Розглянемо організацію складання реклами на прикладі приватного підприємства «Кабріолет»

КИЇВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ КУЛЬТУРИ

Факультет готельно-ресторанного та туристичного бізнесу

КАФЕДРА ГОТЕЛЬНО-РЕСТОРАННОГО БІЗНЕСУ

        

 

Реферат

На тему:

«Правила складання і проведення рекламних акцій та піар компаній»

Виконала:

Студентка ІV курсу

Групи ГРС-14

                                                     Янголь В.В.

Викладач:

Ст.викл.Голубець І.М.

 

 

Київ-2018

Що таке рекламна акція

Законом № 270 установлено, що реклама — це інформація про особу або товар, розповсюджена в будь-якій формі і будь-яким чином (виготовлення рекламних ілюстрованих прейскурантів, каталогів, брошур, альбомів, проспектів, плакатів, афіш, рекламних листів, продукції з рекламним логотипом або зображенням, призначених сформувати або підтримати поінформованість споживачів такої реклами і їхній інтерес до особи або товару).

Цим Законом установлено також, що споживачі реклами — це невизначене коло осіб, на яких спрямована така реклама, а товар — будь-який предмет господарського споживання, утому числі продукція, роботи, послуги, цінні папери, об’єкти права інтелектуальної власності, щодо яких така реклама надається.

З наведеного вище виходить, що розповсюдження товарів, у тому числі безоплатне або за зниженими цінами, не суперечить законодавству України і може проводитися в межах рекламної акції — адже шляхом поширення товарів за зниженими цінами або у вигляді подарунків і виграшів як передається інформація про властивості товару, так і привертається увага споживачів реклами до цього товару або підприємства, що його розповсюджує.

 

Документальне оформлення проведення рекламної акції

Для того щоб безоплатна роздача, продаж за зниженими цінами або розіграш товарів були визнані здійсненими в межах рекламної акції, варто правильно оформити документи, що підтверджують проведення рекламної акції та понесення витрат в межах такої акції.

Насамперед — скласти наказ про проведення рекламної акції. Типової форми такого наказу немає, тому при його складанні слід дотримуватися стандартних правил складання ділової документації (наявність в документі назви підприємства, місця складання документа, дати складання документа, підпису посадової особи, уповноваженої затверджувати накази на підприємстві). У цьому наказі, крім інших реквізитів, варто зазначити:

— мету проведення цієї акції; наприклад «безоплатна роздача (продаж за зниженими цінами, розіграш) товарів для збільшення споживчого попиту»;

— найменування і кількість товарів, які будуть роздані (продані, розіграні);

— порядок роздачі (продажу, розіграшу) товарів у межах рекламної акції;

— матеріально відповідальну особу, що відповідає за роздачу товарів (проведення розіграшу);

— дату початку і закінчення рекламної акції.

Передача матеріально відповідальним особам товарів для безоплатної роздачі відображається видатковою накладною. Виконання працівниками завдання з роздачі товарів підтверджується актом приймання-передачі. У випадку ж, якщо така роздача носила масовий характер і факт роздачі неможливо підтвердити документально, як документ, що є підставою для складання акту на списання розданих акційних товарів, є звіт матеріально відповідальної особи. Типової форми звіту про видані під звіт товари, на відміну від звіту про отримані під звіт кошти, чинним законодавством не встановлено. Тому підприємство, що проводить рекламну акцію, самостійно встановлює форму подаваного звіту, дотримуючись при цьому вимоги по суті цього документа: у звіті необхідно вказати, яка кількість і які товари матеріально відповідальна особа одержала, і яка кількість цих товарів була роздана.

Якщо умовами рекламної акції передбачена реалізація товарів за зниженими цінами, то документом, що підтверджує таку реалізацію, буде розрахунковий документ (чек, квитанція, банківська виписка).

Етапи планування рекламної кампанії

При розробці рекламних кампаній необхідно:

• визначити мету рекламної кампанії;

• виявити і вивчити цільову аудиторію, обрану для рекламного впливу;

• розробити бюджет кампанії;

• створити рекламне звернення;

• вибрати засоби, за допомогою яких поширюватиметься рекламна інформація;

• скласти графік проведення рекламної акції;

• розробити медіаплан рекламної кампанії;

• оцінити ефективність проведеної рекламної кампанії.

Охарактеризуємо виділені етапи рекламної кампанії.

Мета реклами потрібно встановити точно, а іноді навіть виразити кількісно. Наведемо приклади постановки цілей:

• створення "образу" марки і сприятливої емоційної схильності до даної марки;

• впровадження інформації про переваги і вигоди продукту;

• підвищення до 40% (з 25%) популярності марки у жіночої аудиторії з 20 до 30 років;

• створення іміджу компанії;

• виправлення хибне уявлення про підприємство, формування доброзичливого ставлення до нього;

• закладка "фундаменту" репутації організації для виведення надалі на споживчий ринок нового продукту.

Серед цілей рекламної кампанії виділяються наступні.

