ЗРАЗОК ЗМІСТУ КУРСОВОЇ РОБОТИ

Nbsp; МІЖРЕГІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ  

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

ЩОДО НАПИСАННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ

З ДИСЦИПЛІНИ

"ОСНОВИ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ"

                             (для освітньо-кваліфікаційного рівня-бакалавр)

 

 

                    Київ – 2012

 

Підготовлено доцентом кафедри менеджменту організацій Л. М. Берестецькою

 

Затверджено на засіданні кафедри менеджменту організацій УРІМБ ім. Б.  Хмельницького Міжрегіональної Академії управління персоналом (протокол № 9 від 17 травня 2012р. .)

 

 Схвалено Вченою радою Міжрегіональної Академії управління персоналом.

 

Берестецька Л. М.Навчальна програма з дисципліни “Основи підприємницької діяльності”. ― К.: МАУП, 2012. – 22 с.

 

 

Л.М Берестецька Методичні рекомендації щодо написання курсової роботи з дисципліни «Основи підприємницької діяльності»для освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавр –К.: МАУП,2012.–с.

 

 

Методична розробка містить основні вимоги для написання курсової роботи, її структури та оформлення, перелік основних етапів виконання курсової роботи, вказівки щодо проведення захисту курсової роботи, тематику курсових робіт, список літератури та додатки для виконаних рекомендацій.

 

 

ЗМІСТ

 

1. ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ ДО НАПИСАННЯ КУРСОВИХ РОБІТ…..4

1.1. Основні вимоги........... ……………………………………4

1.2. Основні етапи підготовки роботи…………………………6

2. ВИКОНАННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ…………………………………8

2.1. Загальні положення... ……………………………………8

2.2. Організація виконання курсової роботи………………….9

2.3. Зміст та об'єм курсової роботи……………………………10

2.4. Вимоги до оформлення курсової роботи........................................................... ………………...12

 3. ЗАХИСТ КУРСОВОЇ РОБОТИ. …………………………………….17

Додаток 1. Теми курсових робіт з курсу "Основи підприємницької діяльності "....................................... ………………………………........18

Додаток 2. Зразок титульної сторінки курсової роботи........................................................... ………………...20

Додаток 3. Зразок змісту курсової роботи……………………….............21

 

 

1. ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ ДО НАПИСАННЯ КУРСОВИХ  РОБІТ

 

1.1.Основні вимоги

Курсова робота - це необхідна і важлива складова навчального плану. Згідно з навчальним планом курсові роботи виконуються в межах найбільш важливих для кожної спеціальності дисциплін. Для підготовки студентів за спеціальністю "Менеджмент організацій" на IV курсі виконується курсова робота з дисципліни "Основи підприємницької діяльності ".

Основною метою курсової є закріплення знань, отриманих студентами при вивченні теоретичних та практичних положень дисципліни "Основи підприємницької діяльності", а також більш глибока розробка одного з конкретних питань чи напрямків цієї дисципліни, застосування методів наукових досліджень. Виконання роботи повинно сприяти студенту підвищити свої вміння:

• критично аналізувати наукову літературу та досвід роботи різних об'єктів господарювання;

• самостійно формулювати проблему дослідження;

• здійснювати пошук необхідної наукової інформації;

• викладати свої думки, аргументувати свої пропозиції;

• правильно оформлювати науково-довідковий матеріал;

• захищати підготовлений матеріал (робити наукові доповіді, відповідати на запитання, захищати свою точку зору і т.д.).

Робота складається з теоретичного дослідження обраної теми та з практично-рекомендаційного його застосування. Практично-рекомендаційна частина виконується після отримання студентом індивідуального завдання від наукового керівника.

Обрана для курсової роботи тема має бути актуальною, а сама робота повинна бути виконана на високому теоретичному рівні; мати дослідницький характер; мати практичну направленість, для цього потрібно використання достатньої кількості фактичного матеріалу, а також бути грамотно оформлена.

