Соціально-етична відповідальність підприємця



ТЕМА 10. КУЛЬТУРА ТА ЕТИКА ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

10. 1. Соціально-етична відповідальність у сфері підприємництва.

10.2. Етика підприємництва та її складові.

10.3. Роль організаційної культури в соціально-етичній відповідальності підприємця.

Ключові терміни

Соціально-етична відповідальність у сфері підприємництва, організаційна культура, етичне підприємництво, клубна культура, функціональна культура, цільова культура, особистісна культура, новий закон раціональності.

 

Соціально-етична відповідальність у сфері підприємництва

У країнах зі сталою економікою в економічному просторі со­ціальна відповідальність та етика бізнесу займають вагоме міс­це, хоч недостатньо регламентуються законодавством. Саме ці категорії сьогодні є основою для формування доброзичливих людських відносин і гармонізації суспільства.

Спираючись на традиції, які трансформувалися у сучасні філософські принципи, підприємці у своїй діяльності мають враховувати сукупність інтересів різних груп, відображених на рис. 10.1.1

Соціальна відповідальність — це дії організації, спрямо­вані на забезпечення благополуччя суспільства, основані на добровільних засадах, а не на вимогах законодавчих актів.

Етичні норми та соціальна відповідальність бізнесу форму­ються відповідно до політичних та релігійних пріоритетів, які існують у суспільстві на певний момент часу. Складові соціаль­ної відповідальності відображені на рис. 10.1.2. На сьогодні ос­новними соціально-етичними пріоритетами для підприємця мають стати: впевненість у корисності своєї праці, як для себе, так і для суспільства; віра в чесний бізнес; ставлення до під­приємницької діяльності як до мистецтва; прагнення до чесної праці з партнерами і конкурентами; прагнення до інновацій; декларування гуманістичних цінностей в ринковому середови­щі; добра воля на чесне підприємництво.

Етична поведінка підприємця на ринку товарів і послуг є складовою внутрішнього середовища організації, підпорядко­вана певним принципам (рис. 10.1.3), дотримання яких забезпе­чує йому позитивний імідж у зовнішньому середовищі, тобто суспільстві.

 


                        

 

 

                               

Рис. 10.1.1. Соціальна відповідальність суб’єктів підприємництва

Змістовну характеристику рис. 10.1.3. таблиця 10.1.1., в якій описано види соціально-етичної відповідальності підприємця перед усіма учасниками підприємницького процесу.

 


                      

                                                   

 

 

Рис. 10.1.2. Принципи етичної поведінки у сфері підприємництва

 


                                                                                                        

             

 

 

Рис. 10.1.3. Основні групи, перед якими несе відповідальність працівник

Таблиця 10.1.1

Соціально-етична відповідальність підприємця


Дата добавления: 2018-05-13; просмотров: 249; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!