Аналіз власного потенціалу з позицій можливості працевлаштування на бажану вакансію.

Міністерство освіти і науки України

Донецький національний університет економіки

і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського

 

Кафедра товарознавства і експертизи непродовольчих товарів

 

 

Л.І. Корчига

 

 

ТЕХНОЛОГІЯ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ

Методичні вказівки

з дисципліни для практичних занять та самостійної роботи

«Розробка власної стратегії пошуку роботи»

для студентів

денної та заочної форм навчання

 

 

Донецьк

ДонНУЕТ

2014


ПЕРЕДМОВА

 

Щорічно в Україні ринок праці поповнюють тисячі випускників вищих навчальних закладів.

Щоб знайти перше місце роботи і зробити успішну кар'єру в стрімко мінливому світі, студентам необхідно володіти інформацією про перспективи працевлаштування.

У цьому контексті Донецький національний університет економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського (ДонНУЕТ) став на шлях особистої відповідальності і в 2003 році розробив Стратегію сприяння працевлаштуванню випускників. Мета цієї стратегії полягає у встановленні університетом соціального партнерства з роботодавцями, забезпеченні соціальних та економічних потреб випускників через отримання ними першого місця роботи, а роботодавців - у висококваліфікованих кадрах.

Однією із форм діяльності університету щодо сприяння працевлаштуванню випускників є підготовка студентів до процесу працевлаштування шляхом вивчення навчальної дисципліни «Технологія працевлаштування».

Предметом вивчення навчальної дисципліни «Технологія працевлаштування» є процес працевлаштування, який розпочинається зі створення стратегії пошуку роботи з урахуванням конкретної ситуації на ринку праці і впливу різних обставин, супроводжується певними кроками до бажаної вакансії і завершується офіційним оформленням випускника на роботу та побудовою успішної кар'єри в майбутньому.

Метоювивченнянавчальної дисципліни «Технологія працевлаштування» є набуття теоретичних знань і формування практичних навичок з пошуку першого місця роботи випускниками та успіху в просуванні кар’єрними сходинками.

Завдання вивченнянавчальної дисципліни «Технологія працевлаштування» полягає у підвищенні конкурентоспроможності випускників за рахунок надбання ними компетенцій успішної поведінки на ринку праці, формуванні у студентської молоді цілісного системного уявлення про шляхи побудови успішної кар’єри в сучасних умовах розвитку економіки, відпрацюванні практичних навичок з вирішення проблеми працевлаштування.

Студент повинензнати: вимоги до фахівців в умовах сучасного ринку праці, основні етапи процесу працевлаштування, технологію впевненої поведінки при співбесідах з роботодавцями і мистецтво адаптації на робочому місці.

Вміти: розробляти стратегію пошуку роботи, створювати бази даних і використовувати інтернет-ресурси щодо пошуку вакансій;

складати особисте резюме;

презентувати свої компетенції як товар;

писати переконливий супровідний лист роботодавцю;

застосовувати навички ефективної поведінки на ринку праці;

пізнавати секрети успішної співбесіди з роботодавцем;

розробляти оптимальний процес адаптації до професійної сфери життя;

будувати успішну кар’єру.

Програмою навчальної дисципліни «Технологія працевлаштування»передбачено два змістових модулі.

Змістовний модуль 1. Механізм сприяння та правове регулювання працевлаштування випускників вищих навчальних закладів. Джерела вакансій.

 Тема 1. Механізм сприяння працевлаштуванню випускників вищих навчальних закладів в Україні

Тема 2. Правове регулювання працевлаштування молоді в Україні. Компетенції випускника як товар на ринку праці

Тема 3. Організація пошуку роботи

Тема 4. Пошук вакансій за спеціальністю з використанням Інтернет технологій. Оцінка пропонованих вакансій

Змістовний модуль 2. Основні чинники забезпечення успішної кар’єри випускника.

Тема 5. Резюме як інструмент на шляху отримання першого місця роботи

Тема 6. Основні блоки резюме та їх наповнення.

Тема 7. Співбесіда з роботодавцем

Тема 8. Процедура тестування. Види тестів, що використовують роботодавці для підбору персоналу.

Тема 9. Адаптація в колективі. Планування розвитку кар’єри.

Важливою складовою у вивченні навчальної дисципліни «Технологія працевлаштування» має стати розробка студентами власної стратегії пошуку роботи та індивідуальної тактики, яка забезпечить успіх у пошуку бажаного місця роботи.