АКТУАЛЬНІСТЬ ТЕМИ. В перекладі з латинської актуальність означає важливість, значимість в теперішній час теоретичної концепції або практичного питання, ЩО розглядається. Тому робота може претендувати на деяку ступінь актуальності лише у випадку, якщо обрана тема характеризується новизною, відповідає сучасним потребам розвитку економічної діяльності держави.

ВИСОКИЙ ТЕОРЕТИЧНИЙ РІВЕНЬ. Студент повинен аналізувати обрану тему на сучасному рівні розвитку науки, тобто використовувати в роботі ті підходи та наукові знання, закони та закономірності, які з позиції сьогодення пояснюють різноманітні явища та події. Крім того, студент повинен забезпечити високий теоретичний рівень виконання роботи, тобто розкрити в ній основні поняття та терміни, включати в зміст матеріалу лише об'єктивні факти та реальні приклади.

ДОСЛІДНИЦЬКИЙ ХАРАКТЕР. Бажано прагнути до того, щоб робота містила елементи дослідження, оскільки це розвиває та виховує у студентів творче мислення та навички наукового пошуку розв'язання обраної проблеми, дозволяє сформулювати систему аргументів, що захищають обрану тему. Цьому, в значній мірі, буде сприяти наявність аналітичного матеріалу або практичний досвід студента.

НАЯВНІСТЬ В РОБОТІ ДОСТАТНЬОГО ФАКТИЧНОГО МАТЕРІАЛУ. Досвід показує, що студенти часто дотримуються крайніх концепцій: одні включають лише теоретичні концепції, підходи, а інші — викладають (а іноді просто описують) конкретні приклади з життя і діяльності підприємств. Необхідно раціональне поєднання теорії та фактичного матеріалу. Теоретичні положення необхідно обґрунтувати конкретними практичними ситуаціями.

ПРАКТИЧНА НАПРАВЛЕНІСТЬ - це істотна і разом з цим складна вимога до роботи. Зміст даної вимоги полягає в тому, щоб тісно пов'язати теоретичні положення з реальними задачами різноманітних суб'єктів соціально-економічної діяльності. Якщо в курсовій роботі наведені практичні рекомендації або пропозиції по вдосконаленню існуючого стану чи рекомендації по зміні окремих елементів виробничого процесу і ефективність цих змін або практичних рекомендацій буде підтверджена, тоді практична направленість по обраній темі досягнута.

ГРАМОТНІСТЬ ОФОРМЛЕННЯ. Порушення правил цитування, оформлення літератури, стилістичні огріхи - все це знижує якість роботи. Виконання цієї вимоги виховує у студента культуру оформлення наукової роботи, яка знадобиться йому в майбутньому в практичній діяльності. Роботу необхідно оформляти у відповідності з Державним стандартом України ДСТУ 3008-96 "Документація. Звіти у сфері науки і техніки. Структура і правила оформлення".

   

           1.2.Основні етапи підготовки роботи

Написання курсової роботи, що є підсумком вивчення дисципліни "Основи підприємницької діяльності", передбачає значну підготовчу роботу, яка складається з наступних етапів:

ЕТАП 1. Вибір теми.

Змістом вивченого навчального курсу (додаток 1) обирати тему роботи таким чином, щоб вона викликала зацікавленість або була пов'язана з роботою студента і сприяла максимальному використанню наявних знань і практичного досвіду.

 

 

ЕТАП 2. Формулювання мети.

У залежності від того, наскільки ясно та точно сформульована мета роботи, настільки вдалим може бути план роботи, організація її виконання і стиль викладання. Саме мета визначає коло теоретичних проблем та реальних подій, фактів, що до них відносяться. Визначеність мети дозволяє студентові виділити в роботі основний напрямок. Це впорядковує пошук та аналіз матеріалу. Невдале формулювання мети часто призводить до зниження якості роботи: в ній переважають загальні міркування, аналіз замінюється описовістю.

ЕТАП 3. Розробка плану.

План, як правило, складається з вступу, основної частини, висновків, списку використаної літератури, додатків (схеми, таблиці, графіки).

