Завдання переддипломної практики.



Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Державний вищий навчальний заклад

Рівненський коледж економіки та бізнесу

 

Затверджую»

заступник директора

з навчальної роботи

__________С.О. Гусевик.

 

Заступник директора з

навчально - виробничої роботи

__________К.В. Михасюк

 

 

Методичні вказівки

До переддипломної практики

Для студентів спеціальності 5.03050901

“Бухгалтерський облік”

 

Розглянуто на засіданні циклової комісії обліково економічних дисциплін згідно положення про практичну підготовку студентів РКЕБ

Протокол № 7 від 15.03.2012р.

Голова циклової комісії

_________________С.Ф.Мартинюк.

 

 

Рівне 2012р.


І. Мета переддипломної практики.

Переддипломна практика є завершальним етапом навчання і проводиться з метою узагальнення і вдосконалення знань, практичних умінь та навичок на базі конкретного суб'єкта господарювання, оволодіння професійним досвідом та готовності майбутнього фахівця до самостійної трудової діяльності.

Під час практики студент повинен набути первинний практичний досвід аналізу показників фінансово - господарської діяльності, навчитись розуміти взаємозв'язок окремих економічних показників, розробити прогнози фінансово — господарської діяльності.

З метою підготовки до державних іспитів, студенти на практиці вивчають методику прогнозування прибутку і його розподілу, розрахунку показників ефективності використання основних і оборотних засобів, джерел їх формування.

Студенти вивчають основні напрямки аналізу фінансового стану підприємства, вишукують резерви підвищення фінансової стійкості підприємства, вчаться приймати управлінські рішення.

II. Бази переддипломної практики.

Визначення баз переддипломної практики здійснюється адміністрацією технікуму на основі прямих договорів із підприємствами, організаціями, установами незалежно від їх організаційно - правових форм і форм власності. Студенти можуть самостійно, за погодженням із адміністрацією технікуму, підбирати для себе базу переддипломної практики і пропонувати її для використання. Базами переддипломної практики можуть бути виробничі, торгово - комерційні підприємства, підприємства громадського харчування і готельно-туристичних комплексів, які застосовують передові форми аналітичної роботи.

III. Організація переддипломної практики, контроль за роботою практикантів і їх звітність.

Навчально-методичне керівництво практикою студентів забезпечують предметні (циклові) комісії.

Загальну організацію практики та контроль за її проведенням в технікумі здійснює заступник директора з навчально-виробничої роботи.

Керівництво практикою від підприємства здійснює головний бухгалтер, чи інший працівник, який здійснює аналітичну роботу на підприємстві, від навчального закладу викладачі спеціальних дисциплін.

Керівник переддипломної практики від коледжу забезпечує проведення всіх організаційних заходів перед від'їздом студентів на практику:

інструктаж про порядок проходження практики, надання студентам — практикантам необхідних документів; контролює забезпечення нормальних умов праці і побуту студентів; у складі комісії приймає диференційовані заліки з переддипломної практики. Студенти до початку практики одержують направлення, методичні матеріали та консультації щодо оформлення всіх необхідних документів.

Студент повинен своєчасно прибути на базу практики, у повному обсязі виконувати всі завдання, передбачені програмою практики та вказівками керівників, дотримуватись правил охорони праці, техніки безпеки, внутрішнього розпорядку, нести відповідальність. за виконану роботу, своєчасно оформити звітну документацію та скласти залік з практики.

Після закінчення термінів переддипломної практики студенти звітують про виконання програм.

Формою звітності студента за практику - це подання письмового звіту, підписаного і оціненого безпосередньо керівником бази практики. Письмовий звіт (щоденник, характеристика, додатки) подаються на рецензування керівнику переддипломної практики, від навчального закладу.

Комісія приймає залік у студентів в останні дні її проходження, оцінка за практику вноситься в заліково-екзаменаційну відомість і залікову книжку студента.

Студент, який не виконав програму практики без поважних причин, відраховується з коледжу.

Якщо програма практики не виконана з поважної причини або отримана ним негативна оцінка на підсумковому заліку, то технікум надає можливість пройти професійну практику повторно через рік. За цей період студент повинен представити в навчальний заклад позитивну характеристику з місця роботи за фахом.

ІV. Тематичний план і програма переддипломної практики.

Програма переддипломної практики включає завдання з фахових дисциплін, які виносяться на державний комплексний іспит, завдання з фінансового обліку та контролю і ревізії відпрацьовуються під час проходження переддипломної практики на базовому підприємстві.

Переддипломна практика проводиться терміном 18 днів.

Для проведення консультацій, керівнику переддипломної практики від підприємства, планується - 54 годин, (18 днів х 3).

Тематичний план переддипломної практики.

 

Назви тем. Роб. днів
1. Ознайомлення з об'єктом практики, установчими документами. 1
2. Ознайомлення з виробничо-фінансовим планом, основними економічними і фінансовими показниками підприємства. 2
3. Вивчення діючої системи оподаткування і сплати обов'язкових платежів на підприємстві практики. 2
4. Аналіз динаміки і обсягів виробництва, стану запасів товарів і сировини. 2
5. Вивчити склад витрат, структуру собівартості продукції. 2
6. Аналіз собівартості продукції. 1
7. Вивчити організацію заробітної плати. 1
8. Аналіз штатного розпису, продуктивності праці, фонду заробітної плати. 1
9. Вивчити методику розрахунку прибутку і рентабельності, порядок розподілу прибутку. 2
10. Аналіз фінансових результатів діяльності підприємства. 2
11. Аналіз фінансового стану підприємства. Узагальнення результатів аналізу. 2
  ВСЬОГО: 18

Завдання переддипломної практики.


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 202; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!