Студенту, який вивчає навчальну дисципліну «Технологія працевлаштування» необхідно засвоїти алгоритм стратегії пошуку роботи, що складається із наступних основних кроків:

дослідження ринку праці;

аналіз власного потенціалу з позицій можливості працевлаштування на бажану вакансію;

складання особистого резюме;

проходження співбесіди з роботодавцями.

 

Дослідження ринку праці.

Процес працевлаштування відбувається на ринку праці, де формуються попит і пропозиція на робочу силу. Ринок праці - важлива частина будь-якої економічної системи, оскільки його стан в значній мірі визначає темпи економічного зростання цієї системи. Випускникові необхідно коректувати бачення свого майбутнього з урахуванням пропозицій та вимог ринку праці.

Для цього слід навчитися проводити самостійне дослідження ринку праці. Воно полягає у пошуку вакантних місць за спеціальністю, аналізі і обробці інформації про роботу в обраній сфері діяльності.

Одним з найважливіших факторів, що вплинули на ситуацію на ринку праці, є стрімкий розвиток системи пошуку та набору персоналу з використанням новітніх інформаційних ресурсів - Інтернет. Випускники у пошуку роботи можуть звернутися до тематичних сайтів, так званих роботніх сайтів. Віртуальні біржі труда представляють собою дошку оголошень, на яких одночасно представлена велика кількість вакансій і резюме пошукачів роботи. Практично на будь-якому сайті з працевлаштування можна зробити вибір зі списку вакансій.

Вакансії, які ви будете аналізувати, повинні відповідати наступним вимогам. Опис вакансії повинен бути простим і зрозумілим. Вказується посада і назва компанії що її розмістила, а також контактна інформація, тобто електронна адреса на яку слід відправити резюме і телефон фахівця, який курирує заповнення цієї вакансії або іншої відповідальної особи.

Назва посади має бути інформативною, відповідати посадовим обов'язкам, які вам доведеться виконувати.

При знайомстві з пропозиціями роботодавців, слід звернути увагу на функціональні (посадові) обов’язки стосовно конкретної вакансії, а також вимоги які висуваються до кандидатів. Докладно і зрозуміло повинні бути прописані посадові обов'язки: чим буде займатися співробітник. У чому буде полягати специфіка роботи.

Чітко представлені вимоги щодо освіти, досвіду роботи, професійних і спеціальних знань і навичок, вказані особистісні характеристики потенційного співробітника, які допоможуть йому якісно виконувати посадові обов'язки.

Звертайте увагу на дату розміщення вакансії.

Найпоширеніші українські сайти, присвячені пошуку роботи.

http://job.ukr.net/

http://www.101.com.ua/

http://rabota.ua/

http://job4it.net/

http://www.work.ua/

http://kadry.itop.net/

http://jobsearch.com.ua/

http://job-ua.com/

http://rabota.slando.com.ua/

http://www.robotazp.com.ua/

http://jae.org.ua/

http://www.rabotaplus.com.ua/

http://job.tochka.net/

http://044.superjob.ua/

http://job.gala.net/

http://www.ukrwork.net/

http://www.jobs.ua/

http://www.jobtoday.com.ua/

http://www.novarobota.ua/

Окрім того, провідні підприємства мають особистий веб-сайт, на якому також виставляються вакансії.

Пошук вакансій можливо здійснити за допомогою пошукових сайтів – yandex, google та інш.

Завдання.

1.Знайдіть за допомогою інтернет ресурсів 5 вакансій за Вашою спеціальністю, скопіюйте адресу сайту та текст сторінки у вигляді скріншоту та скопіюйте і збережіть у MS Word, проаналізуйте пропоновані вакансії: які посади пропонуються за спеціальністю, що ви здобули в університеті, якими компетенціями потрібно володіти, які вимоги до претендента, умови праці, рівень заробітної плати та інше.

2. Наведіть приклад вакансії (скопіюйте адресу сайту та текст сторінки у вигляді скріншоту) за спеціальністю у вимогах якої зазначено, що кандидату необхідно мати досвід роботи від 1 року. Пропишіть Ваші дії щодо одержання бажаного місця роботи.

3. Наведіть приклади програм стажування (скопіюйте і збережіть у MS Word та збережіть у вигляді скріншоту), що пропонують роботодавці для придбання початкових практичних навичок за спеціальністю.