Чим більш чітко розроблено план роботи, тим легше автору викладати свої думки, робити обґрунтовані висновки. Це, перш за все, стосується основної частини роботи,

ДОСВІД СВІДЧИТЬ: основне питання може бути розділене на два-три а іноді чотири рівноцінних та рівнозначних підпитання. Ті, в свою чергу, також можуть підлягати подальшому поділу. Звідси витікають розділи робіт (питання першого рівня), параграфи (питання другого рівня) і т.д.

План курсової роботи є відображенням її структури, під якою розуміють порядок побудови наукової роботи, взаємозв'язок окремих її частин. Недоліком більшості робіт є непропорційність розділів, що є наслідком надмірної концентрації студента на окремих питаннях. Тому при складанні плану студенту слід визначити, хоча б приблизно, розміри кожної частини майбутньої роботи та їх взаємозв'язок. В процесі вивчення матеріалу план може удосконалюватись, а остаточний вигляд отримає лише при завершенні роботи над темою.

 

ЕТАП 4. Викладання матеріалу.

Викладання матеріалу має бути послідовним, тобто зміст кожного наступного параграфу має бути змістовним продовженням попереднього.

У роботі можуть бути додатки у вигляді графіків, таблиць, схем, алгоритмів розв'язку або заповнених форм статистичної звітності. Кожен додаток має бути пронумерований та озаглавленим. В тексті роботи повинні бути посилання на кожен з додатків.

ЕТАП 5. Графічне оформлення отриманих результатів.

Підготовлена робота в значній мірі виграє, якщо при її захисті використовуються додаткові матеріали - плакати (графіки, схеми, таблиці). Графічна частина роботи повинна відповідати темі курсової роботи і може складатися з декількох аркушів. Зображення схем, графіків, рисунків повинно бути виконано чітко й відповідати методичним вимогам до наочних матеріалів. Плакати можуть бути кольоровими. Лінії та надписи мають бути виразними і помітними на відстані. Назву таблиці слід розташовувати у верхній лівій частині листа. Назву схеми або рисунку розташовують під рисунком. Всі умовні позначення мають бути розшифровані на листі даного плакату.

 

2. ВИКОНАННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ

2.1. Загальні положення

Виконання курсової роботи має на меті показати вміння студента систематизувати знання, отримані при вивченні нормативних курсів, творчо використовувати їх при розв'язанні конкретних задач, самостійно проводити наукові дослідження.

Курсова робота виконується під керівництвом наукового керівника у відповідності з затвердженою темою й індивідуальним завданням на основі вивчення необхідних матеріалів (підручників, навчальних посібників, економічної, довідникової та наукової літератури, нормативних актів), а також конкретних практичних матеріалів, (інформаційної бази діючих підприємств, які є об'єктом дослідження).

Тема курсової роботи обирається студентом самостійно, у відповідності з його науковими інтересами та рекомендованою тематикою. Студент може запропонувати свою тему дослідження при відповідному обґрунтуванні доцільності її розробки й погоджені з науковим керівником.

Розподіл тематики курсових робіт і закріплення наукових керівників затверджуються на засіданні кафедри.

 

2.2. Організація виконання курсової роботи

Термін виконання курсових робіт встановлюється навчальними планами. Індивідуальні завдання до курсових робіт після вибору теми дослідження студенти отримують на кафедрі у наукових керівників. Для виконання цієї частини потрібно використовувати фактичний матеріал, який студент отримав під час проходження практики на підприємстві. Студент може застосовувати також реальні матеріали інших діючих підприємств.

На кафедрі встановлюються часи консультацій наукових керівників. Порядок виконання курсової роботи є наступним:

1. Вибір теми.

2. Закріплення наукового керівника.  

3. Ознайомлення з основними питаннями теми та складання приблизного плану курсової роботи.

4. Підбір літератури за темою та її вивчення.

5. Складання остаточного плану роботи. Консультація з науковим керівником стосовно плану та правильності оформлення роботи.

6. Написання курсової роботи.

7. Захист курсової роботи.

