Схема звіту студента-практиканта



Навчальна практика

Пропедевтична волонтерська (безвідривна)

Навчальним планом спеціальності «Тифлопедагогіка і спеціальна психологія», передбачено проведення навчальної пропедевтичної волонтерської (безвідривної) практики студентами ІІ курсу (4 семестр) впродовж 3 тижнів у спеціальних загальноосвітніх та реабілітаційних закладах освіти для осіб з порушеннями зору. Даний вид практики направлений на здобуття студентами-тифлопедагогами практичних фахових знань та вмінь надання допомоги дітям та дорослим інвалідам по зору.

Після проходження волонтерської практики студенти мають змогу стати реальним кадровим потенціалом для центрів соціальних служб. З іншого боку участь у волонтерській практиці є незаперечним виховним фактором для кожного студента.

Завдання практики

1. Ознайомити студентів з особливостями і принципами роботи спеціальних дошкільних, шкільних закладів освіти та реабілітаційних центрів для осіб з порушеннями зору.

2. Закріпити теоретичні знання з тифлопсихології, тифлопедагогіки, основ соціальної роботи з інвалідами, правового захисту інвалідів тощо.

3. Сформувати вміння:

· надавати практичну допомогу дітям та дорослим інвалідам по зору;

· оцінювати з практичної точки зору можливість використання правових документів для задоволення потреб інвалідів.

Зміст діяльності студентів-практикантів

Волонтерська практика включає 3 етапи: підготовчий, основний, заключний.

    На підготовчому етапі проводиться настановча конференція, на якій студентів інформують про завдання та зміст практики, орієнтують на основні вимоги до неї, а саме:

- дотримуватись правил внутрішнього розпорядку на базах проходження навчальної практики;

- проводити самостійну роботу згідно із завданнями практики;

- оформляти документацію та звітуватися перед методистом, керівником практики та викладачами кафедри тифлопедагогіки.

Студентам даються плани та схеми (в додатках), які допоможуть їм в організації своєї роботи та оформленні звітної документації.

На основному етапі здійснюється:

1. Закріплення за базами практики.

2. Безпосереднє виконання завдань практики відповідно до змісту та структури роботи.

1 тиждень – у спеціальному дошкільному закладі для дітей з порушеннями зору:

1 день – знайомство із структурою та змістом роботи даного закладу; відвідування занять вихователя, тифлопедагога, сестри-ортоптистки, музичного керівника, психолога;

 2-5 дні – надання посильної волонтерської допомоги дітям та педагогом даного дошкільного закладу, а саме: у підготовці та оформленні наочних посібників відповідно до зорових можливостей дітей з порушеннями зору; в організації та супроводі дітей на прогулянки та екскурсії; в організації вільного часу дітей з порушеннями зору (лялькові вистави, ігри, змагання тощо); допомога вихователям і тифлопедагогам у підготовці до проведення виховних заходів запланованих закладом освіти (Наприклад: «Свято 8 Березня», «Пасха», «Прощавай садок дитячий» тощо).

2 тиждень – у спеціальній школі-інтернаті для сліпих дітей та дітей зі зниженим зором:

1 день – знайомство із структурою та змістом роботи даного закладу; відвідування уроків;

2-5 дні – надання посильної волонтерської допомоги учням та педагогом даного закладу, а саме: у підготовці та оформленні класних кабінетів та наочних посібників відповідно до зорових можливостей учнів з порушеннями зору; в організації та супроводі учнів на прогулянки та екскурсії; в організації дозвілля учнів з порушеннями зору (ігри, змагання, театралізовані вистави тощо).

3 тиждень – у реабілітаційних закладах для осіб з порушеннями зору:

1 день – знайомство із структурою та змістом роботи даного закладу; відвідування занять;

2-5 дні – надання посильної волонтерської допомоги реабілітантам та педагогом даного закладу, а саме:  в організації та супроводі реабілітантів на прогулянки та екскурсії; в організації дозвілля реабілітантів з порушеннями зору (іги, змагання тощо).

На заключному етапі студенти повинні оформити звітну документацію та підготувати звіт. Результати проходження педагогічної практики представляються студентом на звітній конференції з педагогічної практики в ІКПП. Доповідь волонтера ілюструється матеріалами про проходження практики.

Форми звітності студента про практику

1. Звіт студента – волонтера про проходження практики (Додаток 1).

2. Індивідуальний щоденник студента-волонтера (Додаток 2).