4. Виконані завдання представити у формі письмового звіту.

Аналіз власного потенціалу з позицій можливості працевлаштування на бажану вакансію.

Наступним кроком стратегії пошуку роботи має стати організація власного тестування, визначення своїх переваг, тобто спроможність студента об’єктивно оцінити наскільки бажане відповідає реальному, попит на ринку праці пропозиціям з боку майбутнього випускника.

З цього дослідження студент буде знати, які вміння цінуються найбільше роботодавцями. Якщо Ви усвідомили невідповідність між попитом ринку праці і тими пропозиціями, що можете надати, необхідно попрацювати над усуненням недоліків. В жодному разі не зневірятися, не опускати руки, а можливо розпочати кар’єру з первинних посад.

Здійснюючи власне тестування необхідно враховувати здібності якими Вас наділила природа і знання, які Ви придбали в університеті, під час виробничої практики, за допомогою додаткового навчання (курси, тренінги) та інше. Студент повинен навчитися розуміти себе: свої цінності, схильності, здібності, особисті якості, стиль життя, який би Вам хотілося вести, і усвідомити взаємозалежність між собою і обраною професією. Спробуйте визначити Ваші сильні сторони і знайти їм застосування в кар'єрі.

Завдання.

1.Оцініть свої конкурентні переваги та недоліки як майбутнього претендента на ринку праці за наступними позиціями: рівень теоретичної підготовки, досвід отриманий в період виробничої практики, спеціальні знання, які висуває роботодавець на даному етапі, особистісні якості, в чому полягає ваша мотивація та інше. Завдання виконайте у формі письмового звіту.

Складання особистого резюме.

Після дослідження ринку праці і власного тестування настав час вибрати роботодавців. Почніть складати список компаній, в яких, на Вашу думку, є перспектива отримати роботу за спеціальністю, обраною Вами.

Коли ви почнете чітко уявляти собі, хто є роботодавцем і які потрібні навички, тоді зможете ефективно адресувати свої резюме про прийом на роботу.

Резюме це найголовніший документ для роботодавця при розгляді кандидатури здобувача на вакансію або набору до кадрового резерву. Візуально воно повинно мати структурований вигляд – основні блоки виділити жирним шрифтом.

Студент, майбутній випускник повинен придбати навички складання особистого резюме. Вашій увазі пропонується структура резюме, яка представлена наступними основними інформаційними блоками.

Слово " резюме" зазвичай не пишеться. По центру напишіть великими жирними літерами (14-16 шрифт) , ваше прізвище, ім'я та по батькові. Такий заголовок допоможе швидко знайти Ваше резюме серед подібних паперів. Самі слова "Прізвище", "Ім'я", "По батькові" не слід писати . Набираючи електронний варіант резюме збережіть його під ім'ям вашого прізвища, імені та по батькові . Ніколи не зберігайте під ім'ям «Резюме ».

Фото розміщується у правому верхньому кутку. Слід підкреслити, що розміщувати в резюме фото - необов'язково. Його рекомендується вставити в тому випадку, коли на Вашу думку, фото допоможе в запрошенні на співбесіду. Фото має бути витримано в діловому стилі, зроблено у відповідній до Вашої посади обстановці, або на нейтральному фоні.

Інформація для контакту. У цьому блоці резюме необхідно надати інформацію, яка дозволить швидко і ефективно зв'язатися з Вами у разі, якщо Вашою кандидатурою зацікавляться і захочуть запросити на співбесіду. Безумовно, найбільш оперативний вид зв'язку це мобільний телефон. Якщо Вам доступні інші засоби зв'язку, наприклад, факс, e - mail, пейджер, ICQ, також вкажіть їх, деталізуючи, по можливості, умови зв'язку з Вами. Пам'ятайте: чим швидше співробітник відділу кар'єри, кадрового агентства, відділу персоналу або відділу кадрів зв'яжеться з Вами, тим більше шансів обійти конкурентів в отриманні роботи.

Особиста інформація: дата народження та сімейний стан.

Мета. Тут слід написати на яку вакансію, сферу діяльності або на отримання якої посади Ви претендуєте (два - три рядки). Назва посади, на яку Ви претендуєте, повинна звучати так, як заявлено у роботодавця. Якщо Ви шукаєте роботу відразу на кілька посад, то складіть під ці вакансії кілька різних резюме.

