Організація переддипломної практики.



Прибувши на практику, студент зобов’язаний пред’явити у відділ кадрів установи (організації, підприємства, управління, банку) направлення на практику (лист клопотання, щоденник), видане факультетом міжнародних відносин.

Переддипломна практика повинна проходити безпосередньо на робочому місці спеціаліста відповідного профілю під керівництвом кваліфікованих спеціалістів. На кожному етапі проходження практики студентом виконується окрема робота. Самостійна робота студентів є основною умовою проходження практики.

Проходження практики повинно проводитись у такій послідовності:

1. Бесіда керівника практики в конкретному підрозділі зі студентом про зміст та особливості виконуваної ним роботи, про специфіку роботи даного підрозділу.

2. Вивчення студентом інструктивних матеріалів, які визначають та регулюють роботу даного підрозділу.

3. Самостійне виконання студентом роботи на конкретному робочому місці.

4. Збір та обробка даних для написання звіту про проходження переддипломної практики.

5. Написання та захист студентом звіту про проходження переддипломної практики.

При наявності вакантних місць студенти можуть бути зараховані на штатні посади, якщо робота на них відповідає вимогам програми практики.

Випускаюча кафедра за 30 днів до початку переддипломної практики узгоджує з студентами бази практики, перелік тем дипломних робіт, які можуть бути розроблені на кожній з баз практики.

Протягом 10 днів студенти зобов’язані остаточно вибрати місце практики і тему дипломної роботи та оформити свій вибір у вигляді заяви на ім’я завідувача кафедри міжнародного бізнесу та світової політики.

За 20 днів до початку практики випускаюча кафедра готує наказ про переддипломну практику і теми дипломних робіт. В даному наказі за кожним студентом закріплюється певна тема дипломної роботи, керівник практики від факультету і керівник дипломної роботи.

Студенти при проходженні переддипломної практики зобов’язані:

1. до початку практики одержати від керівника практики від випускаючої кафедри консультації, щодо оформлення всіх необхідних документів;

2. своєчасно прибути на базу практики;

3. у повному обсязі виконувати всі завдання, передбачені програмою практики і вказівками керівників;

4. вивчити і суворо дотримуватись правил охорони праці, техніки безпеки і виробничої санітарії, порядку роботи підрозділу та трудової дисципліни;

5. нести відповідальність за виконану роботу;

6. своєчасно здати та захистити звіт по переддипломній практиці.

Під час проходження практики студенти повинні вести щоденник з переддипломної практики.

Важливою частиною щоденника є календарний графік проходження практики. Керівник від бази практики уточнює календарний графік проходження переддипломної практики кожним студентом. В ньому студент подає перелік виконаних робіт за планом і фактично, початок і закінчення, тривалість роботи в днях або годинах. При цьому враховуються конкретні умови роботи на базі практики. Даний календарний графік повинен відповідати календарному графіку написання дипломної роботи.

В щоденнику переддипломної практики студент коротко записує все, що ним зроблено згідно календарного графіка. В ньому послідовно відображаються всі види виконуваних робіт, включаючи участь в науково-дослідній та суспільній роботі. Записи ведуться в робочому зошиті, який є продовженням щоденника.

Після закінчення практики щоденник разом зі звітом повинен бути розглянутий керівниками практики (від підприємства та від кафедри), які складають відгук і підписують його.

Для узагальнення матеріалів, зібраних під час практики і підготовки звіту, студентам відводиться 3-5 днів.

За результатами переддипломної практики студент повинен здати  на кафедру міжнародного бізнесу та світової політики звіт разом з оформленим щоденником та захистити його.

Захист звітів приймає комісія, склад якої затверджується завідувачем кафедри. Результати захисту відображаються у відомості і завіряються підписами членів комісії. Рівень засвоєння практичних знань студентів оцінюється за чотирьохбальною системою: “відмінно”, “добре”, “задовільно”, “незадовільно”.

У випадку неякісного оформлення звітів, несвоєчасного його представлення, незадовільної оцінки за результатами захисту кафедрою вирішується питання про повернення звіту на доопрацювання протягом визначеного часу. 

За результатами проведення практики доцільно подати завідувачу кафедри зауваження і пропозиції, щодо поліпшення організації практики студентів.

 

Керівництво практикою.

Загальне організаційне, навчально-методичне і наукове керівництво здійснюється завідувачем кафедри міжнародного бізнесу та світової політики. Здійснення контролю за роботою студентів під час переддипломної практики доручається конкретним керівникам:

1. викладачам кафедр факультету;

2. кваліфікованим фахівцям управлінь, відділів, служб, підприємств, організацій, які виступають базами практики.

     Кожному керівникові переддипломної практики від кафедри доручається група студентів у складі 6-8 чоловік, що фіксується у відповідному наказі. Керівники практики від кафедри перед від’їздом студентів проводять нараду з питань проведення практики: інструктаж про порядок проведення практики, надання студентам необхідних документів (направлення, програму, щоденник, методичні вказівки). 

     Керівник практики від кафедри:

1. перевіряє, а у випадку необхідності допомагає скласти календарний графік проходження практики; перевіряє чи всі види робіт відображені в календарному графіку, щоденнику, звіті; здійснює постійний контроль за його виконанням.

2. проводить консультації зі студентами по питаннях проходження практики, оформлення звітів і написання дипломних робіт.

3. регулярно інформує кафедру про хід виконання програми та календарного графіку, допущені відставання чи відхилення від програми.

4. перевіряє звіт про переддипломну практику; допускає (не допускає) до захисту та бере участь в роботі комісії по захисту звіту про переддипломну практику студентом.

Щоденне керівництво роботою студента-практиканта на робочому місці здійснюють відповідальні працівники, які зобов’язані:

1. надати допомогу у складанні календарного графіка проходження переддипломної практики студентом;

2. постійно контролювати хід виконання програми практики, проведену студентом роботу, надавати необхідні вказівки і пояснення;

3. надавати допомогу студенту у складанні звіту про практику, перевіряти його;

4. заохочувати студентів до науково-пошукової роботи та надавати допомогу в написанні дипломних робіт;

5. підготувати відгук на роботу студента-практиканта з вказанням загальної оцінки знань і навиків, набутих в процесі проходження практики;

6. керівники практики не повинні допускати колективного виконання однієї і тієї ж практичної роботи, слідкувати за тим, щоб звітні матеріали носили індивідуальний характер.

Кожен безпосередній керівник робить висновки про засвоєння студентом

програмного матеріалу після співбесіди і перевірки частини звіту про

проходження практики у кожному структурному підрозділі, після чого

робиться відмітка у щоденнику.

Після завершення практики керівники від кафедри та бази практики перевіряють звіти, виконані завдання і проводять заключну співбесіду зі студентом на предмет засвоєння ним матеріалу практики. За результатами співбесіди, перевірки звітів та записів у щоденнику керівник від бази практики дає оцінку роботи студента. Свою оцінку та висновки про роботу студента дає також керівник практики від випускаючої кафедри. У відгуку керівникам слід відзначити виконання студентом програми практики, оволодіння практичними навиками, його ставлення до роботи та інше. 


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 182; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!