3. Анкета бази практики (Додаток 3).

4. Психолого-педагогічна характеристика клієнта (одного із однієї бази проходження практики, на вибір студента) (Додаток 4).

5. Відгук з баз практики (може бути один на всіх волонтерів).

Норми оцінювання роботи студентів під час практики

за 100-бальною шкалою

Підсумки навчальної практики проводяться у вигляді її захисту з виставленням диференційованого заліку (до складу комісії входять відповідальні за організацію та проведення навчальної практики викладачі кафедри тифлопедагогіки та працівники названих закладів). У підсумковій оцінці за навчальну практику враховується рівень виконання практикантом всіх завдань,   його відношення до клієнтів та закладу, відгук з бази практики, якість оформленої ним звітної документації та представлення своєї роботи на звітній конференції з навчальної практики. 

Знання студентів оцінюються за 100-бальною шкалою

За шкалою ECTS За шкалою університету За національною шкалою
А 90 – 100 (відмінно) 5 (відмінно)
В 80 – 89 (дуже добре)

4 (добре)

С 70 – 79 (добре)
D 65 – 69 (задовільно)

3 (задовільно)

E 60 – 64 (достатньо)
FX 35 – 59 (незадовільно, з можливістю повторного складання)

2 (незадовільно)

F 1 – 34 (незадовільно, з обов’язковим повторним курсом)

Бал «А» (високий рівень)ставиться за умови, якщо студент виконав всі завдання навчальної практики на високому рівні, отримав позитивний відгук з бази практики. В роботі проявив самостійність та творчу активність.

Правильно та вчасно підготував і здав документацію з практики, а також представив результати своєї практичної діяльності на звітній конференції в інституту на високому рівні.

 Бал «В» (достатній рівень)ставиться за умови, якщо студент виконав всі завдання навчальної практики, отримав позитивний відгук з бази практики. Під час роботи потрбував незначної допомоги методистів. В роботі проявив самостійність.

 Допустив незначні помилки при оформленні звітної документації з практики, а також представив результати своєї практичної діяльності на належному рівні.

Бал «С» (достатній рівень)ставиться за умови, якщо студент виконав всі завдання навчальної практики, отримав позитивний відгук з бази практики. Під час роботи потрбував незначної допомоги методистів.

 Допустив помилки при оформленні звітної документації з практики, а також представив результати своєї практичної діяльності на достатньому рівні.

Бал «D» (задовільний рівень) ставиться за умови, якщо студент виконав всі завдання навчальної практики, отримав належний відгук з бази практики, в роботі потребував допомоги методистів.

 

 Допустив значні помилки при оформленні звітної документації з практики, а також не зміг представити результати своєї практичної діяльності на належному рівні.

Бал «Е» (задовільний рівень)ставиться за умови, якщо студент виконав всі завдання виробничої практики, отримав задовільний відгук з бази практики та потребував постійної допомоги методиста.

 Допустив значні помилки при оформленні звітної документації з практики, а також представив результати своєї практичної діяльності на задовільному рівні.

 Бал «FX» (низький рівень) ставиться за умови, якщо студент не виконав одне із завдань навчальної практики, отримав негативний відгук з бази практики

 Не оформив документацію з практики в повному об’ємі, допустив помилки в оформленні тієї документації, що надав. Представив результати своєї практичної діяльності на низькому рівні.

Бал «F» (незадовільний рівень)ставиться за умови, якщо студент не виконав   завдань навчальної практики.

 Не оформив документацію з практики в повному об’ємі, та не зміг представити результати своєї практичної діяльності на звітній конференції.

 

Додаток 1

Схема звіту студента-практиканта

 

ЗВІТ

з педагогічної практики студента______________________________________

групи_____________________________________________________________

Інституту__________________________________________________________

спеціальність_______________________________________________________

 період з_________________по________________________________________

 

1. Виконання завдань педагогічної практики. Які відхилення від плану мали місце, з якої причини, що зроблено поза планом, особливості практики.

2. Яку роботу виконував. Які виникали труднощі, чому?

3. Яких вмінь та навичок ви набули під час практики.

4. Загальні висновки. Значення практики для набуття фахових вмінь тифлопедагога.

5. Ваші пропозиції щодо удосконалення змісту та організації практики.

 

Додаток 2

ЩОДЕННИК


Дата добавления: 2018-05-13; просмотров: 463; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!