У пункті мета, крім того, можна вказати Ваші побажання, вимоги до майбутнього місця роботи, розміру заробітної плати.

Освіта вказується в прямій хронологічній послідовності, виключаючи школу. Період навчання (роки), назва вищого навчального закладу, інститут, факультет, спеціальність, освітньо-кваліфікаційний рівень пишуться повністю. Якщо Ви, спочатку закінчили технікум, то варто згадати його, особливо, якщо кваліфікація молодшого спеціаліста пов'язана з вакансією, на яку Ви претендуєте.

У пункті додаткова освіта вкажіть курси, стажування, тренінги, підвищення кваліфікації і т.д.

Після блоку «Освіта» для майбутніх випускників рекомендується в резюме включити блок «Напрямок наукової діяльності». У ньому випускник акцентує увагу на тій області спеціальних профільних предметів, в якій його пізнання особливо глибокі. Студент в університеті веде науково-дослідну роботу, пише курсові проекти, якісь проблеми, пов'язані з майбутньою професією його цікавлять більше, всі ці моменти слід відобразити у цьому блоці резюме. Разом з тим не варто перераховувати назви всіх навчальних курсів, які викладаються в університеті. Однак, якщо вивчений предмет надзвичайно важливий для бажаної позиції, його все ж варто вказати і описати, що дало вивчення даного курсу. Наприклад: у ході курсу отримав глибоке розуміння ... , інтенсивне вивчення таких аспектів, як ... , дозволило краще зрозуміти взаємозв'язок з ... У цьому розділі також варто вказати назву дипломної роботи. Прагніть згадати все, що має хоч якесь відношення до бажаної роботи або виставленої вакансії .

Досвід роботи описується за схемою:

термін роботи (місяць, рік прийому і місяць, рік звільнення);

назва компанії;

напрямок діяльності компанії;

посада;

посадові обов'язки, тобто детально описується, що Ви робили на даному місці роботи;

досягнення.

Особлива історія з тими, у кого цього досвіду немає, його може не бути взагалі або з даної спеціальності. Але навіть, якщо Ви ніде не працювали, спробуйте згадати досвід своїх тимчасових робіт, підробіток, дипломних практик. Студентам, які не мають досвіду роботи, бажано вказувати стажування, виробничу та переддипломну практики, докладаючи характеристики з місць їх проходження.

Таким чином, якщо Вам не вистачає досвіду роботи за фахом, необхідно включити в резюме весь досвід роботи:

виробничу практику на старших курсах

річну роботу

допомогу викладачам у вузі

тимчасову роботу в проектах

волонтерство (можливо, участь в організації конференцій, роботу в громадських або благодійних організаціях).

Досвід роботи прийнято починати з вказівки останнього місця роботи і далі в зворотному хронологічному порядку. Якщо у вас великий досвід роботи і ви не укладетеся в сторінку або дві, вказуйте роботу за останні 10 років або 3 останніх місця роботи. Не переписуйте всю трудову біографію , обмежтеся тим, що має відношення до передбачуваної роботи і посади.

Після кожного місця роботи слід вказувати коротко причину звільнення. Прикладом мотиву звільнення можуть бути - закриття фірми, нестабільне становище фірми на ринку, неповна реалізація власних можливостей.

Знання комп'ютера. У даній частині резюме відбивається рівень володіння комп'ютером (наприклад, досвідчений користувач, просунутий користувач) із зазначенням програм, в яких Ви працювали (Word, Excel, AutoCAD, ArchiCAD, Internet, Outlook). Однак фахівці рекомендують писати: маю досвід складання статистичних даних, зведених таблиць і показових графіків у програмі Excel, в графічній програмі AutoCAD зробив два успішних 3D проекти для групи «Конті».

Фахівці радять не скромничати і розповісти в резюме про свої навички та досягнення, наводячи конкретні приклади і цифри.

У глобальному світі бізнесу володіння хоча б однією іноземною мовою дуже важливо. Причому часто для фахівця необхідна не лише розмовна мова, але і володіння специфічними економічними, технічними, бізнес і діловими термінами. У розділі "іноземні мови" бажано вказати не тільки рівень володіння мовою, але де і як довго Ви її вивчали. При відображенні в резюме рівня знання іноземних мов рекомендується користуватися такими термінами:

Базовий - формальне володіння мовою в обсязі вищого навчального закладу або іншого немовного навчального закладу.

