Обов'язки студента-практиканта



 

1.4.1. Перед початком практики студент зобов'язаний з'явитися на інструктивні збори студентів і отримати там направлення на практику, програму та іншу необхідну документацію.

1.4.2. Для проходження практики на підприємстві, в установі, організації студент повинен з'явитися в термін, який встановлений Університетом.

1.4.3. У період проходження переддипломної практики зі спеціальності студенти зобов'язані повністю виконувати завдання, передбачені програмою практики, підпорядковуватись діючим на підприємствах, в установах, організаціях правилам внутрішнього трудового розпорядку, вивчати і суворо дотримуватися правил охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії, брати активну участь в суспільному житті колективу підприємства, установи, організації, нести відповідальність за виконану роботу та її наслідки.

1.4.4. Щоденно записувати виконану роботу і регулярно здавати  щоденник для перевірки керівникові практики від  підприємства, установи, організації.

1.4.5. Під час практики студент готує звіт з практики. У звіті мають бути відомості про виконання студентом усіх розділів програми практики та індивідуального завдання, висновки та пропозиції, список використаної літератури та додатки. Оформлюється звіт за вимогами державного стандарту до звітів з науково-дослідної роботи.

1.4.6. По закінченні практики звіт з оцінкою, з підписом керівника підприємства, установи, організації, завірений печаткою здається на реєстрацію методисту ( завідуючому навчальною лабораторією) кафедри.

      1.4.7. Після закінчення практики студент отримує характеристику з оцінкою і підписом керівника практики від підприємства, установи, організації, завірену печаткою.

       1.4.8. Письмовий звіт разом з іншими документами ( звітом, відгуком, характеристикою) подається на рецензування керівникові практики від кафедри.

1.4.9.Студент зобов’язаний захистити звіт з практики на засіданні кафедри протягом перших 10 днів після закінчення практики, або семестру, який починається після практики

 

Обов'язки керівника практики від Університету

1.5.1. Керівник практики зобов'язаний:

- разом з адміністрацією Університету провести інструктивні збори  студентів, які відбувають напереддипломну практику;

- забезпечити студентів необхідними документами перед від'їздом на базу практики (направленням, програмою практики);

- при видачі індивідуального завдання роз'ясняє студентам порядок необхідність щодо добору відповідного матеріалу в залежності від специфіки бази практики;

- повідомляє студентів про систему звітності про проходження практики: подання письмового звіту, оформлення виконання індивідуального завдання;

- у контакті з керівництвом практики від бази практики забезпечує високу якісність її проходження, згідно з програмою;

- постійно консультувати студентів з різних питань практики;

        - контролювати виконання студентами завдань;

- перевірити звіти з навчальної практики та прийняти їх захист;

- після закінчення практики подати короткий письмовий звіт про результати практики.

 

Обов'язки керівника практики від підприємства, установи, організації

1.6.1. Керівник практики зобов'язаний:

• забезпечити студентів відповідними робочими місцямиз необхідними матеріалами;

• здійснювати методичне керівництво і надавати допомогу студентам під час складання певних процесуальних  документів;

• здійснювати контроль за роботою студентів;

• давати письмові характеристики на студентів з оцінкою рівня їх теоретичної і практичної підготовки.

 

II. ЗМІСТ ПРАКТИКИ

Загальні положення

2.1.1. Студенти-практиканти повинні ознайомитися з порядком створення, структурою, організацією управління та діяльністю  підприємства, установи, організації, де вони проходять практику.

2.1.2. Студенти повинні ознайомитися з нормативними актами, які регулюють діяльність підприємств, установ, організацій.

2.1.3. Підготувати коротку характеристику юридичної служби  підприємства, установи, організації та її взаємодію з іншими структурними підрозділами підприємства, установи, організації.

2.1.4. Ознайомитися з організацією договірної роботи на  підприємстві, в установі, організації у відповідності до наказу керівника «Про порядок ведення договірної роботи», який видається на підставі наказу вищестоящої організації, якщо така існує, чи з власної ініціативи. Ознайомитися з реєстрацією та зберіганням договорів на підприємстві, в установі, організації( книгою реєстрації договорів). Скласти проекти договорів, погодити їх з відповідними службами. Скласти супровідний лист до проекту договору котрий надсилається контрагенту, в якому викласти пропозицію розглянути проект договору, підписати, завірити печаткою та один екземпляр повернути відправнику. Ознайомитися з правовими наслідки зміни та розірвання господарських договорів.

2.1.5. Ознайомитися з претензійною роботою на підприємстві, в установі, організації, розподілом її між структурними підрозділами. Ознайомитися із Журналом обліку претензій, пред’явлених підприємству, установі, організації та Журналом обліку претензій, пред’явлених підприємством, установою, організацією. Зробити аналіз претензійної роботи за два попередніх роки та поточний рік. У випадку порушення контрагентом договірних зобов’язань, скласти претензію.

2.1.6. Ознайомитися із позовною роботою на підприємстві, в установі, організації, Журналом обліку позовних заяв, пред’явлених підприємством, установою, організацією та Журналом обліку позовних заяв, пред’явлених підприємству, установі, організації. Зробити аналіз позовною роботи за два попередніх роки та поточний рік. Скласти відзив на позовну заяву.

2.1.7.При можливості ознайомитися з порядком розгляду справ у господарських судах, колипідприємство, установа, організація виступає позивачем ( відповідачем) у суді.

2.1.8. Ознайомитися з копіями матеріалів судових справ, що зберігаються в юридичній службі підприємства, установі, організації, зробити їх аналіз.