Виконання курсової роботи повинно здійснюватись у відповідності з завданням та календарним графіком, затвердженим керівником. У встановлені навчальними планами строки студенти подають виконану курсову роботу для рецензування науковим керівником і подальшого захисту перед комісією кафедри. Подана на кафедру виконана курсова робота реєструється у спеціальному журналі.

 

2.3. Зміст та обсяг курсової роботи

Курсова робота складається з трьох частин: вступу, основної частини та висновків. Виконання практичного завдання відображається в основній частині роботи безпосередньо при розкритті питання, якщо тема роботи співпадає з темою практичного дослідження, або виноситься окремими параграфами, якщо тема завдання деталізує і розвиває тільки один з напрямків теоретичного дослідження курсової роботи. Структура курсової роботи погоджується з керівником.

У ВСТУПІ студент обґрунтовує актуальність та практичне значення обраної теми, формує мету роботи, дає коротку інформацію про об'єкт дослідження та особливості питань, що розглядаються, в контексті конкретних умов, наводить перелік завдань, які будуть розглядатися при виконанні курсової роботи.

ОСНОВНА ЧАСТИНА містить декілька розділів та параграфів за рекомендаціями наукового керівника. У загальному вигляді рекомендується приблизно така структура:

а)теоретичне обґрунтування проблеми, яка досліджується (визначення основних економічних термінів;роль та місце досліджуваних показників та економічних явищ в соціально-економічній діяльності підприємств та інших об'єктів, їх економічний зміст; методичні підходи до визначення кількісних оцінок впливу факторів, що пов'язані з функціонуванням об’єктів, ефективністю управління основними параметрами економічних об'єктів, прогнозуванням майбутніх показників
за критерієм їх удосконалення в ринкових умовах і т.п.);

б) економічний аналіз підсумків економічної господарської діяльності об'єкта дослідження у рамках обраної теми з використанням
усіх набутих теоретичних знань, визначеного методичного інструментарію, на основі фактичних даних,отриманих при виконанні практичного завдання. Коло аналітичних показників, період аналізу,економіко-математичні, імітаційні моделі анкети для соціологічних досліджень погоджуються з науковим керівником;

в)дослідження методів управління функціонуванням або розвитком підприємства, удосконалення та підвищення ефективності його діяльності відповідно до теми дослідження, розробка конкретних планових або прогнозних показників, стратегій, які відповідають критеріям оптимальності, ефективності та можливості реалізації. Всі аналітичні розробки, моделі, матеріали таблиць,графічні матеріали повинні супроводжуватися висновками, що розкривали сутність економічних та управлінських процесів, які досліджуються, їх особливості та тенденції, аналіз яких вимагає визначити невикористані резерви.

 У ВИСНОВКАХ підбиваються підсумки проведеним дослідженням, висловлюються конкретні пропозиції вдосконалення господарського механізму та підвищення ефективності управлінської діяльності у відповідності з обраною темою.

Обсяг курсової роботи становить 40-60 сторінок, мінімальний обсяг 40 стандартних аркушів в друкованому варіанті.

При друкуванні на комп'ютері використовується стандартний шрифт текстового редактору Word розміру 14, через 1,5 інтервали. На аркуші має бути 28 - 32 рядки за умовою їх щільного заповнення по 68 - 72 знаків в кожному рядку

 

2.4. Вимоги до оформлення курсової роботи

Курсова робота повинна бути виконана студентом самостійно, на основі використання і узагальнення наукової та навчальної літератури та результатів дослідження.

Переписування в курсовій роботі матеріалів з наукової літератури не припустимо. В роботі можна наводити виписки з використаної літератури. Виписки можуть бути наведені як цитати так і у формі вільного переказу, але вони завжди повинні супроводжуватися вказівкою на джерело.

Курсова робота починається титульною сторінкою, на якій повинні бути вказані: найменування навчального закладу і кафедри, тема роботи, прізвище, ініціали та інші дані (курс, група) виконавця, прізвище, ініціали та посада керівника, рік виконання (зразок оформлення титульної сторінки наведено в додатку №2).