Робочий – означає, що кандидат може висловлюватися іноземною мовою, читати і перекладати спеціальну літературу, в т.ч. і зі словником, працювати з документацією.

Вільно - припускає вільне володіння іноземною мовою.

В окремих випадках, виходячи з кваліфікаційних вимог замовлення , допускається формулювання " В обсязі передбачуваної посади".

Особистісні якості. Вкажіть свої позитивні особистісні якості характеру. Зверніть увагу на ті з них, які можуть бути важливі при роботі в даній галузі або на даній посаді. Для людей без досвіду роботи актуально вказати на здатність і готовність до навчання новому. Намагайтеся не використовувати стандартні формулювання наприклад "комунікабельний і ініціативний". Такі фрази зустрічаються в 90 % резюме і тому ніяк не виділять вас із загальної маси претендентів.

У кожної людини є певні переваги, що допомагають їй в роботі, про них має дізнатися потенційний роботодавець. До особистісних якостей відносяться відповідальність, уважність, пунктуальність, педантичність, вміння працювати на результат, уміння працювати в команді та інше.

Досягнення. Включіть в резюме інформацію про Ваші нагороди та досягнення. Наприклад: виграні гранти, конкурси («Кращий проект» і т.п.), публікації, виборні посади (наприклад, староста курсу), середній бал успішності (якщо він вище 4), участь у заходах (конкурси, конференції, змагання: період - назва, місто проведення, зайняте місце).

Хобі. Можна також вказати свої захоплення та хобі, але перш ніж зробити це, подумайте, з якого боку вони Вас характеризують. Тільки не варто занадто детально розписувати про всі свої захоплення, тому що роботодавця це може відштовхнути. Бажано, щоб Ваше хобі співпало з хобі власника фірми.

Hа цьому закінчується обов'язкова інформація, без якої Ваше резюме навряд чи будуть використовувати за прямим призначенням і починається, хоча і не обов'язкова, але не менш важлива частина. Вам надається можливість вказати додаткові відомості про себе. Водійські права - якої категорії і досвід водіння (рік отримання). Також необхідно вказати чи є особистий автомобіль. Якщо "так", то написати марку машини і рік її випуску.

Можна вказати готовність до відряджень, переїздів, до роботи з ненормованим робочим днем.

Фахівці рекомендують включити в структуру резюме блок рекомендації . Подумайте над тим, хто може дати вам рекомендації. Це може бути або колишній роботодавець, або науковий керівник або викладач. У рекомендації повинні бути вказані Ваші основні досягнення, отримані заохочення та нагороди, позитивні особистісні якості. Звичайно, добре б заздалегідь обговорити дане питання з Вашим попереднім керівництвом і отримати, крім усього іншого, їх письмову рекомендацію.

Можна обмежитися фразою «Рекомендації можуть бути надані за вимогою» або вказати людину, яка може Вас рекомендувати (її ім'я, організацію, в якій вона працює, і займану посаду, контактну інформацію).

Наприкінці резюме необхідно вказати, в який термін Ви готові приступити до роботи.

Якщо Ви знайомі з керівником якоїсь фірми чи підприємства, то покажіть йому своє резюме . Нехай він подивиться його та вкаже Вам слабкі сторони. Така інформація буде для Вас вкрай корисною, можна сказати навіть безцінною.

Направляючи своє резюме потенційному роботодавцю або посереднику, бажано забезпечити його супровідним листом. Добре складений лист привертає до Вас інтерес і є відправною точкою для подальших особистих контактів.

Супровідний лист - це стратегія особистого звернення здобувача до роботодавця для того, щоб переконати його в своїх перевагах. Якщо резюме діє на інформаційному рівні, то супровідний лист повинен діяти на рівні емоцій. Це Ваше звернення до роботодавця з проханням приділити Вам увагу.

Супровідний лист повинен переконати роботодавця уважно прочитати Ваше резюме. В ідеалі - це єдиний пакет документів, мета яких - досягти особистої зустрічі з роботодавцем.

Такий лист дозволяє оцінити Вашу здатність спілкуватися, в конкретному випадку - вміння висловлювати свої думки на папері і правильно оформляти ділову переписку. Супровідний лист повинен відповідати загальноприйнятому стандарту .

