Оформлення контрольної роботи



Загальні вимоги

Контрольна робота виконується в письмовій формі. Її обсяг не повинен перевищувати 10-15 сторінок. Робота має бути виконана самостійно, написана грамотно, розбірливим почерком або надрукована на комп’ютері українською мовою. Закреслення, вставки, довільні скорочення слів (крім загальноприйнятих) і будь-які позначення не дозволяються.

Для написання (друку) тексту роботи рекомендується використовувати стандартні аркуші білого паперу формату А 4 (210 х 297 мм), складені або підшиті до папки. Усі сторінки мають бути пронумеровані арабськими цифрами.

За комп’ютерного способу виконання роботи текст друкують через півтора інтервали; – з розрахунку не більш 30 рядків на сторінці за умови рівномірного її заповнення та розміром шрифту не менше 14.

Текст контрольної роботи друкують, залишаючи поля таких розмірів: ліве – не менше 25 мм, праве – не менше 10 мм, верхнє – не менше 20 мм, нижнє – не менше 20 мм.

Шрифт друку має бути чітким, стрічка – чорного кольору середньої жирності. Під час виконання роботи необхідно дотримуватись рівномірної щільності, контрастності тексту.

Графічні неточності, друкарські помилки і описки, які виявлено в процесі написання контрольної роботи, можна виправити підчищенням або зафарбуванням спеціальною білою фарбою і нанесенням на те саме місце виправленого тексту.

У кінці роботи вказується використана література, ставиться дата і підпис. Обов’язково слід залишати чистий аркуш паперу для рецензента.

 

Нумерація сторінок

Сторінки контрольної роботи слід нумерувати арабськими цифрами, додержуючись наскрізної нумерації впродовж усього тексту контрольної роботи. Номер сторінки проставляють у правому верхньому куті аркушу без крапки в кінці. Нумерацію сторінок необхідно проставляти без знаку №.

Першою сторінкою контрольної роботи є титульна сторінка, яку включають до загальної нумерації сторінок тексту. Номер сторінки на титульній сторінці не проставляють.

 

Подання текстового матеріалу

Текстовий матеріал контрольної роботи може бути досить різноманітним. Тобто при оформленні тексту контрольної роботи необхідне знання особливих техніко-орфографічних правил (наприклад, використання складних числівників, літерних позначень, цитат, посилання та інше).

Кількісні числівники, якщо вони прості, пишуться словами. Наприклад, на п’ятий день (не на 5 день), в двох аспектах (не в 2 аспектах).

Складні кількісні числівники пишуться цифрами, за винятком тих, якими починається абзац (такі числівники пишуться словами). Числа зі скороченим позначенням одиниць виміру пишуться цифрами. Наприклад, 7 л, 24 кг. Після скорочення «л», «кг» та інше крапка не ставиться.

Кількісні числівники при запису їх арабськими цифрами подаються без нарощення (відмінкових закінчень), якщо вони супроводжуються іменниками. Наприклад, на 20 сторінках (не на 20-ти сторінках).

Прості та складні порядкові числівники пишуться словами. Винятком є випадки, коли написання порядкового номера обумовлено традицією. Наприклад, 4-й Український фронт.

Після порядкових числівників, позначених арабськими цифрами, якщо вони стоять після іменника, до якого відносяться, відмінкові закінчення не ставляться. Наприклад, у розділі 2.

Також при написанні тексту контрольної роботи можливе застосування таких скорочень:

ü літерні абревіатури. Наприклад, ВАК – Вища атестаційна комісія;

ü складноскорочені слова. Наприклад, профспілка – професійна спілка;

ü умовні графічні скорочення за частинами слів та початковими літерами. Наприклад, та ін. – та інше, і т.д. – і так далі, див. – дивись, ст. – століття, р. – рік, м. – місто, с. – сторінка, проф. – професор, доц. – доцент.


Титульна сторінка

Відомості, що розташовуються на титульній сторінці, студент може подавати у будь-якому вигляді, але ця інформація повинна бути припустимою з етичної точки зору та встановлених вимог і з використанням конкретних стилів та шрифтів тексту.

На титульній сторінці контрольної роботи вказуються:

ü назва міністерства, до системи якого належить ВНЗ, назва університету (інституту), назва кафедри, на який вона виконувалась;

ü посередині, дещо нижче, великими літерами пишеться повна назва теми контрольної роботи;

ü нижче, ліворуч – контрольна робота студента (студентки), курс, факультет, шифр групи, прізвище, ім’я та по батькові студента, а також прізвище та ініціали викладача з вказівкою його посади, наукового звання та наукового ступеня;

ü в кінці сторінки посередині рядка ставиться рік і місце виконання роботи, при цьому слова «рік» або скорочення «р» не вживаються.

Переноси слів у заголовках титульної сторінки не допускаються.

Титульна сторінка враховується при оформленні, але не нумерується (зразок оформлення подано в додатку А).

 


Дата добавления: 2018-05-13; просмотров: 231; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!