За якого князя було укладено «Руську правду» ?



Питання на колоквіум з історії України

Який літопис розповідає про розселення східних слов’ян?

Розселення східних слов'ян у VI—IX ст. З III ст. н. є. почалося пересування й розселення слов'янських племен. Поступово, до VI — VII ст., утворилися три великі групи — східні, західні й південні слов'яни. Про територію розселення їх напередодні утворення Давньоруської держави у VIII — IX ст. розповідається у відомому літописі «Повість временних літ».

Хто такі варяги?

Варяги, які прийшли до слов'ян, були німецькими племенами, а точніше, шведами, що відомі в Європі під ім'ям норманів ( «північних людей»). Так виникла норманських теорія походження русів і варягів, існує в історичній науці до цих пір. Але тоді ж, у XVIII столітті норманську теорію рішуче спростував М.В. Ломоносов, який вважав русів і варягів балтійськими слов'янами, що жили раніше в Південній Прибалтиці.

Що стверджує норманська теорія?

Вона стверджує скандинавське (норманське) походження Русі (держави і назви); сформульована у XVIII ст. нім. істориками, які жили й працювали у Рос. імперії,- Ґ.З. Баєром, Ґ.Ф. Міллером і А.Л. Шльоцером.

Який великий торгівельний шлях проходив східнослов’янськими землями?

Шлях із варя́гів у гре́ки («Грецький шлях») — назва основного водного торгового шляху Київської Русі, що зв'язував північні райони країни з південними руськими землями і скандинавські країни з Візантійською імперією.

Хто здійснив першу спробу запровадження християнства в Київській державі?

"Повість времінних літ" розповідає, як київські князі Оскольд і Дір (850 - 867 рр.), підступили з флотом в 200 кораблів до Костянтинополя і поруйнували її околиці, хоча самого міста так і не здобули. Завдяки чуду Влахернської ікони Богородиці, шати якої патріярх Фотій після молебню опустив у море, знялася буря і знищила "безбожних Руси кораблі". Внаслідок чого, Аскольд і Дір повірили в «силу Божу», і прийняли християнську віру.

Якими були основні напрямки зовнішньої політики перших київських князів?

Основними напрямками політики були: розширення території країни; вихід на міжнародну арену; зосередження уваги на зовнішій, а не на внутрішній політиці; активність князя і військової дружини у військовій сфері.

Як загинув князь Ігор?

Князювання Ігоря закінчилося, як і почалося, повстанням древлян. Розлючені частими походами за даниною, древляни влаштували засідку, в якій і загинув Ігор зі своєю невеликою дружиною.

Хто упорядкував збір данини в Київській Русі?

Княгиня Ольга чітко встановила розміри, час та місце збору данини, частину якої передавала Хозарському каганату

Кого з перших київських князів називали завойовником?

Князя Святослава називали завойовником тому, що з 964 і до смерті він провів у походах і війнах. Багаторазово воював з Болгарією, Візантією і печенігами.

Які реформи провів Володимир Великий? Назвіть основний зміт цих реформ.

- Намагаючись зміцнити великокнязівську владу, Володимир провів адміністративну реформу, суть якої полягала у тому, що землі князівства, де правили залежні від нього місцеві правителі, передавалися дванадцятьом синам князя, великокнязівським посадникам та наближеним боярам.

-Військова реформа була спрямована як на посилення обороноздатності країни, так і на зміцнення особистої влади великого князя. Її суть полягала в ліквідації «племінних» військових об’єднань і злитті військової системи з системою феодального землеволодіння.

-Релігійна реформа теж придала впевненості владі Володимира Великого.(Хрещення Русі 988р.)

Яке історичне значення мало запровадження християнства в Київській Русі?

Володимир переконавшись, що для зміцнення держави та її престижу потрібно нової віри (Київська держава ) підтримувала найтісніші стосунки з Візантією - найбагатшою, могутнішою і найбільш культурно впливовою державою того часу. Так він вирішив прийняти християнство та охрестити весь свій народ. Це виводило Русь на вищі та щирші кордони у міжнарожних зв’язках

При чиєму князюванні в Києві було збудовано Десятинну церкву?

Споруджена у 988—996 роках на території Київського Дитинця Володимиром Великим, який на її побудову та утримання виділив десяту частину своїх прибутків — десятину (звідки і походить назва храму).

За якого князя було укладено «Руську правду» ?

Руська правда була укладена за князювання Ярослава мудрого, у XI—XII ст. на основі звичаєвого права.


Дата добавления: 2018-06-01; просмотров: 343; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!