Структура листа приблизно така:

• звернення до конкретної людини, яка відповідає за прийом співробітників;

• вказівка позиції, на яку претендуєте;

• повідомлення про джерело вакансії;

• чому вакансія зацікавила Вас;

• що виграє фірма, якщо візьме Вас на роботу;

• прохання про інтерв'ю з вказівкою, як краще зв'язатися;

• подяка за увагу і надія на швидку відповідь.

Завдання.

1.Підготуйте особисте резюме у паперовому і електронному варіантах на диску, надайте їх у файлі.

2. Розмістіть резюме на сайті університету.

 

4. Співбесідає основним методом оцінки та відбору кадрів. Запрошення на співбесіду, тобто на зустріч з роботодавцем, можна сприймати як запрошення на переговори з укладення угоди. Ви пропонуєте скористатися товаром, який у вас є, тобто продати свої знання, уміння, навички, компетенції за відповідну винагороду, а роботодавець у праві купити їх у Вас або у одного з Ваших конкурентів, якщо Ваші доводи будуть не переконливі.

Головна мета перед тим, як іти на співбесіду - дізнатися все про підприємство і з якими проблемами Вам доведеться зіткнутися, якщо Ви отримаєте бажану вакансію. Потрібно продумати які переваги отримає роботодавець, якщо візьме Вас на роботу, тому заздалегідь підготуйте відповіді на можливі запитання. На пропозицію розповісти про себе потрібно видати підготовлену про себе презентацію, адаптовану під потреби конкретного роботодавця. Намагайтеся переконати співрозмовника, що саме Ви той фахівець, якого він шукає.

Ретельна підготовка до співбесіди має особливе значення для досягнення успіху. Ваш успіх або неуспіх при проходженні інтерв'ю залежить, по-перше , від Ваших професійних якостей (освіта, досвід, кваліфікація тощо), по-друге , від того, як Ви проявите себе на співбесіді як особистість. До кожної нової співбесіди потрібно спеціально готуватися. Слід підкреслити свою зацікавленість в даній роботі. При цьому роботодавець повинен не тільки бачити гаряче бажання отримати посаду, а й розуміти вашу мотивацію.

Багато організацій використовують стандартну схему проведення інтерв'ю, в основі якої лежить типова форма, що містить фіксований набір питань до кандидата.

Кожна співбесіда - це практика. Ви зустрічаєтеся з цікавими людьми і дізнаєтесь багато нових вимог, які можуть пред'являтися до працівника Вашої кваліфікації, відпрацьовуєте майстерність.

Навіть якщо співбесіда не досягла бажаного успіху, спробуйте запитати – «Мені здається Ви вже прийняли рішення, причому не на мою користь. Ви не можете пояснити в чому була моя основна помилка?»

Завдання.

1. Оскільки більшість організацій використовують стандартну схему проведення інтерв'ю, в основі якої лежить типова форма, що містить фіксований набір питань до кандидата, то Вам варто запропонувати на них відповіді. Заповніть пропоновану таблицю.

Питання роботодавця Ваші відповіді
1  
   
   
   
15  

 

2. Підготуйте Ваші питання до роботодавця на прикладі однієї вакансії конкретного підприємства (10 питань)


Список рекомендованої літератури:

1. Конституція України (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1996, № 30, ст. 141) {Із змінами, внесеними згідно із Законом № 2952-VI від 01.02.2011, ВВР, 2011, № 10, ст.68}

2. Кодекс Законів про Працю України, Затверджено Законом №322- VIII(322а-08) від 10.12.71.// Відомості Верховної Ради, 1997. - №50. – 375с.

3. Закон України «Про зайнятість населення», 5 липня 2012 року № 5067-VI

4. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2010 року № 1726 „Про підвищення рівня працевлаштування випускників вищих навчальних закладів”.

5. Закон України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/T031058.html

6. Закон України Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи .Із змінами і доповненнями, внесеними Законом України від 5 липня 2012 року N 5067-VI http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/T113668.html

7. Матеріали міжнародної науково-практичної конференції „Проблеми і перспективи працевлаштування випускників вищих навчальних закладів”, Донецьк, ДонНУЕТ (2006 – 2012 р.р.)

8. Положення про відділ кар’єри ДонНУЕТ, 2012.

 

 


Дата добавления: 2018-05-31; просмотров: 157; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:




Мы поможем в написании ваших работ!