та засоби адміністративної діяльності. Заняття з курсу “ Адміністративна діяльність контролюючих органів у сфері господарювання ” проводяться з метою:

1. Допомогти студентам поглибити свої знання з найбільш важливих теоретичних положень курсу, краще засвоїти якісні зміни та доповнення; 

2. Привити студентам комплекс практичних знань та навичок, необхідних для формування в них високої професійної майстерності;

   3. Глибше вивчити останні зміни та доповнення, внесені в чинне адміністративне законодавство, виробити вміння вірно застосовувати його норми до конкретних правових ситуацій

Курс навчальної дисципліни (ОКР «Магістр») розрахований на 180 години, з них аудиторних 60 годин, лекційних – 32 години, семінарських занять – 28 годин, 19 годин індивідуально-консультаційної роботи з викладачем, 101 година самостійної роботи студента (курсанта). Завершується вивчення курсу “Адміністративна діяльність контролюючих органів у сфері господарювання” складанням іспиту.

Передумови вивчення.Курс “Адміністративна діяльність контролюючих органів у сфері господарювання” базується, перш за все, на положеннях Декларації про державний суверенітет України, Конституції України, Кодексу адміністративного судочинства, законодавчих актах Верховної Ради, указах Президента України, декретах та постановах Уряду країни, на відповідних положеннях інших нормативних актів, а також на теоретичних положеннях суміжних юридичних дисциплін в т.ч. теорії держави і права, адміністративного права та процесу  України.


Дата добавления: 2018-08-06; просмотров: 152; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!