Методичні вказівки до змісту курсової роботи



Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Полтавський національний технічний університет

імені Юрія Кондратюка

 

 

Кафедра фінансів, банківської справи та державного управління

 

 

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ

 

 

до курсової роботи з дисципліни

“Фінансова діяльність суб’єктів підприємництва”

для студентів напряму 6.030508 «Фінанси і кредит»

усіх форм навчання

 

 

Полтава 2011

Методичні вказівки до курсової роботи з дисципліни “Фінансова діяльність суб’єктів підприємництва” для студентів напряму 6.030508 «Фінанси і кредит» усіх форм навчання. – Полтава: ПолтНТУ, 2011. – 40с.

 

 

Укладач: Л.А.Свистун, канд. екон. наук.

 

 

Відповідальний за випуск: завідувач кафедри фінансів, банківської справи та держаного управління В.О. Онищенко, д.е.н., професор.

 

Затверджено науково- методичною      радою університету

Протокол № 2

від “21квітня 2011 р.

 

Авторська редакція

Загальні положення

Відповідно до змісту навчального плану підготовки студентів напряму 6.030508 «Фінанси і кредит» освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» у циклі професійної підготовки студентами вивчається дисципліна «Фінансова діяльність суб’єктів підприємництва» з виконанням і захистом курсової роботи та складанням екзамену. При цьому у циклі природничо-наукової та загальноекономічної підготовки студенти даної спеціальності у попередньому семестрі опановують дисципліну «Фінанси підприємств» зі складанням екзамену й виконанням курсової роботи.

Відповідно до структурно-логічної схеми побудови навчального плану напряму підготовки «Фінанси і кредит» дисципліни «Фінанси підприємств» і «Фінансова діяльність суб’єктів підприємництва» мають єдиний об’єкт вивчення – різні рівні фінансових відносин суб’єктів господарювання. Предметом курсу «Фінанси підприємств» виступають грошові відносини, пов’язані з формуванням та розподілом грошових доходів і накопичень суб’єктів підприємництва, використанням доходів на виконанням зобов’язань перед державно-бюджетною та фінансово-банківською системами, фінансуванням витрат господарської діяльності, соціального обслуговування й матеріального стимулювання працівників підприємства.

Фінансова діяльність – це складова управлінської діяльності суб’єктів підприємництва, що містить функціональні завдання фінансових служб підприємства, пов’язані зі здійсненням операційної, інвестиційної діяльності та діяльності підприємства на фінансових ринках.

Відповідно метою виконання курсової роботи з дисципліни «Фінансова діяльність суб’єктів підприємництва» є розширення й поглиблення знань із теорії фінансових відносин підприємства і формування практичних навиків розв’язання найбільш важливих конкретних задач фінансового управління на рівні суб’єктів господарської діяльності різних форм власності. Виконання курсової роботи є одним з етапів підготовки студентів до написання ними дипломної роботи.

У процесі виконання курсової роботи студенти мають виявити творчий самостійний підхід до висвітлення важливих теоретичних положень курсу, трактування яких у різних літературних джерелах може бути неоднаковим. Студенти також повинні мати необхідний рівень знання змісту законів України, постанов уряду й інших нормативних документів, котрі регулюють та регламентують окремі фінансові відносини підприємства.

Безпосередньо фінансове управління на підприємствах характеризується конкретним змістом і чіткою орієнтацією на досягнення поточних та стратегічних цілей діяльності суб’єктів підприємництва й успішного розв’язання відповідного кола завдань. У зв’язку з цим розрахунково-аналітична частина курсової роботи максимально наближена до умов реально діючого фінансового управління суб’єктів підприємництва.

У процесі виконання курсової роботи при формулюванні висновків та пропозицій студенти мають визначити можливі напрями вдосконалення фінансово-аналітичної та планової роботи у підрозділах суб’єктів підприємництва шляхом використання новітніх комп’ютерних програм та прийомів економіко-математичного моделювання.

У курсовій роботі, в межах її теоретичної та розрахунково-аналітичної частин, студенти повинні виявити здатність до проведення науково-дослідницької роботи. Зміст і напрями наукових досліджень вони погоджують із керівниками курсової роботи відповідно до тематики, передбаченої даними методичними вказівками.

 

Структура курсової роботи

 

Для досягнення мети курсової роботи пропонується наступний підхід до її структури. Курсова робота за змістом складається із двох частин – теоретико-аналітичної і планово-розрахункової. Перша частина курсової роботи включає дослідження змісту, структури і завдань фінансової діяльності суб’єктів підприємництва та результати науково-дослідної роботи; друга частина висвітлює зміст планово-розрахункової роботи з формування окремих розділів фінансового плану суб’єктів підприємництва. У першій частині курсової роботи розкривається окремі аспекти організації фінансової діяльності підприємств. Друга частина курсової роботи безпосередньо пов’язана із проведенням планово-аналітичних розрахунків за основними напрямами фінансового управління суб’єктів підприємництва. При цьому враховується, що студенти пройшли практику у фінансових підрозділах підприємства і мають певний досвід практичної роботи з фаху бухгалтера, фінансиста, економіста.

     Відповідно до цільового спрямування вивчення навчальної дисципліни «Фінансова діяльність суб’єктів підприємництва» та призначення курсової роботи з формування у студентів теоретичних знань і практичних навиків фінансового управління підприємством пропонується така її структура.

     Вступ

     Розділ I. Основні аспекти організації фінансової діяльності суб’єктів підприємництва. (Теоретична частина роботи).

       Розділ II. Фінансова діяльність із формування операційного прибутку суб’єкта підприємництва.

       Розділ ІІІ. Фінансове планування інвестиційного розвитку та результатів операційної діяльності суб’єктів підприємництва.

Висновки

Література

Додатки  

Запропонована структура курсової роботи може бути доповнена іншими розділами, виходячи з особливостей конкретного підприємства й напрямів науково-дослідницької роботи студента. Наприклад, у рамках вибраної теми характеризуються різні аспекти фінансово-кредитних відносин суб’єктів підприємництва.

Інформаційною базою розрахунків курсової роботи є дані річної бухгалтерської звітності підприємства, місця проходження практики студента зокрема.

    Форма № 1 – Баланс підприємства;

    Форма № 2 – Звіт про фінансові результати.

Для дослідження окремих аспектів фінансової діяльності суб’єктів підприємництва в рамках індивідуальної науково-дослідницької роботи студента можуть бути використані дані наступних звітних документів підприємства:

    Форма № 3 – Звіт про рух грошових коштів;

    Форма № 4 – Звіт про власний капітал;

    Форма № 5 – Примітки до річної фінансової звітності.

 

 

Методичні вказівки до змісту курсової роботи

 

У вступі до курсової роботи розкривається сутність та важливість завдань фінансового управління суб’єкта підприємництва в системі його загальногосподарського управління. Згідно з вимогами до фахових знань і навиків спеціалістів фінансового профілю формуються мета й завдання курсової роботи. Визначається об’єкт та інформаційні джерела, з використанням яких будуть проводитися розрахунки і дослідження сформульованих питань фінансового управління суб’єктів підприємництва. Наводиться перелік основних методів дослідження, що будуть використані в курсовій роботі.

Обсяг вступу – 1,5-2 сторінки.

 


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 185; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!