Захист звіту з практики (мах. - 60 балів).

Міністерство освіти і науки, молоді і спорту України

Чернігівський державний інститут економіки і управління

 

Юридичний факультет

Кафедра соціальної роботи

 

«ЗАТВЕРДЖУЮ»

Перший проректор ЧДІЕУ

з науково-педагогічної та

методичної роботи

__________ Ю.В. Кирилюк

«____»___________ 2013 р.

ПРОГРАМА

ПЕРЕДДИПЛОМНОЇ ПРАКТИКИ

галуззь знань: 1301 Соціальне забезпечення

спеціальність: 7.13010201 Соціальна робота

кваліфікація: спеціаліст соціальної роботи

 

 

Чернігів, 2013


Розробник:

Тополь О.В., кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри соціальної роботи ЧДІЕУ

 

 

Затверджено на засіданні кафедри соціальної роботи ЧДІЕУ

(протокол №__ від 12 березня 2013 року)


Загальні положення

Зміст підготовки за галуззю знань 1301 Соціальне забезпечення спеціальністю 7.13010201 Соціальна робота, освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліст в ЧДІЕУ передбачає проходження студентами переддипломної практики (15 кредитів ECTS). Переддипломна практика проводиться на 5-му курсі (6-му курсі заочної форми), завершує програму навчання спеціалістів соціальної роботи і по суті є самостійною професійною діяльністю.

Переддипломна практика має за мету: допомогти кожному студенту в самоідентифікації себе як професіонала у конкретній сфері соціальної роботи, виробленні індивідуального управлінського стилю; сприяти глибокому осмисленню студентами закономірностей соціальної роботи; формувати професійні навики збору, аналізу та інтерпретації первинної інформації, теоретико-методологічного обґрунтування обраної наукової теми, форм і методів роботи з соціальною інформацією; розвинути практичні уміння студентів з надання допомоги клієнтам, вирішення етичних дилем.

Завданнями переддипломної практики є підготовка студентів, оцінюючи потреби і можливості клієнтів, приймати самостійні рішення з надання допомоги; працювати з різним категоріям користувачів соціальних послуг з використанням індивідуальної та групової форм роботи, надавати необхідну інформацію, спонукати до вирішення проблеми своїми силами; враховувати формальну і неформальну мережу допомоги і підтримки, наявні ресурси (власні, клієнтів, соціального закладу, закладів-партнерів), причому не тільки матеріальні; комплексно застосувати теоретичні знання та методи для аналізу ситуації й вибору технологій соціальної роботи.

Переддипломна практика інтегрує знання з дисциплін: «Теорія і практика соціальної роботи», «Правове регулювання соціальних відносин», «Соціальна робота зі спеціальними групами клієнтів», «Соціальна робота в системі охорони здоров’я», «Соціальна робота з наркозалежними», «Групова робота», «Охорона праці в галузі» та ін.

Переддипломна практика створює умови для вдосконалення важливих професійних умінь – комунікативних, конструктивних, аналітичних, управлінських та навичок організації надання допомоги різним категоріям користувачів соціальних послуг з використанням індивідуальної та групової форм роботи.

Переддипломна практика сприяє закріпленню професійно орієнтованих якостей:

- інтелектуальних (гнучкість та оперативність мислення, уміння виділяти головне, ставити проблему, висувати гіпотезу, збирати потрібну інформацію, розробляти план дій, реалізовувати його і оцінювати результати);

- моральних (гуманність, доброзичливість, тактовність, терпимість, повага до людей, принциповість, оптимістичність);

- комунікативних (контактність, адаптивність, уміння слухати і чути, уміння переконувати);

- організаторських (активність, ініціативність, відповідальність, винахідливість, впевненість у собі, цілеспрямованість).

