Розділ 2. Аналіз конкурентоспроможності досліджуваного підприємства та його продукції

Розділ 3. Шляхи підвищення економічної ефективності розподілу продукції на підприємстві

Висновки

Додатки

Вступ (1-2стор.)

Розкрити практичну значущість і актуальність маркетингу, його завдання в сучасних умовах. Визначити об'єкт, мету та завдання практики.

Розділ 1.Сегментування ринку та позиціонування продукції об’єкта практики (8-10 стор.)

Описати процес дослідження сегментації ринку товарів підприємства – бази практики (принципи та послідовність проведення; основні фактори, що враховують при виборі стратегії охоплення ринку).

Оцінити потенціал ринкового сегмента, а саме: місткість сегменту ринку, середню норму прибутку, характерну для компаній, які діють на даному сегменті ринку, та цінову еластичність попиту.

Проаналізувати ринкове конкурентне середовище (тип конкуренції, властивий цьому ринковому сегменту; рівень і домінуючі методи конкуренції (цінові, нецінові); імовірність виникнення нових конкурентів; особливості державного регулювання).

Дати об’єктивну характеристику обраній підприємством маркетинговій сегментаційній стратегії.

Описати процедуру розробки позиціювання товару суб’єкта практики. Визначити стратегію позиціонування досліджуваного підприємства та дати оцінку її узгодженню з елементами комплексу маркетингових засобів фірми (товарами, ціною, збутом та просуванням).

Розділ 2. Аналіз конкурентоспроможності досліджуваного підприємства та його продукції (8-10 стор.)

Охарактеризувати методи оцінки та етапи визначення конкурентоспроможності підприємства. Провести порівняльний аналіз сильних і слабких сторін досліджуваного підприємства та основних його конкурентів.

Проаналізувати показники конкурентноздатності головного виду продукції (динаміку продажів, частку на ринку, ціну на одиницю продукції в порівнянні зі середньогалузевою ціною, відсоток повернення продукції і прийнятих претензій до обсягу продажів). Розрахувати комплексний показник конкурентно-здатності головного виду продукції суб’єкта практики та оцінити його загальну конкурентноздатність.

Розділ 3. Шляхи підвищення економічної ефективності розподілу продукції на підприємстві (8-10 стор.)

Провести порівняльний аналіз економічної ефективності різних каналів розподілу основних видів продукції об’єкта практики. Обґрунтувати напрямки її подальшого підвищення за рахунок:

– покращення товарної та цінової політики;

– удосконалення структури каналів розподілу продукції;

– оптимізації процесу товароруху на основі логістичного підходу.

Висновки (1,5-2 стор.).

У висновках необхідно дати об'єктивну оцінку маркетингової діяльності об'єкта практики. До кожного розділу звітуна основі проведеного аналізу необхідно навести конкретні висновки та пропозиції.

Форми і методи контролю при написанні та захисті звіту

Робота практиканта з виконання програми практики контролюється керівниками практики від підприємства та викладачами відповідних кафедр. Практикант повинен дотримуватися режиму роботи та правил внутрішнього розпорядку на підприємстві - базі практики.

Студент-практикант веде щоденник, у якому коротко описує зміст виконаної роботи за кожний день, вносить відповідні записи.

Після закінчення практики керівник практикою від підприємства виставляє в щоденник студента загальну оцінку за чотирибальною шкалою («відмінно», «добре», «задовільно», «незадовільно»), яка характеризує обсяг знань та навиків, отриманих студентом за час проходження практики, сумлінність його ставлення до виконання програми практики.


Підведення підсумків практики

 

Підсумки результатів практики студента підводяться у процесі захисту ним звіту про практику перед комісією, що призначається розпорядженням директора ННІЕ ДДАУ. Захист звіту про практику оцінюєтьсяна основі критеріїв оцінки знань студентів під час проходження виробничої практики, наведених у додатку Ж «Положення про кредитно-модульну систему організації навчального процесу в Дніпропетровському державному аграрному університеті», затвердженого рішенням вченої ради Дніпропетровського державного аграрного університету від 25 жовтня 2012 р., протокол № 1.

Таблиця відповідності шкал оцінок

Національна 100-бальна ECTS
відмінно   90 - 100 A

добре

82 - 89 B
74 - 81 C

задовільно

64 - 73 D
60 - 63 E

незадовільно

35 - 59 FX
1 - 34 F

 

Оцінку «відмінно» (А, 90-100 балів) отримує студент, який пройшов виробничу практику згідно календарного плану, виконав всі вимоги програми практики, має позитивну характеристику від керівника практики з підприємства, своєчасно підготував звіт про проходження практики згідно встановлених вимог і здав його для перевірки на кафедру та захистив у комісії в визначений строк на оцінку «відмінно» (на всі питання дав обґрунтовані повні відповіді).