На наступному аркуші наводиться ЗМІСТ роботи. Рубрикація змісту визначається характером і змістом роботи. Але, незалежно від теми, у змісті (і, відповідно, в тексті роботи) мають бути виділені наступні розділи:

ВСТУП (актуальність теми, науково-теоретичне і практичне значення, ступінь розкриття теми в літературі), мета, задачі та методи дослідження.

ОСНОВНА ЧАСТИНА, де висвітлюються основні питання курсової роботи може складатись з декількох розділів та параграфів, в яких подаються основні результати дослідження (короткий

аргументований виклад отриманих даних, положень, Характер НОВИЗНИ,

показ типових фактів, прикладів).

ВИСНОВКИ, в яких викладається підсумок дослідження. СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ. Сторінки роботи повинні бути пронумеровані. Курсова робота нумерується з першої сторінки до останньої, номер сторінок на титулі і змісті не проставляються; сторінки з таблицями і рисунками (на окремих аркушах) включаються в загальну нумерацію за текстом. Номер сторінки ставиться в правому верхньому куті без крапки.

У ЗМІСТІ (друга сторінка курсової роботи) вказуються найменування всіх рубрик і номери сторінок, на яких вони починаються.

Текст роботи треба розміщувати тільки з одного боку аркуша на білому папері стандартного формату А4 /210 х 297/, з полями: зліва - 30 мм, справа - 10 мм. Відстань першого рядка від верхнього краю 20 мм, останнього від нижнього - 20 мм.

Під час виконання роботи необхідно дотримуватись рівномірної щільності, контрастності і чіткості зображення впродовж всієї роботи. Всі лінії, літери, цифри та знаки повинні бути однакового чорного кольору впродовж всієї роботи. Окремі слова, формули, знаки, які вписують чорнилом, тушшю, пастою у надрукований текст мають бути чорного кольору, при цьому щільність вписаного тексту має максимально наближуватись до щільності основного тексту.

Помилки, описки та графічні неточності можна виправляти підчищенням або зафарбуванням коректором та нанесенням на тому ж місті або між рядками виправленого тексту. Виправлення повинно бути чорного кольору.

Абзацний відступ повинен бути однаковим впродовж всього тексту роботи і дорівнювати п'яти знакам. Відстань між заголовком, подальшим чи попереднім текстом за комп'ютерного способу становить 2 інтервали. Відстань між заголовком розділу і заголовком параграфу становить 2 інтервали.

Не допускається розміщувати назву розділу, параграфу, а також пункту і підпункту, якщо після нього не розміщено тексту, або навіть, якщо розміщено тільки один рядок тексту. Розділи та параграфи роботи повинні мати заголовки. Пункти та підпункти можуть мати заголовки. Заголовки структурних частин роботи і заголовки розділів слід розташовувати по середині рядка та друкувати великими літерами без крапки у кінці, не підкреслюючи. Заголовки параграфів, пунктів і підпунктів роботи слід починати з абзацного відступу і друкувати малими літерами (крім першої великої) не підкреслюючи, без крапки в кінці. Перенос слів у заголовку, розділу не допускається. Якщо заголовок складається з двох і більше речень, їх розділяють крапкою. Новий розділ роботи починається з нової сторінки.

Назви установ, організацій, фірм, прізвища та інші власні назви у тексті роботи наводять мовою оригіналу.

Скорочення слів у тексті роботи та ілюстраціях до неї, крім загальновизнаних абревіатур, допускаються лише після наведених повних та скорочених в дужках слів та понять.

Усі ілюстрації (таблиці, рисунки, графіки та ін.) розміщуються відразу після посилання на них в тексті і повинні мати заголовки чи підписи і нумерацію, подану арабськими цифрами. Нумерація складається також із двох цифр: перша - номер розділу, друга - номер ілюстрації в розділі, яка ставиться через крапку після номеру розділу. Кожний вид ілюстрації має свою нумерацію (окремо рисунки, окрему таблиці і т.д.).

