ТЕМА 4. Використання економіко-математичних методів для розв'язання конкретних аналітичних задач.



МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

 

КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ДИЗАЙНУ

 

ЕКОНОМІЧНИЙ АНАЛІЗ

 

Програма, методичні вказівки та контрольні завдання

Для студентів заочної форми навчання

Галузі знань 0305 «Економіка та підприємництво»

Напряму підготовки 6.030504 «Економіка підприємства»,

Освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра

 

(частина ІІ)

 

 

 

 

КИЇВ КНУТД 2012

 

Економічний аналіз: програма, методичні вказівки та контрольні завдання для студентів заочної форми навчання галузі знань 0305 «Економіка та підприємництво», напряму підготовки 6.030504 «Економіка підприємства», освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра / упор. Т.М. Власюк. – Ч. ІІ. – К.: КНУТД, 2012. – 31 с.: укр. мовою.

Упорядник: Т.М. Власюк, к.е.н., доц.

Відповідальний за випуск зав. кафедри економіки, обліку і аудиту, д. е. н., професор А.П. Гречан.

 

Затверджено на засіданні кафедри економіки, обліку і аудиту

Протокол № 13 від «21» березня 2012 р.


ПРЕДМЕТ, МЕТА ТА ЗАВДАННЯ ДИСЦИПЛІНИ

«ЕКОНОМІЧНИЙ АНАЛІЗ»

 

Навчальна дисципліна «Економічний аналіз» є однією з дисциплін фахового спрямування у процесі підготовки бакалаврів за напрямом підготовки «Економіка підприємства»

Предмет: результати діяльності суб’єктів господарювання.

Мета: набуття знань щодо організації та методики проведення аналізу діяльності підприємств усіх форм власності.

Завдання:оволодіння сучасними прийомами економічного аналізу; набуття вмінь і навичок визначення резервів підвищення ефективності виробництва.

Міждисциплінарні зв'язки: дисципліна фахового спрямування, успішне засвоєння якої неможливе без глибоких знань з бухгалтерського обліку, статистики, економіки підприємства, фінансів та інших учбових дисциплін.

Вивчивши курс студент повинен вміти:

вільно орієнтуватися в теоретичних та практичних аспектах організації та методики проведення аналізу в світі та Україні;

проводити аналіз виробничо-господарської діяльності підприємства;

виявляти резерви підвищення ефективності діяльності підприємства та розробляти управлінські рішення щодо їх мобілізації.

 

ЗМІСТ НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ «ЕКОНОМІЧНИЙ АНАЛІЗ»

 

ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ 1. ТЕОРІЯ ЕКОНОМІЧНОГО АНАЛІЗУ

ТЕМА 1. Організація економічного аналізу на підприємстві

Економічний аналіз - важливе знаряддя управління роботою підприємства. Предмет аналізу. Задачі економічного аналізу. Зв’язок економічного аналізу з іншими суміжними дисциплінами. Методичні принципи економічного аналізу. Головні етапи аналітичної роботи та їх характеристика.

ТЕМА 2. Інформаційна база економічного аналізу

Класифікація джерел даних, їх характеристика. Вимоги до організації інформаційного забезпечення аналізу. Єдність інформації облікових та планових позицій - основний принцип аналізу. Оперативність інформації - основа правильної організації обліку. Питання збереження інформації, її характеристика в умовах сучасного підприємства.


ТЕМА 3. Методи, методика, способи та прийоми економічного аналізу

Діалектика - основний метод економічного аналізу. Основні принципи діалектики, на яких базується аналіз: все пізнається в русi, в певних зв'язках, взаємозв'язках, взаємозалежності та взаємообумовленості. Особливість аналізу - все вивчати не в статиці, а в динаміці. Системність економічного аналізу. Способи та засоби, що використовуються в економічному аналізі. Традиційні та нетрадиційні способи, що використовуються в аналізі: абсолютні, відносні та середні величини. Спосіб різниць. Різновидності середніх величин, що застосовуються в аналізі. Методи: порівняння, групування, індексний метод, метод підстановок, балансовий метод та iншi. Методика проведення аналізу: підготовчий, основний та завершальний етапи.

ТЕМА 4. Використання економіко-математичних методів для розв'язання конкретних аналітичних задач.

Загальна характеристика математичних методів, що використовуються в аналізі. Методи елементарної математики, класичні методи математичного аналізу, методи математичної статистики, економетричнi методи, методи математичного програмування, методи дослідження операцій, методи математичної кібернетики, евристичні методи.

Умови, що необхідні для використання математичних методів в економічному аналізі. Економіко-математичне моделювання, як спосіб вивчення господарської діяльності.

Графічні методи в економічному аналізі (діаграми порівняння, діаграми часових рядів, криві розподілу, статистичні картограми). Метод кореляційно-регресiйного аналізу при визначенні тісноти зв'язку між показниками, що не знаходяться в функціональний залежності. Методи лінійного програмування при розв'язанні екстремальних задач. Теорія масового обслуговування. Матричні методи аналізу при вивченні складних високорозмiрних структур.

 

 


Дата добавления: 2018-05-30; просмотров: 231; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!