1. Пізнавальні мети. Їх ставлять, якщо необхідно передати на ринок інформацію (про компанію, її товар або послугу, програмах і т.д.). Така реклама передбачає в якості цільової аудиторії споживачів, які шукають товар і готові за нього платити.

2. Цілі, які надають емоційний вплив. Реклама в цьому випадку не тільки повинна передати споживачеві потрібну інформацію, а й ставить метою домогтися зміни сприйняття покупцем продукту компанії.

3. Спонукальні мети, що припускають негайну реакцію покупця на інформацію реклами та швидке придбання рекламованого товару. Зазвичай у такій рекламі повідомляється про заохочення для споживача у разі виконання умов акції (в магазинах мережі "Магніт" при здійсненні покупки в понеділок надається десятивідсоткова знижка на всі товари).

Розробка бюджету рекламної кампанії - наступний етап її планування.

Зазвичай вдаються до грубих емпіричним оцінками, застосування яких позбавлене економічних підстав. Ф. Котлер пропонує чотири методи визначення бюджету реклами.

1. Метод розрахунку від готівкових коштів {метод можливостей). Компанія визначає бюджет реклами сумою, яка може бути нею виділена на рекламу, тобто плануються асигнування на різні види діяльності (виробничі, управлінські та ін.), а решту суми призначаються для використання у рекламі. Природно, що при цьому немає гарантії правильного вибору потрібної кількості грошових ресурсів на рекламу. Найчастіше сума виявляється нижче, хоча (якщо фірма дуже багата) сума може перевищувати необхідну. Великий фахівець з маркетингу та стратегічного менеджменту Пітер Дойль (Великобританія) дотепно визначив такий метод як "бюджет по одягу", тому що при збільшенні прибутку компанії відповідно зростає фінансування рекламного продукту та акцій по просуванню товару.

2. Метод розрахунків у відсотках від суми продажів відносять до найбільш традиційним і нетрудомістким способам планування бюджету на рекламу. Від поточного (планованого) обсягу продажів компанії виділяють певний відсоток.

3. Метод конкурентного паритету заснований на встановленні бюджету реклами на тому ж рівні, що й рекламні витрати конкурентів. Маркетологи фірми відстежують рекламу всіх конкурентів або ними оцінюються середні витрати на рекламу у всій галузі, що публікуються в різних джерелах інформації.

4. Метод розрахунку на підставі цілей і завдань полягає у виробленні чітких цілей реклами, визначенні завдань, вирішення яких необхідне, щоб досягти цих цілей, і оцінку засобів, які доведеться затратити, щоб виконати ці завдання. Сума витрат і є бюджет рекламної кампанії.

 

Розглянемо організацію складання реклами на прикладі приватного підприємства «Кабріолет»

В умовах ринкової економіки одним з важливих чинників успішної роботи будь-якої компанії є уміння залучати нових клієнтів. Основним інструментом рішення цієї задачі є проведення рекламних кампаній.

Зарубіжний і вітчизняний досвід в області реклами показує, що комплексне і послідовне проведення рекламних заходів, розроблених з урахуванням маркетингової стратегії, дає значно більший ефект, ніж окремі, не пов'язані між собою загальною метою і відокремлені в часі. Ефективність рекламних кампаній досягається також за рахунок широкого використання масових засобів реклами, одні з яких доповнюють і підсилюють дію інших.

Заходи в рекламній кампанії повинні мати одну форму, одну гамму кольорів і, зрештою, складати разом єдине ціле. Відомий рекламіст Д. Огілві сформулював теорію про те, що кожна реклама повинна розглядатися з погляду того, як вона створює комплекс символів, яким є «імідж» товарі Конструювання образу (імидж-білдінг) - один з найефективніших прийомів сучасної реклами. Якщо промисловці націлять свою рекламу на створення найбільш сприятливого іміджу з більш різко позначеною індивідуальністю для своїх товарів, то отримають велику частину ринку і найбільші прибутки.

В даний час, на думку західних фахівців, конкуренція товарів переросла в конкуренцію «брендів». Вітчизняний професор, голова Спілки рекламістів України Є.Ромат дає визначення брендингу, як діяльності по створенню особливого споживчого враження, яке включає імідж фірми власника бренду і формує відношення цільового сегменту ринку до бренду. Брендинг можна розглядати як один із синтетичних засобів системи маркетингових комунікацій, що включає деякі елементи всіх основних засобів системи маркетингових комунікацій: реклами, паблік рілейшнз, директ-маркетингу і сейлз-промоушн.

Цілі рекламної кампанії можуть бути найрізноманітнішими:

- впровадження на ринок нових товарів, послуг;

- стимулювання збуту товарів або збільшення об'єму реалізації послуг;

- переключення попиту з одних товарів (послуг) на інші;

- створення сприятливого образу підприємства (фірми) і товару;

- забезпечення стабільності уявлень у покупців і партнерів про товар або підприємство (фірму).

Тривалість рекламної кампанії залежить від поставленої мети, особливостей об’єкту рекламування, масштабів кампанії.

