Поширення знань з дизайнерського мистецтва в цілому; ознайомлення з творчістю провідних дизайнерів.



З усіх нині живих архітекторів Майкл Грейвс , схоже, найбільше надихнувся віяннями античної цивілізації. Колони, стовпи, арки - в центрі практично всіх його творів. Але найбільше його роботи вирізняються за палітрою кольорів: архітектор рідко використовує в своїх конструкціях скло і сталь, замість цього його будівлі часто мають теракотові й пісочні відтінки, вигідно відрізняючись від сусідніх будівель, більше схожих на похмурі лікарняні установи.

Самий життєрадісний дизайнер Карім Рашид народився в Єгипті, виріс у Канаді, одружився на уродженці Сербії, співпрацює з компаніями всього світу і більшу частину життя проводить у літаках. Але своїм рідним містом вже давно вважає Нью-Йорк — саме там знаходиться його бюро, де розроблені вже 3000 тисячі об’єктів, від корпусних меблів до авторучок. Нещодавно Карім і його дружина Івана Пурич нарешті обзавелися житлом, здатним вмістити хоча б частину цього достатку. Подружжя придбало 170-метровий лофт на Манхеттені, в богемному кварталі Челсі.

Грета Шутте-Ліховскі народилася у Відні наприкінці XIX століття, стала першою у своїй країні жінкою, яка отримала вищу освіту за спеціальністю архітектор. Однак в історію вона увійшла, придумавши так звану «Франкфуртську кухню», уміщаються на площі всього 6,5 квадратних метрів, що складалася з окремих модульних секцій і не залишає жодного порожнього квадратного сантиметра.

Саме Грета придумала вбудовану побутову техніку, додаткові місця для зберігання під плитою, висувні ящики для дрібниць, лампи, що розташовувалися прямо над робочою зоною. Крім того, вона з секундоміром у руці засікала час, який під час готування витрачається на метання між плитою, миттям і столом, тому розташувала всі кухонні атрибути в оптимальному порядку, створивши максимально зручне для роботи простір.

Джей Осгербі (Jay Osgerby) і Едуард Барбер (Edward Barber)

Два молодих англійських дизайнера інтер'єрів, чиї винаходи також визнані знаковими і увійшли в колекції музеїв, зокрема, Музею Вікторії й Альберта в Лондоні, і змінили інтер'єр численних квартир і будинків в самих різних країнах світу.

До найбільш відомих винаходів Осгербі і Барбера, що створили бренд Barber & Osgerby і власне дизайн-бюро, можна віднести стіл Loop (для Isokon Plus), що має обтічні форми і зручні полиці для письмового приладдя і дрібниць.

Робота з інтер'єрами сьогодні - одна з найбільш затребуваних сфер дизайну. Серед замовників - не тільки клієнти з високими доходами, як це було нещодавно, але і представники середнього класу - люди, які бажають облаштувати житло максимально комфортно.

  Cпочатку йому потрібно «організувати простір», все ретельно і грамотно розпланувати: заміри, зонування приміщень - основа будь-якого дизайн-проекту. Потім він виконує ескізи - малюнки від руки або комп'ютерні моделі майбутнього інтер'єру. Працюючи над ескізами, дизайнер враховує конкретні технічні параметри приміщення, намічається, які матеріали потрібні йому для втілення ідеї. Готовий план узгоджується з клієнтом і найчастіше неодноразово переробляється.
   Представивши загальний вигляд приміщення та обстановки, дизайнер вирішує наступну задачу: як все це реалізувати технічно. І тут уже він перетворюється на інженера-архітектора: виконує креслення, вказує технічні подробиці проекту, починаючи від вимірів і закінчуючи описами оздоблювальних матеріалів: кубатура, зонування, масштаб приміщень - все це відбивається у проекті. Плюс знання про роботу електричної, вентиляційної, сантехнічної системи, уявлення про особливості акустичних умов для домашнього кінотеатру.
    В результаті взаємодії дизайнера і клієнта створюється не просто квартира, будинок, офіс, а сфера життедіяльності. Новий інтер'єр повинен стати рідним вже на стадії проектування, але в той же час він повинен бути краще, ніж уявляє собі клієнт, адже його робить справжній професіонал.
    Можна сказати, що ця професія для екстравертів, тому що саме інтереси і запити інших людей в кінцевому рахунку визначають завдання будь-якого дизайнера.
    Наївно думати, що дизайнер зайнятий однією «творчістю». Він не лише художник, він - менеджер дизайн-проекту. І відповідає за все: підписує договір, розробляє кілька варіантів, заглиблюється у всі зауваження замовника (не завжди компетентні), залагоджувати конфлікти, підбирає виконавців. Тому бути творчою особистістю в повному розумінні слова - мало.
    Потрібно володіти організаторськими якостями, орієнтуватися на ринку, розбиратися в юридичних питаннях. Адже бувають і спірні ситуації: замовник не завжди правий.

     Ергономічні вимоги безпосередньо пов’язані з естетичним вимогами, а тотожно з вимогами економіки та технології. Тому ергономічне дослідження об’єктів технологічної діяльності являється вагомою частиною процесу дизайн-проектування. Існують чотири групи ергономічних показників, за якими здійснюються ергономічні дослідження технологічних об’єктів та оцінюється якість продукції: гігієнічні, антропометричні, фізіологічні і психофізіологічні,психологічні.
   На пошуковому етапі, дизайнер визначає перші варіанти кольорового рішення об’єктів технологічної діяльності. Тому ергономічне дослідження на включає узгодження кольорового рішення з психофізіологічними даними сприйняття людиною кольору та кольорової гармонії, з урахуванням умов мікроклімату приміщень різного призначення (виробничого, суспільного, навчального, побутового тощо). Корекція кольорового рішення здійснюється з метою створення позитивного емоційного стану людини. Ергономічне дослідження на даному етапі тісно пов’язане з формоутворенням об’єкту проектування.

 

 

Висновки

Архітектурні рішення інтер'єру - це складне сполучення архітектурної форми, конструкції, простору, масштабу, пропорцій, ритму, кольору і світла, направлене на повне виявлення громадських ідей і максимально відповідає функціональному призначенню приміщень.

Сучасне стильове рішення інтер'єру - не тільки повторення елементів архітектури окремого історичного періоду. Стиль в інтер'єрі, в першу чергу, побудова комфортного місця існування для кожної людини, що знаходиться в ньому. Залежно від його смаку і колірних переваг, тяги до тих чи інших геометричних форм.

Зовнішній і внутрішній дизайн є найважливішим засобом позиціонування бренду та формування у майбутніх студентів необхідних уявлень про житлове приміщення. Крім того, правильно оформлене приміщення сприяє залученню потенційного студента, формуючи імідж елітного, або навпаки, масового інтересу.

  Створення дизайн проекту починають з виконання проектної пропозиції. Успішне її виконання – це запорука вдалого майбутнього проекту, створення якісної продукції, що буде мати попит і з часом буде реалізованою у серійне виробництво.
  Роботу над дизайн-проектом потрібно починати з ознайомленням з завданням та збору інформації про об’єкт технологічної діяльності, який потрібно розробити. На даному етапі потрібно зібрати та проаналізувати усю інформацію, яка відноситься до даного типу об’єкту проектування.
   Виходячи з інтересів економічності та конкурентоспроможності, дизайнери у процесі проектування, повинні забезпечити новизну та оригінальність форм виробів. Новизна форми, відповідно, вимагає появі нових конструктивно-інженерних рішень, які мусять сприяти появі або впровадженню прогресивних технологічних процесів виготовлення об’єктів виробництва.

 

 


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 178; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!