Характеристика банківської звітності



Банк зобов’язаний подавати НБУ фінансову і статистичну звітність щодо роботи банку, його операцій, ліквідності, платоспроможності, прибутковості, а також інформацію афілійованих осіб банку з метою оцінки фінансового стану банку.

Національний банк України встановлює для банків:

1) форми звітності та методику її складання;

2) періодичність та строки подання звітності;

3) структуру пояснювальної записки;

4) мінімум відомостей, що підлягають опублікуванню, та строки їх подання;

5) методику складання консолідованої звітності.

Національний банк України має право в окремих випадках вимагати подання разової та тимчасової звітності.

Фінансовим роком банку вважається календарний рік, який починається 1 січня.

Фінансова звітність банків, що подається до НБУ, має бути щорічно перевірена аудитором. Аудиторська перевірка банку здійснюється аудитором, який має сертифікат НБУ на аудиторську перевірку банківських установ.

Банк зобов’язаний публікувати квартальні баланси, а також звіт про прибутки (збитки) в газеті «Урядовий кур’єр» чи «Голос України» протягом місяця, наступного за звітним кварталом.

Банк зобов’язаний публікувати річну фінансову звітність, підтверджену аудитором, не пізніше 1 червня наступного за звітним року в газеті «Урядовий кур’єр» чи «Голос України».

 

Річна фінансова звітність банку включає:

Ø загальну інформацію про діяльність банку;

Ø звіт "Баланс";

Ø Звіт про фінансові результати;

Ø Звіт про рух грошових коштів;

Ø Звіт про власний капітал;

Ø примітки до звітів.

 

Управлінська звітність - це звітність про стан та результати діяльності банку, яка використовується керівником (Правлінням банку) для планування, контролю та прийняття відповідних управлінських і економічних рішень. Метою управлінської звітності є надання можливості оперативно управляти банківськими ресурсами та оцінювати ризики.

Періодичність і рівень деталізації управлінської інформації залежать від внутрішньої організації банку та вимог менеджменту. Зміст звітів може змінюватися залежно від призначення та потреб користувача.

Управлінська звітність розкриває інформацію про:

- фінансові результати діяльності банку;

- ризики та результати управління активами і зобов'язаннями;

- результати діяльності, пов'язані з продажем продуктів і послуг;

- управління матеріальними та трудовими ресурсами;

- відхилення фактичних результатів діяльності банку від планових показників банку та надання поновлених прогнозів щодо очікуваних результатів;

- моніторинг стратегічних ключових показників діяльності банку.

Управлінська звітність складається відповідним підрозділом банку шляхом корекції та деталізації фінансової звітності, наприклад:

- виключення залишків за взаємними розрахунками при консолідації;

- перекласифікація за суттю значних сум, що обліковуються на транзитних та технічних рахунках;

- корекція акціонерного капіталу та активів;

- корекція відповідності звітних періодів;

- виправлення помилок згідно з інформацією та поясненнями, наданими відповідними підрозділами.

Управлінська звітність формується шляхом використання додаткових параметрів рахунків аналітичного обліку.

 

Ведення податкового обліку дає змогу складати податкову звітність. Порядок ведення податкового обліку банки визначають самостійно. Цей порядок має бути відокремлений від фінансового обліку та передбачати можливість внесення змін у будь-які операції, визначені Податковим Кодексом України та іншими законодавчими актами з питань оподаткування, не порушуючи методику фінансового обліку.

При обліку доходів та витрат доцільно вести податковий облік, використовуючи VIII клас «Управлінський облік» Плану рахунків бухгалтерського обліку або окрему підсистему з відкриттям рахунків у розрізі статей податкової декларації та додатків до неї.

 

Територіальні управління і установи НБУ, банки, та підприємства (що мають рахунки в іноземних банках), складають статистичну звітність за формами та в порядку, визначеному Правилами організації статистичної звітності, що подається до Національного банку України.

Для складання форм статистичної звітності використовуються дані бухгалтерських балансів, аналітичних рахунків бухгалтерського обліку з урахуванням значень параметрів аналітичного обліку та дані про рух коштів.

Дані форм статистичної звітності зазначаються в одиницях, установлених для кожної форми окремо, з округленням сум до одиниць, із збереженням підсумкових даних статистичної звітності й бухгалтерських балансів.


Дата добавления: 2018-06-01; просмотров: 203; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!