Та ОФОРМЛЕННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ



 

Складання плану курсової роботи

 

Успішне написання курсової роботи здебільшого визначається правильно складеним планом. План курсової роботи складається студентом самостійно і затверджується науковим керівником в установлені календарним планом строки.

При складанні плану, насамперед, необхідно визначити приблизне коло питань, які будуть розібрані в окремих розділах і дати їм відповідні назви. В плані курсової роботи рекомендується давати не тільки назви розділів, але і розбити їх на окремі питання (параграфи). Це дозволяє запобігти пропуску важливих питань, виключити повтори під час викладу матеріалу, а також уникнути другорядних питань, які не повинні висвітлюватися в курсовій роботі. Основна увага повинна бути сконцентрована на розгляді проблемних (перспективних) питань.

План роботи повинен відображати її основну ідею, найбільш важливі напрями і давати можливість розкрити зміст роботи в цілому.

 

Структура і зміст курсової роботи

Курсова робота виконується на основі результатів опрацювання законодавчих актів, директивних, нормативних та інструктивних матеріалів, що стосуються ролі податків у державному регулюванні економікою, оподаткування окремих суб’єктів господарювання, податкової роботи органів державної податкової служби України та інших уповноважених органів, реформування вітчизняної системи оподаткування тощо. Вивчається також вітчизняна та зарубіжна література із досліджуваної проблематики.

Структура курсової роботи, як правило, включає:

1. Титульний аркуш (додаток Б), який виконується за уніфікованою формою з усіма підписами.

2. Зміст курсової роботи (додаток В), що містить найменування всіх розділів, пунктів та номери їх початкових сторінок.

3. Вступ.

4. Основна частина.

5. Висновки.

6. Список використаних джерел

7. Додатки.

У вступі подають загальну характеристику курсової роботи, актуальність теми, мету, завдання, предмет і об’єкт дослідження.

Склад і зміст основної частини курсової роботи визначаються особливостями теми курсової роботи. Загальними вимогами до неї є такі: основна частина курсової роботи повинна містити теоретичний, аналітичний матеріал та рекомендації за проблемами, що є предметом роботи.

У теоретичному розділі курсової роботи обґрунтовується теоретична база дослідження обраної проблеми, дається огляд літературних джерел за темою, а також нових розробок передового досвіду; розглядаються різні аспекти проблеми у сфері оподаткування. Студентом має бути сформована власна точка зору на існуючу проблему. Результатом теоретичного розділу мають бути сформульовані не вирішенні в теорії та законодавчо неврегульовані питання.

Аналітичний розділ курсової роботи повинен включати загальну характеристику податкової роботи уповноважених державних органів чи окремих суб’єктів господарювання. Аналітичний розділ курсової роботи передбачає якісний та кількісний аналіз стану досліджуваних питань та зіставлення їх з нормативними вимогами, викладеними у законах України, указах Президента України, постановах Верховної Ради та Кабінету Міністрів України з поставлених питань. Важливим елементом аналізу є зіставлення умов вирішення проблеми, поставленої в курсовій роботі, в конкретному податковому органі чи на суб’єкті господарювання та в цілому в Україні з умовами оподаткування в інших країнах.

У процесі виконання аналітичного розділу студент повинен не тільки висвітлити, узагальнити, а й критично обміркувати, показати позитивні моменти зарубіжного досвіду та можливості його використання в практиці оподаткування в Україні. У процесі виконання аналітичного розділу необхідно всебічно розглянути й оцінити організацію вирішення досліджуваної проблеми в податкових органах чи на окремому суб’єкті господарювання з метою виявлення позитивних моментів та існуючих недоліків.

З огляду на характер і зміст зібраної інформації як сама інформація, так і результати її аналізу можуть бути представлені в різних формах – табличній, графічній тощо.

Період аналізу – 2-3 роки, але в кожному конкретному випадку він може бути іншим.

Виконання аналітичної частини курсової роботи поряд з практичним характером повинне мати науково-дослідну спрямованість. При цьому важливим є дослідження факторів, які визначають ефективність вирішення виділених у роботі проблем. При здійсненні дослідження використовуються різні методи порівняльного аналізу, математичної статистики, методи соціальних досліджень тощо.

Результати аналізу та дослідження в подальшому використовуються для вироблення й обґрунтування пропозицій та рекомендацій. У цьому розділі обґрунтовуються нові підходи до вирішення досліджуваної проблеми та заходи щодо їх практичної реалізації. Висвітлення пропозицій і рекомендацій має бути конкретним, без зайвих пояснень та викладення загальновідомих міркувань.

Викладення змісту питань курсової роботи має супроводжуватися ілюстративним матеріалом. Його склад, зміст і форма подання залежать від характеру досліджуваної проблеми. Поряд з описовою функцією ілюстративний матеріал виконує також доказову функцію. Громіздкий, великий за обсягом ілюстративний матеріал (таблиці, графіки тощо) доцільно винести в додаток (додатки).

Курсова робота завершується висновками, в яких слід підвести підсумки проведених і висвітлених в роботі теоретичних та практичних досліджень. За своїм змістом і формою висновки повинні бути чітко викладеними, аргументованими та співвіднесеними з уже відомими науково-практичними розробками.

Після висновків розміщується список використаних джерел. Він містить бібліографічні описи використаних джерел, які складають відповідно до чинних стандартів бібліотечної та видавничої справи.

Додатки не є обов’язковим розділом курсової роботи. Доцільність додатків, їх склад і зміст визначаються характером і обсягом матеріалу (і передусім ілюстративного) курсової роботи.

Обсяг курсової роботи повинен складати 45-50 сторінок машинописного тексту, їх орієнтовний розподіл між розділами курсової роботи такий:

 

Вступ 2-3 стор.
Теоретичний розділ 15-18 стор.
Аналітичний розділ 15-18 стор.
Рекомендації 8-10 стор.
Висновки 2-3 стор.

 

Список використаних джерел та додатки не входять у загальний обсяг курсової роботи.

 


Дата добавления: 2018-05-13; просмотров: 253; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!