Вікна операційної системи Windows.



Всі програми в Windows видають результати роботи в пов'язані з ними вікна. Зовнішній вигляд вікон може бути самим різним, але є декілька елементів, які присутні в більшості вікон.  У вікнах відображається вся інформація – програми, документи.

Вікно – це прямокутна область екрану, яка використовується для здійснення операцій введення - виводу в прикладних програмах, організації діалогу користувача з програмним середовищем.

Типи вікон: вікна для прикладних програм (первинні); вікна для документів (вторинні); діалогові вікна; інформаційні вікна.

Первинні вікна містять поточні програми, програми, які завантажені, запущені на виконання. Структура первинного вікна надана на рис. 3.1.

Вторинні вікна або вікна для документів використовується для відображення документів, які обробляються прикладною програмою. Вікна для документів розміщуватися в середині прикладної обробляючої програми.

 

 

 

 


Рисунок 3. 1. Структура первинного вікна

 

Діалогові вікна мають інші функції — вони призначені для управління роботою системи та її обслуговувань, тому виконують роль своєрідних міні-панелей управління. Всякий раз, коли користувач має визначити якісь параметри чи змінити настроювання або дати відповідь на запит, що надходить від системи, використовуються діалогові вікна. В цих вікнах використовуються елементи управління (рис. 3.2), вкладки на яких розташовані настройки властивостей і параметрів.

Інформаційні вікна– призначенні для інформування користувача. І мають лише одну кнопку.

 

 

Елемент управління Призначення Графічний вигляд
1. Текстове поле Призначено для введення даних, відображення введених даних.
2.  Список Вибір об’єкту з переліку.
3.  Список , що розчиняється Список, який можна розчинити клацнувши на кнопці праворуч від елемента.  
4.  Прапорець Елемент, який використовується для управління відповідними режимами. Стан будь-якого прапорця, як правило, не залежить від стану інших, розташованих у тієї ж області діалогу.  
5.  Перемикач Елемент, який використовуються для вибору і переліку параметрів, режимів, об’єктів одного з можливих значень.
6.  Лічильник Елемент для визначення числового значення.
7. Повзунок Зміна деякого значення у інтервалі шляхом перетягування повзунка.
8.  Командна кнопка Виконання певної дії.

 

Рисунок 3.2. Елементи управління діалогових вікон

 

Файлова система ПК

Файлова система - це загальна структура, яка визначає в операційній системі найменування, збереження і розміщення файлів. Різними типами файлових систем являються системи FAT, FAT32 та NTFS. Файлова система забезпечує правильну роботу з інформацією, не дивлячись на тип операційної системи.

Файлова система сімейства Windows 95, Windows 98 має вигляд таблиці і розрізняється по типах: FAT, FAT 32. Що стосується операційних систем Windows XP, Windows NT, Windows 2000, то там присутня файлова система NTFS, а також може бути FAT 32 на несистемних логічних дисках.

Інформація в комп'ютері зберігається в пам'яті або на різних носіях, таких як: гнучкі і жорсткі диски, або компакт-диски.

В операційній системі Windows існують різні типи об'єктів. Основні — файли, папки.

Файл – це іменована область пам’яті, в якій зберігають інформацію певного роду (програми, дані для обробки, текстові документи, малюнки тощо). Ім’я файлу складається з імені і розширення. Ім'я файлу складається від 1 до 255 символів (латинські, російські букви, цифри, допустимі символи. Розширення – це завжди три (чотири) латинські букви, які характеризують тип (формат) файлу. Розширення відокремлюється від імені крапкою. Існують тисячі форматів файлів. Наприклад:

.SYS – системні файли;

.СОМ, .ЕХЕ - програми у машинних кодах, готові до виконання;

.ВАТ – командні файли;

.BMP – крапковий малюнок ( програма Paint);

.ТХТ – текстовий файл ( програма Блокнот, WordPad );

.DOC - текстовий файл ( програма Word);

.XLS – електронні таблиці ( програма Excel);

.ZIP - файл архіву (програма pkzip або WinZip).

Файли можна створювати, редагувати, перейменовувати, копіювати, переміщати, видаляти.

У Windows реалізовано єдиний метод доступу до технічних засобів ПК, для цього використовуються папки (директорії, каталоги).

 

Папка на магнітному диску - це сукупність файлів і вкладених папок. Але в папці знаходяться не самі файли, а їх імена, дата та час створення (модифікації), розмір та атрибути.  Усім ресурсам ПК (дискам, принтеру тощо) відповідають також папки, що об'єднуються в папку “Мой компьютер”. Папка “Мой компьютер ” входить до папки “Рабочий стол”.

Кожна папка, як і файл, теж має свою назву, яка може бути записана як російськими, так і латинськими буквами.

Папки і файли можна створювати, перейменовувати, копіювати, переміщати, видаляти.

 

Ярлик - це посилання на папку або файл. Ярлик (файл розміром 300 - 700 байт) використовується для швидкого доступу до об'єкту бо він зберігає шлях знаходження файлу (папки) на диску. Ярлик - це не об'єкт Windows. Це покажчик, посилання на об'єкт, який полегшує доступ до об'єкту. Ярлик візуально відрізняється від папки наявністю зігнутої стрілки в нижньому лівому кутку піктограми.

Ярлики можна створювати, перейменовувати, копіювати, переміщати, видаляти.

Ярлики можна створювати на Рабочем столеабо в одній із папок різними способами:

1.  Зачепити лівою кнопкою миші піктограму файлу або папки і перетягнути на Рабочий стол або папку, із контекстного меню вибрати Создать ярлык.

2. Клацнути правою кнопкою миші на  Рабочем столе (у вікні папки) – м.Создать - м.Ярлик -к.Обзор- вибрати шлях знаходження файлу –к.ОК -к.Далее –к.Готово.

Таким чином, система зберігання і роботи з файлами в комп'ютері називається файловою системою. Для зручності файли зберігаються в різних папках, які розташовані на дисках. На кожному диску поміщається безліч різних файлів. Будь-який файл може розташовуватися як прямо на диску, так і в довільній папці, яка у свою чергу також може розташовуватися в іншій папці (рис. 3.3).

 

Рисунок 3.3.  Структура зберігання інформації на дисках

Те, що файли можуть знаходитися в різних папках, дозволяє розташувати, на диску декілька файлів з однаковими іменами. Структура зберігання інформації на диску, при якому одні папки можуть розташовуватися в інших папках, називається ієрархічною або деревовидною структурою. Розташування файлу на диску називають повним ім'ям файлу або шляхом до файлу. При вказівці шляху до файлу, імена папки відокремлюється один від одного і від імені диска за допомогою символу “\” (слеш).

 

Приклад:

D:\Мої документи\Інформатика\Лабораторна_1.doc

Даний запис означає, що файл з ім'ям Лабораторна_1.doc розташований в папці Інформатикаа потім в папціМої документи на диску D:.

 


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 533; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!