2.2. Завдання студента-практиканта на базі практики:

• дати характеристику тих актів, правил, інструкцій, положень, які мають право видавати підприємства, установи, організації, провести аналіз відповідності їх діючому законодавству;

• вміти оформляти процесуальні документи підприємства, установи, організації, вести ділову документацію;

• розробити проект договору, протокол розбіжностей, протокол узгодження розбіжностей від підприємства, установи, організації;

• розробити проект договору про укладання попереднього договору, додаткової угоди про зміну договору, угоди про розірвання договору;

• підготувати зразок типового контракту з працівником підприємства, установи, організації;

• підготувати проекти позовних заяв в господарській суд про відшкодування завданої шкоди  підприємству, установі, організації;

• охарактеризувати порядок ліквідації податкової заборгованості;

• охарактеризувати правові форми безготівкових розрахунків відповідного підприємства, установи, організації.

IIІ. ОФОРМЛЕННЯ І ЗАХИСТ ЗВІТУ З ПРАКТИКИ

3.1.Після закінчення терміну переддипломної практики студенти звітують про виконання програми та індивідуального завдання.

3.2. Форма звітності студента за практику – це подання письмового звіту, підписаного і оціненого безпосередньо керівником від бази практики.

      3.3.Звіт повинен мати чітку будову, логічну послідовність, доказовість висновків і обґрунтованість рекомендацій.

      3.4.У звіт включається:

• титульний лист (див додаток 1);

• зміст, у якому студент відображає виконану роботу, дає короткий опис підприємства, установи, організації, викладає і обґрунтовує свої висновки і пропозиції щодо діяльності підприємства, установи, організації;

• список використаних джерел;

• додатки (зокрема, різні види документів, заяв, скарг тощо).

 3.5. Зміст звіту повинен складатися з вступу, розділів (не менше трьох), висновків, списку використаних джерел та додатків.

У змісті, який є остаточно відкоригованим планом звіту, перелічують заголовки всіх її структурних частин у тій послідовності, в якій вони подаються в тексті, і вказуються сторінки, на яких вони починаються.

Вступ (2-3 сторінки) обов’язково повинен містити такі структурні елементи:

1. Вказується мета та бажаний результат під час проходження практики.

2.Стисло описується загальна характеристика підприємства, установи, організації.

3. Висвітлюють сучасний стан діяльності підприємств, установ, організацій та проблематика в їх діяльності.

4. Вказуються нормативно-правові акти що регулюють діяльність підприємств, установ, організацій.

5. Зазначається структура роботи.

В основній частині (19-23сторінки) дається аналіз опрацьованої літератури та виділяються теоретичні положення, які були вихідними при виконанні практичної частини. У цій частині також обґрунтовується необхідність здійснення певних досліджень.

У висновках (2-3 сторінки) стисло, переважно у формі тез або нерозгорнутих, лаконічно сформульованих тверджень, має бути зазначено, що зроблено, яких висновків дійшов автор, подано практичні рекомендації щодо вдосконалення чинного законодавства, певного аспекту практичної діяльності в досліджуваній сфері.

Список використаних джерел повинен містити не менше 25 позицій. На всі наукові джерела, подані у списку, повинні бути посилання в тексті роботи. До списку використаних джерел, оформленого з урахуванням усіх чинних вимог, слід включати новітні видання, у тому числі електронні носії та інтернет-джерела. Правила оформлення посилань, що зазначені нижче, обов’язково мають бути дотримані.

Робота повинна містити додатки: допоміжний матеріал у вигляді порівняльних таблиць, схем, графіків, діаграм, аналізу статистичних даних, прикладів з практики, зразків документів, тощо.

Обсяг основного матеріалу звіту (без вступу, висновків) становить приблизно 27-30 сторінок машинописного тексту: шрифт – Times New Roman, інтервал – 1,5, кегль – 14, поля: верхнє, нижнє, ліве – 2 см; праве 1,5 см; або 35-40 рукописних сторінок.

Список використаних джерел і додатки до обсягу роботи не зараховуються, хоча вони й мають спільну нумерацію з рештою роботи.

Робота повинна бути грамотно написана й охайно оформлена.

3.6. Звіт з характеристикою подається на кафедру для захисту, реєструється лаборантом. Керівник практики від Університету знайомиться із звітом і дає оцінку змісту та оформленню виконаної роботи студенту.

3.7. Керівник практики від кафедри призначає дату захисту звітів, дає оцінку захисту. Загальна оцінка захисту практики вноситься в залікову – екзаменаційну відомість і в залікову книжку студента.

3.8. Студентові, який не виконав програму практики з поважних причин, може бути надане право пройти практику в наступному навчальному році.

3.9.Студенту, який не виконав програму практики без неповажних причин, не  може бути надано право проходження практики повторно та не допускається до складання державних іспитів, за рішенням деканату.

3.10. Студенту, який отримав незадовільну оцінку, надається право проходження практики повторно. Студенту, який отримав негативну оцінку з практики, відраховується з Університету, за рішенням відділу практичного навчання.

3.11. Підсумки кожної практики обговорюються на засіданнях кафедри, а загальні підсумки практики підводяться на засіданнях Вчених рад факультетів ( Університетів) щорічно.

 

ВИСНОВКИ

 

Після виконання всіх вимог по проходженню переддипломної практики та засвоєння теоретичного матеріалу на практиці, студент-практикант зобов’язаний у відповідні терміни подати до навчального закладу звіт по проходженню переддипломної практики.

Керівник практики від Університету в кожному конкретному випадку перевіряє індивідуальне завдання, що формувалося кожному студенту-практиканту індивідуально, в залежності від специфіки діяльності підприємства, установи, організації.

Керівником практики від Університету формується рецензія на звіт про походження практики.

 

Додаток А


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 216; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!