При розміщенні таблиць, слово "Таблиця" та її номер розташовуються праворуч над заголовком.

                    Наприклад:.

                                                        

 

 

                                                                            Таблиця 2.3

Обсяг  випуску продукції цехом №1 заводу" Арсенал"

за  вересень 2009 року



У таблицях слід зазначати одиниці виміру. Якщо всі одиниці виміру є однаковими для всіх показників таблиці, вони наводяться у заголовку. Одиниці виміру мають наводитись у відповідності до стандартів. Чисельні величини у таблиці повинні мати однакову кількість десяткових знаків. Заголовки колонок таблиць починаються з великої літери.

Таблиці і рисунки, що за розміром займають цілу сторінку виконуються на окремих аркушах, які нумеруються послідовно в залежності від зв'язку їх з текстом. При використанні таблиць, рисунків з літературних джерел чи зроблених за даними цих джерел, обов'язково потрібне посилання на джерела.

При використанні рисунків та графіків слово "Рисунок" з номером розташовуються під рисунком або графіком і назва ілюстрації записується поряд.

Реальні документи (або їх копії), розрахункові таблиці, графічні матеріали великих розмірів ( що займають один і більше аркушів паперу) слід наводити в додатках, де вони повинні бути пронумеровані. На всі наочні матеріали в тексті кваліфікаційної роботи повинно бути посилання.

Формули, які використовуються в тексті, мають також бути пронумеровані двома цифрами: перша - номер розділу, а друга, після крапки, порядковий номер формули в розділі. Номер формули ставиться в дужках справа після формули. Значення символів треба ставити відразу після формули. Наприклад:       

                       (2.1)     

 

 

У кінці робота з дотриманням бібліографічних правил (ДСТУ 3582-97 "Інформація та документація") додається перелік використаної літератури. По кожному джерелу слід наводити такі дані: прізвище та ініціали автора, повне найменування книги, статті, журналу, місто, видання, найменування видавництва, рік видання, номер журналу, сторінки (першу і останню), на яких стаття чи тези опубліковані або кількість сторінок в книзі. При посиланні на збірники праць - дані про автора, назва статті, повне найменування збірника, місто та видавнича організація, рік та номери сторінок, на яких розташована ця стаття. Кількість джерел, які повинні бути використані при написанні курсової роботи залежить від характеру теми, але виходячи з положень про виконання курсової роботи студентами різних факультетів, для більшості тем мінімальною кількістю публікацій, які повинні бути використані, можна вважати 20 (в їх числі не менше 2-3 зарубіжних). У списку використаної літератури джерела перераховуються в абетковому порядку.

Приклад оформлення літературних джерел:

1. Мескон М.Х., Альберт М., Хедоури Ф.Основы менеджмента. Пер. с англ. - M.: Дело, 2006, 702c.

2. Тесленко С.Г. Методика визначення конкурентоздатності деревообробного комбінату // Економіка України, 20078. - №4. -с. 45-51.

Зарубіжні джерела, що використовуються мовою оригіналу (за винятком російських) записуються в кінці списку в абетковому порядку, наприклад:

18. Fishman F.S. Principies of Discrète Event Simulation // Management science. 1998. - № 8. - P. 118-138.

20. Василькова T.В. Проблеми логістики на підприємствах деревообробної галузі // www://news.ugmk.info.com.ua//

У списку використаної літератури джерела перераховуються в абетковому порядку.

ДОДАТКИ до курсової роботи оформляються таким чином: у правому куті аркуша пишуть слово "ДОДАТОК" та вказують його порядковий номер.

Оформлена відповідно до сформульованих вимог та повністю скомплектована курсова робота, після узгодження з науковим керівником, має бути зброшурована. На першій сторінці студент ставить свій підпис та дату завершення роботи.

Після написання студент повинен підписати курсову роботу на титульному аркуші та вказати дату її подання на кафедру.

3. ЗАХИСТ КУРСОВОЇ РОБОТИ

Курсова робота має бути здана на перевірку науковому керівнику не пізніше ніж за 7 днів до захисту. Науковий керівник письмово висловлює свою думку щодо можливості допуску курсової роботи до захисту.

