Організація та проведення переддипломної практики



МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

СУМСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

 

ПЕРЕДДИПЛОМНА ПРАКТИКА

Програма організації та проведення переддипломної практики

Студентів юридичного факультету

СУМИ 2013


МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

СУМСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

 

ПЕРЕДДИПЛОМНА ПРАКТИКА

Програма організації та проведення переддипломної практики

Студентів юридичного факультету

 

для студентів 5 курсу ОКР «Спеціаліст», напряму

«Правознавство» денної форми навчання

 

СУМИ

2013


УДК 34:378.147

 

Укладач: Запара С.І., к.ю.н., доцент, зав. кафедри правового забезпечення АПК СНАУ,

Гресь Н.М. ст..викладач кафедри правового забезпечення АПК

 

Програма організації та проведення переддипломної практики студентів юридичного факультету/ Суми, 2013 рік,

 

Методичні вказівки спрямовані на надання методичної допомоги студентам денної форми навчання під час переддипломної практики.

 

Рецензенти:

Доктор юридичних наук, доцент кафедри інформаційного права Арістова І.В.

 

 

Рекомендовано до видання методичною радою Сумського національного аграрного університету. Протокол № __________

від “______”_____________________2013 року.

 

© Сумський Національний Аграрний Університет, 2013


Загальні питання організації та проведення переддипломної практики (освітньо-кваліфікаційний рівень:бакалавр (спеціаліст)

 

 

Переддипломна практика студентів 4(5) курсу юридичного факультету Сумського Національного аграрного університету є заключ­ним етапом навчання і підготовки студента до виконання дипломної роботи та наступної самостійної професійної діяльності за кваліфікацією "юрист".

Основними цілями і завданнями проходження переддипломної практики та написання дипломної роботи є не тільки розширення і поглиблення знань студента, а й вироблення вміння аналізувати теоретичний і практичний матеріал, логічно, послідовно, ясно, коротко і, в той же час, ємко викладати свої думки в письмовому вигляді. Особливістю написання дипломної роботи є практично повна самостійність розробки теми роботи, що вимагає залучення знання широкого кола питань раніше вивчених дисциплін і творчого підходу при вирішенні науково-практичних завдань за профілем навчання, а також особиста відповідальність дипломника за глибину опрацювання питань завдання, висновки по роботі і якість її оформлення.

Переддипломна практика є підготовчою стадією до розробки дипломної роботи. Вона організовується і проводиться в юридичних організаціях та установах, юридичних відділах адміністрацій, господарюючих суб'єктів і громадських об'єднань, профіль яких включає діяльність, пов'язану з темою дипломної роботи (надалі - організацій). Студенти направляються на місця проходження переддипломної практики відповідно до укладених з організаціями договорами, маючи при собі напрямок і завдання.

Завдання пишеться керівником дипломної роботи в довільній формі. Студенту надано право самому пропонувати місце проходження переддипломної практики за умови, що питання про це їм узгоджений з адміністрацією організації і профіль її діяльності відповідає темі дипломної роботи.

Порядок проходження практики встановлюється "Положенням про проведення практики студентів вищих навчальних закладів України", затвердженим Міністерством освіти України наказом від 08.04.93, "Положенням про організацію навчального процесу у вищих навчальних закладах", затвердженим наказом Міносвіти від 02.06.93 № 161 із змінами, внесеними згідно з наказом Міносвіти від 20.12.94 № 351.

 

Мета і зміст переддипломної практики

Переддипломна практика має наметі поглиблення студентами набутих професійних знань та збирання матеріалів для дипломної роботи. Ця мета досягається завдяки:

• теоретичним знанням, одержаних у процесі навчання, вивчення спеціальної юридичної літератури, що стосується з проблемати­ки дипломної роботи;

• узагальненню матеріалів організаційно-правової практики, аналізу законодавства, що регулює відповідну сферу, пов'язану з темою дипломної роботи;

• закріпленню знань і навичок щодо юридичного оформлення до­кументів, які регламентують господарську діяльність суб'єктів підприємництва;

• виконанню індивідуального завдання з науково-дослідної тема­тики кафедри.