Оцінку «добре» (В, 82-89 балів)отримує студент, який пройшов виробничу практику згідно календарного плану, виконав всі вимоги програми практики, має позитивну характеристику від керівника практики з підприємства, своєчасно підготував звіт про проходження практики згідно встановлених вимог і здав його для перевірки на кафедру та захистив у комісії в визначений строк на оцінку «добре» (на деякі питання дав не зовсім повні, чіткі і обґрунтовані відповіді).

Оцінку «добре» (С, 74-81 бал) отримує студент, який пройшов виробничу практику згідно календарного плану, виконав всі вимоги програми практики, має позитивну характеристику від керівника практики з підприємства, своєчасно підготував звіт про проходження практики згідно встановлених вимог і здав його для перевірки на кафедру та захистив у комісії в визначений строк на оцінку «добре» (не на всі питання дав повні, обґрунтовані відповіді).

Оцінку «задовільно» (D, 64-73 бали) отримує студент, який пройшов виробничу практику згідно календарного плану, виконав всі вимоги програми практики, має позитивну характеристику від керівника практики з підприємства, у зазначений термін підготував звіт про проходження практики згідно встановлених вимог, але не в повній мірі розкрив розділи звіту, здав його для перевірки на кафедру та захистив у комісії на оцінку «задовільно» (на 70% і більше питань дав вірні, обґрунтовані відповіді).

Оцінку «задовільно» (Е, 60-63 бали) отримує студент, який пройшов виробничу практику згідно календарного плану, виконав не в повному обсязі вимоги програми практики, має позитивну характеристику від керівника практики з підприємства, у зазначений термін підготував звіт про проходження практики згідно встановлених вимог, але не в повній мірі розкрив необхідні розділи звіту і здав його для перевірки на кафедру та захистив у комісії в визначений строк на оцінку «задовільно» (на 60% і більше запитань дав вірні, обґрунтовані відповіді).

Оцінку «незадовільно» (FX, 35-59 балів) отримує студент, який пройшов виробничу практику згідно календарного плану, виконав вимоги програми практики не в повному обсязі, має позитивну характеристику від керівника практики з підприємства, несвоєчасно підготував звіт про проходження практики з порушенням встановлених вимог і здав його для перевірки на кафедру та захистив у комісії на оцінку «незадовільно» (менше ніж на 60% запитань дав правильні відповіді).

Оцінку «незадовільно» (F, 1-34 бали) отримує студент, який пройшов виробничу практику з порушенням календарного плану або не виконав вимоги програми практики в повному обсязі або має негативну характеристику від керівника практики з підприємства, несвоєчасно підготував звіт про проходження практики з порушенням встановлених вимог або не здав його для перевірки на кафедру у визначений строк та захистив у комісії на оцінку «незадовільно» (менше ніж на 60% запитань дав правильні відповіді).

Оцінка захисту студентом звіту про практику заноситься у відомість обліку успішності та проставляється у заліковій книжці.

Студент, котрий не виконав програму практики та отримав незадовільний відгук на базі практики або незадовільну оцінку при захисті звіту про практику, направляється на практику повторно або відраховується з університету.

 

*Примітка:Звіт може бути написаний в меншому обсязі сторінок, але при цьому студент повинен вільно орієнтуватись у викладеній в ньому інформації; засвоїти уміння, зазначені у кожному розділі, та при захисті звіту, на конкретному прикладі, проявити навички притаманні маркетологу.

Копії інформації підприємства, на основі якої написано звіт про практику і яка не являється конфіденційною, бажано прикласти до звіту в якості додатків.


 

Додаток

Дніпропетровський державний аграрний університет

Кафедра маркетингу

 

 

Звіт

про проходження переддипломної практики

(за матеріалами товариства з обмеженою відповідальністю «АРГО КОМ» Новомосковського району Дніпропетровської області)

 

студентки IV курсу групи МР-1-09

напряму підготовки 6.030507 «Маркетинг» Білої І.О.

 

Керівник: к.е.н., доцент Білоткач І.А.

Керівник практики від підприємства: директор Скрипка О.В.

Національна шкала _____________

Кількість балів:  __________

Оцінка: ECTS     _____

 

                                                           Члени комісії:

__________  ________________________

                                                                      (підпис)           (прізвище та ініціали)

         __________ ________________________

                                                    (підпис)           (прізвище та ініціали)

                      __________ ________________________

(підпис)             (прізвище та ініціали

 

м. Дніпропетровськ – 2013 рік


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 146; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:




Мы поможем в написании ваших работ!