Базами практики бажано обирати установи, які надають можливість ознайомлення зі специфікою соціального управління. В межах Чернігівської області це можуть бути управління Чернігівської обласної державної адміністрації: Головне управління праці та соціального захисту населення; Управління освіти і науки; Управління у справах сім'ї та молоді; Управління охорони здоров'я; Служба у справах дітей; Управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи. А також, Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області, Чернігівська обласна організація Товариства Червоного Хреста, Чернігівська обласна організація «Спілки жінок України» та інші.

Підсумком переддипломної практики є проведення в рамках теми дипломної роботи емпіричного дослідження та підготовка соціального проекту, який містить пропозиції щодо перспективного розвитку того чи іншого напряму соціальної роботи. Результати переддипломної практики використовуються студентами для підготовки дипломної роботи і комплексного екзамену зі спеціальності.

Теми дипломних робіт визначаються кафедрою, студенту надається право вибору, а також можливість пропонувати свою тему з необхідним обґрунтуванням доцільності її розробки. Окрім достовірності і новизни наукових положень, володіння нормативно-правовою базою в обраній сфері соціальної роботи і т.п., обов’язковим є висвітлення особистого вкладу студентів у розробку обраної теми, зв’язок викладеного матеріалу з практикою. У зв’язку з цим протягом переддипломної практики студенти повинні повністю виконувати завдання, які включають фази планування, впливу, оцінки ефективності.

Умови проходження практики

Переддипломна практика проводиться у 10-му семестрі (11 семестрі заочної форми навчання), на базі закладів соціальної сфери різних напрямків і відомчої підпорядкованості. Місця практики студенти обирають у відповідності до теми дипломної роботи, які затверджуються на засіданні кафедри і відповідним наказом по ЧДІЕУ.

Термін проходження практики визначається графіком навчального процесу, виходячи з загального обсягу 15 кредитів ECTS. Режим роботи студента обумовлений специфічними умовами організації.

Керівник практики від соціального закладу визначає загальний обсяг роботи, який студенту необхідно виконати за весь період проходження практики, а також надає необхідну допомогу у його виконанні, здійснює контроль. Студент може отримати індивідуальні завдання на переддипломну практику (додаток 7).

Керівник дипломної роботи надає студенту допомогу у виборі теми для дослідження. Перелік дипломних робіт затверджується на засіданні кафедри і відповідним наказом по ЧДІЕУ (додаток 1). При необхідності вносяться корективи в загальне завдання по практиці відповідно до теми дипломної роботи.

Завдання на практику

1. Провести, у відповідності до теми дипломної роботи емпіричне дослідження.

2. На основі результатів дослідження підготувати соціальний проект, який буде містити пропозиції щодо перспективного розвитку того чи іншого напряму соціальної роботи.

 

Оцінювання практики

За підсумками практики проводиться диференційований залік.

Оцінка включає наступні компоненти:

Захист звіту з практики (мах. - 60 балів).

У звіті (додаток 2) повинні бути представлені результати дослідження та опис проекту (вимоги до написання проекту – додаток 3). Проект захищається публічно і по суті є попереднім захистом дипломної роботи.

2. Оцінку керівника практики від соціального закладу(мах .- 40 балів) Оцінювання керівник здійснює на основі:

- обсягу та якості виконаних робіт, що фіксується в щоденнику (додаток 4);

- дотримання графіку проходження практики (додаток 5).

- анкети (індикатор спостереження за професійною поведінкою студента – додаток 6);

Щоденник, анкету, графік та звіт з практики студент повинен здати на кафедру н а наступний день після закінчення практики.

 

Модульна оцінка практики

Оцінка ECTS Оцінка за національною шкалою Оцінка керівника практики від соціального закладу Оцінка керівника практики від кафедри Сума балів
A 5 (відмінно) 35-40 55-60 90-100
B, C 4 (добре)      30-35 45-54 75-89
D, E 3( задовільно)      25-30 35-44 60-74
FX, F 2 (незадовільно) >25 >34 > 59

Додаток 1

 


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 48; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:




Мы поможем в написании ваших работ!