Зміст переддипломної практики — послідовне вивчення студентами-практикантами всіх аспектів правової роботи, яка проводиться юридичними службами підприємств, установ, організацій, юридичними фірмами або юрисконсультами

Переддипломна практика передбачає вивчення таких питань:

1. Завдання та функції юридичної служби різних господарюючих суб'єктів, установ, організацій. Основні напрями діяльності.

2. Робота з правовими актами:

а) види та система організаційно-правових актів;

б) підготовка проектів документів;

в) організація і ведення системного обліку правових актів, підтримання їх у контрольному стані.

3. Правова робота із забезпечення збереження майна підприємства:

а) порядок і значення документування господарських операцій;

б) організація роботи з додержання порядку приймання і відпуску продукції, товарів, надання послуг.

4. Договірна робота юридичної служби:

а) порядок організації договірної роботи;

б) забезпечення додержання встановленого порядку укладення та виконання господарських договорів;

в) контроль щодо застосування норм, які регулюють безспірне стягнення заборгованості за договірними зобов'язаннями.

5. Претензійно-позовна робота.

6. Діяльність юридичної служби з правової освіти та захисту прав і законних інтересів найманих працівників.

Під час проходження переддипломної практики студент повинен вивчити завдання та функції юридичної служби різних господарюючих суб'єктів або юридичних фірм та установ юстиції, основні напрями їх діяльності, особливості здійснення своєї діяльності.

 

Організація та проведення переддипломної практики

При організації та проведенні переддипломної практики керівники практики та студенти керуються нормами, визначеними такими нормативно-правовими актами, як "Положення про проведення практики студентів вищих навчальних закладів України", затверджене Міністерством освіти України наказом № 93 від 8 квітня 1993 р., "Положення про організацію навчального процесу у вищих навчальних закладах", затверджене наказом Міносвіти від 02.06.93 № 161

Відповідальність за загальну організацію, проведення і контроль навчальної практики покладається на декана юридичного факультету. Навчально-методичне керівництво і виконання програми практики забезпечує кафедра правосуддя та адміністративного й інформаційного права.

Керівник практики від кафедри здійснює методичне керівництво практикою, надає студентам допомогу у виконанні програми практики та індивідуального завдання, веденні щоденника, складанні звіту про проходження практики і виконання індивідуального завдання, бере участь у роботі комісії при проведенні захисту практики, підбиває підсумки і виставляє оцінку за п'ятибальною системою, враховуючи характеристику, одержану студентом на місці проходження практики, зміст звіту і результати його захисту.

Організацію проходження практики студентів здійснює керівник підприємства. Керівник щодня дає завдання практиканту і контролює його виконання. Всі зауваження щодо дисципліни студента заносяться керівником у щоденник і характеристику, яка видається студенту-практиканту після закінчення практики. Характеристика пишеться у щоденнику або друкується керівником і засвідчується печаткою.

Бази практик визначаються університетом, а у разі бажання студента база проходження практики визначається ним самостійно, але за умови офіційно поданого документа підприємства, на якому студент проходитиме практику, із зазначенням місця проходження студентом практики та умов праці.

Основний критерій для проходження переддипломної практики — зібрати матеріал для написання дипломної роботи. З цією метою студенту необхідно чітко дотримуватись вимог плану-графіка проходження переддипломної практики, де зазначаються індивідуальні завдання відповідно до баз практики. З метою чіткого виконання індивідуального плану-графіка, студенту необхідно заздалегідь ознайомитись з особливостями бази переддипломної практики, з законодавчою базою, яка регулює діяльність тієї чи іншої бази практики, а вже під час проходження переддипломної практики і з локальними нормативними актами цього підприємства.

Під час проходження переддипломної практики студентам необхідно детально ознайомитись з діяльністю бази практики. 

В процесі вивчення та ознайомлення з документацією студент повинен зробити необхідні виписки, зібрати і класифікувати наявні в організації по темі дипломної роботи матеріали і представити дані у звіті за результатами переддипломної практики.


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 271; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!