Графік захисту курсових робіт затверджується кафедрою і оприлюднюється в тижневий термін.

Захист курсової роботи провадиться комісією у складі не менш двох викладачів кафедри, які оцінюють цю роботу.

Після захисту курсова робота передається кафедрою на зберігання до арх.

                                                                              ДОДАТОК 1

ТЕМИ КУРСОВИХ РОБІТ

з дисципліни " Основи підприємницької діяльності "

1. Акціонерна форма організації підприємництва.

2. Оподаткування суб'єктів підприємницької  діяльності .

3. Технологія розробки бізнес-плану.

4. Види підприємницької діяльності.

5. Організаційні форми підприємництва.

6. Сутність корпоративного управління.

7. Види господарських товариств та їх характеристика.

8. Механізм державного регулювання  підприємницької        діяльності.

9. Джерела фінансування підприємництва в Україні.

10. Фінансово-кредитне підприємництво.

11. Лізинг як форма підприємницької діяльності.

12. Ліцензування та патентування в підприємницькій діяльності.

13. Комерційне підприємництво.

14. Франчайзинг як форма підприємницької діяльності.

15. Проблеми розвитку підприємництва в Україні.

16. Правова база розвитку підприємництва.

17. Сутність та методи державного регулювання підприємництва.

18. Державна політика підтримки підприємництва.

19. Особливості розвитку малого підприємництва в Україні.

20. Державна регуляторна політика у сфері  підприємництва.

 

 

21. Роль та значення посередницького підприємництва.

22. Сутність і методи підприємницького управління.

23. Страхування як інструмент економічного захисту підприємця.

24. Управління економічними ризиками в підприємництві.

25. Форми спільного міжнародного підприємництва.

26. Сутність, види та елементи підприємницької культури

27. Підприємницька етика.

28. Посередники на фондовому ринку.

29. Підприємництво в сфері банківських послуг.

30. Кредитування та його роль в розвитку підприємництва.

31. Інноваційна діяльність суб’єктів підприємництва.

32. Нові напрямки розвитку підприємництва в Україні.

33. Селянське (фермерське) господарство як форма підприємницької діяльності.

34. Основні напрямки державної підтримки селянських (фермерських) господарств.

35.Форми господарсько-торговельної (комерційної) діяльності.

 

                                                                                       

 

 

ДОДАТОК 2

 

МІЖРЕГІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ

Українсько-російський інститут менеджменту та бізнесу

 ім. Б.Хмельницького

     Кафедра менеджменту організацій

 

 

КУРСОВА РОБОТА

з дисципліни «Основи підприємницької діяльності»

на тему «____________________________________»

 

                                                                                             Виконав студент _____________

                             (прізвище, ім’я, по-батькові)

            Шифр групи________________

                 

            Науковий керівник__________

 

 

 (

 

 

                                      Київ – 2009

                                                                       

ДОДАТОК 3

ЗРАЗОК ЗМІСТУ КУРСОВОЇ РОБОТИ

              

              ВСТУП

1. ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ УПРАВЛІННЯ ІНВЕСТИЦІЙНИМ ПРОЕКТУВАННЯМ

1.1. Економічна сутність управління інвестиційними проектами

1.2. Інвестиційні проекти та їх особливості

2. АНАЛІЗ ІНВЕСТИЦІЙНОГО ПРОЕКТУВАННЯ НА ПРИКЛАДІ

ТОВ_____

2.1. Характеристика підприємства та основних напрямків його діяльності

2.2. Інвестиційні проекти підприємства та стан їх впровадження

         3.УДОСКОНАЛЕННЯ УПРАВЛІННЯ ІНВЕСТИЦІЙНИМИ ПРОЕКТАМИ

          3.1. Шляхи удосконалення методології обґрунтування проекту

          3.2. Удосконалення системи показників проекту

           ВИСНОВКИ

           СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

            ДОДАТКИ


 


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 4379; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:




Мы поможем в написании ваших работ!