Які з перерахованих чинників не впливають на вибір ОСУ?



Nbsp;

Екзаменаційний білет № 9

1. Визначення шляхів та методів управління стратегічними змінами

Управління стратегічними змінами - складний процес, що базується на ряді принципів,основним із яких є принцип системності. Даний процес має декілька етапів і обов'язково чітко сплановані дії.

Управління стратегічними змінами має на меті вироблення стратегічного типу мислення, розвиток розуміння сутності стратегічних змін на підприємстві, набуття навичок управління змінами.

Структурними елементами системи управління стратегічними змінами щодо  розвитку підприємства є наступні: Суб’єкти управління змінами (працівників керівної ланки підприємства – менеджерів різних рівнів); Об’єкти управління змінами(конкретні сфери діяльності підприємств, що потребують певних змін);Функції управління змінами, що відображають процес реалізації управлінської діяльності щодо впровадження змін та виділення яких становить основу управління змінами на засадах самоорганізації. Методи управління змінами, які можна охарактеризувати як потенційні способи взаємовпливу суб’єктів управління змінами: економічні, технологічні, соціально-психологічні, адміністративні. Подолання опору змінам.

Методи управління змінами допомагають організаційному зміни плану в дорозі, який мінімізує негативний вплив на мораль співробітника і ефективності бізнесу. Застосування методів управління змінами залучає комбінацію тактики, розробленої, щоб справити зміна гладко, звертаючись до будь-яких проблем, які виникають в результаті зміни.

Психологічні методи управління змінами важливі, тому що людське опір або безлад в результаті зміни можуть перервати гладкий перехід, викликаючи витрати для компанії. Перш всього іншого, найважливіший з психологічних методів управління змінами повинен зберігати канали зв'язку відкритими між лідерами та членами організації.

Також для ефективного здійснення стратегічних змін необхідно застосовувати обґрунтовані методики управління стратегічними змінами. Для обґрунтування методів управління змінами необхідно спершу визначити базову стратегію змін, а далі на цій основі - спосіб упровадження змін. Залежно від способу впровадження змін далі визначаються методи управління змінами.

 

2. Система управління стратегічними завданнями (СУСЗ)

Система управління стратегічними завданнями (СУСЗ) являє собою систематичну методику раннього виявлення несподіваних змін як всередині, так і поза підприємства і швидкого реагування на них.

Раннього виявлення змін можна домогтися наступною системою заходів.

1.На відміну від систем управління, довгострокового планування і стратегічного планування, СУСЗ діє в реальному масштабі часу.

2.Це також має на увазі безперервне стеження за появою екстрених проблем як всередині, так і поза підприємства в інтервалах між коригуваннями.

Швидке реагування на зміну тенденцій можна забезпечити наступними взаємно доповнюють способами.

1.Обов'язки по управлінню системою приймає на себе група вищого керівництва фірми, що володіє необхідними ресурсами і повноваженнями для того, щоб можна було без затримок приступити до оперативних дій.

2.У разі необхідності СУСЗ може діяти врозріз із звичайними принципами ієрархічної організації.

3.Ці нові обов'язки мають на увазі не планування реакції, а рішення стратегічної задачі. Існує декілька методів аналізу стратегічних завдань:

1) простий аналіз впливу на зовнішнє середовище;

2) аналіз перехресного впливу;

3) метод ранжирування стратегічних завдань;

4) метод ранжирування, доповнений матрицею фірми «Еврокіп»

Перевага всіх описаних варіантів управління стратегічними завданнями полягає в тому, що вони можуть бути використані на підприємствах будь-якого масштабу, причому це вимагає дуже малого досвіду роботи з формальними системами управління.

Основний недолік системи управління стратегічними завданнями полягає в тому, що вона реагує лише на окремі відхилення від тенденції і не дає можливості керівництву заново обміркувати та переглянути напрямки розвитку. Цедозволяєздійснюватистратегічнепланування на регулярнійоснові.

При виборі методу аналізу на конкретному підприємствіможнакеруватисянаступнимитрьомапростимиправилами.По-перше, метод повинен відповідатискладностізавдань, щовисуваютьсязовнішнімсередовищем.По-друге, метод повинен бути настільки простим, наскількидопускаєскладністьцихзавдань.По-третє, застосування методу повинно вкладатися в рамки можливостейпідприємства.

Система управліннястратегічнимизавданнями не зможефункціонувати, якщовищікерівникифірми не приймуть на себе провідну роль в ційсистемі. Досвідпоказує, щоосновнітруднощіполягають у тому, щобдомогтисявідзаймаютьключовіпостикерівниківпідпорядкуваннящодом'якоїдисципліни, необхідної для роботисистеми, і реагування на стратегічнізавдання, що не укладаються в рамки минулогодосвіду.

 

3. Тести

Які з перерахованих чинників не впливають на вибір ОСУ?

А) Рівень кваліфікації персоналу.

Б) Тип контролю.

В) Міра розподілу праці.

Г) Розміри організації.

Д) Філософія управління.

Е) Правильна відповідь не названа.

 


Дата добавления: 2018-05-31; просмотров: 135; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!