У чому полягає принципова відмінність функціональних і ресурсних стратегій?



Nbsp;

Екзаменаційний білет № 3

 

1. Метод «аналіз дій» в системі стратегічного управління завданнями.

Метод «аналіз впливів» включає в себе ряд етапів.

Перший етап:виявлення цілей і визначення пріоритетів цих цілей;зіставлення з тенденціями змін показників діяльності організації;виявлення «розриву між цілями і реальними показниками».додавання можливих джерел втрат і слабких сторін до переліку стратегічних завдань, причому розглядають їх поза процесом розробки та виконання річних планів, паралельно з ними.

Другий етап:оцінка впливу потенційних майбутніх наслідків змін зовнішнього середовища на майбутні результати діяльності підприємства;оцінити ймовірність і час їх появи;оцінка часу відповідної реакції на кожне можливий розвиток подій;Існують три можливі джерела інформації про назріваючі стратегічних завданнях:тенденції змін у зовнішньому середовищі;тенденції розвитку всередині самого підприємства;тенденції зміни його показників.

Після чого встановлюються "контрольні точки", а також масштаб лопустімихоклоненій і тип реакції.Для класифікації подій за часом реакції можна використовувати такі оцінки:Якщо фірма повинна негайно реагувати на події, швидкість реакції на таку подію вважають високою.

Якщо відповідну реакцію можна відкласти до наступного циклу планування, швидкість реакції на цю подію вважають середньої.Якщо за наявними оцінками відповідну реакцію можна відкласти на невизначено довгий термін - до тих пір, поки не буде отримана більш точна оцінка ймовірних наслідків, - швидкість реакції на цю подію вважають низькою.

2. Опір змінам у колективах

Будь-яка зміна зустрічає опір, який може бути таким сильним, що його неможливо подолати.

Опір - багатогранне явище, що викликає непередбачені зволікання, додаткові витрати і нестабільність процесу стратегічних змін. Цей спротив виявляється завжди у відповідь на будь-які зміни. З точки зору наук про поведінку, опір є природним проявом різних психологічних установок щодо раціональності, згідно з якими групи та окремі індивіди взаємодіють один з одним.

Опір змінам - це неминуче явище, тому спочатку треба зрозуміти, чому менеджери функціональних підрозділів чи підлеглі не хочуть змін.

Причини опору змінам:

Невизначеність. Невизначеністьозначає,щолюдина не знає про наслідкизмінабовідчуваєзагрозусвоїйзахищеності.

Відчуттявтрат і переконання в тому, щозмінинічогодоброго не принесуть. Відчуттявтратозначає,щопереміниприведуть до меншогоступенязадоволеностіяких-небудь потреб.

Переконання. Полягає в тому, що для організаціїзміни не є необхіднимиабобажаними: зміни, щоплануються, не вирішують проблем, а лишезбільшуютьїхкількість.

Методиподолання опору змінам у колективах:

Інформування та спілкування. Один з найбільшпоширенихшляхівподолання опору здійсненнюстратегіїполягає в попередньомуінформуванні людей. Отриманняуявлення про майбутністратегічнізмінидопомагаєусвідомитинеобхідністьцихзмін і їхлогіку. Процесінформуванняможевключати в себе дискусії один на один, груповісемінаричизвіти.

Участь і залученість.Якщостратегіївтягуютьпотенційнихсупротивниківстратегії на етапіпланування, то вони часто можутьуникнути опору. Прагнучидомогтисяучастіу здійсненністратегічнихзмін, їхініціаторивислуховують думку співробітників, залучених в цюстратегію, і згодомвикористовуютьїхпоради.

Допомогаіпідтримкаможутьздійснюватисяякнаданняможливостінавчанняновимнавичкам, вільногочасуслужбовцямдлянавчання, простоможливостібутивислуханимтаотриматиемоційнупідтримку. Допомога та підтримка особливо необхідні, коли в основі опору лежать страх і занепокоєння.

Переговори і угоди. Ще один шлях боротьби з опором полягає в наданні стимулів активним або потенційним супротивникам зміни. Наприклад, менеджер може запропонувати співробітникові більш високу заробітну плату в обмін на зміну робочого завдання, він може підвищити пенсію окремому службовцю взамін на більш ранній термін виходу на пенсію.

Маніпуляції та кооптації. У деяких ситуаціях менеджери намагаються приховати свої наміри від інших людей, використовуючи маніпуляції. Маніпуляції в даному випадку мають на увазі виборче використання інформації та свідоме виклад подій в певному, вигідному для ініціатора змін порядку. Одна з найбільш поширених форм маніпуляції - кооптація. Кооптація особистості має на увазі надання їй бажаної ролі при плануванні та здійсненні змін. Кооптація колективу має на увазі надання одному з його лідерів або комусь, кого група поважає, ключової ролі при плануванні та здійсненні ізмененій

Явне і неявне примус. Менеджери часто долають опір шляхом примусу. В основному вони змушують людей упокорюватися зі стратегічними змінами шляхом прихованої або явної загрози (погрожуючи втратою роботи, можливості просування і т.д.), або шляхом реального звільнення, або шляхом переведення на більш оплачувану роботу.

Опір змінам проявляється на організаційному рівні, рівні групи і індивіда. Розуміння того, на якому рівні виникає опір і чим воно характеризується, дозволяє менеджеру спрямувати зусилля в потрібному напрямку. Однак причини опору стратегічним змінам окремого співробітника можуть знаходитися на будь-якому з цих трьох рівнів або на всіх одночасно. Існує ряд методів подолання опору змінам, і вибір того чи іншого підходу визначається як ступенем інтенсивності опору, так і ситуаційними чинниками.

3. Тести

У чому полягає принципова відмінність функціональних і ресурсних стратегій?

А) Функціональні стратегії пов'язані з формуванням і досягненням цілей в конкретній функціональній сфері, а ресурсні у сфері окремих ресурсів.

Б) Ресурсні стратегії є логічним продовженням функціональних стратегій.

В) Функціональні стратегії, у відмінності від ресурсних формуються і контролюються на вищих рівнях управління.

Г) Функціональні стратегії орієнтовані на розробку системи цілей, а ресурсні на розподіл ресурсів по цілях.

Д) Правильна відповідь не названа

.


Дата добавления: 2018-05-31; просмотров: 304; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!