Програма проходження переддипломної практики.



 

       У ході проходження переддипломної практики необхідно зібрати наступну інформацію про діяльність підприємства і об'єкт дослідження.

 

1. Огляд галузі, в якій функціонує підприємство і тенденції її розвитку.

2. Загальна характеристика підприємства.

3. Аналіз виробництва і реалізації продукції.

4. Аналіз матеріально-технічного постачання та використання матеріальних ресурсів.

5. Аналіз використання трудових ресурсів.

6. Аналіз витрат на виробництво і реалізацію продукції.

7. Аналіз використання основних засобів підприємства.

8. Аналіз використання оборотних засобів підприємства.

9. Аналіз фінансового стану підприємства.

10. Аналіз фінансових результатів діяльності підприємства.

 

Робоча програма.

1. Огляд галузі, в якій функціонує підприємство повинен містити тенденції розвитку галузі упродовж останніх п'яти років, характеристику діяльності найбільш потужних підприємств галузі.

 

2. Загальна характеристика підприємства повинна містити правовий статус підприємства, опис його цілей діяльності, організаційної і виробничої структури, технології виробництва основних видів продукції. Також студент повинен охарактеризувати постачальників ресурсів, конкурентів та споживачів продукції. Необхідно відобразити динаміку основних техніко-економічних показників діяльності підприємства за 5 років (обсяг товарної та реалізованої продукції, собівартість товарної та реалізованої продукції, чистий та валовий прибуток, витрати на 1 гривню товарної продукції, чисельність працівників, вартість основних виробничих фондів та оборотних засобів, продуктивність праці робітників, їх середня заробітна плата, фонд оплати праці, рентабельність підприємства, продукції, продажів).У звіті необхідно висвітлити стан охорони праці на підприємстві та техніку безпеки. Усі необхідні дані містяться в Статуті підприємства, пояснювальних записках до річних звітів, фінансовій звітності.

 

3. Для характеристики виробництва і реалізації продукції необхідно представити динаміку товарної і реалізованої продукції, проаналізувати структуру товарної продукції підприємства. Джерелами інформації для аналізу виробництва і реалізації продукції є : Форма №1 (підприємництво) "Звіт про основні показники діяльності підприємства", форма №1-П (річна) "Звіт підприємства про продукцію", форма №2 "Звіт про фінансові результати".

 

4. Для аналізу матеріально-технічного постачання та використання матеріальних ресурсів необхідно виявити рівень забезпеченості підприємства сировиною і матеріалами, проаналізувати стан запасів матеріальних ресурсів. Також необхідно представити динаміку наступних показників: прибутку на одну гривню матеріальних витрат, матеріаловіддачі, матеріаломісткості, частки матеріальних витрат у собівартості продукції. Джерелами інформації для аналізу є план матеріально-технічного постачання, заявки, угоди на постачання сировини і матеріалів, оперативні дані відділу матеріально-технічного постачання.

 

 5. Для аналізу використання трудових ресурсів підприємства необхідно:

- проаналізувати забезпеченість підприємства трудовими ресурсами шляхом побудови таблиці руху робочої сили та розрахунку наступних показників: коефіцієнта обороту по прийому, коефіцієнта обороту по звільненню, коефіцієнта плинності кадрів, коефіцієнта постійності складу персоналу.

- проаналізувати фонд робочого часу працівників;

- представити динаміку продуктивності праці ПВП та робітників;

- представити динаміку фонду заробітної плати.

 

       Джерелами інформації для аналізу трудових ресурсів є форма №1-ПВ "Звіт з праці", форма № 3-ПВ "Звіт про використання робочого часу", форма № 6-ПВ "Звіт про кількість працівників , їхній якісний склад та професійне навчання", дані табельного обліку і відділу кадрів.

 

 6. У ході проходження практики студент повинен з'ясувати, як за аналізований період змінились витрати на виробництво продукції, собівартість товарної і реалізованої продукції, а також собівартість основних видів продукції. Для цього необхідно представити в динаміці витрати за економічними елементами, статтями калькуляції, а також динаміку собівартості основних видів продукції за аналізований період. Джерелами інформації для аналізу витрат є форма № 5-С "Звіт про витрати на виробництво продукції (робіт, послуг)", планові і звітні калькуляції собівартості продукції, форма № 2 "Звіт про фінансові результати".

 

 7. Для аналізу використання основних засобів підприємства необхідно представити динаміку наявності, руху і структури основних засобів і розрахувати за 5 років коефіцієнти оновлення, вибуття, коефіцієнт приросту, коефіцієнт зносу, фондовіддачу, фондорентабельність, фондоємність. Джерелами даних для аналізу є бізнес-план підприємства, форма №1 "Баланс, форма №5 " Примітки до річної фінансової звітності ", розділ 2"Основні засоби", форма №11-03 "Звіт про наявність і рух основних засобів, амортизацію (знос)", дані про переоцінку основних засобів.

 

 8. Для аналізу використання оборотного капіталу необхідно представити динаміку оборотних активів підприємства, розрахувати за аналізований період коефіцієнти оборотності та періоди обороту виробничих запасів, готової продукції, незавершеного виробництва, товарів, дебіторської заборгованості, поточних фінансових інвестицій, грошових коштів, витрат майбутніх періодів. Джерелами інформації для аналізу є форма №1 "Баланс", форма №2 " Звіт про фінансові результати".

 

 9. У ході проходження практики студент повинен проаналізувати фінансовий стан підприємства. Для цього необхідно провести аналіз бухгалтерського балансу, визначити його ліквідність, оцінити фінансову стійкість підприємства за аналізований період та розрахувати показники фінансової стійкості.Джерелами інформації для аналізу фінансового стану підприємства є форма №1 "Баланс ", форма № 2 "Звіт про фінансові результати", форма №5 " Примітки до річної фінансової звітності".

 

 10. Студент повинен під час практики проаналізувати фінансові результати діяльності підприємства. Для цього необхідно показати склад та динаміку прибутку, розрахувати показники рентабельності підприємства за 5 років. Джерелами інформації для аналізу є форма №1 "Баланс", форма №2 " Звіт про фінансові результати", форма №5 " Примітки до річної фінансової звітності".

 

11. Для написання дипломної роботи студент повинен зібрати більш детальну інформацію по обраній темі.

 


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 163; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!