Так, наприклад, приватне підприємство «Кабріолет», що розташоване у м.Києві займається рекламною діяльністю і надає повний спектр послуг, серед яких:

- проведення рекламних кампаній;

- розробка фірмового стилю компанії;

- виготовлення та розміщення зовнішньої реклами, реклами в пресі та в метро;

- реклама на транспорті (брендування авто);

- поліграфічні послуги (друк та виготовлення поліграфічної продукції);

- виготовлення сувенірної продукції (з нанесенням логотипу).

Проведення рекламних кампаній приватним підприємством «Кабріолет» здійснюється в такій послідовності:

Аналіз ситуації (короткий опис існуючого положення товару, короткий опис цільових ринків, цілі ринкової діяльності)

Постановка цілей реклами (чого ми хочемо досягти по відношенню до обізнаності споживача)

Розробка рекламної стратегії, яка вимагає:

Концепцію продукту (сукупність корисних якостей товару з погляду споживача), ступінь і рід зайнятості

б) Цільові аудиторії (основні, другорядні та інші)

в) Засоби масової інформації (ЗМІ): традиційні (принципи роботи із ЗМІ, характеристики вибраних ЗМІ), допоміжні (поштова реклама, рекламні акції і інше) етапи рекламної кампанії

г) Рекламне повідомлення: елементи змісту: девіз і текст (структура, аргументація, імідж), художні елементи: візуальні (в оголошеннях, роликах, місцях продажів), колір, розмір, стиль.

Бюджет рекламної кампанії і медіаплан.

Розглянемо рекламну кампанію, що була розроблена приватним підприємством «Кабріолет». З метою самореклами і заяви про нову послугу підприємство розробило проект під назвою «Супермайка».

Рекламна кампанія включала:

- випуск різнокольорових футболок з різноманітними написами і зображеннями;

- рекламу в пресі (молодіжні журнали);

- рекламу в метро (сіті-лайти);

- рекламу в Internet (розробка сайту, посилання на сайт);

- поштову розсилку;

- роздачу листівок (біля станцій метро).

«Кабріолет» почало випускати різнокольорові футболки з різноманітними написами і зображеннями, які підкреслюють індивідуальність особистості та змушують людей говорити про себе і озиратися в слід. Також підприємство виконує індивідуальні замовлення на смак клієнтів, з їхніми фотографіями, побажаннями тощо, які виконує дизайнерський відділ.

Період рекламної кампанії: Червень 2008 року.

Цільова аудиторія: Молодь від 12 до 25 років, рівень доходу середній і нижче середнього.

Місце проведення: Київ

Використовувані медіа: преса, сіті-лайти, Інтернет, листівки, Direct mail.

Преса.

Реклама «Супермайки» була розміщена у наступних молодіжних виданнях:

– «5 балів»;

– «Стіна»;

Перераховані видання найбільш підходять за змістом публікацій для визначеного сегмента.

Вартість виготовлення постерів за ціною собівартості – від 7$ м.кв. (Наявність обладнання для виготовлення рекламної продукції та власної дизайн-студії).

Було вирішено, що найкращим варіантом є розміщення на стінах ескалаторних сіті-лайтів в метрополітені, оскільки не таке дороге, як наклейки у вагонах і помітніше.

Інтернет.

Для реклами в Інтернет дизайн-студія підприємства «Кабріолет» розробила для «Супермайки» сайт (www.supermaika.com.ua) з конструктором футболок, на якому в режимі «онлайн» можна оформити самому замовлення, обрати футболку, колір, зображення або текст. Для посилань на сайт було обрано рекламу у вигляді текстових рекламних посилань, що відбивались під час пошуку по одному з ключових слів справа на першій сторінці в пошуковій системі Google.

Вартість розміщення рекламного посилання – 600 грн/міс.

Обраний термін розміщення – 3 місяці (червень, липень, серпень).

Роздача листівок, Direct mail.

Було обрано роздачу листівок у вигляді календариків біля таких станцій метро, як: Лісова, Дарниця, Петрівка, Контрактова площа, КПІ, Університет, Палац Спорту, Либідська. Для привертання уваги промоутери були одягнуті в яскраві жовті футболки з логотипом «Супермайки». Поштове розсилання календариків здійснювалося в Дарницькому районі міста, де знаходиться підприємство «Кабріолет».

Вартість (за ціною собівартості) – 300$ при тиражі 10 000 шт.

Разом за проектом: 16 028,30 грн. (з урахуванням ПДВ І НДР)

Отже, реклама вимагає великих грошей, які легко витратити даремно, якщо фірма не зуміє точно сформулювати завдання рекламної кампанії, недостатньо продумає рішення щодо рекламного бюджету, звернення і вибір засобів реклами, не зуміє провести оцінку результатів рекламної діяльності. Завдяки своїй здатності впливати на спосіб життя реклама привертає до себе пильну увагу громадськості. Регулювання, що постійно посилюються, покликане гарантувати відповідальний підхід до здійснення рекламної діяльності.

 


Дата добавления: 2018-06-01; просмотров: 191; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:




Мы поможем в написании ваших работ!