Обов'язки керівника практики від університету



МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ,

Молоді та спорту УКРАЇНИ

Східноєвропейський національний університет

Імені Лесі Українки

Кафедра менеджменту

 

 

 

Методичні вказівки

до проходження переддипломної практики
для студентів напряму підготовки

Менеджмент»

 

ЛУЦЬК 2012


УДК 65.012.32

ББК 5.050.214

Ч - 50

 

 

Методичні вказівки до проходження переддипломної практики для студентів напряму підготовки 6.030601 «Менеджмент» / Черчик Лариса Миколаївна. – Луцьк: СНУ імені Лесі українки, 2012. – 20 с.

 

Укладач:   Черчик Л.М., д.е.н., професор кафедри менеджменту
Рецензент:   Ліпич Л.Г., д.е.н., професор, декан Інституту економіки та менеджменту

 

Затверджено науково-методичною радою Інституту економіки та менеджменту протокол № _____ від _________ р.

Розглянуто та схвалено на засіданні кафедри менеджменту
протокол № 4 від 6. 11. 2012 р.

        


ЗМІСТ

 

Вступ 4
Організація  переддипломної практики 5
Структура  звіту з переддипломної практики 7
Оформлення  результатів практики 9
Захист  та оцінка звіту з практики 11
Додаток 15
Список  рекомендованих джерел 16

ВСТУП

Метою переддипломної практики є поглиблення та закріплення набутих теоретичних знань з основних професійно орієнтованих дисциплін, оволодіння сучасними прийомами та методами прийняття управлінських рішень, розроблення пропозицій щодо впровадження найновіших технологій управління підприємством; систематичного оновлення та творчого застосування набутих знань у практичній діяльності при вирішенні завдань, які постають при реалізації ключових функцій менеджменту.

Об'єктами переддипломної практики є державні установи та організації, підприємства різних форм власності та організаційно-правових форм, які є юридичними особами і здійснюють один чи декілька видів економічної діяльності за Державним класифікатором видів економічної діяльності
ДК 009-96. Це повинні бути підприємства, що застосовують передові форми та методи ведення господарства та управління. Високий рівень професіоналізму фахівців базових підприємств має забезпечувати можливість сприяння студентам у здобутті професійних умінь та навичок. З такими підприємствами університет укладає відповідні договори на проведення переддипломної практики бакалаврів.

Підприємство, де студент проходить переддипломну практику, стає об'єктом прове­дення самостійного прикладного дослідження та виконання випускної дипломної роботи на фактичних даних реальної організації, що функціонує в ринкових умовах. Співпраця навчального закладу, студента та підприємства, що є базою практики, дозволяє сформулю­вати тему реальної дипломної роботи, яка повинна бути корисною для підприємства і виконуватись на його замовлення відповідно до вимог проведення державної атестації випускника.


ОРГАНІЗАЦІЯ переддипломної  ПРАКТИКИ

 

За узгодженням з керівництвом вищого навчального закладу студенти можуть самостійно вибирати базу практики і пропонувати її для проходження практики. На період підготовки і проведення переддипломної практики призначають двох керівників: від університету і від підприємства.

На базі практики:

-призначаються керівники зі складу кваліфікованих спеціалістів для безпосереднього керування практикою;

-створюються необхідні умови для виконання студентами програми практики, при цьому забороняється використовувати студентів-практикантів на посадах і роботах, що не відповідають програмі практики;

-забезпечуються умови безпечної роботи студентів на кожному робочому місці, проводиться обов’язковий інструктаж з охорони праці та техніки безпеки.

Керівництво практикою від навчального закладу здійснюють висококваліфіковані викладачі, які мають досвід практичної роботи зі спеціальності.

З керівниками баз практики укладаються угоди, що передбачають організацію, керівництво та виконання програми зі сторони бази практики, надання необхідної облікової інформації та консультацій.

Розподіл студентів за об’єктами практики і призначення керівників проводиться випускаючою кафедрою та затверджується наказом ректора вищого навчального закладу. Зміст і послідовність практики визначається програмою і розробляється випускаючою кафедрою згідно з навчальним планом. Навчально-методичне керівництво і виконання програм практики забезпечує кафедра менеджменту та маркетингу.

Переддипломної практика охоплює три основні етапи:

1) підготовчий – передбачає проведення керівником практики від університету організаційних зборів зі студентами, на яких визначається порядок, мета проходження практики, конкретні завдання, які повинен виконати студент, звітність з практики, повідомляється графік проведення консультацій, вимоги до оформлення та захисту звіту про проходження практики;

2) основний – на даному етапі керівники практики дають студентам методичні рекомендації щодо проходження практики, контролюють якість виконання завдань, проводять консультації;

3) підсумковий – завершальний етап, на якому студенти заповнюють щоденники практики, готують звіт; після завершення практики кожний студент захищає звіт про виконання програми практики, підтверджує його необхідними документами.

Захист звіту про проходження практики оцінюється диференційованою оцінкою, яка характеризує виконання студентом поставленого завдання.

Обов'язки керівника практики від університету

1. При підготовці до практики (за 10 - 15 днів до початку):

- ознайомитись з програмою практики;

- розробити для кожного студента договір про проходження практики на конкретному підприємстві;

- провести організаційні збори зі студентами.

2. На організаційних зборах:

- інформувати студентів про календарні строки проходження практики;

- ознайомити студентів із програмою практики, акцентувати увагу на головних питаннях і особливостях проходження практики на конкретних підприємствах;

- повідомити перелік документів, які необхідно мати із собою (паспорт, студентський квиток, дві фотокартки розміром 3X4 см);

- видати студентам методичні вказівки по проходженню переддипломної практики, договір і щоденник.

3. Під час проходження практики:

- контролювати роботу студентів, пов’язану зі збиранням, пошуком матеріалів необхідних для складання звіту;

- активно сприяти виконанню студентами програми практики;

- інформувати кафедру про процес проходження практики та її результати.

4. Після завершення практики:

- перевірити щоденники та звіти студентів і при належному їх оформленні рекомендувати до захисту;

- взяти участь у роботі комісії із захисту звітів про проходження переддипломної практики;

- подати завідувачу кафедри свої пропозиції щодо вдосконалення організації практики на конкретному підприємстві і в цілому на кафедрі.


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 203; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!